Najaarsmode '70 voor dames Mini- interview met D. C. Lewis Jongeren dag AH-Flitsen 10 Ada Grotenbregt en Ad van Ooyen, beiden medewerkers van filiaal 1016 in Arnhem, hebben enige weken geleden een vraaggesprek gehad met hun plaatsgenoot D. C. Lewis. De jonge zanger, die zoveel geestelijke muziek in z'n gram mofoonplaten stopt. Aangezien het interview te lang is om het helemaal af te drukken, plaatsen wij op deze pagina de antwoorden, die D. C. gaf op een aantal vragen van Ada en Ad. Het woord is aan D. C. Lewis: 'Eigenlijk heet ik Rudy Eggenhuizen. Mijn leeftijd is 23 jaar en ik ben in Arnhem geboren. Ik ben begonnen met het spelen in een schoolbandje op de ULO. In Spanje heb ik 3 jaar bas gespeeld en gezongen in een band. De eerste plaat, die in Nederland van mij uitkwam, was 'Mijn gebed'. Dat is ongeveer zo gegaan: toen ik uit Spanje terugkwam in Holland, werkte ik bij m'n platen maatschappij aan de opnames van een nieuwe plaat. Op een gegeven moment kwam er echter iemand met 'Mijn gebed' aandragen. Wij vonden allemaal dat dit lied een sukses zou kunnen worden en hebben het daarom op de plaat gezet. Inmiddels zijn er meer dan 150.000 exemplaren van verkocht. Momenteel treed ik niet veel op, echter in oktober ga ik weer op toernee met mijn band 'De Pearl'. Mijn dagindeling: ik sta 's morgens om 10.00 uur op en probeer dan eerst mens te worden. Als dat is gelukt, ga ik repeteren, 's Middags klungel ik aan m'n auto of repeteer ik wat. Andere wetenswaardigheden: m'n favoriete zanger is Tom Jones (om z'n grote persoonlijkheid), ik houd ervan om rustig te zitten vissen en zou dolgraag een vliegende schotel willen zien 'Kans-Krant' Om jonge personeelsleden aan te trekken is door Albert Heijn N.V. onlangs een zogenaamde 'KANS KRANT' uitgegeven voor mensen tussen de 16 en 25 jaar. In deze kleurrijke krant worden de baantjes in onze winkels volgens FLITZ-IN op een overdreven enthousiaste wijze omschreven en toegelicht. Lezers van de 'KANS-KRANT' hebben de indruk, dat ze in onze winkels: direkt een uitstekende job krijgen; meteen al een prima salaris verdienen; enorm snel een leidinggevende funktie bezetten. En dat is niet in overeenstemming met de werkelijkheid. Vraag het maar eens aan die duizenden jongeren in de filialen. Redaktie-adressen Flitz-ln: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. Voor de vrouwelijke FLITZ-INNERS, die niet over een dikke beurs beschikken, zal het een geruststelling zijn te vernemen dat mini de komende maanden niet zal verdwijnen. Midi en maxi zullen slechts een uitbreiding van de bestaande mode vormen. Op woensdag 19 augustus jl. hield AH's afdeling Opleidingen een jongerendag voor filiaal medewerkers in één van de zalen van de Alberts Corner aan de Oude Gracht te Utrecht. Negen jongeren hebben daar geluisterd naar en gediskusseerd over de huidige en de nieuwe basisopleiding. Het waren: de 19-jarige Henk ten Hove (Apeldoorn, 1059), de 15- jarige José Vellekoop (Hilversum, 1634), de 17-jarige Roelf Breedveld (Emmen, 1096), de 19-jarige Thea Buyten (Utrecht, 5666), de 16-jarige Gerry Walters (Waalwijk, 1090), de 19-jarige Ad van Solingen (Eindhoven, 1053), de 15-jarige Bep van Zanten (Rijswijk 1037), de 16-jarige Herman Alferink (Apeldoorn, 1036) en de 20-jarige Bep van Zanten (Rijswijk, 1037), Allen waren, uitgezonderd de pas in dienst gekomen José en Bep, al geruime tijd bij Albert Heijn N.V. werkzaam. De dag begon met een korte inleiding van de heer J. C. Voskamp, hoofd van onze afdeling Opleidingen. Vervolgens kreeg men van de heer K. Romp, hoofd