W: Jesus Christ-Super V Winnaars 4- V W V v AH-Flitsen flitz in «Jeugdraad (II Een paar maanden geleden pleitten wij op de FLITZ-IN-pagina voor het instellen van een AH- jeugdraad. Een dergelijke raad kent ons bedrijf echter nog steeds niet. Wij vinden het jammer, temeer daar in het ontwerp van de wet op de ondernemingsraden staat dat iedere onderneming een jongerenkommissie dient te formeren die tenminste voor de helft bestaat uit personeel beneden de 21 jaar. De taak van zo'n jongeren- kommissie zou onder andere kunnen bestaan uit het bundelen van de belangen en initiatieven van het jeugdig personeel en het samenstellen daarvan tot adviezen aan onze ondernemingsraad. Zij zou tevens de jonge AH-mede- werkers als groep en als individu met raad en daad kunnen bijstaan. Tot de vele ondernemingen waar wel een jongerenkommissie en/of jeugdraad werkt, behoren onder andere Unilever en Douwe Egberts. Wij zouden hieraan binnenkort graag de naam van Albert Heijn NV willen toevoegen. Jeugdraad IV In de nieuwe wet op de Ondernemingsraden is de leeftijds grens vervallen. Kiesgerechtigd is elk personeelslid met minstens één dienstjaar, verkiesbaar elk personeelslid met drie dienstjaren. In de Centrale Ondernemings raad is afgesproken de jeugd voor vol aan te zien en hen volledig te betrekken bij het overleg. Er zou niet overgegaan worden tot het verkiezen van een jeugdraad, waar de jeugd mag adviseren, maar geen inspraak heeft, hetgeen echter geenszins uitsluit dat voor een bepaald probleem een jeugd raad 'ad hoe' wordt uitgenodigd. De sekretaris van de COR, H. K. ENGEL De gelukkige prijswinnaars van onze vorige puzzel zijn: de heer E. D. Hollander (filiaal 5530); mej. A. van Roode (filiaal 5632); mej. G. Mundi (filiaal 1015). Gezien de vele foutieve oplossingen was de puzzel hier en daar wel moeilijk en Ineke van Hemert heeft gelijk: een klein paardje is inder daad een KE D en niet een KE T. Wij verzoeken de drie gelukkigen even te bellen met Corry Snijder (HK, toestel 554) en aan haar op te geven of zij een boeken- of platenbon van 10,wensen. Van harte gefeliciteerd winnaars en wat betreft de andere inzenders: volgende keer beter! Voor de FLITZ-INNERS die in deze drukke maand tijd over hebben om zich geestelijk in te spannen, drukken wij weer een puzzel af. Hij werd ontworpen en uitgewerkt door postbezorger Jan Duin van AH's hoofdkantoor. Tim Rice Ruim vier jaar geleden vergooide John Lennon bijna de door de Beatles bij het grote publiek verworven sympathie door te stellen:' De Beatles zijn populairder dan Jezus Christus'. Oplossingen zijn welkom bij ons (redaktie van FLITZ-IN). Onder de goede inzendingen verloten wij enkele prijsjes. HORIZONTAAL: I. eiland in de Middellandse Zee; 5. muzieknoot; 7. geld invorderen; II. Griekse letter; 16. profeet; 17. uitnodigen; 19. god van de oorlog; 20. kleur; 21. Chinese munt; 22. bisschop; 25. boksterm; 25a. rijks grens; 26. paard; 27. ijzerhoudende aardsoort; 28. thee (Eng.); 29. politieke partij; 31. wintervoertuig; 32. knecht van Sinterklaas; 35. oude lengte- en vlaktemaat; 36. politieke partij; 38. bid (Lat.); 39. bijwoord; 40. daar; 41. Europeaan; 42. voorzetsel; 43. bevel; 44. achter; 45. reinigingsmiddel; 47. de oudste; 48. titel van een kardinaal; 49. inhoudsmaat; 50. soort verlichting; 51. klein kind; 53. water in Friesland; 54. bijbelse vrouw; 56. redelijk schepsel; 59. laatstleden; 60. pers. voornaamw.; 62. bekende vis van de tv; 66. wasmiddel; 68. voorzetsel; 69. bergruimte; 70. dominee (afk.); 72. heldendicht; 73. inzicht; 76. rivier in Duitsland; 79. geste; 81. rivier in Utrecht; 82. tennisterm; 84. voegwoord; 85. godsdienst; 86. hemellichaam; 87. snipachtige vogel; 88. landbouwwerktuig; 90. harde wind; 93. marterachtig roofdier; 95. verdikking van de opperhuid; 97. rivier in de Betuwe; 98. voorzetsel; 99. geen hele; 100. ooievaar; 101. voorzetsel; 103. schaal; 104. peulvrucht; 106. mogelijkheid; 107. kledingstuk; 108. visbak met gaatjes; 109. versiersel. VERTIKAAL: 1. kakaoprodukt; 2. Oosterse jongensnaam; 3. Chinese munt; 4. stapel; 5. ruwe steenmassa; 6. plaats in Gelderland; 7. iemand, die inkoopt; 8. naar gelang dat; 9. tijdperk; 10. broedplaats; 12. ik (Lat.); 13. Frans lidwoord; 14. voorzetsel; 15. onderwijskracht; 17. windrichting; 