Ondernemingsraad Eerste Miro open Proef met werktijden glijdende in het AG /éfSTT/iA/hf Mededelingen voorzitter Keuze werktijd Efficiënt AH-Flitsen Naar aanleiding van het verslag van de vergadering d.d. 4-1 -'71. merkt één der leden op, dat met betrekking tot de functie-vervul lingstoeslag bij velen in het be drijf de indruk is ontstaan dat het toeslagpercentage alleen be palend zou zijn voor eventuele promotie. De voorzitter ant woordt dat dit één der facetten is, doch beslist niet doorslagge vend. De voorzitter deelt - namens de commissie ideeënbus - mede dat in het jaar 1971 een goede start is gemaakt. Verschillende inzen dingen zijn al beloond terwijl er nog een aantal in bewerking zijn. De vertegenwoordiger van de Ondernemingsraad in de werk groep Veiligheid en Hygiëne brengt verslag uit over de lopen de activiteiten van deze groep: a. Maandag 19-2-'71 zal een aanvang worden gemaakt met uitreiking van de nieuwe hoofd bedekking: gele stoothelmen voor het kader en alle niet uitvoerend personeel; blauwe stoothelmen voor het technisch personeel: oranje stoothelmen voor de E.H.B.O.-ers; witte stoothelmen voor het overige productie-per soneel; haarnetjes voor degenen die liever geen helm dragen en/of lange haren dienen te be dekken. Een officiële publicatie komt op 19-2-'71 op de publicatieborden: deze wordt aan de leden uitge reikt. b. per I-3-'71 zal de nieuwe verbandkamer in gebruik geno men worden. In enkele afdeImo gen worden verbandtrommels geplaatst. Er is een nieuwe rege ling gemaakt, die heden gepubli ceerd zal worden; ook deze wordt aan de leden uitgereikt. c. het aantal in gebruik geno men maliënkolders (buik- en liesbescherming tegen steekwon den) is sterk toegenomen. Be staande weerstanden worden minder door een betere uitvoe ring. Voor bescherming van vin gers zijn enkele monsters van stalen handschoenen binnenge komen. Deze zullen worden be proefd. d. aan opleiding en training van E.H.B.O.-ers zal voldoende aandacht worden besteed. De 'beheersgroep kantine' is met haar werkzaamheden begonnen. Als eerste project zijn de ver strekkingen in de kantines onder handen genomen. De bestaande oproepinstallatie zal binnen afzienbare tijd ver dwijnen. Ook de sirene zal niet meer worden gebruikt. Via de telefoon kan men met de instal latie opgeroepen worden door middel van kleine ontvangst- apparaten. Het hinderlijk getoe ter in het bedrijf behoort dan tot het verleden. Begin maart a.s. wordt een aan vang gemaakt met de nieuw- bouw-centrale voorzieningen. Er komt een aparte ingang voor aanvoer van materiaal en perso neel van de bouw. Op een vraag van één der leden of het perso neel van de Technische dienst wel voldoende inspraak heeft gehad bij het opstellen van de plannen, deelt de vertegenwoor diger in de Ondernemingsraad van deze groep mede dat hier aan veel aandacht is besteed. De omzet-ontwikkeling gedu rende de eerste 6 weken van dit jaar is redelijk volgens plan ver lopen. Ten opzichte van 1970 is er een hogere productie met minder personeel. Enkele 'klei ne' artikelen zijn uit hel assorti ment genomen. Een viertal nieu we artikelen een paar grote 'acties staan hier tegenover. Er is een belangrijk bedrag geïnves teerd in nieuwe machines en transportmateriaal. In de komen de maanden zullen dus een aan tal oude dingen (o.a. voor het schoonmaken van worstbokken) worden vervangen. Hierdoor zal meer hygiënisch werken moge lijk zijn. Zoals reeds eerder werd gepubli ceerd is het noodzakelijk geble ken