Kursuswezen, een uiteenzetting te horen over de huidige basisopleiding. Tijdens een diskussie, die hierna volgde, bleek dat het nut van de basisopleiding thans nihil is. Het huidige basisdiploma stelt in de ogen van de jongeren niets voor. Ook wordt er volgens hen op 't ogenblik te weinig aan intro- duktie in de filialen gedaan. Ze zouden gaarne zien, dat nieuwe AH-ers meer informatie krijgen over hun eigen en de andere afdelingen. Herman Alferink zei het zo: '4 maanden na je indiensttreding moet je vlot je werk kunnen doen en van het gebeuren in de overige afdelingen iets afweten'. AH's nieuwe opleidingsplan werd uitgebreid, onder andere met een rollenspel, door de heren C. Manné en K. Romp geïntroduceerd bij Henk, José, Roelf, Thea, Gerry, Ad, Bep, Herman en Elly. Dit plan, waarin de introduktie, de eerste opleiding en de begeleiding In het filiaal op een betere leest zal worden geschoeid, werd enthousiast ontvangen. Men is echter bang, dat de uit voering ervan in de zaken veel te wensen over zal laten. Om de woorden van Ad van Solingen aan te halen: 'Het is een hardstikke mooi plan, maar ik vrees dat er in de praktijk weinig van terecht zal komen'. Een Juiste coaching van de toekomstige mentoren en een goede introduktie van het plan bij de BL's, afdelingschefs etc. zal er hopelijk voor zorgen dat de vrees van Ad en z'n kollega's ongegrond is. Aan het slot van de dag antwoordde de heer Romp op een vraag van Henk ten Hove dat er in de toekomst ook aandacht zal worden besteed aan de algemene vorming van jonge AH-ers. Wanneer je wat de'roklengte betreft neutraal wilt blijven, zul je het beste een kledingstuk tot op de knie kunnen kopen of maken. De kleuren van de najaarsmode zullen ietwat somber zijn: donker paars, lila, donkerbruin, zand kleur, oker en zeegroen. Ze zullen echter goed te kombineren zijn met bijouterieën, en daar zal dit najaar het aksent op liggen. Met bijous bedoelen wij hier voor namelijk kettingen, armbanden en oorbellen, metaalkleurig. Voor de dames zullen de kettingen hoofdzakelijk bestaan uit keel banden met grote gekleurde kralen, stenen of knoppen. Daarbij zullen bijpassende oorbellen worden gedragen. Albert Heijn N.V. zal in Verder zullen alle kledingstukken, tassen, schoenen, laarzen enz., die reptielmotieven hebben, 'in' zijn. De laarzen zullen nog iets langer zijn dan de huidige en ze zullen zijn voorzien van een hak. Om nog even op de accessoires terug te komen: wij zullen dit najaar een comeback krijgen van oorbellen met ringen (hangend of in 't oor), malieën (kleine schildjes), kettingen, armbanden, ceintuurs (grote suède bind- ceintuurs, lak- of vistramceintuurs) en gespen. Let vooral op de gespen, want die zullen in de najaarsmode een belangrijke rol spelen. Zodra de mode voor de heren bekend is, zullen wij je hiervan op de hoogte stellen. een aantal van haar supermarts keelbanden, waarvan de prijs tussen 4,50 en 9,75 schommelt, gaan verkopen. Oorbellen zullen er reeds voor 1,95 zijn. De kettingen zullen ook veel worden gekombineerd met hout, leer en suède. Dergelijke kettingen zullen in bepaalde filialen te koop zijn vanaf 5,75. Ze zullen ook door de heren kunnen worden gedragen (in plaats van de eeuwige stropdassen). Belangrijk op kledinggebied zal de terugkomst zijn van de mantel pakjes: kort jasje met een iets langere rok en bontgarnering voor degenen, die het betalen kunnen. Ook de unisex pullovers met col en de strakke mutsen met de lange sjaals 2 meter) zullen veel aftrek vinden.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 10