Waarom wordt een meisje verkoopster Nieuwbouw voor Pensioenfonds Os aan het spit in Presikhaaf Drie werkgroepen aktief Koken Carnaval AH-Flitsen 3 'Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste fwrit van de staal- konstruktie werden enkele weken geleden de werkzaamheden een kwartiert je onderbroken. De heer G. Krijt. projekti el eider - koürdinalor, memoreerde dit heug lijke feit en reikte fiannenbier' uit. Precies op tijd verzorgde o.a. Ro land van Pelt, werkzaam in filiaal 1004. Westermarkt te 'Tilburg, de aanvoer va dit kostelijke vocht. was toegekend. 'Om dat te ver nemen heb ik m'n vakantie in Bel gië moeten onderbreken, maar die tien uur treinen heb ik er graag voor over gehad'. De komende studie is nog niet vastomlijnd: mevrouw Eggermont heeft wel bepaalde gedachten, maar er zich nog niet echt in ver diept. 'Ik heb als studente een personeelsonderzoek gedaan in de kledingconfectie. een studie gemaakt van de vestiging van winkelcentra en ook nu ben ik bezig met een onderzoek. Als dat af is ga ik aan het beroeps keuzeproces beginnen en dat maak ik in een jaar af. Die ter mijn heb ik mezelf gesteld'. Mevrouw Eggermont zal bij die studie worden gecoacht door pro fessor Van Doorn, dat staat vast, evenals het feit dat ze advies gaat vragen aan experts en dat ze zich gaat verdiepen in mogelijke bestaande literatuur. Wat daarna komt is nog niet beslist. Doelge richte (maar welke) vragen aan groepjes meisjes-scholieren, vra gen aan jonge verkoopsters, aan bedrijfsleiders, aan beroepskeuze instituten. 'Ik beperk me tot meis jes in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, het gaat immers om de keuze van het beroep,' zegt ze en vervolgt: 'Ook in filialen van Albert Heijn zal ik vragen stellen, al is daar niet zozeer sprake van verkoop sters maar van kassieères'. 'Ik wil zoveel mogelijk informatie, maar over enige maanden kan ik pas zeggen hoe ik daaraan denk te komen'. Zij, Mevrouw Eggermont, zal na het beëindigen van het rapport gaan denken aan de dissertatie over het inmiddels gekozen onder werp om uiteindelijk te promove ren. Op dit moment is die promo tie nog ver weg. 'Nog tenminste zes jaren', zegt Mevrouw Egger mont, die al lijkt het misschien zo warempel niet altijd stu deert. Het blijkt uit de sfeer in haar gezin, het blijkt ook uit haar simpel 'Weet u dat ik alle recep ten uit AllerHande knip? En ik ge bruik ze nog ook. Want koken, uitvoerig koken, doe ik enorm graag'. Waarom wordt een meisje verkoopster. Wanneer bepaald ze die keuze. Hoe stelt ze zich dit beroep voor. Naar welke branche gaat haar voorkeur uit. Wat zijn de plezierigste en de onplezierigste kanten van het verkoopster-zijn. Hoe is de relatie tot de klant. Deze ietwat droog lijkende opsomming is kort vervat 'het beroepskeuzeproces van de verkoopster' en dat dan weer is het onderwerp van een diepgaande studie en vervolgens rapportering daarover door mevrouw drs. A. M. Egger- mont-de Mast. Zij is de vrouw, die deze keer de studie beurs van tienduizend gulden van Albert Heijn heeft ge kregen; die jaarlijkse beurs, die het 'een afgestudeerde aan een hogeschool of universiteit' mogelijk maakt verder te studeren. Mevrouw Eggermont, blond, knap, 35 jaar, woonachtig in Son bij Eindhoven, moeder van vier kin deren, is naast huisvrouw ook so ciologe. 'Vorig jaar december was ik klaar met de studie' vertelt ze, 'eerder kon niet'. En dan: 'Ik was eerst in Nijmegen, haalde m'n kandidaats, trouwde en kreeg kin deren. Drie jaar geleden, de jongste was toen een jaar, ben ik tot veler verbazing verder ge gaan met de studie. Ik kon het niet laten, een familietrekje denk ik. M'n hele familie heeft namelijk nogal veel gestudeerd'. In de Hogeschool in Tilburg zag ze AH's publicatie omtrent de beurs en ze meldde zich aan. 