preventieve en corrigerende maatregelen te nemen tegen diefstal. Er is daarna een ont werpregeling gemaakt die voor ziet in een aantal controle-maatregelen. Hierin werd opgenomen een schrifte lijke waarschuwing bij de eerste overtreding, en ontslag op staan de voet bij de tweede overtre ding, wanneer deze binnen 3 jaar na de eerste plaatsvindt. De ondernemingsraad is unaniem van mening, dat de eerste waar schuwing vergezeld moet gaan van een flinke geldboete. Er zal worden nagegaan hoe hoog deze boete maximaal mag zijn. In de eerst volgende vergadering zal men hierop terugkomen. Er bestaat een concern-regeling die voorziet in een kilometerver goeding wegens het gebruik van een eigen auto voor zakelijke doeleinden. Consequentie hier van is dat het bedrijf geen enke le aansprakelijkheid aanvaardt voor schade, ontstaan tijdens de ze ritten. Een zeer beperkt aan tal personen mag hiervan - na uitdrukkelijke toestemming - ge bruik maken, mits de verzeke ringspolis is goedgekeurd en een verklaring is ondertekend. De Ondernemingsraad is het niet eens met het voorstel om fruitverstrekking aan zieken te verhogen. De leden staan op het standpunt dat nu per 1-1-'71 de contributie verhoogd moest wor den om de kosten te kunnen dekken, een verhoging van de uitgaven niet verantwoord is. Omdat velen niet op de hoogte blijken te zijn van de bestaande regels van het Personeelsfonds. zal het reglement worden ver nieuwd. en ter beschikking ko men van belanghebbenden. Met ingang van 22 februari zal een Hygiëne controleur worden aangesteld. Deze functionaris zal worden belast met controle op hygiënisch werken in de ruimste zin. Hieraan moet veel worden verbeterd. Door de keurings dienst worden - niet ten onrech te - zware eisen gesteld: deze wenst dan ook op korte termijn resultaten te zien. Allen zullen hier aan moeten meewerken. Van één der leden is het ver zoek gekomen om na te gaan of het mogelijk is om tot massale inenting tegen griep over te gaan. De meningen over de re sultaten hiervan zijn nogal ver deeld. De medische afdeling van de C.P.D. heeft geadviseerd dit voorlopig niet te doen. Voor in dividuele inenting van perso neelsleden op hun eigen initia tief zal géén vergoeding worden gegeven. Tijdens de rondvraag kwamen geen problemen aan de orde voor de volgende vergadering. Enkele vragen die vlot afgehan deld konden worden: Ie. gezien de capaciteit van de huidige installatie is het niet mogelijk de muziek in sommige afdelingen harder te doen klinken: 2e. het onderzoek naar geluids hinder in de worstmakerij heeft uitgewezen dat het geluid van de daar aanwezige machines te sterk is. Er wordt naarstig ge zocht naar een doeltreffende op lossing. 3e. het wordt door sommigen niet billijk geacht dat bij vertrek van personeelsleden niet een evenredig deel van de kerstuit kering uitbetaald wordt. Volgens de C.A.O. van de Vleeswaren Industrie, die spreekt over een '2% uitkering' wordt deze echter niet uitbetaald aan personeel dat vertrekt op eigen verzoek of we gens dringende reden. Bij de A.H.