P. Ligtenstein: 'ook met kwaliteit vooraan' Verse produkten steeds belangrijker Ch flitsen Agressieve politiek Groente, fruit en vlees Vergevorderd Albert Dral overleden Huisvrouwen in Purmerend pal achter Albert Heijn AH-Flitsen 2 Albert Heijn heeft altijd een (nogal opvallende) agressieve prijs politiek gevoerd en het is zeker voor een belangrijk deel daaraan te danken, dat het aantal klanten met tienduizenden is toe genomen en onze omzet voortdurend sterk is gegroeid. Immers: hóéveel welvaart er ogenschijnlijk ook mag zijn, de meeste huis vrouwen moeten nog steeds op de kleintjes letten en dat kan bij het vullen van de boodschappenmand wekelijks toch een niet te versmaden bedrag uitmaken! 'Wij zetten onze agressieve prijs politiek dan ook onverminderd voort', zo zei ons AH's direkteur in- en verkoop, de heer P. Ligten stein. 'Maar in 1971 zal de Neder landse konsument, voor zover ze dat nog onvoldoende weet, merken dat Albert Heijn nog mèèr plus punten in de konkurrentiestrijd heeft en daarbij doel ik dan met name op kwaliteit, assortiment en service, allemaal facetten, die be langrijker worden naarmate het besteedbare inkomen geleidelijk aan verder stijgt'. Flitsen: 'Zijn deze facetten niet altijd even belangrijk geweest als de prijs?' De heer Ligtenstein: 'Tot op zekere hoogte wel. Maar de klant wordt steeds kritischer en steeds veel eisender. Denk maar eens aan het assortiment: als gevolg van de buitenlandse vakanties willen meer en meer klanten buitenlandse ge rechten, specialiteiten, sausen, enz. ook wel eens thuis _eten. Aan de kwaliteit worden eveneens steeds meer eisen gesteld, dat is een kwestie van ontwikkeling, die nauw verband houdt met wat in kwali tatief opzicht bereikt kan worden en met de hoeveelheid geld, die men ervoor beschikbaar heeft'. De heer Ligtenstein is ervan over tuigd, dat deze kwaliteitseisen zich steeds sterker zullen gaan toe spitsen op de zogenaamde 'beder felijke sektor' (verse produkten, die aan bederf onderhevig zijn, zoals met name groente, fruit en vlees). Het belang van deze produkten in het totale konsumptiepakket neemt geleidelijk toe, terwijl de kon sument juist bij deze artikelen steeds meer belang hecht aan kwaliteit en vertrouwen. 'De situatie doet zich echter voor, dat juist in deze sektor veel minder uniformiteit in kwaliteit bestaat dan in de sfeer van de niet-bederfelijke artikelen. In beide opzichten heeft de 'agrarische sektor' een duide lijke, strukturele achterstand ten op zichte van de industrieprodukten'. Flitsen: 'Is dat wellicht toe te schrijven aan een onvoldoende afgestemd zijn op een zekere mate van massaproduktie, zo als de industrie die wel heeft?' De heer Ligtenstein: 'Ja, de agra rische produktie is, voor zover het om verse artikelen gaat, niet op het grootbedrijf ingesteld. Er is naar mijn mening een enorme behoefte aan grote agrarische produktie- eenheden, die in staat zijn een «uniforme kwaliteit af te leveren. Op dit moment zitten er in de kwaliteit (ook al is die onder te brengen in één kwaliteitsklasse) nog veel te grote verschillen, omdat 'dezelfde' kwaliteit van verschillende bedrij ven uit verschillende gebieden komt'. Flitsen: 'En juist een groot winkelbedrijf als Albert Heijn heeft, ook gezien de scherpe prijsstelling, op de juiste mo menten grote hoeveelheden van dezelfde (uiteraard uitstekende) kwaliteit nodig'. De heer Ligtenstein: 'Inderdaad. En dan zal er ook meer variatie in het assortiment komen. Een uitermate belangrijk probleem, dat direkt te maken heeft met de strukturele moeilijkheden waarin de land- en tuinbouw verkeert, niet alleen in ons land. Maar de heer Ligtenstein vertelt, dat Albert Heijn in dit opzicht (dank zij jarenlang verricht speurwerk naar de goede leveranciers in binnen- en buiten land, die aan AH's specifieke ver langens kunnen voldoen) toch al heel wat bereikt heeft. 'We zijn er nog niet, er is nog heel wat zoeken aan onze kant en ont wikkeling aan de andere kant nodig. Maar ik durf nu rustig te zeggen, dat Albert Heijn zich in de sektoren van groente, fruit en vlees al geruime tijd in belangrijke mate onderscheidt van de konkurrentie. Een onderscheid, dat we natuurlijk verder in ons voordeel willen ver groten, maar ten aanzien waarvan wij nu toch wel de tijd gekomen achten om het in onze voor lichtingscampagnes met nóg gro tere nadruk over het voetlicht te brengen'. De heer W. G. Kluft reikt 1000 waardepunten 'uit aan de chef van de afdeling delicatessen tan Buitenveldert, de heer A. Lozary. Het Deli-team van Buiten- veldert was er als eerste in geslaagd om een weekomzet van 10.000,te passeren. De medewerkers van de afdeling ontvingen