Op bezoek in de Haagse PMC-showroom Verkiezing van OR-filialen dit najaar Oh flitsen Bartelson bezoekt Ten commandments Ongedwongen Vaardigheid Nieuwe wet op OR Besproken in COR PB-Wijhe AG Zwanenburg Filialen CMS PB-Zaandam AH-Flitsen 2 Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 5 mei 1971 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 Druk: Henkes-Holland Er is in de afgelopen maand weer blijdschap geweest over ge boortes en er zijn huwelijken ge sloten waaronder ook twee van onze buitenlandse arbeiders. De laatste die trouwde was de heer M.J. Fonseca werkzaam op de afd. K.B. Nu een overzicht van onze zie ken. Mevrouw Hoekstra-Morgenroth (K.B.) moest voor een oogopera tie in het ziekenhuis worden op genomen, maar het gaat goed. Mevrouw Dozzi-Sanavro (K.B.) is al bijna een jaar door ziekte thuis. Ook mevrouw Berkeveld- Molenaar is na haar ongeval nog niet aan het werk. Mevrouw Twisk-'t Land is na haar heup operatie nog steeds thuis. De heer K. Klein (O.D.) moet een rust kuur voor zijn maag ondergaan. De heer W. v. Unen is nu weer hele dagen aan het werk. Me vrouw Rietschoten-Bergen is al lange tijd ziek. Mejuffrouw H. J. Nijkamp was na lange tijd ziek te zijn geweest weer aan het werk. maar is nu helaas weer ziek thuis. De heer J. W. van Vliet (K.B. mag) is al lange tijd ziek en staat nog steeds onder controle. De heer G. J. Gerritsen mag nu weer voor halve dagen werken. Mevrouw N. Bayer (N.A.) is al enige weken door ziekte thuis, zo ook mevrouw Batista-Lima. Mejuffrouw A. Gevers (N.A.) is al enige weken ziek evenals de heer J. H. Kloots. De heer J. van Dam (K.B.) is ook nog ziek. De heer L. Franken (C.F.) kan jammer genoeg niet meer werken. Tot zover dit verslag. Al onze zieken thuis en in het ziekenhuis het allerbeste toegewenst. Op 26 februari 1971 werd er weer een AH-huwelijk ge sloten, n. I. tussen mejuffrouw H. Molenaar, caissière in Bussum, en de heer N. J. Schoenmacker, reserve-chef Onze gelukwensen! Wist u dat er in Nederland vier PMC-showrooms zijn en wel in Haren bij Groningen, in Heerlen, in Amsterdam en in Den Haag? En weet u ook wat er zoal gebeurt in zo'n showroom? Op de eerste vraag zult u waarschijnlijk wel ja kunnen zeggen maar op de tweede Op 16 maart j.l. zijn wij, twee tijdelijke medewerkers van de Centrale Personeelsdienst, op bezoek gegaan in Den kers het plezierig vinden om langs te komen noodzakelijk. Jammer i.s ook dat in de filialen vaak nog oude PMC-folders lig gen en dat er soms verkeerde informatie wordt gegeven. Soms komen de mensen voor niets van heinde en ver; dat is natuurlijk niet nodig. Iets wat ze graag wel eens zou willen is met Zaandam kennis maken. Vaak hoor je 'Zaanse stemmen' door de telefoon maar wie daar achter steekt is niet be kend. Het is jammer dat het persoonlijk contact met Zaan dam zo beperkt is. J. J. v. Hemmen C. P. Scholten Na aankomst werd eerst alles bekeken; de interessante artike len werden nader bezien en zo mogelijk gedemonstreerd. Na de rondleiding komt het ge sprek al snel op het werk van mejuffrouw v. d. Coolwijk, am bassadrice van Albert Heijn op een vooruitgeschoven post. Na een tijd als etaleuse gewerkt te hebben kwam mejuffrouw v. d. Coolwijk bij de PMC, waar zij nu alweer bijna een jaar zit. Dit werk vindt zij veel prettiger; alle zelfstandigheid en vrijheid om de showroom naar eigen in zicht gezellig en comfortabel in te richten. Juist hier is gezellig heid op z'n plaats. De mensen die hier komen, doen dit niet om iets te kopen, maar om eens op hun gemak de premies te be kijken en zo mogelijk te probe- Het plezierige hiervan vindt me juffrouw v. d. Coolwijk, dat alles zo ongedwongen kan gebeuren. De meeste mensen hebben geen haast en dat maakt het werk di rect een stuk plezieriger. 'Soms gebeuren er ook wel gek ke dingen', vertelt ze. 'Een tijdje geleden was er een man die een bankbed wilde kopen. Hij ging uitgebreid erop liggen. Voor de volledigheid wilde hij ook nog weten hoe het PMC-dekbed was en dus moest hij ook nog maar even toegedekt worden'. Ook ge beurt het wel dat er mensen ko men alleen maar om wat te pra ten. Eén keer heeft ze zelfs een (telefonisch) huwelijksaanzoek gehad. Wij vragen ook naar nadelige kanten aan het beroep van PMC-ambassadrice. Erg jammer vindt zij het, dat ze altijd alleen staat. Vooral 's zaterdags als er veel mensen kunnen komen merkt ze dat. Is er namelijk eens iets, waardoor ze niet zou kunnen, dan loopt het meteen spaak. Een goede vervanger moet immers met de gang van zaken op de hoogte zijn. Daar naast zijn vaardigheid om met mensen om te gaan en feeling om alles zo te doen, dat bezoe- In de werkmaatschappij zullen dan dus vier ondernemingsraden functioneren, die elk een afvaar diging kiezen voor de centrale ondernemingsraad. De laatste ja ren zijn de filialen vertegen woordigd geweest door een con tactcommissie. De leden waren echter niet gekozen, maar uitge nodigd. Op grond van de nieu we Wet op de Ondernemingsra den, zal nu echter tot verkiezin- The 'ten commandments' are given to every new assistant of L. Bamberger and Company New Jersey a part of the Macy family of stores: 1. A Customer is the most important in any business. 