X Wat deed jij in de vakantie? Requiem van Cherubijntjes Wat doen we met ons (zak)geld? Nogmaals: Opleiding en vorming long winkel personeel yyofc ben jijdaar a an het doen?? AH-Flitsen 6 Onlangs is in ons land een onder zoek verricht naar hetgeen de tieners doen met hun (zak)geld. Gebleken is dat de Nederlandse Jeugd tussen de 14 en 19 jaar jaarlijks onder meer de volgende bedragen uitgeeft: 200 miljoen gulden aan kleding; 170 miljoen gulden aan drankjes en hapjes; 100 miljoen gulden aan vervoer (fiets, brommer, bus, trein etc.); 50 miljoen gulden aan kosmetica; 30 miljoen gulden aan grammofoonplaten. De opdrachtgever van het onder zoek, een fabriek van kamera's en lichtgevoelig materiaal, wilde natuurlijk ook graag weten hoe de jongeren over fotografie dachten. Wel, de statische foto, zoals deze door veel amateurs wordt gemaakt, is duf en daarom volkomen uit. De tieners willen het allemaal anders doen, dynamisch en levendig. Ook de fototas waarmee de oudere amateurfotograaf zo trots loopt rond te stappen, lokt de jeugd allerminst aan. Het ding is te maf. De fabriek heeft daarom een echte hippe tas op markt gebracht. Een tas waar alles in kan: make-up spullen, bikini of een pakje shag tenslotte ook kamera en films. Hij is verkrijgbaar bij de erkende handelaar in foto- en filmapparatuur. ft Met ingang van heden geven wij geen vakantietips meer, omdat de meesten hun plannen reeds hebben vastgesteld of al 'weg' zijn geweest. Wel houden wij ons aanbevolen voor interessante vakantie belevenissen. Heb je iets grappigs beleefd? Schrijf het ons of stuur een geinige foto. De leukste inzendingen krijgen een plaatsje op de volgende FLITZ-IN-pagina en worden tevens beloond met een boeken- of platenbon. Ons adres: FLITZ-IN, p.a. Hoofd kantoor Albert Heijn NV, Zaandam. Horen en zien wij nog iets van je? Redaktie-adressen Flitz-ln: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. Op de Flitz-ln pagina van 17 juni jl. plaatsten wij een publikatie over de opleiding en vorming van jong win kelpersoneel. Van AH's Afdeling Opleidingen ont vingen wij hierop de volgende re- aktie: 'In uw artikel is gesuggereerd, dat er in de aanloop om tot een nieuwe opleiding te komen in de filialen geen voldoende stem kan door klinken van de zijde van het jonge winkelpersoneel zelf. Mogelijk is de redaktie van FLITZ-IN op dit puni iets te pessimistisch geweest. Drs. W. Hoogeboom, een jonge psycholoog van deZaanseStichting voor Bedrijfspsychologie, heeft namelijk in nauwe samenwerking met de Afdeling Opleidingen 20-30 interviews afgenomen in de filialen. Deze interviews betroffen met name het jeugdige winkel personeel. Verder heeft marktonderzoek Macrotest in het kader van de studie over de funktie bij Albert Heijn NV een vrij groot aantal jonge kaissières ondervraagd. Enkele studerenden, zowel van de universiteit als van de sociale akademie, hebben het laatste jaar tijdens hun stage-opdracht met name onderzocht hoe de werkende jeugd bij Albert Heijn NV denkt over de Opleidingen. De interviews met de jongeren zijn bepalend geweest voor de snelheid waarmee de Afdeling Opleidingen samen met de filiaal organisatie wenst te komen tot een nieuwe opzet van de introduktie, begeleiding en opleiding in de winkels. Bovendien zal in de loop van augustus of september een dag worden georganiseerd met 20 jongeren uit verschillende filialen. Op deze dag zal in een duidelijk tweerichtingsverkeer van gedachten worden gewisseld over de stand van zaken ten aanzien van de voortgang in de voorbereiding van het nieuwe opleidingsplan'. Afdeling Opleidingen FLITZ-IN is blij te vernemen dat het jeugdige winkelpersoneel toch is en wordt betrokken bij AH's nieuwe opleidingsplan. Zij hoopt dat de jongeren, die in augustus of september zullen diskusseren over dit plan, volledig gebruik zullen maken van de hun geboden mogelijkheden. Laten zij vooral niet vergeten over de belangrijke algemene vorming te praten. FLITZ-IN zal overigens bij de diskussie aanwezig zijn en hiervan in dit blad verslag doen. Op 2 juli namen in de Engelenbak in Zaandam afscheid van AH 2 stagiaires van de Sociale Akademie Baarn en Rotterdam: Annette van Toor en Jeanette Schimmel. Zij waren in het lang gekleed en dat baarde op het niet veel gewend zijnde hoofdkantoor nogal wat opzien. Hun wel en wee van tien maanden stage hadden Annette en Jeanette die met de heer IJpma zijn afgebeeld op onderstaande foto, in dichtvorm op een toiletrol neergepend hebben. Een gedeelte hieruit hebben we overgenomen op deze pagina. Onze tien maanden in de bak, Zaten wij uit met groot gemak. De sfeer was meestal prettig hier En samen hadden we ook vaak plezier Wij hebben getracht voor u op te merken Waarom een gehuwde vrouw gaat werken Daartoe hebben we gemaakt een groot rapport Wij hopen dat dit niet door u wordt In de kast gezet, zonder het te hebben gelezen Want daarvoor hebben we niet zo zitten pezen Naast het rapport over de werkende vrouw Waren wij lange tijd in touw Om een ondernemingsraad te doen ontstaan Hetgeen wij ook met plezier hebben gedaan Wij hebben ook 14 dagen vol lopen maken, Met de klant's portemonnaie wat lichter te doen raken Dit was soms moeilijk waar te maken Want om niet direkt kwaad te raken, Als iemand over een blikkie kwam zeuren Of met een haar uit haar soep liep te leuren Gaf nog al eens moeilijkheden Toch hebben we de regel KIK niet overtreden. De 10 maanden zijn nu weer voorbij Voortaan op het HK geen gewacht meer voor de lunch in de rij We hoeven ook niet meer te letten op de fluit En kunnen voorlopig weer gaan in en uit, Waar en wanneer we maar willen Zonder dat iemand er ooit zwaar aan zal tillen Het zal daarom weinig problemen geven Om weer in de akademie-sfeer te leven Want ergens vinden we het toch wel fijn Om nog voor één jaar student te kunnen zijn. Vandaag wilden we ook proberen of Albert Heijn Op het gebied van kleding iets ludieker wil zijn Misschien is het iets dat bij meer mensen leeft En het er doorkomt, als er één het goede voorbeeld geeft Wij wensen de heren alvast veel genoegen Als zij straks de dames in maxi zien zwoegen. Laatste wens Zou u deze rol niet voor het oorspronkelijke doel willen gebruiken Want dan gaat de herinnering aan ons zo vies ruiken! alternatief traplopen hap

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 6