I Uitbundig Apeldoorn Albert Heijn leverancier hoogleraren Winnaars Italiaanse aktie naar Italië AH-Flitsen 7 Op 23 oktober vierde de beer E. Mulder (PBZ) zijn 25-jarig jubileum. Frappant, zulke knappe vrouwen als die AH-ers hebben. In korte tijd heeft Albert Heijn twee hoogleraren geleverd, te weten dr. C. M. Storm en, sinds kort, dr. C. Brevoord. Uw hoofdredakteur heeft de beide heren destijds in onze onderneming geïntroduceerd. Hij kreeg van de Nederlandse Econo mische Hogeschool destijds de boodschap mee, dat hij een goede 'parelvisser' was, hetgeen achteraf een profetische uitspraak blijkt te zijn geweest. Beide hoogleraren hebben niet direkt een gewone voorgeschiedenis. Dr. C. M. Storm: Op 22-jarige leef tijd doctoraal ekonomie; reserve officier; op 24-jarige leeftijd naar AH in 1961; gepromoveerd op het onderwerp 'Marketing en Dis tributie'; hoogleraar in Tilburg op 33-jarige leeftijd. Dr. C. Brevoord: Op 17-jarige leef tijd HBS-B; van 1945-1949 in mili taire dienst; van 1950-1955 in de export van koffie, thee en rubber op Java; van 1955-1957 werkzaam in Indische produkten in Neder land; in vrije tijd 7 praktijkdiploma's in talen; van 1957-1960 gedeeltelijk werkstudent, inklusief twee MO- akten; studiebeurs ƒ2.400,in 1960 doctoraal ekonomie, in dienst bij AH; 1962 akkountant; 1969 ge promoveerd op het onderwerp 'Distributie en informatie'; 1971 hoogleraar in Rotterdam. In haar huisorgaan brengt McDonald's verslag uit, hoe hij door Albert Heijn in Holland werd geïntroduceerd. Uit Hulst ontvingen we een keurig gedrukt menu: 'ter gelegenheid van het behaalde OPW-kampioenschap 1970 team filiaal Hulst, o.l.v. Frans van Haver'. Aan de vooravond van het vertrek van de bedrijfsleider met zijn vrouw naar Tunesië is het team naar een show geweest met be kende tv-artiesten en heeft daarna gezellig gedineerd. McDonald's makes move world-wide Albert Heijn, the Netherlands' largest supermarket and retail grocery chain, has joined with McDonald's in a joint venture company to expand McDonald's restaurants in that country. A number of store-front operations with indoor seating and menus closely patterned after those in this country will be opened in 1971. The Netherlands, part of the Euro pean Common Market, with 13 mil lion people crowded into an area no larger than Lake Michigan, offers a unique opportunity for the first expan sion of McDonald's overseas. The Dutch have long appreciated many of our standard menu items, especially French fries, and they have become increasingly dependent on the shopping center and suburban living concepts. Albert Heijn with over 400 outlets in Holland handles 16 per cent of all Dutch retail food sales making them one of the most quickly recognized names in Europe, certainly on a par with A P in the United States. The company is virtually self-contained with their own farms, dairies, meat processors, bakeries and produce cen ters and will be fully capable of supplying almost all the raw products used in a McDonald's operation. With their experience in retail food sales they figure food and paper costs to the one thousandth of a cent their reputation and their "instant site possibilities, Albert Heijn indeed should prove to be a most welcome partner. - top billing in three headlines: (beginning upper left) "Together with American (.onipunv McDonald's Albert Heijn starting -New Type of Restaurant:" (upper right) "Albert Heijn and McDonald'- founding new joint company:" (lower rigbl) "Albert Heijn wi McDonald s in fast-food restaurants," and (lower left) "Management joins will McDonald's "fast food' restaurants of Albert Heijn." De winnaars van de prijsvraag, die verbonden was aan de Italiaanse aktie in de restaurants, hebben zo langzamerhand allemaal hun prijs afgewerkt. Zo kun je het wel noemen, want de 10 hoofdprijzen bestonden dit keer uit een gratis retourvlucht naar Rome voor 2 personen. Daar is dankbaar gebruik van gemaakt, getuige de vele geestdriftige kaar ten die bij ons binnenkwamen en waarop de ene enthousiaste reak- tie de andere overtrof. Niet alleen onze gasten zijn naar Italië geweest, ook een aantal per soneelsleden van de meest Itali aanse AC's zijn op reis gegaan op uitnodiging van Cinzano en met medewerking van Alitalia. Zij heb ben er veel druiven en wijnvaten gezien, hebben heerlijk door Milaan geflaneerd en zijn inmid dels zielstevreden weer tot hun dagelijkse werkzaamheden terug gekeerd. Op 14 oktober was de heer A. Broek (PBZ) 40 jaar bij ons. Mevrouw H. C. Pi eters-van Dijk overhandigt bloemen aan mevrouw Broek. We hebben nog 3 broers i an de jubilaris in de fabriek meegemaakt. 'Met blijdschap geven we kennis' van het bezoek van het personeel van Filiaal 1059 (Apeldoorn) aan het gelijknamige cabaret in het rekreatieoord 'De Scherpenhof' in Terwolde. Het is daar op de 21e november een bar gezellige boel geworden, maar voordat 'de boel' in de bar gezellig was, werd er intensief ge noten van een uitstekende 'two- men and one-woman-show', die Gerard Cox, Frans Halsema en Conny Stuart op de bühne zetten. Van degenen in de zaal trok Ter Weel duidelijk de meeste aan dacht. En dat is een hele verdien ste, want de man is kruidenier temidden van een volk van kruide niers, nietwaar? Voordat een mop je gelanceerd werd schalde zijn bulderende lach door de imposante ruimte en hij trok een groot aantal AH-ers in zijn ritme mee, waarbij we ons niet aan de indruk konden onttrekken dat Gerard Cox zélf(s) af en toe uit zijn rol viel. Margo-van-de-drogisterij was deze avond opvallend rustig. Nadat ze eerder dit jaar zwevend door de piste van Tony Boltini de aandacht van Apeldoorns burgers had ge trokken, was er voor haar in deze show geen glansrol weggelegd. Later, in de Africa-bar, werd er heerlijk uitbundig gedaan. Geen duistere praktijken in deze bar, al doet de naam zulks vermoeden, maar zuiver ontspannende humor haalden de gezichten van de 'kruijeniers en hun aanhang' uit de plooi. En mevrouw Ter Mors, die zo akelig precies op de centen is. had tot veler verbazing de meeste aanmerkingen op het feit dat de bus 'él om half twee' vertrekkens- gereed stond. op 30 oktober was de heer D. Abbink (PBZ) 25 jaar bij ons werkzaam. De heer P. C. V ink decoreert hier deze populaire kollega, die in zijn jonge jaren bij onze president in de klas zat. Op 3 november jl. vierde de heer J. j Verwey, BTD, zijn 25-jartg jubileum. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd nam hij tevens af scheid. Op de foto doet hij dat van de heer H. Eyben, die hem toesprak namens de bedrijfsbrandweer, waar de heer Verwey 25 jaar de bezielende kommandant van was.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 7