Openingen Bartelson bezoekt De Centrale Ondernemingsraad bijeen Geslaagden Noorden aktief AH-Flitsen 2 De enthousiaste verkoopploegen van onze nieuw geopende stipermarts, van boven naar beneden: Drachten op dinsdag 8 september; Stadskanaal op woensdag 16 september; Coetorden op woensdag 14 oktober; Heemskerk op donderdag 15 oktober. IN MEMORIAM Op 22 oktober 1970 is de Centrale Ondernemingsraad bijeen geweest. Het 2-maandelijkse resultaten-over zicht werd ditmaal volledig in gra fieken gepresenteerd. De voorzitter gaf een overzicht in zake de voorlopige en definitieve afspraken met de werknemersor ganisaties in de verschillende be drijfstakken, waartoe wij behoren, over de uitkering ineens. De plannen met de ZBW's en de MacDonald's werden nader toe gelicht evenals de mutaties, die de aanpassing van onze reorga nisatie met zich meebrengt. Over de enquete onder het jeug dig personeel bleek nog geen na der nieuws te melden. De nieuwe Wet op de Onderne mingsraden werd voorlopig be sproken. Zodra een konsept-regle- ment gereed is, zal een kommissie uit de COR een nieuw reglement ontwerpen. Twee konsept-reglementen t.w. voor terugbetaling studiekosten en suppletie WAO werden be sproken. Op de laatste wordt nog nader teruggekomen. Het jaarverslag van het Pensioen fonds wordt in alle OR's door de direkteur van het fonds nader toe gelicht. In de rondvraag werd aandacht gevraagd voor bedrijfsopleiding administratief personeel, opleiding OR-leden, km-vergoeding partiku- liere auto's, grondslagen perso neelsbeleid en de formule voor de kerstuitkering. Er zijn in de afgelopen maand jubilea gevierd van 40 en 25 jaar en er waren gezinnen waar een zoon of een dóchter geboren werd. Ook was er een afscheid en ju bileum van de heer Verwey op 3 november. Echter ook een bericht van het overlijden van de heer H. Bakker (KB). Ook een tragisch ongeval met de brommer van de heer Castro, die nog maar heel kort geleden door zijn vader naar Holland kwam om hier bij AH te werken. Vele vrienden waren aanwezig om hem de laatste eer te bewijzen. Zijn vriend die achterop de brom mer zat werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar gelukkig wordt zijn toestand nu iets beter. Nu een verder over zicht van onze zieken. De heer G. de Ligt die enige dagen in 't zie kenhuis moest blijven is nu weer thuis. De heer C. Baars is na de ope ratie weer bij zijn vrouw en kin deren terug gekeerd en maakt het goed. De heer Witvoet is nog niet hele maal hersteld van zijn operatie in 't W.G. maar de familie Koeman waar hij thuis is, zorgt prima voor hem. De heer De Krijger (btd) die eerst enkele weken voor een ope ratie in 't ziekenhuis is geweest, is nu weer aan 't werk. De heer P. Hoogeboom (LF afde ling) is ook nog door ziekte thuis. De heer en mevrouw Beira-de Monte Calhofo zijn beiden al enige weken door ziekte thuis, wel jammer daar ze op 7 oktober 12V2 jaar getrouwd waren. We zijn ook op bezoek geweest bij de heer S. Tat (VA) die al 8 maanden in 'Meer en bos' in Bilthoven ver pleegd wordt, hij maakt 't goed, dus maar hopen dat hij weer gauw helemaal hersteld is. Stuur deze gastarbeider eens een kaart, dat zou hij bijzonder leuk vinden. De heer W. v. Doorn (pm) is ook al enige weken thuis door ziekte. Mevrouw Schutte-Vink is al enige weken thuis en haar ziekte wil maar niet beteren. Zo ook me vrouw Dozzi-Cannavro die nog steeds in 't ziekenhuis moet ko men voor controle. Mevrouw A. Houwertjes loopt al ruim een jaar met rugklachten. Tot slot van mijn verslag iets over 't woonoord van de Turkse gastarbeiders. Ze ver maken zich