15 jaar 'vers vlees' bij AH Vakantie wil zeggen er eens helemaal uitzijn... (als dat lukken wil tenminste) Aanbieding PMC-premies AH-Flitsen Aan de senior-merchandiser vers vlees en vleeswaren, de heer J. Rommertz, vroegen wij een interview n.a.v. het feit, dat Albert Heijn dezer dagen 15 jaar vers vlees verkoopt. Aangezien de heer J. van Zanten in 1955 de pionier geweest is die met deze aktiviteiten is gestart, nodigde de heer Rommertz ons uit over deze recente historie een gesprek te hebben met de heer Van Zanten. Over deze periode zou een boek geschreven kunnen worden, aldus de heer J. van Zanten, hoofd inkoper vers vlees. In zijn gezel lige, lichte werkkamer met een boeiend uitzicht over de bedrijvige Zaan. hadden wij een gesprek met hem over dit jubileum. Van het begin af zijn we zeer nauw betrokken geweest met de verkoop van vers vlees bij Albert Heijn. In de begin-periode werkten we erg traditioneel met een worst makerij. De verpakkingsafdeling zat nog achter de vitrine waar het vlees in een koeltunnel zichtbaar lag uit gestald. We werden belast met de leiding van deze slagerij in een SuperMart in Haarlem. Het was een geweldig experiment, want we wis ten totaal niet hoe het zou aanslaan bij de klant. U verkocht dus voorverpakt vlees? Ja, dat was toen iets heel nieuws. In Nederland waren wij één van de eersten die voorverpakt vers vlees in het assortiment brachten in de SuperMart. In 1957 werd de tweede AF(-slagerij in de Nieuwe Binnenweg te- Rot terdam geopend. Vlees kochten we nog steeds in via derden, maar dat veranderde in datzelfde jaar. Na de opening van de SuperMart in Den Haag in Zaandam starten we met de Centrale Slagerij in Amsterdam. In de Vinkenstraat werd het vlees uitgebeend, schoongemaakt en in stukken naar de vlees-verkopende filialen vervoerd. Er was heel wat werk aan de win kel, want we verzorgden toen de vleesinkoop, -verkoop, personeels- problematiek, de inventaris etc. In 1960 is er een splitsing gekomen in de inkoop en verkoop, omdat alles te omvangrijk werd. Nog even een vraag over de cen trale slagerij van Albert Heijn, bleef die voldoen? Het aantal filialen nam steeds toe en om vlees volledig voorverpakt te kunnen leveren was een grotere opzet noodzakelijk. Dit gebeurde in de Nozemanstraat in Amsterdam, van waaruit nu 40 filialen worden bevoorraad. Nadien is een tweede centrale slagerij opgezet in Maarssen. Door deze vleesverwerkende cen trales kunnen onze kwaliteitseisen (o.a. kontrole op juiste verwerking) gerealiseerd worden. Hier zit de voortgang in van de kwalitatieve en kwantitatieve be heersing. In de eerste jaren werd het vlees geleverd in veelal open wagens en ongekoeld. Door hier sterke be zwaren tegen in te brengen is Albert Heijn de voorloper geworden van de eis het vlees te vervoeren in gekoelde wagens. Er wordt nu streng de hand aan gehouden. Vlees met een hogere temperatuur dan 7° C. wordt geweigerd. Dus een duidelijke kwaliteitsverbetering. Hoe ging het nu met de aankoop van vers vlees met zo'n groeiend aantal filialen? We zagen dat in de toekomst Nederland als vleesleverancier niet zou kunnen voldoen aan de vraag. In 1965 is de eerste stap gedaan tot zelf importeren van rundvlees uit Denemarken, Engeland en België. In verband met de EEG-bepalingen werd de invoer van vlees uit Denemarken en Engeland te duur. Momenteel importeren we het vlees uit Frankrijk en België. Iedere week zo'n 30 ton rundvlees en dat is dan naast het vlees wat door Neder landse leveranciers wordt geleverd. U heeft ons nu heel wat verteld over rundvlees, kunt u iets zeggen over het mesten van kalveren? Ja, daar kan het volgende over gezegd worden: er is een enorme export van de beste vetgemeste kalveren. We moesten ons veilig stellen, anders kwamen we zonder kalfsvlees te zitten. Daarom heb ben we sinds 1964 kontrakten met 'mesters' om Albert Heijn kalveren te leveren, die kwalitatief goed zijn en ons verzekerd te zien van een goed kwantum. Wij zijn dan ook de enige slager waar echt vet