ZO MAAR VISDAG EEN Flitsen redaktie wenst u prettige vakantie Dagje op stap na verkoop bloemen J OR DC Zaandam behandelde: AH-Flitsen 6 er een wedstrijd uitgeschreven werd. Dit was een groot sukses, iedereen kan het vrij snel. De heer Lintelo won de eerste prijs met 153 punten, een fles cognac. De heer Faro en mej. Goedemans wonnen de 2e en de 3e prijs met resp. 150 en 133 punten. Woonoord buitenlandse werknemers; ziektever zuim; kader Beverwijk; re sultaten-overzicht; DC Til burg 13 september gereed; bijrijdersfunctie; bcprijzen kaas; ploegentoeslag ka der; werkschoenen; onder houd heftrucks; Turkse en Marokkaanse muziek; par keerterrein; ziekenbezoek; functioneren OR Tegen 4 uur reed ik op mijn fiets door de polders en hel vlakke land. op naar het visdo- mijn. Er was damp die laag bij de grond hing en het water weerkaatste af en toe. door en kele lichtstralen van de opko mende zon. Het was inmiddels al bijna 6 uur geworden, voor ik op mijn stekkie aankwam. Het is wel prachtig, beste lezers, 's ochtends vroeg in alle stilte te genieten van de natuur. De vo gels floten hun beste deuntje en een enkele reiger strekte zijn nek eens uit om te zien wat er zo vroeg langskwam. Af en toe schoot er een haas voor mijn fiets weg, om veilig in de kant te verdwijnen. Ondertussen zag men de prachtige rode ochtend gloed geleideiijk-aan verdwijnen. Om weer terug te komen op mijn verhaal over het vissen be gon ik, nadat al de spullen klaargemaakt waren voor het ge bruik. met het uitloden om de juiste diepte te bepalen. Inmid dels had ik twee voerplaatsen gemaakt, ongeveer zo'n 30 meter uit elkaar. Toen ik eenmaal, met mijn nogal vrij grote handen, er een paar maden aan gefriemeld had. kon het evenement begin nen. Dit was het moment waar ik al dagen van te voren aan ge dacht had. Het was helder weer en de dob ber stond roerloos in het water. Er was inmiddels een kwartier verstreken, toen ik mijn eerste vis beet kreeg. Een paar korte stootjes daarna gaf mij het ver moeden dat ik met een brasem te doen had. En mijn gedachten werd bevestigd door het lang zaam weglopen van mijn dob ber. Er volgde een droog tikje en hij was aangeslagen. Groot was mijn verbazing toen ik zijn kop boven water zag ko men: het was een prachtige voorn van ±40cm. Ik zeg uit drukkelijk naar schatting, want wat wil het geval: ik ben in het bezit van een tweedelig schep net. maar had helaas bij mijn aankomst de steel bij me, het net zelf waarschijnlijk vergeten of verloren. Goed, ik begon dus met het drillen, wat overigens vrij aardig lukte omdat het viswater er ter plaatse zo goed als schoon was. Dus vrij van obstakels en plan tengroei. Toch duurde het nog zo'n 5 minuten, daar ik altijd vis met een lijntje van 0,016. Want het moet sport blijven, van vis tot man. en niet zoals nog vaak gebeurt aanslaan met een lijn van 0.30 honderdste of nog dik ker. En dan maar takelen. Geef de vis een eerlijke kans! Eerst trok ik hem tegen de kant aan. Toen bukte ik mij om hem te kunnen pakken, omdat het optillen aan de lijn teveel zou vergen van mijn topje en de bek van de vis waarschijnlijk zou uitscheuren. Ik klemde heel voorzichtig deze kostbare vangst in mijn ene hand en met de an dere zorgde ik dat de lijn strak bleef staan. Toen gebeurde het ineens: plotseling gleed ik uit, om met een plons in het water te belanden. Dit was zijn kans, hij draaide zich een kwart slag op zijn rug en weg was het pronkstuk. Toen ik de terugtocht een beetje moeizaam, maar toch voldaan van visgenoegens, had volbracht, werd het hele verhaal thuis nog eens een keer verteld. Dit ge beurde dan onder het genoegen van een heerlijk kopje koffie en geloof me, beste lezers, er is nog vaak hartelijk gelachen, vooral door mijn vrouw en kinderen. Want mijn zoon Frankie zegt