De Centrale ondernemingsraad bijeen Alles boomt (I) (II) AH-Restauranfs vraagt aardige mensen Ch flitsen LEAO- eindexamen Piekpersoneel AH-Flitsen 2 Personeelsblad van Albert Heijn NV 27e jaargang nr. 7 3 augustus 1970 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 De bedrijfsleider van Koningin Emmaplein, Maastricht, de heer Hodemaekers.was gekommitteerde bij de LEAO-eindexamens in Heer len. In de aldaar opgestelde model winkel ontdekte hij een fles Mon- tilla en het volgende gesprek met de kandidaat ontwikkelde zich: Gekommitteerde: 'Mag ik een fles Montilla, mijn buurman zegt dat het sherry is, maar waarom staat dat er niet op?' Kandidaat (naarstig speurend: 'Mijnheer, dat is sherry voor begin ners!' Gekommitteerde: 'Waarom zijn er zaken, die geen giro-overschrij- vingskaarten meer willen aanne men?' Kandidaat: 'Och meneer, daar wordt overspel mee gepleegd!' In de bijeenkomst van de Centrale Ondernemingsraad op 18 juni 1970 te Zaandam verwelkomde de voorzitter, de heer A. Heijn, vier nieuwe leden, die na de recente verkiezingen door hun OR's naar de COR waren afgevaardigd. Na het gebruikelijke resultatenover- zicht door de kontroller, Drs. R. J. Stoelenga, gaf de voorzitter een toelichting op de aanpassing van de organisatie in de vorm van werk maatschappijen. In augustus zal deze aanpassing ongeveer rond zijn, te weten de beide werkmaatschappijen onder leiding van de heer J. van Meer. In de ZBW-sektor wordt hij geas sisteerd door de heren C. Govers, en Drs. J. Rabbie en in de SM/ZB- sektor door de heren P. Ligtenstein en W. A. Scholte. In HK'71 zullen de administratieve onderdelen die voor één werkmaat schappij werken, in de buurt van die werkmaatschappij worden ge huisvest. DC Tilburg Het nieuwe DC zal niet in Zwijn- drecht, maar in Tilburg worden ge bouwd. In Tilburg zijn 18 ha beschikbaar plus een optie op 8 ha, hetgeen voor een nieuw DC behoorlijke uitbreidingsmogelijkheden biedt. De voorzitter zegt desgevraagd nogmaals toe, dat de CPD in over leg met de betreffende bedrijfslei ders zal bezien, of er in Tilburg Tegenwoordig zeggen we dat er in onze maatschappij maar één konstante is: de verandering. De oude Grieken zeiden: panta rei: alles stroomt. Seth Gaaikema vertaaide dit, aan de huidige tijd aangepast in: 'alles boomt'. We moesten hieraan denken, toen we de geestige inleiding lazen van Drs. W. Bos, die 20 maart 1970 de sprekers introduceerde op de lan delijke ledenvergadering van de kontaktgroep van Werkgevers in de Metaalindustrie: 'Vroeger ging men naar een café om te drinken, naar de kerk om te bidden, naar een school om te leren, naar een bedrijf om te wer ken, een breed assortiment van bezigheden. Tegenwoordig ontstaat een nuttige eenvormigheid, want in alle ge bouwen gebeurt nu hetzelfde: mon dige mensen zijn er aan het diskus- sieren. Allen doen mee aan de diskussie en alles is diskutabel behalve uiter aard het nut van de diskussies. De deelneming aan de diskussie is niet aan voorwaarden gebonden omdat zulks onmiddellijk tot dis criminatie zou leiden en discrimi natie is juist het probleem waar over het meest moet worden gedis- kussieerd. Hiermede is de diskus- siecirkel gesloten. Werken is praten en praten is werken en samenwer ken is door elkaar heen praten. Efficiency eist specialisatie, spe cialisatie eist koördinatie, koördi- natie eist kommunikatie en produ ceren is kommuniceren of diskus- sieren. Daarmede zou deze vergadering geopend en ook gelijk gesloten kunnen worden. U had het al begrepen: deze woor den zijn zo scherpzinnig, dat zij in hoofdzaak niet van mij afkomstig zijn: zij zijn in enigszins andere vorm door Prof. Dr. A. van Doorn, hoogleraar in de ekonomie aan een sociologische fakulteit, uitgespro ken voor de Ekonomische Hoge school in Tilburg'. AH'ers, wat doen wij eigenlijk? Stromen we nog of bomen we al leen maar? Waar gebeurd bij kollega. Zoon slaagt voor eindexamen. Eindeloos aantal fuiven bij alle geslaagde vriendjes. Ook thuis bij Pa van Zoon. Om 24.00 uur gaan Pa en Ma naar bed. Om 3.00 uur wordt er op de slaapkamerdeur gebonst. Een van de jongens, die te veel gedronken heeft, wenst niet te vertrekken. Of Pa maar wil helpen. Pa denkt er niet over. De jongelui moeten het zelf maar opknappen. 