Werken in een fabriek had ik me anders voorgesteld Aanpassing organisatie Ch flitsen Streefdatum opening HK, 27 mei 1971 AH-Flitsen 2 Een uiterst vrolijk plaatje van jongeren uit onze Nijmeegse supermart. Zij hebben van een paar dagen mooi weer gebruik gemaakt om de Horeca-kreet 'Uit, goeie gewoonte' op te volgen. In het in België gelegen Bobbejaanland poseerden zij, na een dag van pret en jolijt, even voor een fotootje in FLITSEN. Personeelsblad van Albert Heijn NV 27e jaargang nr. 8 7 september 1970 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 Vervolg van pag. 1 In memoriam Op 3 augusutus 1970 over leed na een langdurig ziek bed de heer Vertraging oplevering nieuwe hoofdkantoor? Een zware regenbui in de nacht volgend op het aanbrengen van de afdeklaag op het dak is er de oorzaak van dat lekwater de reeds aangebrachte glasgevels van de twee bovenste verdie pingen heeft aangetast. Deze gevels zijn dan ook af gekeurd. Hierdoor is enige vertraging in de vijzelcyclus ontstaan. De afdeklaag op het dak is nu ge reed, zodat aantasting van de gevels niet meer kan plaats vinden. Door deze vertraging zijn we 17 dagen achter op het schema. De mogelijkheid wordt onder zocht om toch op 27 mei 1971 het gebouw gereed te hebben. De dakopbouw is bijna gereed, hierin staan de liftmotoren reeds opgesteld. Om de toren is een tent geplaatst, zodat bij slechte weersomstandigheden doorgewerkt kan worden. Aan de voorzijde is de vloer van de kantine zichtbaar. Het Zaanse huisje op de voorgrond zal helaas ter zijner tijd moeten verdwijnen, dit i.v.m. de verbreding van het Rustenburg. De werkmaatschappijen zijn de volgende: 1. SM/ZB Algemene leiding Merchandising Filialen en DC's 2. ZBW Algemene leiding Voorbereiding en koördinatie Merchandising Filialen 3. Restaurants Direkteur 4. Produktiebedrijven Algemene leiding 5. Melkexport Sterovita Direkteur 6. Hermetica Direkteur 7. Grootverbruik Algemene leiding (wnd) J. van Meer, lid van de Raad van Bestuur. P. Ligtenstein. W. A. Scholte. J. van Meer, lid van de Raad van Bestuur. C. Govers. Drs. J. Rabbie. W. V. M. de Roy. G. J. Hermanides. P. C. Vink. G. J. Schouten. D. Steneker. G. J. Heijn, lid van de Raad van Bestuur. De produktiebedrijven zijn wel een aparte eenheid, maar geen echte werkmaatschappij, omdat ze maar één klant hebben: onze filialen. Verder zullen onder de Raad van Bestuur de volgende steunorganen ressorteren: A. Rapporterend aan de heer A. Heijn: Sekretariaat Centrale Personeelsdienst Onroerende Goederen Mr. Th. Baljon, H. K. Engel. Dr. H. P. Meppelink. Mr. J. Kollen. B. Rapporterend aan de heer G. J. Heijn: Nieuwe aktiviteiten Marktonderzoek Publiciteit Externe betrekkingen J. Sybesma. Drs. H. van der Wees. K. J. L. Alberdingk Thijm. mej. C. Plooyer. De Premie-van-de-Maand-Club valt ook onder de heer G. J. Heijn. C. Rapporterend aan de heer Ir. H. Glazenburg: Bouwtechnische Dienst Ir. H. N. Mol. Inkoopdienst technische uitrusting en verpakkingsmaterialen Drs. F. J. H. Schuurman. D. Rapporterend aan de heer D. Vethaak: Centrale Administratie en E.D.P. Financiën en Fiscale Zaken Omzet en Voorraadplanning Dr. C. Brevoord. J. C. van Ooyen. M. J. H. Grooten. In april 1970 is door de Raad van Bestuur medegedeeld, dat de organisatie van onze onderneming