Centrale Ondernemingsraad Ondernemingsraad RB. Zaandam In memoriam CU flitsen Verspreiding notulen Resultatenoverzicht Op de publicatieborden en ook op andere punten in onze Pro ductie-Bedrijven is een affiche opgehangen waar duidelijk wordt weergegeven dat de perso neelsleden die hierin geinteres- seerd zijn een verslag kunnen verkrijgen bij hun c.q. haar ver- tegenwoordige^ ster) in de On dernemingsraad van de laatste lijk gehouden vergadering. De voorzitter hoopt op deze wijze bereikt te hebben dat ieder per soneelslid van deze mogelijkheid thans op de hoogte is. Bij de strijd om de titel 'De bes te heftruck-rijder van het jaar', gehouden op zaterdag, 30 janua ri j.l. heeft de heer'B. van Brie- men van de afd. transito kans gezien beslag te leggen op de eervolle 2e plaats. Op donderdag, 25 februari a.s. zal deze wet nader worden toe gelicht in de vergadering van de Centrale Ondernemingsraad. Hiertoe zal ondermeer gebruikt gemaakt worden van een spe ciaal daartoe samengestelde dia serie. De voorzitter zal zorgdra gen dat eenzelfde presentatie ook in deze vergadering zal plaatsvinden; het tijdstip zal nog nader worden bepaald. In verband met een wijziging in de belasting-inhouding van de gehuwde dames heeft de afd. personeelszaken een informatie memo samengesteld welke ter hand is gesteld van alle afde lingschefs. De chefs zullen zorg dragen dat betrokkenen worden geïnformeerd. De huidige verlofregeling, ont worpen in het tijdvak dat de va kantierechten nog op 15 dagen per jaar vastgesteld waren, houdt in dat de buitenlandse medewer ker die met vakantie naar het thuisland gaat en binnen Europa woont 5 reisdagen voor eigen re kening mag opnemen; Zij die buiten Europa wonen kunnen 10 reisdagen voor eigen rekening opnemen. De maximum afwe- zigheidsduur was daarbij gesteld op 5 weken (3 weken vakantie 2 reisweken voor heen- en te rug). Bedrijfsregel is dat slechts bij hoge uitzondering verlof voor eigen rekening kan worden toe gestaan. De voorzitter vraagt de mening van de leden welke pro's en contra's er zijn bij een eventuele uitbreiding van de maximum-af- wezigheidsduur van onze buiten landse medewerker bij een va kantie naar zijn thuisland. De secretaris merkt nog op dat een bepaalde groep medewerkers vanwege de vrij gunstige vlieg tuigtarieven een intensief ge bruik maakt van dit snelle ver voermiddel en daarmede dg reis tijd aanzienlijk bekort. Na een levendige discussie blijkt dat de leden geen verandering willen aanbrengen in de maxi- mum-afwezigheidsduur van 5 weken voor de groep 'buiten Europa' en de 4 weken voor de groep 'binnen Europa' ook on veranderd willen laten. Wel is de vergadering van mening dat indien de buitenlandse mede werker kan aantonen meer reis dagen nodig te hebben om thuis te komen dan in deze regeling is aangegeven een uitzondering hierop mogelijk moet zijn; dit zal dan per geval bekeken moe ten worden. De voorzitter zal de mening van de vergadering te bestemder plaatse overbrengen en komt op dit punt in een ko mende vergadering nader terug. De voorzitter overweegt de in stelling van een vertrouwens commissie voor onze buiten landse medewerkers voor de aanpak van zowel externe als in terne problemen deze groep me dewerkers betreffende. Om deze commissie optimaal te kunnen doen functioneren lijkt het de voorzitter gewenst naast een ver tegenwoordiger van onze buiten landse medewerkers ook enkele kaderleden hierin op te nemen die in de dagelijkse praktijk vele contacten met deze medewerkers c.q. medewerksters onderhouden. De voorzitter benadrukt dat deze commissie niet moet worden ge zien als een soort kleine onder nemingsraad; deze vertrouwens commissie zal in eerste instantie bestaan uit een Portugese, Spaanse en Turkse medewerker waaraan toegevoegd worden de heren J. Rep (KB), J. M. Over- meer (CF) en H.N.M. Lamaker (VA). De voorzitter zal de Com missie Buitenlandse Aangelegen heden ter zake informeren. Via de afdeling publiciteits-me- dia van ons concern zijn wij be naderd onze medewerking te verlenen aan de samenstelling van een T.V. documentaire over de werkende mens in de grotere bedrijven. De voorzitter licht toe dat Drs. A. de Swaan in ver band hiermede eerst enige werk bezoeken zal afleggen binnen verschillende productie-afdelin gen om daarna over ongeveer drie weken met de filmopname te beginnen. Aan enkele medewerkers of me dewerksters zal, uiteraard op ge heel vrijwillige basis, gevraagd worden hieraan hun medewer king te verlenen. De voorzitter heeft de heer de Swaan verzocht ook enkele leden van de Onder nemingsraad