Ch flitsen DC Beverwijk reeds in gebruik genomen Opening in Schagen Rektificatie Studiefonds sterk in opmars Ruilbeurs/ tentoonstelling AH-Flitsen 2 Soms hebben we het idee dat de Flitsen maar matig gelezen worden. De telefoon heeft echter roodgloeiend gestaan over de drukfout op pagina 4 van het decembernummer, waar een opgave staat van de jubilea in 1971, met als kop 1970. We schamen ons natuurlijk diep, maar putten er troost uit dat zoveel kollega's ken nelijk de Flitsen lezen. Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 1 januari 1971 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 Zoals enkelen reeds bekend is, was het de bedoeling in Beverwijk in het begin van het volgend jaar een non food-magazijn in ge bruik te stellen. Gezien het feit, dat de afdeling Kruidenierswaren van het DC Tilburg ongeveer in september/oktober 1971 gereed zal komen, was het te berekenen dat er een zo grote piek voor het DC Zaan dam zou ontstaan, dat deze moeilijk verwerkbaar zou zijn. Het werd daarom raadzaam geacht, tijdelijk een deel van de DC Zaandam-aktiviteiten naar Beverwijk over te hevelen. Alle extra aktiviteiten, waarmee door de AH-ers de zgn. Kerst verzending bedoeld wordt, worden vanuit Beverwijk verzonden. Sinds de instelling van het studie fonds op 9 juni 1966, met als uitgangspunt: het stimuleren en ondersteunen van de studiezin van AH-werknemers in de ruimste zin van het woord, kan met veel plezier gekonstateerd worden dat de be langstelling nog steeds volop aan wezig is. Het aantal toegekende studievoor schotten bedroeg in: 1966 165 1967 524 1968 667 1969 1153 1970 t/m november 921 Totaal3430 Om duidelijk te maken wat voor soort studies in aanmerking kun nen komen, dient de volgende in- l" Zaant*am-Oost verrijst een SuperMart, waar ook een Alberto bijkomt deling als leidraad. Het studiefonds onderscheidt twee kategorieën, nl.: 1. studie in opdracht van het be drijf; 2. vrijwillige studie, te splitsen in: a. vakgerichte studie, gericht op het beter vervullen van de funktie waarin men werk zaam is; b. studie, gericht op het ver vullen van een betere, ho gere funktie in dezelfde promotielijn; c. studie, ter voorbereiding op de mogelijkheid van een andere funktie binnen de onderneming; d. algemene ontwikkeling. Voorbeelden van studiegebieden met daarachter de vermelde aan tallen van verleende studievoor schotten in 1970 zijn: Vakdiploma's: kruideniersw. 197; aard., groente en fruit 89; klein handel in vlees 107, textiel 15. Administratief en algemeen: boek houden 28; typen 7; middenstand 57; steno 6; ivio en p.a.v. 101; middle management (techniek van het leidinggeven) 71. Specialistisch: marketing 13; bedr.- ekonomie 20; programmeur 2. Een deel van het gebouw is nl door AH gehuurd en is thans in gebruik. Bij het zien van de betonnen stut ten en balken en de aanblik van de dakbedekking geeft het aan de binnenzijde het idee dat je in het DC Zaandam staat. 6.000 m2 is thans in gebruik en ge middeld 25.000 colli komen per dag zowel in als uit dit DC, waar een 25-tal personen werkzaam zijn. De buitenzijde doet denken aan het nieuwe groente-DC wat de aanblik betreft, er zijn 6 laadopeningen, voorzien van tochtbeschermingen, een nieuw systeem dat reeds in deze dagen uitstekende diensten heeft bewezen. Tevens bestaat de mogelijkheid via een oprit een vrij behoorlijke wa gen te laten binnenrijden. Het perron is verdiept, zodat de laadbakken van de auto's gelijk liggen met de vloerhoogte. Nog niet alles is gereed, er wordt nog hard gewerkt door verwar mingsmonteurs en elektriciëns om de boel zo snel mogelijk geheel gereed te hebben. Er moet dan ook nog wel eens ge ïmproviseerd worden, maar gezien de prestaties die de heer Maas hier met zijn mensen levert, kan gesteld worden dat zij zich hierdoor weinig gedeprimeerd voelen. Na de kerstverzendingen zullen in dit magazijn, waarbij de vak verdeling 20 bij 10 m is, stellingen geplaatst worden en zal van dit magazijn de non food-verzending gaan plaatsvinden. Dit zijn dan die non food-artikelen die in alle SM's gevoerd worden, maar bovendien ook de aanvulling van non food voor de ZBW's. Er moet echter nog berekend wor den hoe alles zo efficiënt mogelijk kan geschieden. Wij komen hierop nog graag terug als ook dit deel gereed is voor gebruik. Het terrein voor dit pand is ge vestigd nabij de grote gashouder in Beverwijk. Men zou het gebouw zich enigs zins kunnen voostellen als de aan blik van het DC Zaandam, doch de bovenrand is dan uitgevoerd met hardhout, hetgeen wel een warme indruk geeft. Ook het principe van DC Zaandam, waar de kantoren boven de laad ruimte zijn gevestigd, kan men hier terugvinden. Op 16 januari a.s. zal van 10.00 uur tot ca. 16.00 uur in 't Ontspannings gebouw aan de Klamperstraat een ruilbeurs en tentoonstelling worden gehouden, waarop o.a. door ver zamelaars hun verzamelingen zul len worden tentoongesteld. Wij verzoeken degenen die hun verzameling(en) ten toon willen stellen, dit schriftelijk op te geven aan de heer W. Lakeman (afd. 157) onder vermelding van hun verza- melingsobjekt(en) en de gewenste tentoonstellingsoppervlakte. In 1970 slaagde 50% erin binnen 1 jaar het examen of diploma te behalen, zakte 20% (als iemand 1 x gezakt kan hij/zij herexamen doen, waarna het voorschot alsnog kwijtgescholden wordt) en is van 30% onbekend wat voor resultaten men behaalde. Deze percentages geven een beeld dat op zich redelijk te noemen valt. Want het is dikwijls moeilijk om na een drukke dag 's avonds of op andere tijden aan de studie te gaan. Maar daar staat tegenover wanneer een examen of diploma behaald is, de kansen op promotie vergroot worden. Het is niet alleen in het belang van AH dat u studeert, ook uw eigen toekomst hangt voor een groot deel af van eigen inzet en wil om iets te bereiken. Het studiefonds is een hulpmiddel om uw ontplooiing te stimuleren en verder uit te bouwen. Voor aanvraag of informaties kunt u zich richten tot uw personeel- funktionaris (c.q. restaurantbureau). De heer Joustra (l.)divisieleider, in gesprek met de heer A. T. Broekmaan, bedrijfsleider ran 5 Al Buiten relden. Deze 5 Al legde nl. beslag op de hoofdprijs in de Florida sinaasappelsap-wedstrijd. De heer Brockmann ontving een Philips kleurentelevisie (het zal je gebeuren!), diepvriesverkoper de heer Thamtn een Philips stereo cassetterecorder -f- 2 luid sprekerboxen en het gehele winkelpersoneel 1500 premiepunten per persoon. Als 169e telg van de Albert Heijn Sup er Mart-familie zag op donderdag 26 november1970 filiaal 1131 Schagen het levenslicht. Wij wensen de heer F. Oosten en zijn medewerkers veel sukses bij hetgrootbrengen" van hun zaak.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2