V Inkopersteam raakt niet in paniek Uniek jubileum Eerste ZBW moet over vijf maanden open Personeel De naam C. Govers: geen Albert en geen Heijn in de naam Twintig man Teamwork Verpakkings afdeling DC Rotterdam sluit Aanpassing organisatie AH-Flitsen 3 'Ja, het kan best zijn dat een stuk speelgoed uit Japan of een exklusieve vaas uit Italië niet op tijd aankomt (leverings problemen zullen er altijd wel blijven), maar ik ben er zeker van dat ons eerste warenhuis zal starten met praktisch het hele assortiment dat we willen hebben. En dat is, bij wijze van spreken, alles behalve grote meubels, auto's en vliegtuigen Een optimistische heer Govers dus als wij hem vragen naar 'de stand van zaken' met AH's eerste zelf bedieningswarenhuis, dat volgend jaar maart bij Vlissingen geopend wordt. Er resten dus nog slechts ruim vijf maanden en vaak is het bij dergelijke gelegenheden im mers zo, dat - naarmate het uur van de officiële opening dichterbij komt - de spanning 'of het allemaal wel op tijd klaar is' groter en soms zelfs een beetje ondragelijk wordt. AH heeft natuurlijk een enorme ervaring op het gebied van de opening van nieuwe verkoop ruimten (dat gebeurde na de oor log al honderden keren!) en als er een supermart opengaat kan je er van op aan dat er geen korreltje suiker mankeert. Maar hoe zou dat gaan bij een echt warenhuis, waar mee AH immers tot dusver gèèn ervaring heeft? Elk warenhuis krijgt een bedrijfs leider, die verantwoordelijk is voor de dagelijkse gang van zaken. Hij wordt daarbij geassisteerd door drie hoofdchefs: één voor de levensmiddelenafdeling (die de om vang van een grote supermart zal hebben), één voor de afdeling non food en één voor 'diensten', d.w.z. voor het personeel en de aktivi- teiten, die niet rechtstreeks be trekking hebben op de verkoop, zoals corvee, bewaking, kantine, administratie, magazijn en kassa- groep. Voor het ZBW in Vlissingen (bruto oppervlakte 5.525 m2, netto verkoop ruimte 4.280 m2, parkeerruimte voor ca. 500 auto's) zijn ongeveer 100 personeelsleden in vaste dienst en nog eens 40 in part-timeverband nodig. De werving daarvoor is al in volle gang. Het personeel in vaste dienst zal - naar verwachting - voor ongeveer de helft uit eigen bedrijf kunnen worden gerekru teerd, waarbij dan bedacht moet worden dat er sprake is van diverse funkties, die binnen het AH- koncern thans nog niel bestaan, zoals afdelingschefs voor nieuwe assortiment, informatrices, bewa kingsdienst e.d. De nieuwsgierigheid dwingt ons de heer Govers ook nog even te vra gen naar de naam, die het ZBW zal krijgen. 'Tja, dat staat nog niet definitief vast. We hebben wel een naam gedeponeerd, maar er is nog geen goedkeuring en tot zo lang heeft het geen zin om die naam te noe men. Wel staat vast dat noch de naam Albert noch de naam Heijn eraan verbonden zal worden. Waar mee we natuurlijk niet de afkomst van onze ZBW's willen verlooche nen, maar waarmee we willen voor komen dat het publiek onmiddellijk aan 'voedsel' denkt, omdat de naam Albert Heijn daarmee immers historisch onafscheidelijk verbon den is. In het ZBW maakt 'voedsel' slechts een-derde deel uit van het totale assortiment en we willen niet dat de rest daarbij 'in de schaduw' komt te staan. Het is een kompleet warenhuis en dat moet blijken uit de naam.' Wel, de heer C. Govers, direktie- lid voor de zelfbedieningswaren huizen, stelt ons gerust. Althans, hij straalt een opmerkelijke rust uit als we er op de zesde verdieping van het HK naar informeren. Na tuurlijk is 'de spanning' er wel (hoe kan het anders), maar zij wordt niet beheerst door nervositeit: geen paniekerig heen en weer rennende en drie internationale telefoonlijnen tegelijk bedienende inkopers. De heer Govers: 'Het is eigenlijk allemaal gewoon een kwestie van goede voorbereiding en grondige planning. In paniek raken is het