hierin te betrekken. De voorzitter heeft geen bezwa ren tegen deze documentaire echter alleen onder voorwaarde dat de geïnterviewden alle gele genheid verkrijgen hun mening duidelijk weer te geven. De af deling personeelszaken zal voor de coördinatie van één en ander zorgdragen. Eén van de leden stelt dat enke le medewerksters nog niet in de gelegenheid zijn gesteld deel te nemen aan de algemene intro ductie-bijeenkomst. De groep nieuwe medewerkers en mede werksters, vorig jaar in dienst getreden, heeft enkele weken geleden een dergelijke bijeen komst meegemaakt. De voorzit ter zal hiervan een inventarisatie laten opstellen. Eén van de le den merkt op dat de samenstel ling van de maaltijden voor hen die overwerken of in een ploe gendienst zijn opgenomen af wijkt van die in het Distributie- Centrum. De voorzitter zal zich op dit punt nader oriënteren. De secretaris heeft van het be stuur van het personeelfonds het verzoek ontvangen bemiddeling te verlenen bij het aantrekken van een nieuw lid voor de groep productie-personeel. De secreta ris verzoekt de leden zich hier over eens te beraden en met hem in contact te treden indien zij iemand bereid gevonden mochten hebben toe te treden tot genoemd bestuur. Donderdag 18 maart j.l. werd Janos Balogh, Super- marktbedrijfsleider van Vught, die geheel onver wacht op 14 nvaart over leed, in de leeftijd van 43 jaar, onder grote belang stelling naar zijn laatste rustplaats begeleid. Hoe geliefd hij was bleek alleen al van de zijde van Albert Heijn door de aan wezigheid van het voltal lige personeel uit Vught, de heer W. A. Scholtc (dir. werkmij) de heer L. Oranje (D. H. Oost), de groepslei ders uit Brabant, Zeeland en Limburg, de collega's bedrijfsleiders uit alle de len van het land, het groot aantal steunfunctionaris- sen en vele andere A.H.- ers uit Breda en ver daar buiten. Janos Balogh werd 43 jaar geleden geboren te Inacs in Hongarije. Tijdens de woelige toestanden in 1956 in Hongarije heeft hij met zijn echtgenote en kind zijn vaderland verla ten en kwam uiteindelijk in Nederland aan. Na in Sneek in een fabriek te hebben gewerkt heeft hij het in Mei 1960 gepro beerd bij A.H. Door zijn enthousiasme, en volledige inzet heeft hij de kroon mogen zetten op het eerste succes van zijn loopbaan doordat hij be noemd werd tot ZBBL in 1962. Ondanks moeilijkhe den met de Nederlandse taal heeft hij dank zij zijn doorzettingsvermogen be reikt, dat hij in 1964 be noemd werd tot Super- martbedrijfsleider te Bre da, Brabantplein. Na enke le jaren werd hij overge plaatst naar de grotere Supermart te Breda n.l. Valckeniersplein. Sinds 4 november 1970 was hij bedrijfsleider in Vught. Ontzettend veel werk werd door hem verricht om zijn bezetting rond te krijgen. Overal was hij erbij en voor ieder stond hij klaar. Door zijn goedheid, zijn bereidwilligheid om ieder te helpen zal hij lang in gedachten van velen blij ven. Namens de heer D. Vethaak geeft Drs. R.J. Stoelenga aan de hand Van dia's een overzicht van de omzetten, produktiecijfers en rendement van de verschillende ondernemingsonderdelen. Het betreft voorlopige jaarcijfers van het detailbedrijf. Mededelingen voorzitter. a. De toelichting, die door de vertegenwoordiger van Sterovita Dordrecht werd gevraagd op de inhouding ingevolge de Ziekte wet, kan nog niet gegeven wor den. Deze regeling blijkt een onderdeel te vormen van de ar beidsvoorwaarden, zoals deze gelden in de verschillende werk maatschappijen, die niet zonder meer gecoördineerd kunnen worden. Zodra hierover nadere informatie gegeven kan worden, zal dit geschieden; b. Zoals in de Flitsen vermeld is, heeft HK '71 het hoogste punt bereikt. De planning van de projectleider, de heer L. Bou- man, is dat het personeel van HK en AG op vrijdag 13 augus tus 1971 n.m. zijn administratie in dozen moet pakken. Op maandag 16 augustus v.m. staan deze dozen dan op de betreffen de bureaus in HK '71. c. De Superobligaties blijken wel in de belangstelling te staan. Er zijn vele aanvragen voor nieuwe obligatieboekjes; d. Het publiciteitsplan beoogt de overgang naar een meer re gionale aanpak. Een van de re denen tot deze andere aanpak is de mogelijkheid, die thans ont staat om acties meer doelmatig regionaal te richten met tevens de mogelijkheid van een betere bevoorrading. Bij landelijke ac ties spelen de distributie-proble men in grotere mate een rol dan bij deze nieuwe aanpak; e. Deze week worden in Utrecht presentaties gegeven voor de steunorganisatie en de bedrijfsleiders van een nieuw in troductie- en opleidingsprogram ma van nieuw