Popfestival of music, Isle of Wight Puzzel AH-Flitsen lets doen voor je medemens 'Artiestenpalet' verzorgt al ruim zeven jaar tegen reiskosten vergoeding en zonder subsidie ontspanningsprogramma's in ongeveer 200 tehuizen voor zieken, bejaarden en gehandicapten. Honderden beroepsartiesten en goede amateurs werken daar aan belangeloos mee. Toch heeft 'Artiestenpalet' voor haar nuttige en dankbare werk een tekort aan zangduo's, zangeresjes, akkordeonisten, organisten, mondorgeltrio's, sneltekenaars, kunstfluiters, jodelzangers en mensen met liedjes van vroeger. FLITZ-IN-lezers, familieleden, vrienden en kennissen, die in hun vrije uren willen optreden voor hun zieke, bejaarde en gehandicapte medemens, kunnen kontakt opnemen met Victor Conselman, Dillenburgstraat 13 in Utrecht (telefoon 030-513267). Eén van de duizenden jongeren, die dit jaar het popfestival op het eiland Wight bezochten, was F. Oude Holtkamp uit AH's zelfbediening in Almelo (5573). Hij schreef een nabeschouwing over de mensen en de popfestivals in het algemeen. Ja, er waren zo n 600.000 mensen met het popfestival op het eiland Wight, dat normaal 100.000 inwoners telt. 'Freshwater' was op dat moment dan ook het dichtst bevolkte plekkie ter wereld. Aanwezig waren: Fransen (dit jaar bijzonder veel), Duitsers, Skandinaviërs, Amerikanen Nederlanders en natuurlijk Engelsen. Ik heb er met verscheidene mensen gepraat en daaruit de naar een optreden, doch naar m'n gemaakte elpees'. Achteraf gezien, is het dan ook een smoes om naar een festival te gaan om uitsluitend enkele groepen 'live' te zien. Echter, om vele duizenden mensen bij elkaar te krijgen heb je een bijzonder goed kommunikatie- middel nodig, dat ook nog internationaal is. Dus muziek. Dit soort festivals is zonder meer van groot belang. Je leert er enorm veel mensen konklusie getrokken dat niet de muziek geweldig was, maar het PUBLIEK. Vorig jaar ben ik ook naar Wight geweest, alleen op zondag en eigenlijk uitsluitend om Bob Dylan. Hij valt prompt tegen, maar zegt wel aan het begin van zijn optreden: 'ledereen, die mijn muziek kent, moet niet oordelen kennen en krijgt meer begrip voor elkaar. Er wordt echter alleen muziek gebracht. Mensen die spreken over dingen die in deze wereld kunnen en moeten veranderen, worden door de organisatoren niet uitgenodigd. Dat vind ik jammer. Zou een man als Jean Paul Sartre hiervoor niet een grandioos figuur zijn. Men heeft echter de kommercie van de popfestivals geroken en alles draait al weer om de knikkers. Vandaar dat enige mensen de heuvel op het terrein in Wight in bezit namen. Zij willen een vrij popfestival, wat ik wel kan begrijpen. Maar dan moeten er groepen komen die ook voor 'nop' willen spelen. Neem nou wijlen Jimi Hendrix (zie foto), die in een interview te kennen gaf dat van deze festivals weieens een hele ommekeer in de wereld kan komen. Diezelfde meneer Hendrix vroeg op Wight een gage van maar liefst 250.000 gulden! Kijk, als het zo moet blijf je nergens meer. Over het festival op Wight zal eerstdaags een film verschijnen. Maar wel een film met verknipte beelden, zodat je geen juist beeld krijgt van hetgeen zich allemaal op een festival afspeelt. Ook de artikelen, die in vele Nederlandse kranten zijn verschenen, geven in geen enkele zin weer wat er is gebeurd. Het is allemaal sensatie wat er is geschreven. Zo stonden tijdens de dagen van het festival de kranten vol met foto's van meisjes zonder behaatjes. Eerlijk, ik heb er slechts twee gezien. Kijk, toen een meisje haar behaatje afdeed, stoorde er zich niemand aan. De manier waarop men dit in de krant zet, wekt echter een afkeer bij de mensen (vooral bij die van de middelbare leeftijd). Zo komt het dat Jan en Piet op het werk over het festival praten met de woorden 'Gut, de hele boel liep daar in z'n nakie'. Zo