Willem Duys nam Albert Heijn in vuist Algemene bedrijfsleidersdag in Utrecht's Jaarbeursgebouw Kassa's met een elektronisch oos AH-Flitsen 5 Hiernaast: De heer van Aleer tijdens zijn afscheidswoord. Onder de ar tiesten zult u vele bekende ge zichten zien. Hieronder: Het is maar goed dat mevrouw De Lange met met een Bedouien is getrouwd, want op 'n kameel voelt zij zich maar matig thuis. Rechts: De keer \VA. Scholte gaf een duidelijke uiteenzetting van de komende opleidingsaktiviteiten. Willem Duys, man van vele woorden en ook vele verras singen, heeft in de middag uren van de Algemene Bedrijfsleidersdag een voor de-vuist weggeven. Zomaar, kompleet met muzikale be geleiding van Toni Eijk en zijn orkest en voor de ge bruikelijke roffels en met aquarium (drie guppies). Albert Heijn was de eerste gast en dat gesprek bevatte onder andere de volgende vragen en antwoorden. Willem Duys (heeft ooit eens geprobeerd de heer Heijn aan de telefoon te krijgen, hetgeen hem pas na geruime tijd lukte): 'Zijn er veel zoals ik die u persoonlijk opbellen en krijgen ze u dan ook aan de lijn?'. Albert Heijn: 'Het wordt mis schien wel geprobeerd, maar gelukkig hebben we telefo nistes die zich als leeuwin nen weren en veel telefoon tjes afhouden. Niet de be langrijke uiteraard'. Willem Duys: 'Dank u voor dét kompliment. Vindt u het bezwaarlijk dat de binding tussen klant en meneer ach ter de toonbank in uw zaken niet mogelijk is?'. Albert Heijn: 'De klant die wil, kan dat kontakt wel vin den. En al kennen de men sen in de filialen de klant dan niet van naam, vaak toch wel van gezicht. On persoonlijk hoeft het in ieder geval niet te zijn'. Willem Duys: 'Hoe onder gaat u uw bekendheid, is het niet vervelend herkend te worden?' Albert Heijn: 'Met die her kenning valt het erg mee, ik kan heus nog wel ergens rustig zitten. Het is me trou wens in twee filialen over komen dat me gevraagd werd 'Meneer, wat doet u hier?'. Willem Duys: 'Dat Plan O van u, over die obligaties, staat morgen in de krant?'. Albert Heijn: 'Ik hoop het. We hebben straks een pers- konferentie, de eerste in de geschiedenis van het bedrijf. Ik ben benieuwd'. Willem Duys: 'Is dat Plan O iedereen nu wel duidelijk, het lijkt me zo ingewikkeld'. Albert Heijn: 'Dat is het ook, maar er komt voldoende in formatie. De klant zal uit stekend worden voorgelicht over alle details'. Willem Duys (als altijd het laatste woord): 'Als ik u er mee kan dienen, wil ik de letter O wel weer tussen mijn voor- en achternaam gaan zetten!'. Na dit gesprek volgde een wervelend amusementspro gramma, waarin onder meer optraden Ria Valk, Fred Kaps, Conny Vink en André van Duyn. Rest nog de ver melding, dat Willem Duys iedere keer als hij een ar tiest moest aankondigen, vrij laat op het toneel verscheen. Gevolg van het feit dat twee kamelen, die 'opgetreden' waren om de heren Haver en De Lange (winnaars OPW- reis naar Tunis), voor het voetlicht te brengen, het vertikten zich te laten ver voeren. En Willem Duys droeg achter de coulissen zijn steentje bij de lui- liggende dieren overeind te krijgen. Uitroep van Willem Duys: 'Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt, het is meer iets voor Mies Bouw man'. 