r MASSALE BIJEENKOMST WERD GESLAAGDE REÜNIE prijzen 'Snelle ontwikkeling zal zich de komende tien jaren doorzetten' II Kampioens- prijs SM's Kampioens- prijs ZB's J. van Meer tijdens OPW: Stormachtig Bundeling Prijsbewuster AH-Flitsen 4 Alle bedrijfsleiders bijeen tijdens de werkbespreking in de ochtenduren van de OPW-feestdag. Bij deze bijeenkomst werden o.a. een 2-tal nieuwe artikelen geïntroduceerd, terwijl de heer J. van Meer eerst de ontwikkeling van de levensmiddelenindustrie sinds 1960 doorlichtte, om daarna het aandachtige gehoor deelgenoot te maken van zijn visie op de te ver wachten ontwikkelingen in de komende 10 jaren. EERSTE PRIJS: Alle omzetgroepen. BEDRIJFSLEIDER: Een veertiendaagse reis naar Tunesië, voor twee perso nen. Samen met de overige eerste prijswinnaars te ma ken. Tijdens deze reis wordt bovendien per persoon/200,- zakgeld beschikbaar gesteld. AFDELINGSCHEF: Een achtdaagse reis naar Londen, voor twee personen. Samen met de overige eer ste prijswinnaars te maken. Per dag 10,- zakgeld per persoon. WINKELTEAM: Twee weken extra salaris per persoon. TWEEDE PRIJS: Alle omzetgroepen. BEDRIJFSLEIDER: 500,-. WINKELTEAM: Een week extra salaris. DERDE PRIJS: Alleen omzetgroepen 6 t/m 10. BEDRIJFSLEIDER: 200,-. WINKELTEAM: 20% van het periodesalaris extra. Alle geldprijzen in de OPW zijn brutobedragen. Behalve de 2 weken extra salaris dat het team per per soon heeft gewonnen als eerste prijs, wordt aan het beste SM-team een fantas tische feestavond aange boden. Voor de bedrijfsleider is er bovendien een zilveren wisseltrofee. Behalve de 2 weken extra salaris dat het team per per soon heeft gewonnen als eerste prijs, wordt aan het beste ZB-team een fantas tische feestavond aange boden. Voor de bedrijfsleider is er bovendien een zilveren wisseltrofee. Tijdens de OPW-dag in het Haagse Congresgebouw zijn twee nieuwe artikelen geïntroduceerd, die Al- bert Heijn onder eigen merk in de handel gaat brengen. Cafe Filtre 2.50 per pak) waarmee men, via een op het kopje te plaatsen spe ciale filter, binnen twee minuten een heerlijk kopje koffie op tafel kan brengen, en de AH-wasver- zachter. Aangenomen mag worden dat ook dit laatste produkt als een bom zal inslaan op de konsumentenmarkt. De huisvrouw zal er nl. geen 3, voor hoeven neer te leggen, zoals zij dat voor de andere merken ge wend is te doen, doch slechts 1,75. Tijdens de introduktie-aktie zal de 'robuste, goed in de hand liggende literflacon' zelfs voor 1,25 verkrijgbaar zijn. De beide nieuwe aanwinsten in het AH-assortiment werden ten tonele gevoerd in de paar uur, waarin tijdens de OPW-dag nog echt ge werkt werd: de in de ochtend uren gehouden bijeenkomst van alle bedrijfsleiders, die hun dames in de tussentijd naar een andere hoek van het kolossale gebouw zagen vertrekken, waar een mode show werd gehouden. De heer J. van Meer, lid van de Raad van Bestuur, schilderde eerst een duidelijk beeld van de storm achtige veranderingen die de tot'60 vrij kalme levensmiddelenindustrie sindsdien hebben beroerd, vooral als gevolg van de gestegen wel vaart. De totale gezinsuitgave is in tien jaar tijd verdubbeld, maar zo als in een dergelijke situatie ge bruikelijk schijnt te zijn, liep de besteding aan voedingsmiddelen terug van 37 tot 31 procent. Welke Een aantal gelukkige 1e prijs-winnaars op de goedmoedige rijdieren, die alvast een voorproefje gaven van de te verwachten geneugten straks op de 14-daagse reis naar Tunesië. konsekwenties de gewijzigde dis