Dit jaar tachtig miljoen aan premie-punten! AH MET MEER PLUSPLUNTEN IN KONKURRENTIESTRIJD KONKURRENTIE TUSSEN FILIALEN AFGESCHAFT 57 akties 'Wat een week' Kwaliteits kampagne Welke produkten? K. J. L. Alberingk Thijm: 'streven naar onderscheid' AH-Flitsen 4 Elders in dit nummer van Flitsen kunt u lezen, dat Albert Heijn het jaar 1971 is gestart met een aantal nieuwe, belangrijke aktiviteiten, zo als de uitgifte van super-obligaties voor de klanten, het invoeren van nieuwe spaarzegelboekjes en groots opgezette kwaliteitskampag- nes. Wel, dit alles zal ook zijn weerklank hebben in de premie- akties voor het winkelpersoneel, zo hoorden we van de heer G. C. Kortleve, reklamemanager van AH's winkelbedrijf. Op de grote bijeenkomst met alle bedrijfsleiders op 12 januari in Utrecht, werd bekend gemaakt dat de OPW, de jaarlijkse omzet- prestatiewedstrijd tussen de filialen, wordt afgeschaft. De OPW was eigenlijk in hoofdzaak een kom petitie tussen de bedrijfsleiders, waarbij het team in de winkel niet genoeg betrokken was. Veel meer dan tot nu toe het geval was, moet echter iedere medewerker bij de interne aktiviteiten worden inge schakeld, zodat dit ook een aan gelegenheid wordt waar het hele winkelteam zich enthousiast voor kan inzetten. Inplaats van de OPW komen ver schillende akties. Deze zijn duide lijk in twee delen te splitsen. Ten eerste akties die duidelijk zijn af- heeft de direktie nog eens 30 mil joen punten in de pot gestopt voor speciale akties, die zijn afgestemd op de werkzaamheden van het personeel. Voor wie de artikelen over de kwaliteitskampagnes in dit nummer gelezen heeft, zal het duidelijk zijn dat de behandeling van de pro- dukten en de hygiëne (zo belang rijk immers voor de handhaving van de kwaliteit) van deze akties een belangrijk onderdeel zullen uit maken. G. C. Kortleve gestemd op de werkzaamheden van de medewerkers in elk filiaal. Ten tweede verkoopakties waarmee iedereen premiepunten kan ver dienen. En wat niet minder belangrijk is, de verkooppremiepunten-pot wordt dit jaar twee-en-een-half keer zo groot als vorig jaar! Dat wil zeggen, zo rekende de heer Kortleve ons voor, dat er alleen al voor de verkooppremie-akties niet minder dan 50 miljoen punten beschikbaar komen (vorig jaar 'slechts' 20 miljoen). Bovendien vervolg van pagina 1 de scherpe prijzen en de weke lijkse aanbiedingen gelukkig niet het enige, waarin Albert Heijn zich van zijn konkurrenten onder scheidt. Er is veel meer en daarvan maakt onze hoge kwaliteit, met name ook in de sektor van de verse produkten, een zeer belangrijk onderdeel uit'. (Hierover hadden we een afzonderlijk gesprek met de heer P. Ligtenstein, dat elders in dit nummer van Flitsen is weer gegeven.) Daarom is besloten de reklame- uitingen van Albert Heijn dit jaar in twee hoofdstukken te splitsen: aktie-reklame en thema-reklame. Onder de aktie-reklame vallen de wekelijkse advertentie-aanbiedin gen, die echter meer doelgericht worden bekendgemaakt. Dwz: niet meer in de landelijke dagbladpers, maar in de plaatselijke pers, waar bij de media zo zijn gekozen, dat rondom elk filiaal zoveel mogelijk mensen worden bereikt. 