'Nou doet ze alweer een oogje dicht!' (Trouw 8-1-71) O Nou doet ze alweer een oogje dicht. Het vertrouwde blauwe AH-merk- beeld sierde op dinsdag 12 januari de toegang tot het imposante Jaar beurs Kongrescentrum in Utrecht. Albert Heijn was daar, jawel, in het groot. Om er enige belangrijke programmapunten voor dit jaar te ontvouwen voor zo'n dikke duizend mensen, voornamelijk bedrijfs leiders en echtgenotes. Onbetwiste hoogtepunten uit de reeks puur zakelijke nieuwtjes op deze Algemene Bedrijfsleidersdag waren. de introduktie van de Super- Obligaties, waarover de dag bladen inmiddels uitvoerig heb ben bericht; herinvoering van reklamespots via de beeldbuis; gemiddeld driemaal per week; herziening promotie- en op leidingsbeleid, waarover de me dewerkers spoedig nader wor den bericht; nieuwe interne akties inplaats van de OPW. Het bekendmaken van dit alles ging niet via de gebruikelijke (vaak ellenlange) speeches, die alleen maar worden onderbroken door een slokje water door de spreker en verveeld gekuch uit de zaal. Nee, AH's publiciteitsmensen ver vatten alles in een film van twee maal vijfenveertig minuten; een hoogst serieuze film over zwaar wichtige zaken, maar op gezette tijden onderbroken door luchtige grappen. President Albert Heijn hield een welkomstwoord, waarin hij op merkte dat alle sombere geluiden uit parlementaire en industriële hoek over het bedrijfsleven in het algemeen ten spijt, Albert Heijn in 1970 een goed jaar heeft gehad. En ook zei hij: 'Een goed jaar, hoe wel we niet helemaal tevreden zijn. We kunnen beter en dat hopen we in dit jaar waar te maken'. Waar mee dat onder andere bereikt moet worden, liet het eerste gedeelte van de film zien. Dit handelde met name over de reklame, over het waarom, het hoe en het wanneer daarvan. Uitgelegd werd waarom AH na jarenlange afwezigheid terugkomt op het tv-scherm; voornamelijk om dat in dit jaar een groot aantal spots uitgezonden kan worden, hetgeen borg staat voor de nood zakelijke, frekwente verschijning via dit medium. Dimitri Frenkel Frank (schrijver van de tv-kommer- cials, ook wel bekend van Hadi- massa) was één van de mensen, die bondig verklaarden waarom AH de spots zo rustig houdt inplaats van mee te gaan in de reeks van overdreven-van-de-daken-schreeu- wers(iedere tv-kijker kent dat). AH toont in de spotjes telkens een pluspunt van een artikel (vlees, groenten en fruit, kruidenierswaren) en doet dat heel gewoon en eerlijk. Op deze gedegen wijze hoopt AH het vertrouwen van het publiek te winnen. Het tweede gedeelte van de film toonde opnieuw serieuze zaken, nu verluchtigd met een parodie op de OPW. De heer Scholte hield een korte inleiding over de 7500 full time medewerkers in de filialen, van wie er 4500 achttien jaar of jonger zijn, waarna in de film de komende wijzigingen in het oplei dingsbeleid werden aangekondigd. Vast staat inmiddels, dat er voor het jonge personeel in de filialen speciale introduktiedagen komen. In diezelfde film werd als eclatant sluitstuk van de ochtend het Plan O besproken door de heren G. J Heijn en D. Vethaak. Het Plan O, ofwel de Super-Obligaties met Vaste Klim-Rente, waar de klanten - afgaande op de reakties van de bedrijfsleiders - kennelijk op heb ben zitten wachten De reakties waren unaniem juichend, hetgeen moge blijken uit de volgende vijf: de heer G. J. Neuteboom (Hel mond): 'Destijds kwamen we al obligaties te kort. Het is geweldig, dat ze er nu weer zijn'; de heer G. J. v. d. Lugt (Culem- borg): Fantastisch, er is steeds veel vraag naar gebleven'; de heer A. Zwijgers (Utrecht): 'De klanten hebben de obligaties nooit vergeten, ik geloof zelfs dat ze er steeds op hebben zitten wachten'; de heer S. Jorritsma (Heiloo): 'Prachtig vind ik het, het zal zeker inslaan. Toen al was het een enorm sukses en ik verwacht er nu ook veel van'; de heer M. Bakker (Gorkum): 'Het wordt een geweldig sukses. De klanten zijn er namelijk steeds naar blijven vragen'. Over het plan O en over het andere nieuws spraken de heren nog eens tijdens de lunch, waarna ze tot grote verbazing gekonfronteerd werden met een vuist van Willem Duys. Zij het dan niet per tv, maar in werkelijkheid.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 5