Onderne albert heijn Ondernemingsraad Rembekrachtigings- installatie Ideeënbus Telefoon vergoeding Autowas vergoeding Loonberekening bij ziekte Verkiezing OR-leden Personeelfonds Werkgroepen efficiencyverbetering vergaderdata Wijziging b.t.w. computer Opleiding produktiegérants Nota 0R- commissie AH-Flitsen In verband met de prijsstijging van het openbaar vervoer welke per januari 1971 van kracht zijn geworden is de vergoedingsrege ling van reiskosten hierbij aan gepast. De voorzitter wijst de vragen stellers erop dat er een duidelijk verschil bestaat bij het remmen met een lege, dan wel met een geladen vokswagenbus, doch meent dat de rij-stijl van de chauffeurs zich hierbij moet aanpassen. De voorzitter ziet geen redenen om tot de plaatsing van een be krachtiging over te^gaan. De voorzitter betreurt het dat de ideeënbus (nog) niet die belang stelling heeft om in het bedrijfs- gebeuren optimaal te kunnen functioneren. De laatste jaren kwamen er gemiddeld een 7 tot 10-tal inzendingen binnen (zie het overzicht); in het jaar 1970 werd circa 400,— uitgekeerd aan beloonde ideeën, daarnaast een klein bedrag aan aanmoedi gingspremies. De voorzitter is gaarne bereid via een publicatie op de mede delingenborden nog eens de aandacht te vestigen op de acti viteiten van de ideeënbus doch roept hiernaast de medewerking van de leden in om het beoogde doel te bereiken. Op het gedane voorstel is inmid dels de goedkeuring verkregen; de vergoeding zal 2x per jaar bij vooruitbetaling plaatsvinden. De vergoeding is opgetrokken tot 200,— per jaar, exclusief het vaste bedrag aan gespreks kosten. De voorzitter zou gaarne uitgaan van een vaste norm voor het be palen van de autowasvergoeding. Deze vergoeding is voor de Bed ford thans gesteld op 3,50 per week en die voor de Volkswa genbus 5,—. Nadat de voorzit ter de leden een aantal sugges ties aan de hand heeft gedaan verzoekt hij hun gedachten daar omtrent eens nader te bepalen. In een volgende vergadering zal hierop worden teruggekomen. Op verzoek van de voorzitter zal de secretaris dit punt nader be kijken en in de volgende verga dering verslag uitbrengen. In verband met het vertrek van de heer H. J. van Dijken en de omstandigheid dat de heer T. Koelewijn onze dienst per 26 maart a.s. gaat- verlaten zal de secretaris voorbereidingen treffen tot het uitschrijven van tussen tijdse verkiezingen. De heer Kuyper zal een finan cieel overzicht samenstellen van het jaar 1970. Op verzoek van de voorzitter zijn de heren C. P. Kuyper, G. de Ruiter en B.J.A. v. d. Broek bereid zitting te ne men in de kascontrole-commissie 1970. De leden van de Raad gaan akkoord met het voorstel van het bestuur van het perso- neelsfonds bij ziekenhuisopname van één van onze personeelsle den een attentie binnen enkele dagen te verzorgen en niet de gebruikelijke twee weken af te wachten. De voorzitter geeft een nadere toelichting op het voorstel: te komen tot het instellen van werkgroepen als bovengenoemd. De eerste werkgroep zal zich richten op de afdeling PMC-ser- vice buitendienst, bij de samen stelling van een dergelijke werk groep denkt de voorzitter naast de betreffende afdelingchef aan een medewerker van de afd. Planning, daarnaast een mede werker van het magazijn, een deskundige van de organisatie afdeling en een vier-tal PMC- monteurs (2 binnen- en 2 bui tenmonteurs). Alvorens de groep als werkgroep te doen starten zal de voorzitter een uitgebreide informatie ver schaffen omtrent begrotings- en kostenopzet opdat ieder lid van de groep de doelstelling duide lijk voor ogen krijgt. Eén van de leden stelt voor een inventarisa tie op te zetten van de proble men 'aan de voet' en vanuit die positie naar boven te werken. De voorzitter antwoordt dat dit zeker mogelijk zal zijn, al zal dit gezien moeten worden als een onderdeel van het geheel. De voorzitter verzoekt de verte genwoordigers van de PMC- groep zich hierover te beraden en hem over 14 dagen voorstel len te doen wie in deze werk groep moet worden opgenomen. Verwacht mag worden dat deze werkgroep binnen een maand met haar werkzaamheden zal kunnen beginnen. In overleg met de leden worden de data van de O.R.