Uit de ondernemingsraden Ch flitsen In memoriam Kreten van GRA Personeelsvereniging Wijhe kreeg nieuwe voorzitter Hoofddorp nam afscheid Personeelsbestand januari 1971 AH-Flitsen 2 Wijhe - 4 januari 1971 Nadat over en weer nieuwjaars wensen waren uitgewisseld, opent de voorzitter deze eerste vergade ring op de eerste werkdag van het jaar 1971 door een kort overzicht te geven van de taak waarvoor het bedrijf onder de nieuwe naam, als zelfstandig bedrijfsonderdeel zal komen te staan. Samen zullen we het bestaansrecht van ons bedrijf moeten aantonen door het geplande kwantum be hoorlijke kwaliteit produkt af te leveren tegen zo laag mogelijke prijs. Een uitgebreide agenda wordt hier na afgewerkt. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering dd. 16-11-70 informeert één der leden of de nieuwe reiskostenregeling nu in zal gaan. De bedoeling is dat deze geleidelijk wordt doorgevoerd. Ook de busjes zullen geleidelijk worden vervan gen. Vakantierechten De gewijzigde tekst van het hand boek over vakantierechten en vakantie-opname wordt zonder ver anderingen goedgekeurd. De belangrijkste wijzigingen zijn dat nu ook het personeel op AH- salaris snipperuren kan opnemen, steeds met een minimum van 2 uur. Verder zal bij vakantiespreiding maximaal 1/3 deel van iedere af zonderlijke personeelsbezeting te gelijk met vakantie kunnen gaan. Bepaalde afdelingen kunnen - in dien hiertoe behoefte bestaat - stil gelegd worden. De voorzitter deelt mede dat van de bepaling omtrent het vastleggen van één of meer verplichte snipper dagen slechts bij zeer hoge uit zondering gebruik gemaakt zal worden. Verhoging kontributie personeelsfonds De beheerskommissie heeft bij de OR een begroting ingediend voor 1971. Er is thans al een tekort van 1200,Dit tekort zou eind 1971 al opgelopen zijn tot 1700, Door de kontributie voor 1971 te verhogen tot 1/4% van het bruto loon, meteen maximum van 0,30 per week, zou het tekort opgeheven kunnen worden. De OR besluit zonder stemming te handelen overeenkomstig het uit gebrachte advies. Op 5 februari jl. is plotseling op 55-jarige leeftijd onze divisieleider, de heer J. ROZEMA overleden. De heer Rozema was bijna 40 jaar geleden als jongste hoofd ons bediende op kantoor in dienst getreden. Na de oorlog werd hij over geplaatst naar de buiten dienst. Hij was jaren rayon leider in Noord-Holland en de laatste jaren divisieleider in distrikt Oost. We hebben de heer Rozema gekend als een akkurate werker, een humaan chef en een prettige kollega. Dit bleek wel op de begra fenis, waar honderden Albert Heijn-ers, soms vergezeld van hun echtgenote, hem de laatste eer bewezen. Ook de heren G. Herpe, D. A. Terwee, J. Ruys en M. den Ambtman waren aanwezig. De heren A. Heijn en L. Oranje hebben namens ons gesproken. We hebben allen mevrouw Rozema, omringd door haar kinderen, de hand gedrukt. We wensen hen sterkte. Funktievervullingstoeslag Nadat het bestaande systeem nu bijna 24 weken in werking is ge weest, bestaat er van verschillende zijden behoefte naar wat meer aan passing aan de praktijk. Een voorstel tot wijziging, dat door de bedrijfsleiding en de CPD werd goedgekeurd, is aan de leden ter diskussie toegezonden. De voornaamste wijzigingen zijn: 1. Voor de gezichtspunten: inzicht in taak, zelfstandigheid, kwali teit, samenwerking met chefs en kollega's, is nu keuze uit drie in plaats van vier kwalifikaties; 2. Hierdoor ontstond een andere puntenwaardering, met een grotere toeslagspreiding (034 punten), waarbij van 0—6 pun ten geen toeslag