18. bijwoord; 23. ingenieur; 24. Frans lidwoord; 25. entreebiljet; 29. Indn. dolk; 30. eten; 31a. bepaald merk fris drank; 33. belofte; 34. voertuig; 37. vertragingsmiddel; 38. dier; 39. eind; 45. uitrustingsstuk van Sinterklaas; 46. oosterlengte; 50a. onbekende; 52. soort spel; 55. deel van het gelaat; 56. pers. voornaamw.; 57. lof; 58. kleding stuk; 59. lichaamsdeel; 61. houten- of ijzeren bed; 63. taaie aardsoort; 64. rivier in Italië; 65. naschrift; 67. pers. voornaamw.; 68. dunne, platte steen; 71. gewoonte; 74. Ind. palmriet; 75. plager; 77. aan vangen; 78. smalle lijn; 80. kleine emmer; 82. heilige; 83. water in Friesland; 86. optocht; 86a. bekende motorraces; 87. effen; 89. iemand die wat geeft; 90. steun; 91. rand van een meer of rivier; 92. vogel; 94. kansspel; 94a. dier; 96. lof; 99. dierenverblijfplaats; 102. ondernemingsraad (afk.); 105. wegenwacht (afk.). De groep is inmiddels opgehouden te bestaan, maar Lennons uitspraak is opnieuw aktueel geworden, nu de rock-opera 'Jesus Christ - Superstar' is uitgebracht. 'Jesus Christ - Superstar' is een werkstuk van Andrew Lloyd Webber en Time Rice, twee jonge Engelsen. Hun roek-opera vertelt het verhaal van de laatste zeven dagen uit het leven van Christus, beginnend na de wonderbaarlijke genezing van Lazarus (in 't dorpje Bethanië) en eindigend met de kruisiging te Golgotha. Tim Rice heeft een rekonstruktie Andrew Lloyd Webber van de gebeurtenissen tijdens die zeven dagen gemaakt, waarbij hij allerlei publikaties en boeken heeft geraadpleegd. Hij heeft het verhaal vervolgens opnieuw geschreven min of meer in het taalgebruik van onze tijd. Jezus Christus wordt voorgesteld als een superster, waanzinnig populair, met om hem heen de 12 discipelen als de gebruikelijke, om iedere ster heenhangende ver zameling managers, helpers en fans en met Maria Magdalena als een soort 'groupie'. Koning Herodes zou de rechter kunnen zijn die de popster ter dood veroordeelt; dit omdat hij is betrapt Ian Gillian op het bezit van verdovende middelen, het aannemen van oneerbare houdingen en het ondermijnen van het gezag. Vergrijpen waarvoor tegenwoordig menige popster wordt gepakt. De tekst eindigt bij de kruisiging. De muziek van Andrew Webber een duidelijke, maar niet gemak kelijk te determineren eenheid. Van pure pop is geen sprake, al zitten er voldoende korte pop songs en instrumentale passages in om aan 'Hair' te kunnen denken; genoeg gemakkelijk aan sprekende stukjes om aan 'Tommy' (van The Who) te kunnen denken. Yvonne Elliman Strijkers, koorwerken blazers halen ook herinneringen tevoorschijn aan komponisten als Handel en Bach en hun op evangeliën gebaseerde werkstukken 'Messiah' en 'Mattheus Passion'. De hoofdrollen in 'Jesus Christ - Superstar' worden vertolkt door zanger Ian Gillian van Deep Purple als Jezus Christus, Murray Head (ex-Hair) als Judas Iscaroit, Yvonne Elliman als Maria Magdalena en Mike d'Abo (ex-Manfred Mann) als koning Herodes. Er is een soepel swingend rockgroepje, aangevuld met studio musici, en er wordt gebruik Murray Head gemaakt van drie koren, te weten: e^n klassiek koor, de Trinidad Singers en een 'kinderkoor' met o.a. Madeleine Bell, Sue Sunny en Adrew Lloyd Webber en Tim Rice. Het instrumentale gedeelte wordt afgerond door een 85 man tellend orkest, waaronder de City Strings of London, en de door Mike Vickers bediende Moog Synthesizer. Martin Sullivan, de 59-jarige deken van de St. Pauls Cathedral, zegt over het werk van Webber en Rice onder andere: 'Deze opera is interessant en boeiend. Ik ben geïnteresseerd, omdat ik het Jr \i' Mike d'Abo recht van jonge mensen respekteer om hun vragen te verpakken in eigentijdse taal. Wie bent U, Jezus Christus?, is de vraag die wordt gesteld en het is een goede vraag. In het werk worden enige antwoorden uitgeprobeerd en er worden wat vergelijkingen gemaakt. Het is aan de luisteraar om er op in te gaan Rock-opera 'Jesus Christ - Super star' is door Inelco in Nederland uit gebracht op de grammofoonplaat. Het dubbelalbum met de geweldige hoes bestaat uit twee elpees, enige fijne illustraties en een kompleet tekstboek. De prijs van het geheel is 29,—. Redaktie-adressen FLITZ-IN: Corry Snijder (HK), toestel 554; Jan Belier (HK), toestel 366.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 8