2. A Customer is not dependent on us - we are dependent on him. 3. A Customer is not an interruption of our work, he is the purpose of it. 4. A Customer does us a favour when he calls. We are not doing him a favour by serving him. 5. A Customer is part of our business, not an outsider. 6. A Customer is not a cold statistic. He is a flesh-blood hu man being with feelings and emotions like our own. 7. A Customer is not someone to argue or match wits with. 8. A Customer is a person who brings his wants. It is our job to fill those wants. 9. A Customer is deserving the most courtious and attentive treatment we can give him. 10. A Customer is the life-blood of this and every business. Van de PMC vernam de redactie dat het probleem van plotseling invallen of waarnemen gedurende lan gere tijd, als de informa- trice met vakantie is, ook geldt voor Amsterdam en Heerlen. Soms kan dat worden op gevangen doordat een ge pensioneerde bedrijfsleider, die door de vervanging van de informatrice tijdens haar vakantie goed bekend is in de showroom, ook beschikbaar is om als in valler op te treden. Mocht iemand in een der genoemde plaatsen kennis sen of familieleden heb ben, die voor zo'n tijde lijke job voelen laten zij dan even contact opnemen met de heer Kleppe, hoofdkantoor Zaandam of een briefje schrijven naar de personeelsafdeling t.a.v. mejuffrouw T. Harder. Op bovenstaande foto mejuf frouw van der Coolwijk, die inmiddels wel mevrouw Thoen heet. De directie van Albert Heijn Supermart N.V. heeft beslo ten om naast de bestaande ondernemingsraden van distri butiecentra en centrale modelslagerijen in het najaar ook ondernemingsraden te laten kiezen door het personeel van de filialen en door de staf op het hoofdkantoor inclusief de administratie en de buitendienst. opleiding administratief perso neel openingen variabele werktijden omzetten publiciteit schema OR's bij werkmaatschap pijen reglement verkiezing Raad van Bestuur Pensioenfonds Stichting Personeelsaandelen aanpassing organisatie van de administratie gen, ook in de filialen, worden overgegaan. Een werkgroep, benoemd door de huidige contactcommissie, zal een voorstel uitwerken hoe deze verkiezingen moeten worden ge organiseerd. Deze werkgroep zal bestaan uit: mevrouw C. Kieft- Rus, en de heren M. W. J. van Schie, J. F. E. de Wolf en F. Brandsma. De opdracht aan de werkgroep luidt om een voorstel uit te wer ken voor een gekozen onderne mingsraad van vijf en twintig le den, die zo goed mogelijk het personeel van de filialen verte genwoordigt. Uitgangspunt is het reglement ondernemingsraden, dat momenteel voor onze be drijfstak wordt samengesteld in het kader van de nieuwe wet, met o.a. de volgende punten: alle personeelsleden, die meer dan 15 uur per week bij ons werkzaam zijn, zijn kiesge rechtigd en - indien zij minstens één jaar bij ons werken - tevens verkiesbaar. kandidaten worden per groep door de vakbonden ge steld. O kandidaten kunnen ook ge steld worden per groep door on georganiseerde personeelsleden, met 30 handtekeningen. De werkgroep zal ook met een voorstel moeten komen, hoe wij de kandidaten bekend moeten maken, bijv. met foto en levens loop in de Flitsen. Wet op de Ondernemings raden; produktiecijfers; as sortiment; nieuwbouw; werkvoorschriften; sanita tion program; verzekering privé-auto's; jubilea; be oordeling; werktijden; per- soneelfonds. Proef variabele werktijden; aparte lunchkamer HK'71; sportnota, bedrijfsgymnas- tiek; Collectieve Ongeval len Verzekering; overwerk computerpersoneel. Produktieresultaten; perso- neelssituatie; verbouwin gen; veiligheid en hygiëne; koffieautomaten; woning bouw; snipperdagen; DC- Tilburg. Superobligaties; openin gen; film 'plan 71'; werk groep verkiezingen OR-fi- lialen; onderzoek Makro- test; algemene bepalingen SMBL; brandpreventie; verschoven werktijd. Centrale Slagerijen; vaka- tures kader; automatise ring administratie; CAO slagerijen; nachtarbeid en ongunstige uren; vakantie rechten bij overplaatsing; leerlingenstelsel. Maaltijden kantine; perso- neelfonds; stopzetten be- schuitproduktie; OR-werk- maatschappij PB's; dia-se rie OR's; sanitation-pro gram; medisch onderzoen- beloning ideeën.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2