telkens weer als ik ga vissen: 'Pa, vergeet niet je zwembroek mee te nemen. Je kunt nooit weten, als je weer zo'n kanjer vangt'. op zaterdag 26 maart werden in vlissingen op vakkundige wijze ruim 4000feestpetten weggegeven, de vaklui die dit karwei voor alben heijn opknapten waren swiebertje en malle pietje, dit, in de plaatselijke dagbladen aangekon digde evenement, bracht op drie plaatsen op walcheren- duizenden mensen op de been. deze onverwacht grote op komst liet weer duidelijk zien hoe populair het tweetal bij de jeugd èn bij 'grotemensen is. dat ook malle pietje plezier had in z 'n werk blijkt wel uit bijgaande foto. Een dag uit als beloning voor het winnen van de bloemen- verkoopwedstrijd in de laatste periode van 1970. Van een jeugdige deelnemer aan deze dag: Rinus Jansen van filiaal 1102 uit Terneuzen ontvingen wij een entousiast verslag. He laas kan het echter niet in zijn geheel geplaatst worden door ruimtegebrek. We laten hieronder dus enkele fragmenten volgen. 'We starten in Utrecht, waar we vergast werden op koffie met koek. Daarna stapten we in de bus-met-de-wonderbaarlijk -behen- dige-chauffeur en werd ons het programma voorgelezen van die dag. Na ongeveer anderhalf uur kwamen we in De Lier aan, een klein dorpje vol kassen en waren huizen. Daar bezochten we de potchrysan- tenkwekerijen van de Gebr. Boe- kesteyn. De heren Boekesteyn ver telden ons het een en het ander over hun bedrijven, o.a. over moe derplanten, stekkies, automatische verduistering, boven- en onder be sproeiing. kunstmest, aantal per soneel enz. Vervolgens kregen we een lunch aangeboden in de Holiday Inn te Leiden. Deze lunch was zeer ver zorgd en gezellig. In dezelfde stad werd nog een kort bezoek ge maakt aan de Hortus Botanicus. Daar heb ik dan ook voor het eerst van m'n leven bananenbomen, si naasappelbomen en dadelpalmen gezien. Nu weer wat fraaie capriolen van de bus in de smalle straatjes van Leiden, bereikten we Hilversum, waar we een bowlingbaan bezoch ten. Het bowlen ging zo goed. dat door F. J. Sanders Het was 3 uur in de morgen toen de wekker afliep; de vis spullen stonden al kant en klaar, alleen moest er nog wat deeg gemaakt worden en de maden uit de koelkast halen. Ze moesten eerst wat op temperatuur komen, dan leven ze weer volop. Dus nam ik vluchtig een goed maar stevig ont bijt met een paar sterke koppen koffie en klaar was ik voor het sportevenement, ook wel vissen genoemd. Op 1 maart j.l. was de heer G. Hoorn, controller van onze produktiebedrijven, 25 jaar bij Albert Heijn werkzaam. Op bovenstaande foto ontvangt hij gelukwensen van Ir. H. Glazenburg (l.) Drijfnat klom ik weer op de kant en staarde nog even naar het water, waar hij zijn vrijheid weer had verkregen. Terwijl ik er een nieuw tuigje aanzette, liet ik mij drogen in de zon. die in middels hoog aan de hemel zijn warmtestralen verspreide. Nadat dit gebeurd was, verhuisde ik met al mijn spullen naar de tweede voerplaats en begon weer van voren af aan, want wanneer men eenmaal een beet je grote vis boven het water ver speeld had. vangt men voorlopig niets meer. Het was inmiddels wat drukker geworden en dit bevordert de visvangst beslist niet. Toch gelukte het mij nog om een paar voorntjes te vangen en een leuke brasembliek van 32 cm. Mijn dag was dus toch niet helemaal voor niets geweest. Na dat ik de vissen weer voorzich tig in het water teruggezet had. ging ik mijn spullen schoonma ken en opbergen. Nu zult u wel zeggen: terugzet ten hè. maar ikzelf eet geen vis en vang ze ook niet voor de vuilnisemmer, dus geef ik ze weer de vrijheid. Dan beleeft de volgende misschien weer veel sport aan mijn gevangen vissen. Want er zit veel in de woorden zoals 'vissport' en 'sportvissers'.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 6