laatste wat er bij zoiets mag ge beuren. Natuurlijk, AH gaat zich met de ZBW's op nieuw terrein wagen, maar we beschikken over diverse mensen, die over non food- een heel verstandig woordje kun nen meepraten. En voor de rest hebben we deskundige inkopers van buiten aangetrokken'. Zo is momenteel een team van ongeveer twintig vakkundige in kopers en assistenten intensief bezig met de opbouw van de grote kollektie artikelen, die het ZB- Warenhuis gaat voeren. Voor deze staf moest in het HK extra ruimte worden gevonden: geen eenvou dige zaak, want de armslag was tóch al bijzonder beperkt. Enfin, ook dat is gelukt. De belang- te zorgen voor een evenwichtige, aantrekkelijke en keuzerijke op bouw van het assortiment. Goed teamwork is daarbij natuurlijk van het grootste belang. De groep nieuwe inkopers wordt geleid door de heer W. de Roy, warenhuismanager met grote er varing. Hij is tevens de man die leiding geeft aan een stuurgroep van zes funktionarissen, die leiding gevende funkties in de eerste ZBW's gaan bekleden. Zoals bekend, wordt gepland vol gend jaar - na Vlissingen - nog twee warenhuizen te openen, nl. in Maastricht en Leeuwarden.) De heer A. Kruft, eveneens waren huiservaring op managersniveau in binnen- en buitenland, leidt het operationele gedeelte. rijkste problemen waarvoor de warenhuisinkopers staan betreffen natuurlijk de vraag wélke artikelen moeten worden aangekocht en - als dat eenmaal besloten is - welke soorten, merken enz. Het spreekt vanzelf dat AH ook op dit gebied echt iets voor de konsument wil gaan betekenen, zodat niet 'zo maar' en in het wilde weg kan worden ingekocht. Dat dit geen eenvoudige zaak is, blijkt wel uit de omvang van het aantal artikelen. Om de belang rijkste even te noemen: lederwaren en paraplu's, schoenen, grammo foonplaten en -banden, boeken en tijdschriften, schrijfwaren, bijoute rieën. parfumerie en drogisterij, kousen, kadeau- en rookartikelen, foto en film, uurwerken, kleine manufakturen, witgoed, baby artikelen, bh's en lingerie, dames-, heren- en kinderondergoed, dames- en herenkonfektie, dames- en herenbonneterie, overhemden, tv. radio en elektrische apparatuur, camping en speelgoed, woning textiel, kleine meubelen, huishou delijke artikelen, verlichting, doe- het-zelf-spullen, auto- en tuin- artikelen en fietsen. U ziet, dat is nogal wat en op de inkopers rust dan ook de moeilijke taak om in elk van die afdelingen De ZBW-merchandisingklub. Voorste rij, v.l.n.r.: mej. Al. B. G. Lampe, P. Neeven, W. V. Al. de Roy, H. A. J. Ie Belle2e rij: J. Z. Deenik, H. C. Pollmann, mevr. J. Sahuleka; 5e rij: Th. J. Schollen, Th. Una, D. W. Koonings4e rij: A. L. Guit, Al. G. Grain, J. Rodriguez. De heer J. H. van Poecke, die met vakantie was, ont breekt. In verband met de plannen om groente en fruit zoveel mogelijk bij de leverancier/- producent te laten verpak ken zal de verpakkings afdeling van 't DC Rotterdam per 1 januari a.s. worden gesloten. De betrokken medewerkers, t.w. 10 volledige krachten en 30 part-timers, kunnen in andere bedrijfsonderdelen te werk worden gesteld. Zowel de ondernemingsraad als de vakbonden zijn in middels ingelicht. Op bladzijde 2 van de Flitsen van september 1970 gaven wij een overzicht van de organisatie van de werk maatschappijen. Bij de steunorganen, rappor terend aan Ir H. Glazenburg. was uitgevallen de Techno logische Dienst, onder lei ding van Ir. H N. Hes. Op 25 augustus /l. werd een zeldzaam jubileum gevierd. Me juffrouw Annie van Weely. leidsvrouu e tan de meis jes in onze CF, was nl. 40 jaar bij ons werkzaam. Hier ziet u haar temidden van ver tegenwoordigsters van haar pupillen uit binnen- en buitenland, v.l.n.r. L. Radrigues Cabral (Portugal)II. Huibrechts (Nederland)D. Stojanovic Joegoslavië) en A, Pelayo Mantecon (Spanje).

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 3