'Dat geeft ook meer variatie mogelijkheden in onze aanbiedin gen', zegt de heer Alberdingk Thijm. Tot nu toe moesten we altijd een soort gulden middenweg kie zen tussen de SuperMarts en de ZelfBedieningswinkels. Voor een ZB beloofden de advertenties vaak teveel, terwijl we voor de grote SM vaak méér zouden kunnen doen. Daar komt bij, dat het voor groente, fruit en vlees steeds moeilijker wordt om sterke week- aanbiedingen te lanceren, die voor het hele land gelden. We kunnen onze weekaanbiedingen nu veel beter afstemmen op de aard van de filialen en op de (vaak verschil lende) mogelijkheden in diverse delen van het land'. In grote lijnen zullen de aan biedingsadvertenties daarom uit twee soorten bestaan: de ZB- advertenties (met grotendeels kruidenierswarenaanbiedingen) en de SM-advertenties (waarin het assortiment als uitgangspunt zal fungeren). En dat verschil zal ook tot uiting komen in de gehanteerde slagzinnen. In een ZB-advertentie bijvoorbeeld: 'Wat 'n week. Wat 'n winkel', maar in een SM-adver- tentie: 'Wat 'n week. Wat 'n Super- Mart'. Naast deze aktie-reklame (waarin de kwaliteit overigens ook best eens ter sprake zal komen) is er een heel nieuwe opzet gegeven aan de thema-reklame, waarbij dit jaar de schijnwerpers van AH's publiciteitsmachine met name ge richt zullen zijn op de kwaliteit van verse produkten (groente, fruit en vlees) en - als essentiële onder delen daarvan - op het vakman schap, de zorgvuldigheid en de progressiviteit van Albert Heijn. Van de thema-reklameuitingen zul len de televisiespots het belang rijkste onderdeel vormen. Vraag: 'Waarom heeft Albert Heijn dat medium niet eerder gebruikt?' De heer Alberdingk Thijm: 'Omdat de STER niet flexibel is. Alle spots voor het hele jaar moeten al vóór 1 januari worden ingeleverd, zodat er onmogelijk aktuele aanbiedingen kunnen worden gedaan. In het allereerste begin van de tv-reklame was ook AH er als de kippen bij, maar dat vervelende gebrek aan flexibiliteit was er de oorzaak van dat we even snel weer van het scherm zijn verdwenen. Thema- reklame is echter niet aan bepaal de tijdstippen gebonden en daar om zitten we er nu weer op'. Een belangrijke zaak, want tv is een machtig en indringend medium. Op de bijeenkomst van bedrijfs leiders van 12 januari zijn daar- Op 6 december 1970 was de heer JJF. Snepvangers, groepsleider, 23 jaar bij ons werkzaam. Op de voorste rij de jubilaris met zijn familie. Daarachter v.l.n.r. de heren F. Brandsma, Th. A. van Duimen en L. Al. de Haas. Voor de artikelenverkoop komen er dit jaar niet minder dan 57 ver schillende akties, zo deelde de heer Kortleve ons nog mee. In de sektor kruidenierswaren 11 akties van twee weken, in de sektor groente en fruit 18 akties van een week, in de non food-afdelingen 16 akties van een week en in de sektor vlees en vleeswaren 12 akties van een week. Mocht het personeel in de kruide- nierswarensektor menen er een beetje bekaaid af te komen, dan moet bedacht worden dat zij steeds twee-weekse akties hebben, zodat het in vergelijking met de andere sektoren eigenlijk gaat om 22 akties. Meer nieuws over de premie-akties in één van de volgende nummers van Flitsen. Op 14 december 1970 vierde de heer J. Rood, bedrijfsleider Lamb. Hortensius- laan, Kaarden, zijn 23-jarig jubileum. Links de familie (alweer een AH-er, die met een Miss World is getrouwddaarnaast de heren W. J. de Jong, Th. A. tan Duimen, L. M. de Haas en J. de Wever. Op 17 december 1970 was de heer A. J. Gal, bedrijfsleider Gijsbr. van Aemstel- straat. Hilversum, 23 jaar bij ons werkzaam. De ganse familie zien wij hier bijeen, wederom met de heren De Haas, De Wever, Van Duimen