ZB-HULST EN SM-ERMELO WINNAARS VAN OPW 1970 Mag ik me even voorstellen... Afscheid van J. Legerstee Raad van Bestuur Veertien dagen vakantie in Tunesië J. van Meer lid ■HUIN911IN Misplaatst medelijden met filiaal Ermelo Kampioenen O, proficiat Verrassing personeelsblad albert heijn nv oplaag 18.000 verschijnt 12 x per jaar 27e jaargang nr. 6.17 juni 1970 Op 26 mei jl. stonden de bedrijfsleiders JL P. Koppen (Stadionweg, Amsterdam) en A. W. van Minnen (Joh. Huizingalaan, Amsterdam) aan de rand van de rode loper voor het Haagse Congresgebouw te kijken naar de gezellige drukte van de komende gasten voor de OPW. Althans, zo stelden ze zich dat voor. Als er dan ook even later een zwarte limousine stopt, twijfelen ze er geen moment aan, of de heer die uitstapt is de gepensioneerde AH-opleidingsfunktionaris A. H. Pilger. Warm drukken ze hem de hand en lopen ontspannen keuvelend met hem mee de rode loper op. Maar wie schetste hun verbazing, toen ze in de hal van het Congresgebouw een erewacht van twee rijen agenten in de houding ontwaarden. Ze realiseerden zich, dat ze verkeerd zijn aangesloten. En hoe kan het ook anders. De vermeende heer Pilger blijkt minister Polak te zijn, die in beide bedrijfsleiders het komité van ontvangst had gezien van de Europese Ministerskonferentie die hij zou openen. (Dat zo'n minister dat niet ontdekt, vraagt u zich misschien af. Als u beide Amsterdamse AH-medewerkers kende zou u moeten toe geven, dat ze, wat hun intelligente voorkomen betreft, niet voor een minister behoeven onder te doen. Red.) Met ingang van 15 mei 1970 is de heer J. van Meer (46) benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. De heer Van Meer trad bij ons in dienst in januari 1959, na werkzaam te zijn geweest als export-manager en sekretaris van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond. De heer Van Meer werd in 1964 be noemd tot onderdirekteur, in 1965 tot direkteur en in 1969 tot adjunkt- lid van de Raad van Bestuur. De heer P. G Lange (filiaal 1114- Ermelo) ontvangt uit handen van de heer J. van Meer de OPW Kam pioenstrofee 1970 voor SM's. Op de achtergrond de heer en me vrouw F. J P. van Haver (filiaal 5797 - Hulst), die zojuist de trofee voor KSM's/ZB's in ontvangst heb ben genomen. De Omzet Prestatie Wedstrijd 1970 is gewonnen door de ZB te Hulst, die ook in 1966, 1967 en 1968 al in de prijzen viel, en door de SM in Ermelo. Vooral deze laatste uitslag mag als een grote verrassing worden beschouwd, omdat de zege ten deel viel aan een 'experimentsfiliaal' met een zeer klein assortiment. Tevoren was zelfs overwogen om de heer De Lange en zijn team uit het kleine Veluwse dorpje niet tot de 'wedren' toe te laten, omdat het onredelijk werd geacht hen met zulke bescheiden middelen de strijd tegen de groten te laten aanbinden. In het Congresgebouw in Den Haag is gebleken hoe misplaatst dit 'medelijden' is geweest. Alvorens de heer J. van Meer de lijst met de prijswinnaars ter hand nam, nam hij de funktie van de bedrijfsleider nog eens even onder de loep. In de moderne organisatie gaat weliswaar een groot deel van zijn zelfstandigheid verloren, maar aan de andere kant neemt de ver antwoordelijkheid toe. Het lid van de Raad van Bestuur beklemtoonde daarom nog eens het belang van een goede kommunikatie en han teerde gretig het begrip LSV (Leidinggeven, Samenwerken en Vertrouwen). Hierna werd het podium allereerst overstroomd door de tweede en derde prijswinnaars (met hun echt genotes) uit de tien verschillende groepen en vervolgens klonken woorden van lof aan het adres van de nog weer net iets beteren. Het waren tenslotte de dames De Lange en Van Haver die hun mannen hef tig om de hals mochten vallen bij de blijde mare dat zij de grote kampioenen waren geworden. De beide zeer gelukkige bedrijfs leiders mochten daarop telefonisch hun personeel in de filialen op de hoogte brengen. Deze gesprekken werden via de geluidsversterker 'uitgezonden', zodat de mensen in de zaal konden horen, dat bij het prachtige bericht in Ermelo een geweldige uitbundigheid losbarstte. In Hulst meldde zich evenwel een uitermate nuchtere persoonlijkheid. 'O, proficiat', sprak de man, waar na hij - kennelijk uitgaande van het Dick Holthaus verzorgde in de ochtenduren van het OPW-festijn in Den Haag een modeshow voor de dames van de bedrijfsleiders. Er was grote belangstelling voor dit evenement, waar ontwerpen wer den getoond uit Holthaus' voor- jaars- en zomerkollektie. principe dat het werk vóór moest gaan - melding maakte van een telefoongesprek, dat hij die middag met Zaandam had gevoerd. De tien eerste prijswinnaars wacht te nog een verrassing. De heer Van Meer maakte nl. bekend dat nu eerst onderzocht diende te worden of zij wel geschikt waren om de gewonnen reis naar Tunesië mee te maken. Het doek ging op en de bedrijfsleiders zagen zich ge plaatst in de omgeving van een Arabisch dorp, waaromheen een troosteloze woestijn gaapte, met daarboven een zon, die ons in onze stoel zelfs het zweet op het voor hoofd bracht. Er traden nu tien bedouïnen naar voren, die even zovele ezeltjes met zich voeren, waarop de AH-mannen plaats moesten nemen. Soepel namen zij, met een rode fez op het hoofd, in het zadel plaats en reden zingend en wuivend de woestijn in. De ge willige muildieren deden geen moeite om hun berijders te wippen, zodat de konklusie alleen maar kon luiden dat het hele gezelschap de test met goed gevolg had af gelegd. Onze president-kommissaris, mr. J. Meijnen, releveerde hoe de heer Legerstee in 1935 bij ons in dienst trad als verkoper, in 1952 tot onder direkteur en in 1957 tot direkteur werd benoemd. Door zijn ervaring had hij een voortreffelijk inzicht in de behoeften van onze klanten Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan de goede naam van onze onderneming. Het is de heer Legerstee tot zijn spijt niet mogelijk persoonlijk de vele medewerkers te bedanken, waarmee hij zoveel jaren heeft samengewerkt. Wij wensen hem en zijn gezin het allerbeste en hopen af en toe toch nog eens om goede raad bij hem langs te mogen komen. Op de aandeelhoudersvergadering van 15 mei 1970 hebben kommis- sarissen en Raad van Bestuur af scheid genomen van de heer J. Legerstee. De heer Legerstee had om gezondheidsredenen verzocht zijn funktie te mogen neerleggen.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 1