wordt betaald; vervolgens van 731 punten voor iedere 5 punten 1% en de laatste 3 punten (3234) nog maals 1% met een maximum van 6%; 3. De beoordeling zal minder vaak plaatsvinden: a. tot één jaar onafgebroken dienstverband: 1 X per 12 weken; b. van één tot twee jaar onaf gebroken dienstverband: 1 X per 16 weken; c. nó twee jaar onafgebroken dienstverband: 1 X per 24; weken. Op verzoek van de OR worden de kwalifikaties voor het onderdeel 'Besteding werktijd' iets duidelijker gesteld, waarna het voorstel zonder stemming wordt aangenomen. Het zal m.i.v. de 2e periode 1971 in werking treden. Werktijden in dag- en ploegendienst Een werktijdenregeling voor diverse ploegendiensten met rustpauze's, aantal uren per week en toeslag- percentage's is aan de leden voor- De bedoeling is dat alle toekom stige aktiviteiten t.a.v. afwijkende werktijden in dit schema gepast zullen worden. Hierdoor zal een verwarrende situatie met voor iedere afdeling weer andere werk tijden voorkomen kunnen worden. Eventuele ploegendiensten in de toekomst zullen geleidelijk in dit schema worden De 1-uur werkonderbreking dd. 15-12-70 De leiding van het bedrijf heeft de OR op 14-12-70 medegedeeld niet achter deze werkonderbreking te staan. Hoewel zij dit standpunt handhaaft, zal om administratieve redenen worden afgezien van in houding van een uurloon. Ofschoon in de andere produktie- bedrijven het aantal werkonder- brekers belangrijk minder was dan bij ons, heeft de OR zich volkomen korrekt gedragen en ten volle medegewerkt om excessen te voor komen. Helaas bleek achteraf dat de eigen mening van andersdenkenden niet werd gerespekteerd door een aan tal personeelsleden. De indruk blijft dan ook bestaan dat er sprake is geweest van een groot aantal meelopers. De leden delen dit standpunt van de voorzitter niet; wel tonen zij begrip en respekt voor anders denkenden. Schadevergoeding voor sleutels, sloten etc. Een voorstel tot het opleggen van schadevergoeding wegens het Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 3, maart 1971 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 zoekmaken van sleutels en sloten of het vernielen van in bruikleen afgestane goederen wordt geac cepteerd. Deze regeling zal worden gepu bliceerd en in het handboek wor den opgenomen. Bij duidelijke twijfel over de schuld vraag zullen de te nemen maat regelen zorgvuldig worden over wogen. Ook de OR zal als beroepsinstantie kunnen optreden. Maatregelen tegen meenemen van vlees/vleeswaren Het is gebleken dat een aantal werknemers misbruik maken van het vertrouwen dat bij afschaffing van de kontroleklok (visitatie) in het personeel werd gesteld. Tegen een tweetal zijn op 4 januari 1971 maatregelen genomen, door hen tweemaal de kostprijs van de ontvreemde goederen, verhoogd met 100% voor bijkomende admi nistratie- en onderzoekkosten, te laten betalen. Dit was 17,per man. Andere maatregelen worden over wogen en zullen worden gepubli ceerd. Regeling ziekenbezoek Hoewel enkele leden een afge bakende regeling voor het zieken bezoek een noodzaak vinden, zijn zowel de voorzitter als het meren deel der OR van mening dat dit geen zaak is die opgedrongen dient te worden. Dit moet spontaan gebeuren, niet alleen door de leiding en OR-leden, doch ook door kollega's. Wél zal getracht worden dit te stimuleren. De punten 10 en 11 van de agenda worden terwille van de tijd ver schoven naar de eerstvolgende vergadering op 1 februari om 14.30 De voorzitter zal de leden dan ver zoeken om hun visie over positieve en negatieve punten omtrent het funktioneren van de OR, ieder voor zich, naar voren te willen brengen. Op 14 januari 1971 u/as de heer A. 25 jaar bij ons werkzaam. der Kemp, bedrijfsleider van Soestdijk, Op 21 januari 1971 was de heer P. Tolstra (PBZ) 25 jaar bij ons werkzaam. In de bekende hoek van de hal van ons OG wordt hij door zijn kollegals gefeliciteerd. Waarom zo eigenwijs? 