elk 4000 punten en de kollegds van de SM elk 300 punten. Naast de prijzen dus méér aan dacht voor de kwaliteit van wat Albert Heijn dagelijks aan honderd duizenden konsumenten 'voor schotelt'. Eigenlijk is daarmee in de afgelopen jaren al een begin gemaakt, leder herinnert zich nog wel de slagzin 'Bij ons is alles ver ser, want het heeft de tijd niet om oud te worden'. Of de kleurechte Op 4 januari 1971 is overleden op 95-jarige leeftijd de heer Albert Dral. Hij was één van de eerste bedrijfs leiders, die door de stichter van ons bedrijf werd aangesteld. Zijn standplaats was Purmerend, waar hij meer dan 40 jaar werkzaam was. In 1935 werd hij gepensioneerd en opgevolgd door zijn zoon, de heer H. Dral, die op zijn beurt in 1963 werd gepensioneerd. Ook een kleinzoon is bij ons werk zaam, n.l. de heer M. C. Dral. Hij maakt deel uit van het team voorraadopnemers. Evenals het geslacht Heijn is het geslacht Dral ons bedrijf tot in de derde generatie trouw gebleven NRC-Handelsblad van 6 januari 1971. Door onze correspondent PURMEREND, 6 jan. Morgenochtend zal een af vaardiging van huisvrou wen uit Purmerend de commissaris der koningin in Noord-Holland, mr F. J. Kranenburg, 'vierdui zend handtekeningen aan bieden die moeten bena drukken hoezeer de inwo ners van Purmerend ge steld zijn op een zelfbe dieningswarenhuis van Albert Heijn in hun ge meente. De rechtbank mag dan beslist hebben dat Albert Heijn zijn bouwvergun ning niet behoeft te krij gen, een aantal huisvrou wen heeft zich hierbij niet willen neerleggen. Vijfentwintig vrouwen hebben Purmerend door kruist om handtekeningen te verzamelen. Vanavond gaan zij voor het laatst de straat op. De commissaris der ko ningin zal maandag 15 fe bruari een openbare zit ting aan de omstreden vestiging van Albert Heijn wijden. advertenties in de damesbladen: de (echte) biefstuk, die je bij wijze van spreken zó wel van het papier zou willen afnemen om er mee naar de keuken te rennen. Of de helderrode tomaten, waarop je met de beste wil van de wereld geen enkel verkeerd plekje kunt ont dekken! 'Ja, vorig jaar zijn we begonnen met onze speciale kwaliteits campagnes. Wat er dit jaar ge beurt, zal echter veel indringerder zijn, veel grootser van aanpak. Zo wordt het hele jaar door ook het medium televisie zeer regelmatig ingeschakeld. Dat is nu eenmaal het beste middel om iedereen te bereiken. En we willen iedereen vertellen, dat Albert Heijn meer pijlen op zijn boog heeft dan de prijzen alleen! (Hoe dat gaat ge beuren, leest u elders in een ge sprek met de heer L. Alberdingk Thijm.) Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 2 februari 1971 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv: hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 Op deze foto reikt de heer Al Snepvangers, chef van de reproduktie en rerzendafdeling (RVA) in Zaan dam, 100,uit aan de heer J. H van Run en, voor zijn idee om het span apparaat aan te passen aan de af me tingen tan de screenramen. Van Emde Boas maakte de film De man achter de film die op de Algemene Bedrijfs leidersdag werd vertoond, is de heer C. van Emde Boas, creative director van het reklamebureau Prad. Een film van negentig minuten, opgenomen in vijf dagen, gesneden in drie weken. Dat klinkt simpel, maar wie ook maar een beetje thuis is in de wereld van de filmerij weet dat hier een geweldige prestatie geleverd is. De heer Van Emde Boas: 'Toen het op de vorm van presentatie voor deze dag aankwam, stelden wij voor de moderne media in te schakelen, omdat het anders misschien een vervelende show zou worden. Ons leek de 16 millimeter het meest geschikt en na het akkoord van Albert Heijn kregen wij volkomen de vrije hand. We wisten ongeveer waar het over ging en wij schreven een scenario, zorgden voor de verbindingen, kortom we redigeerden de hele zaak. Het cinecentrum heeft voor de filmers gezorgd'. En hij vervolgt: 'We kregen een enorme hoeveelheid in formatie. Als dat via spre kers bekend was gemaakt, zou het zeker zo'n drie a vier uur geduurd hebben'. En ook: 'De medewerking was enorm, zowel bij de op namen in het filiaal als in het hoofdkantoor. We had den daarbij alle mogelijke vrijheid. Dat woog dan wel eens zwaar, maar het was toch bijzonder plezierig'. Een unieke presentatie voor een Nederlands bedrijf? 'Uniek misschien niet, wel weet ik dat het op een der gelijke manier bijzonder weinig gedaan wordt'. Of hijzelf tevreden is over zijn film: 'Wel ach, tevreden, de mensen hebben gelachen op tijdstippen waar ik het gepland heb en ik geloof dat de informatie ook naar be horen is overgekomen'.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2