personeel in de filialen. Een vertegenwoordiger van de Administratie informeert, hoe het staat met een dergelijk programma voor het administra tief personeel. De voorzitter verzoekt de Secre taris hierop zo mogelijk in een bijlage van het verslag te ant woorden. Bij navraag blijkt, dat het Hoofd Personeelsbeheer, de heer F. Brandsma, op 8 maart a.s. een bespreking van een gehele dag heeft met de hoofdchefs admini stratie over: 1. de introductie en opleiding van nieuw personeel; 2. de integratie van HK- en AG-personeel in HK '71; Zoals uit de krantenberichten is gebleken, werd de MIRO vo rige week gepresenteerd aan de pers. Een van de leden infor meert, of V D en de Bijen korf dezelfde problemen onder vinden als wij bij het verkrijgen van vestigingsplaatsen. De voor zitter antwoordt, dat deze onder nemingen in de stadscentra zijn gesitueerd, waar zij bijzonder welkom zijn. Aan de noodzaak, dat wij met onze ZBW's soms aan de rand van de stad moeten zitten moeten de plaatselijke overheden nog wennen. Hetzelf de probleem heeft in 1960 ge speeld bij de toenmalige beslis sing over de uitbreiding van Schiphol. Die beslissing zou nu in 1971 ook anders hebben ge luid. g. De instelling van werk maatschappijen brengt een nieu we opzet van de ondernemings raden met zich mede. In de gro tere werkmaatschappijen zullen enige OR's functioneren, die voor hun eigen werkmaat schappij een centrale-OR zouden kunnen kiezen, eventueel WOR te noemen. Deze WOR's zouden dan de Centrale Ondernemings raad van Albert Heijn kunnen kiezen. Niet alleen onze onderneming, maar ook andere grootwinkelbe drijven zullen de structuur van hun OR's in hei kader van de nieuwe wet nader moeten be zien. De Sociale Commissie van de Raad van het Grootwinkelbe drijf heeft een werkgroep inge steld, (waar de secretaris van on ze COR ook deel van uitmaakt) die tot taak heeft met een voor beeld-reglement te komen voor de OR's nieuwe stijl in onze be drijfstak. Wanneer dit voor beeld-reglement gereed is, zal het moeten worden 'vertaald' voor onze situatie. Op voorstel van de voorzitter gaat de COR ermee akkoord, dat een commissie, bestaande uit mevrouw G. Rompies-Amesz en Mr. M. den Besten van het se cretariaat, de heer J. W. Brink huis OR/HK, M. J. Huisman OR/AG, en H. K. Engel secre taris COR een concept-regle ment, aangepast voor onze on derneming, aan de COR zullen voorleggen; h. Mr. Turner, de president van McDonald, heeft ons een bezoek gebracht. De N.V. die de nederlandse McD-zaken beheert heet 'Family Food'. De eerste vestiging komt in Zaandam, Pel de rsveld; i. In het maart-nummer van de Flitsen, dat momenteel ter perse is en grotendeels aan MIRO is gewijd, zijn vrijwel onverkort de verslagen opgenomen van de laatste OR-vergaderingen, ten einde vooral het personeel in de filialen, dat nu ook een OR moet gaan kiezen, te informeren over de onderwerpen, die in het OR-overleg ter sprake komen; j. De voorzitter geeft een uitge breide informatie over een in dringende presentatie, die vorige week heeft plaatsgevonden voor de staf over het 'sanitation pro gram'. Elk kaderlid en eigenlijk elke medewerker in al onze be drijfsonderdelen zou de nodige basis-kennis noeten hebben op het gebied van de bacteriologie. Nu deze presentatie heeft plaats gevonden, wordt van de werk maatschappijen verwacht, dat zij zelf met plannen komen hoe in hun situatie dit programma ver der zal worden gebracht; k. De grondslagen van het be leid in onze onderneming, die destijds in de COR zijn behan deld, zijn thans ter perse; In het hotel van anhur Frommer, dat op Schiphol wordt gebouwd, zal Albert Heijn Res taurants N.V. een Albert's Cor ner openen. OR's Vertoond wordt een dia-presen tatie met geluidsband, die de achtergronden en de belang rijkste onderdelen van de nieu we wet op de ondernemingsra den behandelt. Bij deze presen tatie behoort een folder, die evenals de dia's, zijn samenge steld door de Commissie Voor lichting van de Vereniging van Nederlandse Ondernemingen (VNO). Hoewel de aanpak van de presentatie eenvoudig is, kan de vertoning toch als uitgangs punt dienen voor een discussie, volgens de COR-leden. Afge sproken wordt, dat de voorzitters van de OR's zullen worden uit genodigd de dia's in hun OR te vertonen en na te gaan, of de presentatie verder bruikbaar is bij een introductieprogramma e.d. Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 4 april 1971 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel 02980-27000, toestel 220 Druk: Henkes-Holland

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 11