Negen vragen aan drie Albert Heijn-sters TopsieTipsie Mieke Stengs I Agnes Jansen |AnkdeRuiter Redaktie-adressen FLITZ-IN: Corry Snijder (HK), toestel 554; Jan Belier (HK), toestel 366. rijJ. Cl ITCCKI Iu Elders in de FLITSEN heb je kunnen lezen dat drie jonge medewerksters van Albert Heijn onlangs bij elkaar op bezoek zijn geweest om kennis te maken met eikaars werk en omgeving. Hoe deze drie meisjes reageer den op de negen vragen, die FLITZ-IN aan hun stelde, vind je hieronder. 20 jaar en werkzaam op de af deling Factuurcontrole van ons hoofdkantoor. 19 jaar en inpakster op onze chocoladefabriek te Zaandam. 19 jaar en administratrice in onze supermart aan de Drieslag te Arnhem. Wat wilde je worden vóórdat je ging werken! 'Verkoopster in een winkel. Daar is echter niets van terecht gekomen, omdat we thuis een groot gezin hadden en ik, toen ik van school kwam, moest helpen in de huishouding. Later hebben vriendinnen mij een baantje bij Albert Heijn aangepraat.' 'Kleuterleidster. Daarvoor moet je echter leren en daarom ben ik eerst modinette geworden. M'n zusjes waren dat ook en ik vond het wel leuk. Naar Albert Heijn ben ik gegaan, omdat ik daar meer kon verdienen.' Ben je tevreden met hetgeen je nu doet! 'Ja, het is leuk en zelfstandig werk.' 'Ja, we hebben een prettige sfeer en fijne muziek op de afdeling. Alleen het reizen met de trein tussen m'n woonplaats Velsen en Zaandam vind ik bezwaarlijk.' 'Verpleegster. Toen ik tijdens m'n vakantie vier weken in een ziekenhuis heb gewerkt, ben ik tot andere gedachten gekomen.' 'Ja, het is leuk en afwisselend werk.' Is er bij jou iets aan opleiding en vorming gedaan! 'Aan opleiding wel; eerst kreeg ik gemakkelijk werk en daarna werd het steeds iets moeilijker. Voor een cursus bij een vormings instituut was ik te oud.' Studeer je nog! 'Nee niet meer. Ik ben getrouwd en heb m'n werk 's avonds: eten koken, bed opmaken.' Verdien je voldoende! 'Ja. Omdat ik getrouwd ben, is alles wat ik verdien mee- 'Ja, eerst kreeg ik eenvoudig werk en langzamerhand werd het iets moeilijker. Ik ben ook naar een vormingsinstituut geweest, maar dat was nog een overblijfsel van m'n vorige werk.' 'Nee, ik heb er geen zin meer in. Bovendien zie ik niet in waar voor ik moet leren.' 'Ja, maar ik zou natuurlijk wel meer willen ontvangen.' Wat doe je met je verdiende geld! 'Sparen, jurken kopen en m' sport en kostgeld betalen.' 'Ik zet het op de bank en als ik bepaalde dingen nodig heb, koop ik die ervan. Zo heb ik net nog een wasautomaat gekocht.' Vrijetijdsbesteding! 'Lezen, puzzelen en m'n man 'Sport - ik speel in het eerste verwennen.' van handbalvereniging IJmond - dansen, uitgaan, winkelen en kruiswoordpuzzels oplossen.' Wat wil je bereiken bij Albert Heijn! 'Omdat ik getrouwd ben en dagelijks maar werk tot vier uur, geven ze me geen kans om iets te bereiken. Toch vind ik dat ik moeilijker werk kan doen.' 'Ik zou niet weten wat, ik kan niets meer bereiken, inpakster is inpakster. Ik heb het nu best naar m'n zin.' 'Ja, ik was eerst caissière. Via bedrijfscursussen ben ik opgeleid tot administratrice. Ik ben niet op een vormingsinstituut geweest.' 'Neen. Ik werk hoogstens nog een jaar en zie niet in waarvoor ik moet leren.' 'Het kan beter.' 'Sparen, kleren kopen, kostgeld betalen en tweemaal per maand m'n verloofde in Duitsland bezoeken.' 'Lezen, zwemmen (heel graag) en naar m'n verloofde gaan.' 'Wat zou ik nog moeten bereiken, ik heb in het filiaal een vrij goede baan.' Ben je geïnteresserd in de problemen van deze wereld! 'Neen, ik heb genoeg aan m'n eigen problemen.' 'In sommige wel, in andere niet. Het ligt er aan wat voor problemen het zijn.' 'Eerlijk gezegd niet zo. Er zijn te veel problemen om bij stil te staan.' In een arbeidsovereenkomst van 12 juni 1946 tussen Albert Heijn N.V. en één van z'n filiaalhouders lazen we: - de werknemer heeft na een onafgebroken diensttijd van één jaar recht op drie dagen vakantie met behoud van vol loon, plus een vakantie-toeslag van 50 van het weekloon; - de werknemer zal, zonder schriftelijke toestemming van de werkgever, geen bestuursfunctie in kerkgenoot schappen of verenigingen waarnemen; - zonder vergunning van de werkgever is het de werknemer niet geoorloofd een motor rijtuig en huishoudelijke elektrische apparaten te hebben. Gesteund door het succes van 'Silver moon' hebben ex-Monkee Mike Nesmith en z'n First National Band (zie de foto) hun oude song 'Joane', die het indertijd maar matigjes deed, opnieuw in Nederland uit gebracht. Hööööög in België en op Radio Luxemburg staat Tony Christie's kanshebber voor de top 'Las Vegas'. Een fijn stampertje van Brian Connelly, Mick Tucker, Steve Priest en Andy Scott, tezamen The Sweet genaamd, is TOPPOP-T.V. hit 'Funny funny'. Het is maar dat je het weet: de originele uitvoering van het thema uit de film 'Love Story', die op 't ogenblik overal in Nederland draait, werd op de plaat gezet door het orkest van Henri Mancini. Favoriet bij ons en menig d.j. is 'Blind eye' van Wishbone Ash. Alhoewel 'I don't know how to love him' (uit de rockopera 'Jesus Christ Super Star') van Ivonne Elliman nog steeds geen plaatsje heeft veroverd op de toplijsten van Veronica, Hilversum III en Radio Noordzee blijven wij het een steengoed nummer vinden.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 8