AC'S Leiderdorp en Reeuwijk over de self-service Openingen Na 9oecle ervaringen in Kalverstraat: De Centrale Ondernemingsraad bijeen Enschede 'dropt' Goede ervaring 'Willers en moeters' AH-Flitsen 2 Op 19 november jl. g/ng in De Bill Albert Heijn's 167e SuperMart open. Op de foto ziel u een iegelijk 'braaf' winkelen. En wie zou dat niet onder het strenge oog van een 'Piet' In Waddinxveen werd bij de opening van het winkelcentrum door de afdeling drogisterij-artikelen een babywedstrijd georganiseerd. Het wemelt nl. van de babies in Waddinxveen en omgeving. 70 van de knapste babies deden een poging de liefste te zijn. 400 huismoeders deden hun keuze. Op de foto de prijswinnaars, v.l.n.r. Debbie, Eugenie, Irma, Ellen en Frankie. Op 26 november 1970 kwam de COR bijeen in 'n extra vergadering. De heer Vethaak, lid van de Raad van Bestuur, gaf een uitgebreide toelichting op het gewijzigde sys teem van de kerstuitkering, dat ingaande 1971 zal worden gehan teerd. De COR-leden hadden reeds enige jaren om deze aanpassing ge vraagd, aan welk verzoek nu is vol daan. De vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties hebben eveneens ingestemd met het prin cipe van de nieuwe formule. Ook de nieuwe WAO-suppletie- regeling werd uitvoerig besproken en toegelicht. Zowel de nieuwe formule kerst uitkering als de WAO-suppletie- regeling zullen verder via de lijn organisatie bekend worden ge maakt. Tenslotte werd de uiteindelijke formulering besproken van de samenvatting van de grondslagen van het beleid bij Albert Heijn NV en het personeelsbeleid in het bijzonder. Deze grondslagen zijn reeds eerder in de OR's en de COR ter sprake geweest en zullen thans in druk verschijnen. Dinsdag 24 november traden de beer P. M. Bulkmans (bedrijfsleider en en thousiast athleiiekbeoefenaar), echtgenote en medewerkers aan voor de feestelijke start van filiaal 1130, Bergen op Zoom. Wij wensen hem en zijn team veel sukses. Op 22 oktober werd onze SuperMart in Nijverdal geopend. 'Voor de Gourmet' is een toepasselijke titel voor deze keurige 'pitploeg'. Onder de goedkeurende blikken van echtgenote en medewerkers ontvangt de heer Slollenborg uit handen- van de heer P. Langerborst (Pré-opening) de sleutels van de nieuwe SuperMart, filiaal 1127 in Haaksbergen. Dochterlief is kennelijk van een en ander diep onder de indruk. Binnenkort zullen de Albert's Corners Leiderdorp en Reeuwijk worden omgeschakeld op self-service om nóg beter tegemoet te kunnen komen aan de wens van een toenemend aantal gasten, die haast hebben en zich het 'tijdverlies', dat nu eenmaal met een goede bediening gemoeid is, eigenlijk niet kunnen veroorloven. Enschede, Rijnstraat, hield op 9 november een 'dropping'. 24 jon gelui gingen per vrachtwagen de regen in en werden ergens 'ge dropt' met een puzzelopdracht. Men ontmoette elkaar tenslotte weer bij de erwtensoep met patat in café Den Ham. 'Om kwart over elf gingen we weer per vrachtwagen huiswaarts. We hebben genoten', schrijft Agnes Spijker. 'Dat zijn de moeters', zegt de heer W. Th. van Veen (43), groepsleider over twaalf van de negentien AH- restaurants, als wij hem voor Flit sen vragen naar het 'waarom' van deze omschakeling. 'Veel mensen die onderweg zijn, eten vaak liever niet dan wel, maar op een gegeven moment móeten ze wel, op bevel van hun maag. Deze mensen zitten op hete kolen als ze een paar minuten op een serveerster moeten wachten en vervolgens nog eens een tijdje op hun hapje of maaltijd. Zij willen 'eigen baas' zijn, d.w.z. zij wensen zelf te bepalen hoe lang de onder breking van hun reis mag duren en de bediening mag hen daarbij niet ophouden. Om dezelfde reden hebben wij onze restaurants van check-outs voorzien, kassa's bij de uitgang, die voorkomen dat de gas ten bij het afrekenen soms nogal lang naar een serveerster moeten hengelen.' Beter aan