-vergadering voor het jaar 1971 vastgesteld. Deze zijn: - 11 maart - 17 juni - 16 september - 9 december. Plaats: Albert's Corner Oude Gracht te Utrecht. Besprekingen werkgevers- en werknemersbonden Daar men in besprekingen tus sen werkgevers en werknemers over de lonen '71 en de uitke ring ineens nog niet tot overeen stemming is kunnen komen, kan de voorzitter de leden over deze punten geen informatie verstrek ken. Zodra men tot een akkoord gekomen is zal een en ander schriftelijk meegedeeld worden. De voorzitter deelt de gewijzigde percentages der b.t.w. mee en licht de consequenties toe die deze wijzigingen voor de tronk, bedieningsgeldkas en nota's heb ben. Per 4 januari 1971 is de compu ter ook voor de administratie der restaurants ingeschakeld. De opleiding tot produktie- gérant van een groep van 12 man zal 1 april a.s. beëindingd worden. Medio januari zal een nieuwe groep van 12 man even eens in opleiding voor produktie-gérant gaan. Deze op leiding zal in augustus beëindigd worden, waarna in september wederom een groep van 12 man in opleiding gaat. Deze vrij grote groepen zijn noodzakelijk daar thans, wat betreft de perso neelsbezetting, nog geen splitsing -gemaakt is tussen Albert Heijn restaurant's N.V.-vestigingen en de McDonald's-zaken. Mede ter voorkoming van lange wachttijden zal daar waar dit mogelijk is het zelfbedienings systeem in combinatie met een eethuis ingevoerd worden. In na volging van het in de AC Am sterdam gedane experiment met dit systeem, zal deze opzet ook in AC Leiderdorp, AC Reeuwijk en vervolgens in AC Lage Wei de gerealiseerd worden. Tevens zal er een experiment met een automatenhal van start gaan voor de nachtexploitatie van de wegrestaurants. Naast een ombouw van be staande vestigingen, ligt het in de bedoeling nieuwe vestigingen te openen. In de maand april zal het Hotel Schiphol Arthur Frommer in Badhoevedorp ge opend worden. Het aan dit hotel verbonden eethuisje, de coffee shop en de vergaderzalen zullen door AH restaurant's N.V. ge ëxploiteerd worden. De voorzit ter spreekt de hoop uit dat dit jaar met de bouw van het weg restaurant te Stroe een aanvang genomen kan worden. De in september '70 tot stand gekomen joint venture met het McDonald's concern zal de naam Family Food N.V. dragen. De vestigingen zullen de naam McDonald's voeren, zodat het promotiemateriaal uit de U.S.A. ook in Nederland gebruikt kan worden. Tevens zal het voeren van de naam McDonald's bij Jniitenlan- ders het voordeel .van 'herken ning' hebben, te meer daar er plannen bestaan ook in andere Europese steden McDonald's- vestigingen te gaan exploiteren. Tenslotte zegt de voorzitter na der op de resultaten in te gaan indien gegevens van het gehele jaar bekend zijn. De c.o.r.-afgevaardigde brengt uitvoerig verslag uit van het be sprokene in de c.o.r.-vergadering d.d. 17 december j.l. Ten aan zien van de in deze vergadering besproken ontwerp regeling va kantierechten ex-militairen zijn AH's ideeënman H. van Petten had succes met zijn idee om ter gelegenheid van de opening van Hotel Frommer op Schiphol de bewoners van het dorp Katwoude uit te nodigen. AH-restaurants n.v. heeft de exploitatie van het res taurant. Hierbij enkele fo to's van de Katwoudse happening. de leden van mening, dat om misbruiksituaties uit te sluiten, een beperkingsclausule opgeno men zou moeten worden. B.v. bij vertrek binnen b.v. 3 maan den na vakantieopname dient naar rato terugbetaling van de genoten dagen te geschieden. Er wordt over de inhoud van deze nota van gedachten gewis seld. Eén der leden licht uitvoe rig zijn visie op een promotie schema toe. Men is van mening dat ook voor de niet-leidingge- venden een taakbeschrijving wenselijk is. Een en ander zal nader besproken moeten wor den. Nevenstaande adver tentie stond - u kunt het geloven of niet - in de Arnhemse Cou rant van zaterdag 27 maart jl. I P. DE GRUYTER EN ZOON N.V. ARNHEM Voor ons filiaal Hanzestraat in het winkelcentrum Presikhaaf zoeken wij kontakt met gegadigden voor de funktie van: le verkoopster vleeswaren Zij zal zelfstandig deze afdeling moeten leiden en beheren. Leeftijd vanaf 20 jaar. verkoopster vleeswaren Leeftijd vanaf 15 jaar Zij zal in de vleeswarenafdeling rechtstreeks onder het hoofd van de vleeswaren worden opgeleid tot een goede vleeswarenver- koopster. Wij bieden hen: Hoog loon Prettige werksfeer Met gemaakte vakantie-afspra ken wordt rekening gehouden Voor aanmelding en nadere inlichtingen kunt U dagelijks van 9 00 18.00 uur te recht op bovengenoemd filiaal, alwaar L' <unt vragen naar de bedrijfsleider

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 10