AH gestart met rechtstreekse selektie van arbeidskrachten in het buitenland Jaap Hartog wint ereprijs op tentoonstelling 'Gouden Handen' Uitstapje gepensio neerden filialen Uit het Schilders Nieuwsblad In memoriam AH-Flitsen 4 De gepensioneerden van de filialen worden dit jaar uitge nodigd om op donderdag 3 september bijeen te komen in de 'Efteling' bij 's-Herto- genbosch. Het programma luidt als volgt: De noordelingen verzamelen van 9.30-10.15 uur in het Beatrixgebouw van de Jaar beurs in Utrecht. De zuiderlingen verzamelen van 10.00-10.45 uur in de stationsrestauratie van 's- Hertogenbosch. Met bussen gaan we daarna naar de Efteling waar we el kaar om ±11.30 uur ontmoe ten. Lunch van 12.30-13.45 uur. Daarna de Efteling rondwan delen en van 15.00-15.30 uur thee. Met de bussen gaat we ten slotte weer naar de stations in den Bosch en Utrecht. De uitnodigingen zijn ver zonden. Wij hopen dat velen komen en dat we mooi weer heb ben. Medio juli is in het DC-Zaandam de eerste groep buitenlandse arbeidskrachten tewerkgesteld, die door Albert Heijn in het land van herkomst zijn geselekteerd. Het gaat hier om 18 Joegosla vische meisjes voor de Centrale Kaasverpakking. Deze groep werd voorafgegaan door een dertigtal Turken. Ook zij vonden hun werk in het Zaandamse Distributiecentrum. In het Schilder's Nieuwsblad van 1 juni jl. stond een uitgebreid ar tikel over onze OPW-dag met als vette kop: "Forse beloningen voor kampioenen'. Als we daarbij vermelden, dat het betreffende blad het plaatselijk nieuws in Ermelo bevat, zal het u duidelijk zijn dat de krant niets met verf te maken heeft. Deze rechtstreekse selektie van buitenlandse arbeidskrachten in hun land van herkomst is nieuw voor Albert Heijn. Totdusver maak te men alleen maar een keuze uit buitenlanders die zichzelf bij het bedrijf aanmeldden. Waarom nu selektie in het buiten land? De heer N. J. Visser, bedrijfsleider DC-Zaandam zegt: 'Voor het Distri butie Centrum hebben we speciaal behoefte aan zogenaamde opha lers, een typische DC-funktie. Op halers zijn de mensen die aan de hand van orderbriefjes de Bestel lingen van de filialen vergaren. Dit werk mag dan niet overdreven moeilijk zijn, om het goed te doen heb je er toch een aantal speci fieke eigenschappen voor nodig. Je moet bijvoorbeeld akkuraat zijn en uithoudingsvermogen hebben. Ak kuraat omdat één order kan be staan uit duizend verschillende do zen, die in het magazijn op duizend verschillende plaatsen zijn onder gebracht. De kans op fouten maken is groot. Destemeer daar elk artikel gekodeerd is met een getal van vier cijfers. Elk cijfer op zijn beurt korrespondeert met een plaats in de stelling. Het vereist uithoudings vermogen omdat een ophaler die acht uur per dag werkt zo'n twintig ton verplaatst. Onze ervaring is dat lang niet iedereen dit werk aankan. Dat is ook de reden dat we eigenlijk maar een klein percentage van het aantal werknemers dat zich bij de poort aanmeldt te werk kunnen stellen. Gezien de voortdurende groei van de werkzaamheden in het DC hebben we besloten recht streeks te gaan werven. Hierdoor hebben we bovendien de mogelijk heid van selektie gekregen. Hoe gaat die selektie in het buiten land nu te werk en wie selekteert? 