'Ja maar' zeggen de jongelui, 'hij wil niet'. 'Nou', zegt Pa, 'dan moet je er over praten'. 'Ja maar', zeggen de jon gelui, 'hij wil niet, hij wil alleen maar diskussiëren'. Na een kwartier diskussie heeft Pa tenslotte, tegen zijn zin, het gezag aanvaard en de ongewenste gast op straat gezet. interessante vakatures zijn voor ons personeel in Dordrecht en Rot terdam. Opbouw nieuwe OR's In 1972, wanneer we weer verkie zingen hebben, zullen we proberen in het kader van de nieuwe wet te komen tot OR's per werkmaat schappij, die samen de COR kie zen. In hoeverre binnen een werk maatschappij per ondernemings onderdeel OR's moeten worden ge kozen, zal nader worden overlegd. Medio 1971, na de verhuizing naar het nieuwe HK, zullen de OR's van HK en AG samen de nieuwe OR HK'71 vormen, totdat in 1972 nieuwe verkiezingen worden gehouden, aangepast aan de nieuwe organi satie. In het bijzijn van de bedrijfsleider, de heer Vaatstra en de FM de heer Tel kamp, overhandigd groepsleider A. Alberts f 200,- aan de heer van den Brink, chef-slager van de Daalseweg, Nijmegen. De heer van den Brink is de samensteller van een frikandellen-recept dat het een succes was in de verkoop. Jeugd 1970 Op verzoek van de COR heeft een van de leden een nota samenge steld, waarin hij punten noemt, op grond waarvan hij het noodzakelijk acht dat extra aandacht aan de jeugd wordt besteed. Hij voegde hieraan de suggestie toe om in 1971 twee stageaires van de Sociale Academie te belasten met een enquete onder de jeugdige medewerkers(sters) in de werk maatschappijen. De voorzitter .antwoordt, dat hij de CPD zal uitnodigen het voorstel van een enquete uit te werken. Zoals bekend, geniet de opleiding reeds jaren een hoge prioriteit in onze onderneming. Aan het op vangen van nieuw jeugdig perso neel, zoals ook in Flitz-in wordt be pleit op grond van een studie van de KWJ, zal extra aandacht worden besteed. De jeugdlonen vormen een perma nent punt van overleg met de werk nemersvakorganisaties, ondanks het feit dat onlangs een nieuwe CAO is afgesloten. Binnenkort zullen op alle tafeltjes In de Albert Corners kaarten liggen met het motto: Weet u niet een aardig iemand die voor hele of halve dagen, of enkele uren per dag voor ons wil komen werken? Het betreft een nieuwe stap in het streven het perso neelstekort in de restaurants op te heffen, en hopelijk is het tege lijkertijd voor velen een stimulans als part-timer te gaan werken, een bepaald aantal uren per dag dus. Een van oorzaken van het feit, dat het horeca-bedrijf vaak met perso neelstekort kampt, ligt in de de beloning. Men werkt er volgens het tronc-systeem, dat kortwegge zegd neerkomt op een beloning naar prestatie en werktijden. Bij Albert Heijn is men druk doende daar verandering in te brengen. Men wil het liefst een vast salaris systeem, met pensioenregeling en vakantiegeld, zowel voor full-time personeel als voor de part-timers. Een gelijkschakeling met de an dere bedrijfstakken dus, en men hoopt daarmee ook een einde te Op dinsdag 2 juni ging in Zoetermeer in een noodwinkel Albert Heijns 150e SuperMart open. Op de foto ziet u het gezin van bedrijfsleider W. Gerritsen met zijn 'bezetting' vlak voor 'tien-nul-nul-uur', het moment waarop de deuren open zullen zwaaien. kunnen maken aan het personeels tekort. Omdat openingstijden van een res taurant en normale werktijden van het personeel nooit samenvallen (de restaurants zijn vaak tot tien uur 's avonds geopend!) probeert men ook personeel aan te trekken, dat op bepaalde drukke tijden kan komen assisteren. Het restaurant bedrijf kent immers dagelijks terug kerende pieken, zoals het koffie- uurtje, lunch- en dinertijd waarbij men dan graag beschikt over een groep extra-personeel, dat op stil lere tijden weer gemakkelijk ge mist kan worden. Dus, mocht u inderdaad iemand weten die voor hele of halve dagen, of zelfs maar voor enige uren per dag wil gaan werken, laat hij of zij dan zonder dralen kontakt opne men met een AC-manager in de buurt!

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2