Nieuwe theepakkerij levert per minuut thee voor meer dan 9.000 koppen VA in nieuwe ruimte voor verdere groei Welkom in Indonesië Na 50 jaar M. J.v/d Weyden verliet AH Verpakking in pakjes minder AH-huwelijk Dr. C. M. Storm benoemd tot hoogleraar in de economie Wie gaat mee op foto-safari AH-Flitsen 2 Op maandag 13 april jl. stond de heer M. J. van der Weyden (afde lingschef archief) om twee redenen in het middelpunt van de belang stelling van de kantoorsektor: om dat hij afscheid nam en omdat hij dit deed na een halve eeuw dienst verband. De heer Van der Weyden kan, on danks de geoogste lauweren, niet rusten. Als parttime medewerker assisteert hij nu dan ook de heer L. Bouman en helpt hij de inge bruikneming van het nieuwe hoofd kantoor in 1971 voor te bereiden. 'Pas als ik in het nieuwe kantoor de mensen zie werken hou ik op', aldus de heer Van der Weyden. We zijn benieuwd! Onze nieuwe thee-inpakafdeling is thans geheel in gebruik. Het is een fraaie afdeling geworden, waar de gehele thee-verpakking is gecen traliseerd. Wij hebben voor u be rekend, dat hier per minuut vol doende thee wordt verpakt voor ruim 9.000 kopjes. De nieuwe afdeling is een lust voor het oog en tevens door haar goede hygiëne alle lof waard. Men vindt hier de traditionele verpakking in pakjes, hoewel dit steeds minder wordt, en 3 machines die op een zeer geraffineerde manier de thee in theebuiltjes verpakken. Deze machines doen bij een eerste aan blik meer aan een zeer ingewik kelde naaimachine denken dan aan een thee-inpakmachine. Op vrijdag 1 mei traden mej. T. de Lang en de heer M. Baijards in het huwelijk. Beiden zijn werkzaam op het Bedrijfsbureau van onze produktie- bedrijven te Zaandam. Met ingang van 1 september 1970 is dr. C. M. Storm, hoofd bedrijfs administratie AG, benoemd tot ge woon hoogleraar in de bedrijfs- ekonomie aan de Katholieke Hoge school in Tilburg. De heer Storm zal als gevolg hier van zijn dienstverband met Albert Heijn, dat in mei 1961 startte, niet kunnen kontinueren. We hebben de heer Hoogstins ge vraagd of hij voor AH-ers in maart 1972 een 2-weekse fotosafari naar Kenya kan organiseren. We zouden dan vliegen naar Nairobi en vandaar in groepjes van 6 in Volkswagenbusjes er op uit trekken. De prijs komt rond 1.950,alles inbegrepen. Een heel bedrag, maar je maakt ook de reis van je leven. Degeen die daarvoor voelt, wordt uitgenodigd kontakt op te nemen met Hoogstins Passages, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam. Op 20 maart jl. trad mej. M. Oude Lenferink, hoofdkassière van het AH-filiaal Boekeloseweg Hengelo, in het huwelijk met de heer W. Huisstede, groentechef van hetzelf de filiaal. Dat er tussen beide echtlieden al tijd al een goede samenwerking geweest is, wordt bewezen door het feit, dat er in dit Hengelose filiaal zelden of nooit sprake was van kaslabelverschillen groente. Wij wensen beide kollega's een goede toekomst toe. een plaats naast de pindakaas afdeling; daardoor kwam er op de branderij ruimte vrij om de nieuwe koffiebrander 'Jumbo' een plaats te geven. Deze koffie brander verhoogt de kapaciteit met 40%. Aan al deze aktiviteiten is letterlijk met man en macht gewerkt, en iedere erbij betrokken afdeling heeft hiertoe het zijne bijgedragen. De bouwtechnische dienst voor het bouwrijp maken van de nieuwe afdelingen. De onderhoudsdienst voor het verplaatsen van de machines, verlichting, verwarming en het oplossen van problemen en wensen. De planningafdeling, die moest zorgen dat de juiste voorraden aanwezig waren. De produktie, die de nood zakelijke hoeveelheden moest aanmaken om de onvermijde lijke stagnaties op te vangen. Werving en opleiding van men sen om de nieuwe machines direkt te kunnen bedienen. De heer P. C. Vink verwees in zijn speech juist naar deze prestaties, waar genoemde afdelingen zo nauw bij betrokken waren. Het personeel van de respektieve- lijke afdelingen bood de direktie een weelderige plantenbak aan als blijk van waardering voor de zo verbeterde werkomstandigheden. De heer Vink was zichtbaar verrast door dit gebaar. Op 20 mei jl. vond op de V.A. een bijeenkomst plaats, die de beves tiging was van een reeks aktivi teiten welke de V.A. ruimten heb ben gegeven tot verdere groei. Eer het zover was, hebben zich in de laatste 8 maanden binnen de V.A. een reeks verschuivingen voor gedaan. De theemengerij verhuisde naar een verdieping hoger, hierdoor kwam ruimte vrij voor de drie teabagmachines en de thee- inpakmachine. De peulvruchtenzolder werd vrij gemaakt; daarheen kon de pin dakaasafdeling verplaatst wor den. De pindapittenbrander kreeg Uw eindredakteur is met een gezel schap van 65 personen in april/mei naar Thailand, Sumatra, Java en Bali geweest. De reis werd georganiseerd ter ge legenheid van de 2e Birma-reünie, die op 30 mei jl. in Utrecht werd gehouden. Aan de 3000 reünisten werd een fotoreportage aangeboden van de gemaakte reis. De foto's waren af gedrukt in een krant, genaamd 'De 3 Pagoden'. Op 30 mei vond de 2e Birma- reünie plaats in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht, er waren 3000 reünisten. Alle deelnemers aan de reis heb ben bijzonder genoten. Niet alleen gaf het de oud-lndischgasten vol doening om terug te zijn in het land waar zij vroeger gewoond en ge werkt hebben, maar vooral de har telijke wijze waarop Indonesië hen overal verwelkomde was hart verwarmend. De AH-ers die wel eens in Indo nesië zijn geweest en belangstel ling hebben voor de fotoreportage, kunnen deze aanvragen bij de redaktie. Zolang de voorraad strekt zullen we u deze '3 Pagoden'-krant graag toezenden. De reis werd geregeld door Hoog stins Passages, Amsterdam, welk bureau al jaren de zakenreizen voor ons bedrijf verzorgt. Het was allemaal prima in orde.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2