't Is met vele zaken net als met schieten: je kunt het staand, knie lend en liggend doen. You need not be crazy to work here, but it certainly helps. (Deze heeft een moderne baard.) Een sanitation-program is een programma dat net zo lang saneert tot er niets meer te saneren valt. Op zondag 24 januari jl. hebben wij afscheid genomen van onze bedrijfsleider, de heer Dop. Het is een fantastische dag ge worden, waarop wij begonnen met een bezoek aan de gezellige Al bert's Corner in de Amsterdamse Kalverstraat. Wij hebben daar met z'n allen aan de Fondue Bour- guignonne gezeten. Nadat de scheidende bedrijfsleider een speech had gehouden en het afscheidskadeau in ontvangst had genomen, keerden wij gezamenlijk terug naar Hoofddorp. Daar be sloten wij deze dag met een be zoek aan café 'Het Schuitegat'. Wij gaan vol vertrouwen verder met onze nieuwe bedrijfsleider, de heer Hiemstra, en wensen de heer Dop veel sukses in zijn nieuwe zaak in Maarssen. M. J. L. van der Ham Op de jaarvergadering van de Personeelsvereniging Albert Heijn- Wijhe werd de heer A. van het Veen tot voorzitter gekozen. Hij kwam in de plaats van de heer L. d. Stap, die zich niet herkiesbaar stelde. Als nieuw bestuurslid werd de heer J. Dalhuyzen gekozen. De scheidende voorzitter, die de funktie 18 jaar vervulde, kreeg een attentie aangeboden. Veel aandacht werd besteed aan het teruglopen van de belangstel ling der leden voor de diverse aktiviteiten. Het verjongde bestuur zal trachten de zaak op te vijzelen. Vorig jaar stapte men van het oude stramien feestavond/reis af en ging men over tot het organiseren van een dropping, bingo-avonden, hen- gelwedstrijden, dansavonden enz. Dit op sterke aandrang van de jongere leden. Jammer genoeg lieten deze echter verstek gaan. De feestavond werd vastgesteld op 3 april a.s. in hotel Krikke. De toneelvereniging T en D geeft een opvoering van het blijspel 'In de groene Kakatou'. De reisvereniging, met nog 57 leden, zal begin juni een uitstapje maken. De leden kunnen kiezen uit een tweetal door het bestuur op gestelde reizen. Na een korte rond vraag ging men over tot enige ronden bingo, waarmede leuke prijzen waren te winnen en waarbij het zeer geanimeerd toeging. Voor het eerst hebben wij in dit nummer de verslagen van de vergaderingen van onze ondernemingsraden vrijwel onverkort opgenomen. Ondanks het feit, dat de Flitsen thans meer tekst en minder foto's bevatten dan vroeger, hopen wij dat de inhoud uw belangstelling heeft. Tot 60 uur p. per. Van 60 160 tot 160 uur en Bedrijfsonderdeel Totaal p. per. uur hoger Filialen inkl. ZBBL's 13.420 6809 1540 5071 SMBL's, SMBLio's en Kader 197 197 Salarissen I 184 184 Salarissen II 1177 69 1108 PB Zaandam 610 3 116 491 PB Zwanenburg 173 2 171 PB Wijhe 503 6 7 490 DC Zaandam 411 3 25 383 DC Rotterdam 62 2 33 27 CMS Amsterdam 130 30 23 77 CMS Maarssen 58 20 15 23 Sterovita Dordrecht 106 106 Sterovita Amsterdam 11 11 Technisch Onderhoud Amersfoort 119 45 74 Hermetica 12 12 Restaurants Managers 56 56 Restaurants overig personeel 787 383 135 269 Langdurig zieken 71 71 18.087 7258 2008 8821

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2