en De Jong. Tot ons genoegen zagen wij, dat de AH-jubileumklok van '62 een ereplaats heeft. over enkele duidelijke cijfers mee gedeeld. In totaal kunnen 3.150.000 huisvrouwen thuis naar de televisie kijken, maar zij zien natuurlijk niet allemaal elke dag alle reklame. Naarmate meer spots worden uit gezonden, worden deze door meer vrouwen gezien. Uit onderzoekin gen is gebleken, dat de reklame op één dag wordt gezien door 58 pet van alle huisvrouwen. Na zes dagen evenwel is de reklame (een maal of vaker) gezien door 82 pet, dat is door niet minder dan 2.600.000 huisvrouwen! Albert Heijn zit gemiddeld dus zo'n drie keer per week (in kleur) op de beeldbuis, telkens gedurende 20 sekonden. Dat is veel als u weet dat een landelijke tv-kampagne meestal bestaat uit ongeveer 40 uitzendingen. De televisie is echter niet het enige medium, dat voor de kwaliteits- reklame van Albert Heijn is inge schakeld. In de damesbladen en in twee maandbladen (Het Beste en Ouders van nu) zullen - evenals vorig jaar - vierkleurenadvertenties verschijnen. Daarvoor is een aan tal produkten gekozen, waarvan het belang van kwaliteit goed kan worden overgebracht, nl. gehakt, biefstuk, vlees van de ham, sinaas appelen, sla, tomaten en zuurkool; artikelen die-ook bij de tv-reklame worden gebruikt. Bovendien zijn voor de kwaliteits- kampagne de landelijke dagbladen (alsmedè een aantal belangrijke regionale dagbladen) weer wèl in geschakeld, bladen die natuurlijk ook gebruikt worden als AH spe ciaal nieuws te melden heeft, zoals bijvoorbeeld de introduktie van de super-obligaties. Evenmin als in de wekelijkse aan biedingsadvertenties het kwaliteits- aspekt geheel verloren mag gaan, mag in de kwaliteitskampagnes De heer B. Kuyt (PBZ) was op 2 januari j.l. 23 jaar bij ons werkzaam. De heer A. Castelen: spreekt hem toe onder het toeziend oog van de heer P. C. Vink. 'verloren' gaan dat Albert Heijn een progressief winkelbedrijf is. Daar voor zijn echter enkele speciale produkten uit het kruidenierswaren- assortiment gekozen. Voor de tv: Cafe filtre en Pinard-wijn. Voor de dames- en maandbladen: AH's fijne sperciebonen en de (superieure) Welgelegen eieren. Het spreekt vanzelf, zo vertelt de heer Alberdingk Thijm, dat dit alles duidelijk weerklank moet vinden in de levensmiddelenbedrijven. In alle groente-, fruit- en vleesverkopende fillialen zal het gonzzzen van kwa liteit. Er zijn grote raambiljetten (110 bij 160 cm) in vier kleuren, die alle klanten en 'voorbijgangers' wijzen op de hoogstaande kwaliteit van een bepaald (telkens ander) produkt en daarop wordt binnen op allerlei manieren en met allerlei middelen voortgeborduurd. Daarbij wordt steeds de hele winkel be trokken, dus ook de non food- afdelingen, tenzij er speciale non food-akties zijn. Al met al een zee van aktiviteiten dus. Er ligt ontzettend veel denk werk en voorbereiding aan ten grondslag. Nu gaat het er om de veelzijdige boodschap van Albert Heijn in de praktijk waar te maken! De heer K. L. Alberdingk Thijm, hoofd publiciteit, die aan het slot van de algemene bedrijfsleiderdag door de heer Van Meer werd gekomplimen- teerd met de organisatie en opzet van de dag. De heer Alberdingk Thijm verzocht ons dit komphment door te geven aan de heer A. B. Fienieg met zijn team, die zich bijzonder hebben ingespannen om alles op tijd rond te krijgen.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 4