-kerstuitkering stelt men zich - behoudens enkele uitzon deringen ten aanzien van gepen sioneerden en langdurige zieken - op het standpunt dat uitbeta ling slechts geschiedt aan perso neel dat op de dag van uitbeta ling in dienst is. 4e. aan de watervoorziening, waarvan bekend is dat deze op sommige plaatsen door be staande te nauwe leidingen zeer slecht is, wordt bij de nieuw bouw de nodige aandacht ge schonken. Hierboven een luchtfoto van onze eerste Miro, die op 23 maart 1971 door de burgemeester van Vlissingen, drs. J. Roemers, werd geopend. Op de voorgrond het grote parkeerterrein langs de weg en het kanaal Vlis singen - Middelburg. De heer Lieuwen licht de versla gen van de werkgroep toe. Per 13 augustus zullen allen die verhuizen hun bescheiden kunnen inpakken in gecodeerde dozen en op maandag 16 augus tus kan men deze in het HK '71 uitpakken. Tijdens het weekend wordt alles overgebracht. De werktijden HK '71 vor men een heel apart punt. De heer van Gaaien komt de voor stellen, die in de werkgroep be sproken zijn toelichten. Uitgangspunten zijn geweest: 1. In verband met lift gebruik, rijwiel- en autostalling en ver- keerspieken is het noodzakelijk verschillende aanvangs- en beëindigingstijdstippen in te voe ren. gced geschreven j |||||p||><7"' ^•gelezen|_^a vlot bezorgd KjceWl yfótxf'/icudtsis /S3 Onze enige Franse collega, A. Giroud, kreeg het in z'n hoofd om aan zichzelf een lege enveloppe te adresseren met als porto een A H- spaarzegel. Zonder enige straf port bezorgde de PTT de post bij hem thuis. 2. Van personeelszijde bestaat de wens om meer vriheid te hebben t.a.v. de werktijdbepa- ling. 3. T.b.v. de samenwerking is het noodzakelijk een 'kerntijd' aan te houden, waarin iedereen, voorzover in Zaandam werk zaam, aanwezig is. Vervolgens is gediscussieerd over de vraag of er moet komen: a. Een glijdende werktijd: d.w.z. een totale werktijd per week met een minimum en een maximum per dag, waarbij ieder de vrijheid heeft om per dag te beslissen wanneer hij/zij wil be ginnen en eindigen (gedurende de "Kerntijd' moet men beslist aanwezig zijn). b. Een keuze werktijd: d.w.z. een vast patroon met een werk tijd per dag van 8 uur 5 min., waarbij men gedurende een be paalde termijn (b.v. 3 perioden) afspreekt hoe iaat men begint en eindigt. Hierbij zijn de aanvangtijden 7.55 uur, 8.25 uur en 8.55 uur. de eindtijden 16.30 uur, 16.45 uur, 17.00 uur 17.15 uur en 18.00 uur. Daarboven, is ook de lunchtijd variabel, d.w.z. Vi uur, Va uur of 1 uur en variëren de tijdstippen, afhankelijk van de aanvangstij den. In het AG hebben de onderne mingsraad en de hoofdchefs bes loten een proef te nemen met proef de keuze werktijd. Deze start op 29 maart 1971. De OR/HK is van mening dat de situatie AG afwijkt van de situatie HK en dat het daarom niet juist zou zijn de beslissing werktijden HK '71 alleen af te stemmen op de verlangens en ervaringen in het AG. De heer G. J. Heijn meent dat het goed zou zijn te overwegen om op het HK een proef te ne men met een glijdende werktijd, omdat het onderling overleg voornamelijk geschiedt op basis van geplande afspraken en een zekere soepelheid daarbij zinvol kan zijn. Indien het werk efficiënt ver loopt bestaat er van de zijde van de ondernemingsleiding geen voorkeur voor bepaalde werk tijdindelingen en alleen proef ondervindelijk kan worden aan getoond wat de beste keuze is. De vergadering deelt deze me ning en omdat in het HK een coördinatiegroep (als de hoofd chefs AG) ontbreekt, verzocht de voorzitter aan de leden van de werkgroep aan te dringen op een proef met de glijdende werktijd. Namens de werkgroep stelt de heer van Gaaien dat niet de werkgroep maar de lei ding tot een proef moet beslui ten, maar de voorzitter wil toch graag vooraf de reacties in de werkgroep vernemen. Met dank aan de heer Van Gaa ien voor de toelichting wordt de discussie gesloten.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 8