gewijzigd zou worden in die zin, dat er over gegaan zal worden tot het instellen van werk maatschappijen. In augustus was het zover, dat de aanpassing van de organisatie gestalte kreeg. Enige kollega's aanvaardden een andere funktie en nieuwe kollega's deden hun intrede. Interne verhuizingen vonden plaats. Pas na de verhuizing naar HK '71 zullen de wijzi gingen duidelijk zichtbaar worden, wanneer de werkmaatschap pijen op verschillende etages gevestigd zijn en o.a. de medewer kers van de administratie gehuisvest zijn bij het ondernemings onderdeel waarvoor zij werken. ook mannen zijn die geen hand in de huishouding uitsteken. Ik zal ze zeker ontmoeten.' Taalbarrière Van de 35 meisjes werken er 12 in het DC in de Centrale Kaas verpakking. De 23 overigen in het PBZ. Beide Albert Heijn-afdelingen zijn blij met deze nieuwe perso- neelsversterking. De taal is een barrière. Dat het geen onover komelijke behoeft te zijn bewijst Vesna Stimac (21). Vesna is nu een jaar in Holland en verstaat en spreekt de taal al zo goed, dat ze als tolk kan optreden. Vesna bezocht in Joegoslavië het gymnasium. Gebrek aan werk deed haar besluiten het land te verlaten. Aanvankelijk kwam ze terecht in Duitsland. Hier werkte ze in een horlogefabriek. Het beviel haar daar niet. 'Het was die harde, onvriendelijke sfeer waar ik niet tegen kon. Hol landse vrienden van mijn ouders hebben me toen geadviseerd naar Nederland te gaan. Ik kwam in de keuken van 'De Walvis' terecht. Ik sprak geen woord Hollands. Na acht maanden was mijn woorden schat al zo groot dat ik kon gaan bedienen in het restaurant. Dan werd me gevraagd of ik wilde hel pen bij het opvangen van de nieu we groep Joegoslavische meisjes.' Vesna zal na deze periode niet meer teruggaan naar 'De Walvis'. Ze heeft een baan aangeboden ge kregen op de administratie van het hoofdkantoor. Terug naar Joegoslavië? 'Nog geen moment aan gedacht. En het lijkt me sterk dat dat moment ooit zal komen. Mijn leven is hier zo ver anderd, ik heb in dat jaar zoveel mogelijkheden ontdekt, dat het me onmogelijk lijkt dat ik ooit weer in Joegoslavië zal kunnen wen nen Op de foto mej. M. C. J. van der Ven, assistente van de heer L. Bouman, de koördinator van de bouw HK '71. Mej. van der Ven drukt op de knop van de computer, die het opvijzelen regelt van de 18e etage van HK-71; de verdieping met de installaties voor de verwarming, liften e.d. De overige 17 etages zullen symbolisch gevijzeld worden door dames-personeelsleden, die door de ÓR's zijn uitgenodigd. Van hen een volgende keer een groepsfoto. J. DE GOEDE De heer de Goede trad in 1946 in dienst van de VAMI. Van 1948 tot 1955 werkte hij voor Sterovita, zowel in Am sterdam als in Dordrecht. In 1955 vertrok hij naar Marok ko waar hij tot 1968 als be drijfsleider van de melkfa brieken aldaar werkzaam was. In 1968 vestigde hij zich met zijn gezin weer in Neder- was hij verbonden aan de afdeling Grootverbruikers. Wij hebben de heer de Goe de leren kennen als een man met een ruim hart, en een goed kollega. Wij zullen hem node missen. Wij wensen mevrouw de Goede en haar kinderen de kracht toe dit verlies te dra gen. Het pensioenfonds, direkteur de heer C. Kraaij, is een aparte N.V.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2