wordt ook de weg naar betere, festivals (misschien vrije en met diskussies) onmogelijk gemaakt. Een krant is een gevaarlijk iets; de pagina's kunnen soms onder 'hoogspanning' staan. Er zijn veel mensen die hun krant lezen en daar een visie op de wereld van vormen. Beste mensen, dit is niet uw visie, maar die van de betrokken journalist. U leeft met gesloten ogen. Dit leven is echter geen droom, maar pure werkelijkheid. U, die niet wakker wilt of kunt worden, sluit uw ogen maar en slaap rustig verder. Welterusten. Even een fotootje van Annie Broks, een 15-jarige caissière van een AH-supermart in Tilburg (1095). Annie is in haar vrije tijd gediplomeerd voetverzorgster en dat is door haar jeugdige leeftijd, volgens 'Het nieuwsblad van het zuiden', iets dat niet onvermeld mag blijven. Vandaar dit tekstje en kiekje. Wanneer je van goed en goedkoop uitgaan houdt, raden wij je aan een kultureel jongerenpaspoort op de kop te tikken. Met dit dokument kun je namelijk op vele plaatsen in Nederland en Vlaanderen konserten, toneel- en kabaretvoorstellingen, opera's en vele andere min of meer kulturele evenementen bezoeken tegen sterk verlaagde prijzen. Je hebt tevens gratis toegang tot musea. Bovendien krijg je een forse korting op de abonnementsprijzen van tal van tijdschriften. Het kultureel jongerenpaspoort kost slechts enkele guldens en het is een heel jaar geldig voor iedereen van 15 t/m 22 jaar. Wil je er meer over weten, schrijf dan even een brief(kaartje) naar ons (redaktie FLITZ-IN). Redaktie-adressen FLITZ-IN: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. Mede op verzoek van onze lezers in de supermart in Hengelo (1099) deze maand weer eens een puzzel. Oplossingen binnen twee weken opsturen naar de redaktie van FLITZ-IN. Onder de goede inzendingen worden enkele boeken- en platenbonnen verloot. HORIZONTAAL 1 wintervoertuig - 7 hit van Simon and Garfunkel -13 bergweide - 14 alsook, benevens -15 meisjes naam -16 Frans lidwoord -17 snel - 18 plezier -19 niet even - 20 voegwoord - 22 inhoudsmaat (afk.) - 23 niemand uitgezonderd - 27 vochtig koud - 29 dun schijfje fijne chocolade - 33 beest - 34 van aardappelen gemaakte lekkernij - 36 toespraak - 37 nauw - 38 als onder (afk.) - 39 ten bedrage van - 41 kinderspeelgoed - 42 rang telwoord - 43 niets - 44 voorzetsel - 45 tantalium (afk.) - 47 voorzetsel - 48 hoge stapel - 50 nieuwe mode - 52 tuingereedschap - 55 medicijn (Ind.) - 56 strijdperk - 58 plaats in Overijsel - 59 geldstraf - 60 inhoudsmaat (afk.) - 62 uitroep - 63 voorzetsel - 65 boom - 67 schenkgerei - 68 landbouwwerktuig - 69 hoogste punt van dak - 71 samenhangend geheel - 72 lofdicht - 73 beslag op schepen van een vreemde mogendheid - 74 sleep boot. VERTIKAAL 1 episch dichtstuk - Spaanse uitroep - 3 soort zeilboot - 4 plaats in 't Gooi - 5 geestdrift - 6 boom - 7 deel van gevangenis - 8 Ezau - 9 soort viool -10 bergplaats -11 wereldtaal -12 gedeelte dat iemand bijdraagt tot het kapitaal van een onderneming - 21 sluitmiddel van kledingstukken - 24 lijnvormig - 25 overgeleverd volksverhaal - 26 bijwoord - 27 vogel - 28 zangnoot - 30 bromium (afk.) - 31 titel van film van de Beatles (3 woorden) - 32 hartstochtelijk ergens van houden - 34 oude naam voor kalium- carbonaat - 35 familielid - 38 droog oven - 40 aanwijzend voornaam woord - 44 vrouw die te paard rijdt - 46 naam van zangeres die dit jaar het Eurovisie Songfestival heeft gewonnen - 49 houten getimmerte langs een oever - 51 voorzetsel - 53 familielid - 54 lidwoord - 55 militair (afk.) - 57 slang - 59 troep - 61 ongevuld - 62 bekende rockmusical 64 masker - 66 windrichting (afk.) - 67 klein paardje - 68 plaats in Gelderland - 70 koninklijk besluit (afk.) - 72 geografische term (afk.). 10 11 12 1b 19 23 24 25 26

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 6