tributiemethoden (zelfbediening) hebben gehad voor het kruideniers milieu, werd duidelijk gemaakt door de volgende cijfers: In 1960 waren er in Nederland 24.000 be drijven in deze branche werkzaam, nu zijn het er nog 17.600. Van de 21.750 toenmalige bedieningszaken zijn er thans nog 8.500 over. Het aantal zelfbedieningswinkels steeg in de genoemde periode van 2.200 tot 7.000 en dat van de Super markets van 50 tot 2.100. De heer Van Meer voorziet thans, dat men in het kleinbedrijf tot een steeds grotere bundeling van krachten zal trachten te komen. Met betrekking tot de discount- houses, die bijna drie jaar geleden als een 'nieuwe ster aan het firma ment' zijn verschenen, zei hij: 'Met name in 1969 hebben zij nogal van zich doen spreken en zij boekten 6 procent van de kruideniersomzet. Plaatselijk betekenen zij voor ons dan ook wel degelijk konkurrentie. Maar toch geloven wij, dat hun hoogtepunt voorbij is en er zijn er, die het nu al moeilijk hebben.'. De heer Van Meer hield zijn ge hoor voor, dat er in de tien komen de jaren minstens net zo'n snelle ontwikkeling mag worden verwacht als in het tijdvak tussen 1960 en 1970. De klant wordt steeds minder 'grijpbaar', als gevolg van zijn gro tere mobiliteit. Bovendien zal de konsument nog prijsbewuster wor den en voortdurend hogere eisen gaan stellen aan de omvang van het assortiment, de service, de hygiëne, de kassabehandeling, enz. AH moet zich gaan toeleggen op het zogenaamde 'ingebouwde dienstenpakket'. De volgende sprekers waren de heren A. de Jong en J. Rommertz, die aan de hand van duidelijke overzichten een toelichting gaven op de belangstelling van de klanten voor resp. de groente- en vlees- sektoren. In zijn toespraak tot de ver zamelde bedrijfsleiders is de heer A. Heijn ingegaan op de veranderingen die het be drijf in het komende decen nium te wachten staan. Met name sprak hij over de zelf bedieningswarenhuizen, die in de jaren zeventig van de grond zullen komen. Zij zijn een produkt van de wel vaart', zei hij, 'zoals de supermarkets een produkt van de krisisjaren waren. Toch ben ik ervan overtuigd, dat wij nog vele gewone SM's zullen bouwen. Wij zul len beide bedrijfsvormen moeten exploiteren.' De heer Heijn benadrukte, dat in de ZBW's met lagere marges zal dienen te worden gewerkt, terwijl de lonen hoger worden. 'Daarom zul len wij nieuwe beheerstech- nieken moeten gaan gebrui ken. Die zijn er wel, maar we hebben ze tot nu toe niet nodig gehad.' Tijdens een kort geleden afgelegd be zoek aan het Supermarket Institute in Houston had AH's president al kennisgemaakt met volautomatische kas registers en check-outs. De kassière hoefde alleen maar de code aan te slaan, die op het artikel was vermeld, waarna een computer de prijs van de dag opzocht. 'Er gebeurden nu allerlei dingen tegelijk, want op hetzelfde moment werd het verkochte produkt bijvoorbeeld ook op de winkelvoorraadstaat in mindering gebracht. Maar vraagt u mij niet naar al die programmeringssystemen. Ik ben maar 'n simpele grutter.' 'Nu de computer allengs dichter bij de winkel komt te staan', vervolgde de heer Heijn, 'zullen van het perso neel een grotere discipline en akkuratesse worden ge vraagd. En dat in een tijd, waarin bijna alles mag en niets meer gek is. Onze trainingsmethoden en ma nier van leidinggeven zullen op deze ontwikkeling moe ten worden afgestemd. Daar om zullen de zeventiger jaren een bijzonder interes sante tijd worden.'

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 4