'Het selektie-team voor Turkije be stond uit twee medewerkers van Personeelszaken, een medewerker van het DC en 'n Turkse tolk. Gedu rende een tiendaagse reis, georga niseerd in samenwerking met de Turkse regering, heeft deze ploeg twee plaatsen in Turkije aange daan. De methode van selektie die daar werd toegepast was betrekke lijk eenvoudig. We hebben volstaan met het nabootsen op kleine schaal van een zogenaamd ophaalcircuit. De colliverpakkingen werden ver vangen door een groot aantal ver schillende kleine voorwerpen, zo als paperclips, potloden, enz. Elke man die zich bij ons aanmelde kreeg de opdracht om aan de hand van een orderbriefje, dat overigens was samengesteld op de wijze zo als dat in Zaandam gebeurt, een ronde door het circuit te maken. Bij terugkomst werd dan de inhoud van zijn mand vergeleken met zijn orderbriefje. Van de zestig mannen die wij op deze manier getest heb ben, bleken er 30 de proef goed te hebben afgelegd. Deze dertig heb ben we gekontrakteerd voor Neder land'. Hoe worden deze groepen van bui tenlanders gehuisvest? 'De Joegoslavische meisjes zullen ondergebracht worden in flats, de groep Turken in het nieuwe woon oord dat Albert Heijn enige tijd ge leden in Zaandam gesticht heeft. Dit woonoord biedt ruimschoots akkomodatie. Het ligt in de bedoe ling om na deze twee geslaagde wervingsakties er meer te laten volgen. En dat hoeft dan niet alleen in Turkije te gebeuren. Misschien zullen we de volgende keer kiezen voor Marokkanen. Wel streven we er zoveel mogelijk naar om in het woonoord één nationaliteit te huis vesten. Zowel de Turken als de Joegosla- ven hebben een eenjarig kontrakt. Na dit jaar kunnen ze op kosten van Albert Heijn in hun geboorte land hun vakantie doorbrengen. Pas na dit jaar is het eventueel mo gelijk, wanneer ze daar tenminste prijs op stellen, naar normale huis vesting te zoeken, waardoor het mogelijk wordt hun vrouw te laten overkomen'. Op 27 april jl. was de heer P. J. van Dijk vijf en twintig jaar iri dienst van Albert Heijn NV. De heer van Dijk is o.m. meerdere jaren bedrijfsleider in filiaal Boxtel geweest. Momenteel hoort hij als voorraadopnemer bij de administratieve buiten dienst. Op woensdag, 15 juli 1970 overleed tengevolge van een verkeersongeval de heer S. O. AQUAELLAY, werkzaam bij de inpakafde- ling brood bij onze Produk- tie-Bedrijven te Zwanenburg. Sedert 20 oktober 1969 was hij in onze dienst; in deze betrekkelijk korte tijd heb ben wij hem leren kennen als een goed kollega en een betrouwbaar en bereidwil lige medewerker. Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote en zoontje in het verre Marokko en wij wensen hen alle kracht toe om dit ernstige verlies te kunnen dragen. 11 juni jl. vierde de heer A. Knautf, chef van de VA in PBZ zijn 25-jarig jubileum. Op de foto ontvangt hij bloemen van de heer D. Blees, een vertegen woordiger van de 'losse ploeg', die al jaren bij ons werkt. f 300,— bevatte de envelop, die de heer L. A. Koenraadt (rechts op de foto) op donderdagmiddag 11 juni jl. uit handen van zijn GL, de heer J. C. 't Hart, ontving. Hij kreeg het bedrag als beloning voor een door hem ingezonden idee over een verandering aan de schapkaartjes. Op advies van de heer Koenraadt, die werkzaam is in onze SM in de Rotterdamse wijk Groot-IJsselmonde, worden de flappen van genoemde kaartjes tegenwoordig namelijk in een kleiner formaat uitgevoerd. Ze kunnen daardoor worden bevestigd in de prijsrail, zodat de kaartjes stevig en netjes op de juiste plaats zitten. Bij de 'oude' schapkaartjes leverde het aanbrengen vele problemen op. Ondanks het gebruik van cellotape lieten ze meestal los en de lijm veroorzaakte smerige plekken op de schapplanken. Op 27 juni 1970 was de heer A. Vlieland, etaleur, 25 jaar bij ons werkzaam. In DK Utrecht werd het jubileum, in aanwezigheid van de staf, uitqebreid gevierd. Onze kollega Jaap Hartog, hoffotograaf van Albert Heijn, is in zijn vrije tijd een groot knutselaar. Op de tentoonstelling 'Gouden Handen' in Ede, die onlangs in het t.v.-journaal werd vermeld, kreeg de heer Hartog twee ereprijzen respektievelijk voor zijn schippersklok en model Oostindiëvaar- der, waarvan hierbij afbeeldingen.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 4