kalfs vlees te koop is. Kunt u iets vertellen over het ver bruik van vlees in de Nederlandse gezinnen? Een voorman van het bedrijfsschap slagerij stelde: gezien de kwaliteit en presentatie is Albert Heijn in staat het verbruik van vlees per hoofd in Nederland te bevorderen. Dit is natuurlijk een zaak die op langere termijn aangelopen moet worden. De Kwaliteits-Campagne draagt hier zeker een goed deel aan bij. Het is zaak er voor te zorgen een goede image als vleesverkoper bij de klant te krijgen en te ver stevigen. Er is een Albert Heijn-vleeswaren- fabriek in Wijhe, welke funktie heeft deze fabriek? Door fusies van vleeswaren- fabrieken werd het noodzakelijk dat Albert Heijn een eigen vlees- warenfabriek kreeg. Dat is de fabriek in Wijhe geworden, die op dit moment 200 ton vleeswaren produceert. Bovendien wordt nog 100 ton van derden gekocht, in- klusief de vleeskonserven. De fabriek in Wijhe is een begrip geworden. De Nederlandse varkens worden op grote schaal geëxporteerd en daardoor ligt de varkensmarkt nog al moeilijk. Wij hebben in samenwerking met een veevoederfabriek een projekt opgezet waarin varkens gefokt en gemest worden. Dit projekt moet eind 1973 zo'n 4000 slachtvarkens per week opleveren. Op deze be drijven zijn altijd rond de 80.000 varkens aanwezig! 9 FM's vers vlees doen mee aan een wedstrijd die loopt over 10 periodes. Elke 2 periodes wordt nagegaan, wie het hoogste aantal verkooppunten heeft behaald. Degene die uiteindelijk het beste resultaat heeft behaald, behoudt de wisselbeker en ontvangt een gouden horloge. Alle winnende chef-slagers gaan t.z.t. met hun echtgenotes naar Wijhe en de CMS en samen ergens dineren. Op de foto de heer J. Rommertz (I.) met de eerste drie winnende FM's, v.l.n.r. de heren H. Drielsma, J. A. H. Goossens en D. Polak. Door de Premie van de Maand Club worden de volgende premies aangeboden. FABRIEKSNIEUWE PREMIES. Komen niet meer in het huidige assortiment voor en mogen tegen zeer aantrekkelijke prijzen worden aangeboden: Set X 6 ontbijt/dessertbordjes Elianto no. 581 12,50 Set x 6 platte borden Elianto no. 582 14,— Set X 6 diepe borden Elianto no. 583 14,— Zwarte boxleren damestas no. 122 40,— Doublé dameshorloge Lux 'Valruz' no. 140 35,— Doublé herenhorloge Lux 'Careny' no. 136 45,- Roestvrij stalen herenhorloge, waterdicht no.285 40,— met springdatum (op de horloges 1 jaar schriftelijke garantie) Flora Danica broches Bamboe no. 462 35,— Roos San Remo no. 466 35.— Chenille spreiën, 2-persoons, maat 215/210 Goud-oker no.272 25,— Blauw no.292 25,— Goud-bruin no. 293 25- Regenpakken, geel, maten 3 t/m 8 30,— Regenpakken, groen, maten 3 t/m 8 30,— B-KEUZE PREMIES. Deze premies zijn technisch volkomen in orde. doch kunnen wegens beschadigingen niet meer als nieuw aan de klanten worden geleverd. Vaatwasmachine KM 4 no. 177 395,— Vaatwasmachine KM 8 no. 239 595,— Ventilatorkachel no.269 42,- Ventilatorkachel no.505 42,— Hoogtezon (nieuw model 1969) no.472 80,— Hoogtezon no. 380 60,— Grill-fix no. 375 150,— Mixer-set Progress no. 159 45 Dekselkoffer Rosato no. 116 30,— Leren koffer, groot no. 356 84,— Leren koffer, klein no.357 58,— IJsemmer no. 196 30,— Rollette no. 104 40,— Droogautomaat no. 935 f 240,— Rechaud no. 157 35,— Luchtbevochtiger no. 206 58,— Luchtbevochtiger no.230 58,— Bovenstaande premies kunnen alléén per briefkaart worden be- steld bij de PMC, administratie-afdeling no. 390, Administratie Gebouw Albert Heijn te Zaandam. U ontvangt een girostortingskaart voor het te betalen bedrag. Na ontvangst hiervan wordt de premie aan u afgezonden. Mocht u geen girokaart ontvangen, dan wil dat zeggen dat de premie op dat moment niet leverbaar is en zult u geduld moeten oefenen. Koelkasten, diepvrieskasten en Castor wasautomaten kunnen voor lopig niet worden besteld. Er bestaan wachtlijsten voor deze premies, zodat nieuwe bestellingen geen enkele zin hebben. Nieuwe indrukken opdoen, de nor male dingen van alle dag vergeten zo'n paar weken eens je helemaal anders