best en kunnen goed wennen. Ze krijgen prima eten en alles ziet er goed verzorgd uit. Alles staat onder leiding van de heer Spenkveld bij wie dit in goede handen is. Op 10 oktober jl. is de heer H. H. B. BAKKER tijdens familiebezoek in Loenen a/d Vecht geheel onverwachts overleden. De heer Bakker trad op 4-3-1957 in dienst als deeg maker op de afdeling koek- bakkerij van onze Produk- tie-Bedrijven te Zaandam. Tijdens de kerstdagen in 1968 werd hij ernstig ziek, en sedert die tijd heeft hij niet meer mogen werken. Zijn kollega's zullen hem blijven herinneren als een rustig en bescheiden man, waarmede zij altijd fijn heb ben samengewerkt. Attentie voor auto verzekerden bij kollektief kontrakt Het is onlangs gebleken, dat bij een autoschade een garage na mens een van onze personeels leden, die zijn auto via het kol lektief kontrakt van ons bedrijf verzekerd heeft, afspraken met onze makelaars, R. Mees Zoo- nen Assurantiën te Amsterdam heeft gemaakt, welke afspraken achteraf niet in overeenstemming bleken te zijn met hetgeen tus sen ons personeelslid en de ga rage was afgesproken. Een en ander kwam pas aan het licht, toen ons personeelslid een nota kreeg aangeboden voor diensten, die door hem niet met de garage waren overeengekomen. Na ons overleg met de assura deuren waren deze bereid de nota alsnog te laten vervallen, doch wij menen er goed aan te doen de op het kollektief kontrakt verze kerden hiervan in kennis te stellen en er met nadruk op te wijzen, dat alleen zijzelf in voorkomende ge vallen kontakt met de makelaars opnemen. Laat men dit aan een ander over, dan loopt men, zoals uit het bo venstaande blijkt, het risico van onprettige verrassingen c.q. on verwachte kosten. Wanneer er vragen of problemen zijn, al dan niet in verband met een schade, neem dan zelf kon- takt op met de makelaars. Zij zul len u steeds met raad en daad ter zijde staan. Door een noodlottig onge val op maandag 28 septem ber 1970 te Zaandam is om gekomen: ANGELO BENNINDO de CASTRO Hij was 22 jaar en sinds 29 juli 1970 werkzaam op de koekbakkerij van de Pro- duktiebedrijven te Zaan dam. Afkomstig van de Kaap Verdische eilanden (Port.) was hij nog maar twee maanden in Neder land. Onze deelneming gaat behalve naar zijn fa milie in het verre land, vooral uit naar zijn vader, die vanaf 1965 als eerste buitenlandse medewerker bij onze Produktie Bedrij ven Zaandam in dienst is. Onder grote belangstelling van zijn Portugese collega's is hij zaterdag 2 oktober begraven op de algemene begraafplaats te Zaandam. Hieraan voorafgaand werd een H. Mis van Requiem voor zijn zielerust opgedra gen in de St. Bonifatiuskerk te Zaandam. Hengelo, Mozartlaan, meldt dat de onderstaande kollega's voor een diploma geslaagd zijn: H. Oosterkamp, voor praktijk boek houden; M. Ankersmid, voor middenstand; A. Abbink, voor middenstand; G. Peters, voor middenstand en het kruideniersvakdiploma. H. G. Groenendaal slaagde voor zijn slagersvakdiploma (SVO) met op één na hoogste punten, n.l. 1351/2 en kreeg daarmee de zilveren speld uitgereikt. Jubilarissen- en gepensioneerden diner Het diner van de Raad van Bestuur met personeelsle den, die in 1970 hun 25- of 40-jarig jubileum vierden of met pensioen gingen, wordt gehouden op donderdag 17 december 1970 in ons Ont spanningsgebouw te Zaan dam. Dc heer P. Schripsema, bedrijfsleider van Groningen, Van Lenneplaan, foto van de Yo-Yo wedstrijd voor zijn S.M. Hij schrijft: 'Volgens mij past dit in het kader Noorden Actief.' zond ons deze bijzonder geslaagde

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2