'Het trok me, al wist ik op dat moment nog geen onderwerp. De naam Albert Heijn zei me veel, al ken ik het bedrijf alleen maar van de SuperMart en van horen zeggen.' Op een vraag of ze ook gesollici teerd had naar e beurs als het een ander bedrijf geweest was, be slist ze kordaat: 'Nee zeker niet, al kan ik niet verklaren waarom'. In februari van dit jaar toog ze voor een eerste gesprek naar het hoofdkantoor in Zaandam. 'Ik her inner me dat het met carnaval was, een tijd waarin je je hier maar moeilijk vrij kan maken'. Na telefoontjes over en weer, na sug gesties over het onderwerp van de studie, na overleg met haar Tilburgse hoogleraar prof. dr. F. J. P. van Doorn kwam 'het be roepskeuzeproces van de verkoop ster' uit de bus en op 10 juli ver nam ze, dat de beurs aan haar Zaandam In de nabijheid van het hoofdkantoor in de Westzijde te Zaandam, wordt voor rekening van ons pensioenfonds een pand gebouwd, waarvan u hierbij het ontwerp ziet. Dit riante gebouw is ontworpen door de archi tecten Waagmeester en de Vletter en wordt gebouwd door het Bouw bedrijf Kakes. Op de parterre en de eerste verdieping komt de firma Blees (een kantoorinstallatiebedrijf, kantoormachines, boekhandel enz.) en op de tweede en derde verdieping een groot akkountantsbureau. Het gehele plan is ontwikkeld door de heer van Velsen van de firma Reinder Kakes. Bij het beleggen in onroerend goed beperkt het fonds zich niet tot woningen, maar belegt ook in bedrijfsgebouwen, waardoor een goede spreiding bevorderd wordt. De pakkettencommissie, v.l.n.r. J. Breeschoten, M. C. Bayens en W. J. van Unen. E. van Veen en H. van Petten ontbreken. In het winkelcentrum Presikhaaf in Arnhem wordt elk jaar een feestweek georganiseerd met een jaarmarkt. De bedrijfsleiders staan dan builen met marktkramen en voor de jeugd is er kermis. T.V.-artiesten staan te verkopen e.d. In het kader van onze '15 jaar vleesverkoop' hebben wij op 10 september een os aan liet spit gebraden. Van 16.00 tut 19.00 uur heeft de os 'gesudderd'Om 1S.00 uur was er al een rij liefhebbers. Om 19.15 uur ging het eerste broodje wegom 22.00 uur was de barbecue uitverkocht. De opbrengst, 510,48werd overgemaakt aan hel „Kankerfonds' De Flitsen-redactie v.l.n.r.. zittend: J. Ph. Ypma, Mej. G. Mulder en J. Beller. Slaand: J. Reniers, N. B. L. Prosman, P. Kortlever, 11. Zweering en W. Haeser. Mevr. C. Snijder-Baars ontbreekt: die was bezig met huwen. Oud-Beijerland Door het pensioenfonds wordt regelmatig belegd in onroerend goed. Zo werd o.a. overgegaan tot de bouw van 40 woningen te Oud-Beijer land. In deze opkomende forensenplaats van Rotterdam laat ons fonds thans aantrekkelijke woningen bouwen, welke ontworpen zijn door het Architectenbureau Doolaard te Oud-Beijerland. De eerste paal van dit projekt werd op 11 september jongstleden gesla gen door de heer J. Aantjes, burgemeester van genoemde plaats. Op de foto is het moment vastgelegd, waarop dit gebeuren pas geschied was. U ziet op de foto van rechts naar links: de heer C. J. Koomen, de bouwkundig adviseur van het fonds, de burgemeester, uitgerust met de kledij van een heier, de heer C. Kraaij, de direkteur van het pensioen fonds, en de sekretaris van de raad van bestuur van het pensioenfonds, Mr. Th. Baljon. Daarnaast de heren Van Engelen, de aannemers, die de huizen zullen bouwen. De opmaak van de Flitsen. Links C. Kuipers van Bureau van Hulzen, en rechts Calshoek van Drukkerij Stuurman.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 3