Tilburg zal belangrijk deel taak DC-Zaandam overnemen Oplevering in 1974 ■IIIIIIHHIII In deze flitsen Nog betere service aan filialen Groei in non-food sektor De ruimte Avondje uit met Leusderweg Pensioen bij voortijdig vertrek Oh flitsen SAH002000333 Flitsen Landelijk augustus 1970 personeelsblad albert heijn nv oplaag 18.000 verschijnt 12 x per jaar 27e jaargang nr. 7,3 augustus 1970 Pag. Centrale onder nemingsraad bijeen 2 Alles boomt I en II 2 OPW-winnaar P. de Lange 3 Bartelson 3 Selektie buitenlandse arbeidskrachten 4 Geprogrammeerde instruktie vers vlees 5 Rentekaart is geld waard 5 'Zowel de organisatievorm als de De verdubbeling van de distributie- kapaciteit werd bovendien urgent door de groei in de non-food sek tor, die ongetwijfeld ongekende vormen zal aannemen wanneer de eerste AH-zelfbedieningswarenhui- zen werkelijkheid zijn geworden. Het distributiecentrum heeft een dienstverlenende taak. Het moet nauwkeurig aansluiten bij de be hoefte van de filialen. Groeit die behoefte, dan zal je als DC-orga- nisatie mee moeten groeien wil je niet remmend werken.' De eerstvolgende uitbreiding van het DC-Tilburg is gepland in 1974. Het totale artikelen-assortiment maar ook de verkoopomzet in de filialen zal dan zo zijn toegenomen dat uitbreiding een eis is. En DC- Tilburg kan groeien. Voor zijn ver dere ontwikkeling zal dit DC niet in de weg gestaan worden door gebrek aan grond. Voorlopig be schikt het over 8 ha. Mocht er be hoefte bestaan aan meer, dan heeft het recht van koop van nog eens 16 aansluitende hektaren bouwgrond. administratieve bewaking van dit DC zal', aldus de heer Krijt, 'iden tiek worden aan die van Zaandam. Overigens is er in Tilburg ruimte voldoende voor het starten van tal van produktie-aktiviteiten. Ruimte ook voor diepvriesdistributie, vers maal dat dit bedrijf buiten haar plaats van vestiging met een derge lijk groot projekt is gestart. DC-Til burg, waar straks 200 arbeidskrach ten werk zullen vinden met groei voorzien tot 600: een mijlpaal in de groei van Albert Heijn. Aan het evenement 'Ladycar 1970' waaraan aandacht werd besteed in Allerhande, hebben ook kollega's van ons deelgenomen, namelijk mevrouw A. de Bruin-Baarsen, as sistente van de heer K. Romp, met haar Volkswagen en mejuffrouw M. Spek, kassa-instruktrice, met haar Simca. Als supporter was mee mejuffrouw E. Deurloo, assistente afdeling Opleidingen. Op 25 juni jl. doorstonden zij het praktische en theoretische deel van de test in Huis ter Duin, Noord- wijk aan Zee. Ze volgden een be knopte ANWB-kursus en werden onthaald op een mode en pruiken show. Er waren honderdzestig deelneem sters, waarvan de veertig finalisten op 27 juni terugkomen. Eén van hen was mevrouw de Bruin. Het evenement zal in 1971 worden her haald. Op 16 juni is het gehele personeel van de supermart Leusderweg, Amersfoort naar de Sleeswijk revue geweest. Na afloop werd de gezellige avond besloten in de AC in Leusden. De bouw van het nieuwe DC-kruidenierswaren in Tilburg vordert gestaag. Verwacht wordt, dat het begin oktober 1971 klaar zal zijn voor gebruik. Het DC-Tilburg zal dan een belangrijk deel van de Zaandamse DC overnemen. Het nieuwe DC, dat ingericht ongeveer 18 miljoen gulden zal gaan kosten krijgt een oppervlakte van 26.000 m2 en is gesitueerd in het oostelijk uitbreidingsplan van Tilburg. De verwerking van de goederenstroom in dit nieuwe DC zal op dezelfde manier verlopen als in Zaandam. Wel is bij de bouw rekening gehouden met een eventuele toepassing van mecha nisatie. Op welke wijze en wanneer dit zal gebeuren is echter nog niet bekend. Wel, dat dit nieuwe DC omstreeks 1974 opnieuw zal worden uitgebreid. vleesdistributie, voor tal van dag artikelen. Door deze kapaciteitsuit- breiding zal de stroom van goede ren die nu nog rechtstreeks door fabrikanten aan de filialen geleverd wordt, opgevangen en verwerkt worden door de beide DC's. Be grijpelijk dat dit alles ten goede komt aan de beheersing van de totale goederenstroom, maar ook aan de kwaliteit van onze service aan de filialen.' De bouw van DC-Tilburg is in de geschiedenis van Albert Heijn een markant moment. Het is de eerste Er is besloten de pensioenregeling terzake van de rechten voor deel nemers, die vóór de pensioenda tum vertrekken, te wijzigen. b. Tot nu toe waren de pensioen rechten van voortijdig vertrokken deelnemers vast. Zij ontvingen geen verhoging. Deze groep deelt voortaan in de winst van het pensioenfonds. Het winstdeel, berekend naar rato van de wiskundige reserve, zal gegeven worden in de vorm van verhoging van hun rechten. De bouw van het nieuwe distribu tiecentrum werd noodzakelijk ten einde het steeds groeiende aantal orders van de 400 AH-filialen overal in het land soepel te kunnen blijven verwerken. Een taak die voor het in 1963 gestichte DC-Zaandam, in middels aan het eind gekomen van zijn uitbreidingsmogelijkheden, te omvangrijk is geworden. Waarom nu juist een vestiging in het zuiden des lands? Zegt de heer J. G. Krijt, koördinator nieuwe Dis tributiecentra: 'Willen onze filialen kunnen blijven voldoen aan de stij gende vraag van haar klanten, dan zal de bevoorrading zich daarop moeten toespitsen. Vooral daar on ze magazijnruimte vaak onmogelijk kan worden uitgebreid. Een fre quentere bevoorrading dus. Om nu de vaak lange aanvoerroute van uit Zaandam naar de zuidelijke fili alen te bekorten heeft Albert Heijn besloten haar distributieorganisatie te splitsen. Zaandam zal na het ge reed komen van het DC-Tilburg de noordelijke provincies bestrijken, terwijl Tilburg de zuidelijke voor haar rekening gaat nemen. a. Reglementair werden extra toe gekende pensioenrechten (bij optrekking) voorwaardelijk toe gekend. Men moest deze rech ten als het ware in de nog ko mende diensttijd verdienen. Bij voortijdig vertrek werden de extra-rechten dienovereenkom stig gekort en kreeg men, behal ve de opgebouwde rechten de extra-rechten mee voor zover deze verdiend waren. Bij voortijdig vertrek worden de extra toegekende rechten thans niet meer verminderd, maar met het opgebouwde pensioen ge heel meegegeven.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 1