de verlangens voldoen van de 'moeters', dat is dus de belangrijkste reden voor de om schakeling op self-service: op 18 december in AC Leiderdorp, eind januari in AC Reeuwijk. Met self service is nu al ruim een jaar ervaring opgedaan in AC Kalver straat Amsterdam (die bovendien over een eethuisje en een coffee shop beschikt) en deze ervaring, zo vertelt de heer Van Veen, is erg nuttig geweest. En als er in de Kalverstraat al zoveel 'moeters' rondlopen, hoeveel snellen er dan wel niet over onze autowegen! In AC Leiderdorp is men momen teel druk bezig aan de nood zakelijke interne verbouwing (en daarmee zal binnenkort ook in Reeuwijk worden begonnen) bm op tijd voor de geplande startdata klaar te zijn. In grote lijnen wil dat zeggen: de counters eruit en een (ongeveer 15 meter lang) self- servicebuffet erin, waarlangs de haastige gasten al wandelend kun nen kiezen en meenemen waaraan de maag (of het oog) op dat mo ment behoefte heeft. En verder: veranderingen in de 'aankleding', want de AH-self-servicerestaurants zullen een aantrekkelijke sfeer moeten hebben, waarin het (hoe kort dan misschien ook) goed toe ven is. Behalve de reeds genoemde heeft hetself-servicesysteem nog diverse andere voordelen, zowel voor de gast als voor Albert Heijn. Voor de gast bijvoorbeeld, dat hij kan zien wat hij krijgt. De heer Van Veen (tien jaar restaurant-ervaring in de VS en Canada): 'In Amerika zeg gen ze: eye-appeal is buy-appeal, met andere woorden, de mensen kopen liever iets, dat ze met eigen ogen kunnen aanschouwen en dat is in de restaurants vooral met niet-alledaagse artikelen natuurlijk een moeilijke zaak. Je kunt die gerechten nou eenmaal niet tot in de finesses op de menukaart om schrijven. Hoe belangrijk dat 'zien' is, hebben we ervaren in de Kalver straat. 't Is altijd een waagstuk om 'zomaar' een garnalensalade te be stellen bijvoorbeeld. Wel, sinds we in deze AC op self-service zijn overgegaan worden er 50 garnalen salades besteld tegen voordien slechts 3 in dezelfde tijd En de voordelen voor AH zijn natuurlijk o.m. dat dat er efficiënter gewerkt kan worden, ook in de keuken, en dat beter het hoofd kan worden geboden aan de problemen bij de personeelsvoorziening, waar mee vrijwel alle restaurants de laatste jaren te kampen hebben. De omschakeling op self-service zal - dankzij het bestaande tekort - dan ook geen nadelige gevolgen behoeven te hebben voor het huidige personeel in de betrokken restaurants, zo verzekert de heer Van Veen ons. Maarnaast de 'moeters' heb je ook nog de 'willers'. De mensen, die er rustig even de tijd voor uit trekken. Dat kunnen mensen zijn, die temidden van alle drukte even Interieur van het eethuisje 'de Mun- nikhof in onze AC Leiderdorp. fijn willen uitblazen, die onder de maaltijd wat paperassen moeten bestuderen, die een zakenlunch houden. Komen deze 'willers' nu in de AC's Leiderdorp en Reeuwijk niet meer aan hun trek? De heer Van Veen: 'O ja, zeker wel. Ook deze gasten willen we zoveel mogelijk overeenkomstig hun ver langens bedienen, letterlijk in dit geval. Diverse AC's (Kalverstraat, Utrecht, Beekbergen, Oudleusden en sinds ruim drie maanden ook Leiderdorp) hebben, wat wij noe men, een eethuisje: een afzonder lijk restaurant, waar een wat rus tiger en romantische sfeer hangt en waar de gasten worden be diend. Ook Reeuwijk zal zo'n eet huisje krijgen, al zal dat wel enige tijd na de omschakeling op self service worden'. Bovendien is het de bedoeling om, evenals in Leiderdorp, ook in Reeuwijk een speciaal koffiebuffet te kreëren voor de gasten die niet willen eten, maar alleen iets willen drinken, zoals bijvoorbeeld de vele vrachtwagenchauffeurs, die je in de vroege ochtenduren al in onze wegrestaurants kunt vinden. Maar dat zijn dan doorgaans zowel 'moeters' als 'willers'

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2