voelen, dat is vakantie. Als je bij Albert Heijn werkt en dagelijks veel met klanten te maken hebt, dan zoek je voor je vakantie een land waar geen Nederlands gesproken wordt. Nou zijn dat er een heleboel, maar afstand en centen spreken ook een woordje mee. Dolgelukkig waren we vele jaren in een klein plaatsje in Frankrijk. Nog niet ont dekt door andere Hollanders. Zo'n heerlijk klein dorpje, waar je de burgemeester kende. Een kennis making die ontstond omdat hij een deuk in onze auto reed, maar zo benauwd kijk je niet op vakantie. Als moeder in het dorp bood schappen ging doen werd ze be groet met 'madame Hollandaise'. Vergissen was niet mogelijk, want ze was de enige Hollandse. Oh mensen, wat een heerlijkheid. Een prachtig strand, mooi weer en alle maal gezellige Fransen. Maar ja, je wil wel eens wat anders. In 'De Kampeerkampioen' lees je een enthousiast verhaal over La Escala in Spanje, 't Is wel even wat verder, maar als de om schrijving klopt moet het een klein paradijsje zijn, vooral voor de kin deren. Dus hak die knoop door je hangt je kolbertje met het AH- speldje voor 12Vï jaar trouwe dienst in de kast, trekt wild gekleurde, gemakkelijk zittende spullen aan en stapt in de auto richting Spanje. Nou, de belofte kwam uit. La Es cala is een paradijsje met een knotsgrote, kermisachtige camping, maar ook met een prachtig ge legen goed verzorgde camping onder uitstekend beheer van een frans-sprekende familie, wat het voor ons een stuk gemakkelijker maakte. Het was er rustig waardoor we veel ruimte hadden. De volgende dag blijkt er zo'n 25 meter van ons af een caravan aangekomen te zijn. Door je oogharen kijk je naar het nummerbord en ziet daarbij NL staan. Nee, heus, het bleken later bijzonder fijne mensen te zijn, maar als je er koffie dronk kwam er een blik AH-koffie op tafel. En van die blikken grijnsden in onze eigen tent me dagelijks ook al zo'n stuk of 5 toe. Moeder had ze zuinig bewaard voor de suiker, hagelslag en zo. Als de boot het water ingaat en ik weer wat rust heb, komt dochterlief aanhollen. 'Kijk eens, pappa, van die mevrouw gekregen.' 'Die me vrouw' ligt een aantal meters ver der op het strand en knikt ons vriendelijk toe. Je mag toch geen snoep van vreemden aannemen', zeg ik bestraffend. Maar m'n doch ter weet het beter: 'Ja, maar dit is een Albert Heijn-toffie Heus, we hebben een fijne vakantie gehad, maar van twee dingen was er teveel. Nederlanders en AH- produkten, want ik heb later zelf ook koeken van AH, dropjes van AH, pepermunt van AH, chocolade van AH en nog veel meer van AH gegeten, want Nederlanders zijn gezellige, vrijgevige mensen, die kinderen graag wat gunnen en daarbij dan de ouders niet ver geten. Maar op de terugreis hebben we ons wel voorgenomen volgend jaar niet 'De Kampeerkampioen' te lezen en maar eens te kijken of er niet een goedkoop hotelletje op de Kirikiri-eilanden is. Weet u waar die liggen? Nee? Gelukkig! En dan kom je zo'n eerste dag weer weer op kantoor. Zegt een relatie die daar zit: 'Kan het zijn dat ik u gezien heb op Punto Mongo?' Dan herinner je je weer die hevig wuivende man op dat mooie dakterras, toen de kinderen zeiden: 'Die meneer doet net of hij ons kent' en waarop je op je gas pedaal trappend hebt verzucht: 'Ja, dat ook nog'. En dat was nou de enige man ge weest waarmee ik graag samen een glas wijn had willen drinken aan de Costa Brava. Personeelsavond Apeldoorn In 'De Nieuwe Apeldoornse Cou rant' van 15 augustus jl., die de heer A. G. M. Beekman ons toe zond, lazen we onderstaand ver slag: 't Passeneel van Albert Heijn is met de kleedwagen de bos in ewes urn 't wild op le spoeren. Ze heb un hoop schik ehad en wild heb ze ok ezien. Noa afloop was 't fees bie Gajtjan Petat. Allenig stukkien Gajtjan was op van de menukaarte, mar doar was sneechien Bergh veur in de plaatse ekomen. En noe mar allemoale weer de groe- tenissen van onze hele femilie, veural van Dieke en HARMEN VAN T HINKELT

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 8