De planeet Promotie kansen Very Sexy AH-Flitsen Een science fiction-verhaal van Ruud Jansen, die overdag z'n broodje verdient op de groente afdeling van onze supermart in Terneuzen. Er hing een doodse stilte rondom het huis, ergens blafte een hond tweemaal. Ik lag te woelen in bed en luisterde naar de spookachtige geluiden, die uit de tuin klonken. Ik kroop wat verder onder de dekens. Opeens een hoog geluid in de tuin, ik schoot overeind en deed huiverend mijn pantoffels en mijn kamerjas aan en slofte naar beneden. Ik opende de buitendeur en een mistvlaag dreef naar binnen. 'Vreemd', dacht ik, 'daarnet was het nog helder.' De mist had een vreemde geur, zoet en weeïg. Ik liep de tuin, die meer op een park teek, in. Ergens tussen de struiken zag ik iets lichts schemeren, wel erg wazig, maar ik wist zeker dat het een lichtje was. Plotseling was het weg; ik liep naar de struik toe en deed de bladeren opzij. Wat ik zag was zo wonderlijk en raar, dat ik een stap terug deed. Er lag een apparaatje, dat op een speelgoedraketje leek. Uit het raketje staken kleine voelsprietjes met lampjes. Ik wilde het apparaatje opnemen en raakte het aan. Ik voelde een siddering door mij heen gaan en alles werd zwart voor mijn ogen. Toen ik weer bijkwam lag ik in een klein kamertje. Het had iets weg van een arena, helemaal overdekt en propvol wezentjes die alsmaar door elkaar schreeuwden. Ze leken een klein beetje op ons ras, doch ze waren helemaal bleek en hadden een rare huid met frutsels hier en knutsels daar. Er klonk een stem uit een eigenaardig apparaat, dat de vorm had van een kopje waar wij uit drinken. 'Wacht daar', klonk de stem. 'Wij spreken uw taal, omdat wij met onze beschaving ver voor op die van u liggen', zei het monstertje. 'Wij hebben u getransformeerd naar onze planeet voor onder zoekingen betreffende het ras van uw planeet.' 'U', ging het wezentje verder, 'zult zich wel afvragen waar u bent.' Ik zei dat ik het wilde weten. 'Wel', sprak het monstertje, 'u bent op de planeet aarde in het melkweg stelsel.' Ook onze filialen hebben een ondernemingsraad (afgekort OR). Gebleken is echter dat slechts weinig medewerkers weten wie hun vertegenwoordigers in deze raad zijn. Onder nemingsraad De data, waarop de ondernemings raad filialen vergadert, is het grootste gedeelte van de mensen in onze SuperMarts en zelf bedieningszaken evenmin bekend. Dit heeft tot gevolg dat hun voorstellen, vragen, klachten enz. niet doordringen tot de OR, waardoor deze onvoldoende funktioneert. FLITZ-IN wil hierin graag ver andering brengen. Zij stelt derhalve voor om steeds vóórdat de ondernemingsraad filialen bijeenkomt aan AL HET winkelpersoneel bekend te maken: de datum van vergadering; de namen, adressen en telefoon nummers van de OR-leden. Een en ander kan gebeuren via een kleurrijke affiche, die op de publikatieborden wordt gehangen. Het kan ook door middel van een opvallende publikatie in de FLITSEN, bijvoorbeeld op de FLITZ-IN-pagina. Overigens hopen wij dat in ALLE ondernemingsraden van ons bedrijf MEER JEUGDIGE WERKNEMERS worden opgenomen. Uiteindelijk werken er bij ons duizenden jongeren, die hun stem ook wel eens willen laten horen! Tijdens een LSV-kursus in Garderen raakte FLITZ-IN in gesprek met enige 1e assistenten ZB over o.a. promotiekansen. Hun probleem hebben zij, na overleg met de redakfie van Flitsen, voorgelegd aan de desbetreffende AH-instanties. Het is niet direkt een onderwerp dat zich leent voor behandeling op de FLITZ-IN-pagina. Redaktie-adressen FLITZ-IN: Corry Snijder (HK), toestel 554; Jan Belier (HK), toestel 366. In de Metaalkoerier van 4 december 1970 staat als kop boven het artikel, dat de eisen omschrijft, die aan een OR gesteld moeten worden: IN GESPREKSGROEPEN GEBOREN. Moet de demokratie dan zover gaan, dat bevallingen weer geschieden als in de tijd van Lodewijk XIV, waar bij de hoogwaardigheidsbekleders rondom het kraambed zaten om inzake de echtheid van het waar merk van de boreling te kunnen getuigen? 't is vooroij 't oude jaar langzaam sloft hij weg zodra hij uit het gezicht is begint het nieuwe jaar kijk niet met weemoed achterom maar doe iets goeds in 1971. Nightmare Ik denk dat ik van gedichten houd als een arme, eenzame invalide mijn krachten kennend, te vernielen de goede zielen van de straat die geen ziekte kennen, behalve die van goedheid. Jij vroeg om liefde wel, er is geen liefde, behalve in stilte en stilte zegt geen woord. Jij vroeg om waarheid wel, er is geen waarheid, behalve die van een dronken zeeman. F. Oude Holtkamp Filiaal 5573 nu op een vormingsinstituut les in tekenen, schilderen en handen arbeid aan de werkende jeugd. Voordat hij vertrok maakte hij, om aktueel te blijven, voor FLITZ-IN deze kartoon, die betrekking heeft op de dolle mina's. en 'A way to play'. Beide werden, ondanks de goede kwaliteiten die ze bezaten, geen verkoopsuksessen. Anders ging het gelukkig met hun tweede werkstuk 'Dancing and drinking', dat aan het einde van het vorig jaar zowel binnen als buiten Nederland werd uitgebracht. Dit pittigertje was een echte topper en Peter Engel, Han Kruyswijk, Frans Gigengack, Gerry Suring, Wijnand Kors en Eugène Tijmstra stonden er dan ook lekker hoog mee genoteerd op de verschillende hitparades. Over enkele weken verschijnt in Nederland de eerste elpee van PLASTIC PEOPLE. Reden voor Peter, Han, Frans, Gerry, Wijnand en Eugène om dansend en natuurlijk ook een beetje drinkend het jaar 1971 binnen te huppelen. Op onze pagina's van het afgelopen jaar kwamen regelmatig tekeningen en cartoons voor van Ally Koopman. Ally heeft onlangs de reclame afdeling van ons bedrijf verlaten. Ergens in Nederland geeft hij Eén van de Nederlandse formaties waaraan FLITZ-IN in 1970 aandacht besteedde, was PLASTIC PEOPLE. Dit kwam omdat deze Amsterdamse groep, die haar naam ontleent aan het gelijknamige lied van Frank Zappa, in januari van dat jaar haar platendebuut maakte. Ze deed dat met een single, waarop twee muzikale zweetdruppeltjes stonden van organist, trompettist en gitarist Han Kruyswijk: 'The proof'

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 6