mr' Wat 'ff" Wat vind jij van de dolle mina's Diskriminatie AH-Flitsen 4 7 een met de Wi tte Tort gereinigde wasbak. Op zaterdag 4 en zondag 5 april jl. is in Arnhem het landelijk kongres van Dolle Mina gehouden. Deze organisatie, die ruim 2000 geregistreerde leden en vele duizenden sympathisanten telt, streeft door het houden van akties onder meer naar gelijke opvoeding van jongens en meisjes, kindercrèches, seksuele voor lichting vanaf de kleuterschool en openbare damestoiletten. Op haar programma staan voorts: beroep en arbeid, onderwijs, relatie man-vrouw-kinderen, sex ('baas in eigen buik'), sociale voorzieningen en woonklimaat, wetgeving en beloning arbeid. De vrouw mag niet alleen dienen als versiersel van de man: gelijke rechten, gelijke plichten. Eén van de leuzen van de Dolle Mina's luidt dan ook: 'Een rebelse meid is een parel in de klassestrijd'. De eerste Dolle Mina was, naar men ons mededeelde, Wilhelmina Drucker. Deze in 1847 geboren Amsterdamse dame heeft veel gedaan voor de emancipatie van de vrouw. Zij richtte in 1889 in haar woon plaats de Vrije Vrouwenvereniging op en zorgde er mede voor dat het algemeen kiesrecht werd in gevoerd. FLITZ-IN wil graag weten hoe haar lezers denken over de groep Dolle Mina, waarvan overigens ook mannen lid kunnen worden. Zet je mening eens op papier en stuur een briefje naar: Redaktie FLITZ-IN, p/a Hoofdkantoor Albert Heijn NV, Zaandam. De meest interessante inzendingen worden beloond en - met je toestemming - afgedrukt op één van onze volgende pagina's. Bij de ondernemingsraad verkiezingen voor het hoofdkantoor (HK) onderscheidt men 3 groepen, te weten: overig personeel, midden kader en hoger kader. In tegenstelling tot voorgaande verkiezingen werd dit jaar alleen een lijst met de namen van het kiesgerechtigd en verkiesbaar overig personeel op de publikatie- borden gehangen. De lijsten met de namen van de kiesgerechtigde en verkiesbare leden van het midden en hoger kader werden per post, in een keurige AH-envelop, naar de betrokkenen gestuurd. Doen ze op het HK dan tóch aan diskriminatie of hadden ze voedsel (kosten van enveloppen/frankering) voor de verspilvraat nodig? Oh ja, in het Administratiegebouw (AG) kwamen zowel de namen van het leidinggevend als die van het niet-leidinggevend personeel op de publikatieborden voor REDAKTIE-ADRESSEN FLITZ-IN: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. In het begin van deze maand is door Barclay Nederland NV een opmerkelijke grammofoon plaat, getiteld 'Candles in the raln', uitgebracht. Het is de nieuwe l.p. van Melanie Safka. Een 22-jarig, uit New York afkomstig zangeresje, dat mede Melanie wordt in de meeste nummers begeleid door guitarist Alan Parker, drummer Barry Morgan, bassist Herbie Flower en fluitist Harold McNair. De opnamen vonden plaats in Sanfrancisco, Londen (Wessex-studio's) en New York (Allegro-studio's). dankzij het sukses van haar met de Edwin Hawkins Singers opgenomen 'Lay down' in Nederland nogal in de belang stelling staat. 'Candles in the rain' is haar derde langspeel plaat; eerder verschenen 'Back in town' en 'Born to be'. Melanie is muzikaal niet gebonden en daarom hoor je bij het luisteren naar haar liedjes zowel soul, rock, beat, jazz als country. Ze legt in haar teksten veelal sterk het aksent op haar behoefte om kontakt te hebben met mensen. Zingen kan ze eigenlijk niet; ze schreeuwt, fluistert en bedelt haar ideeën uit over onze harde samenleving. 'Candles in the rain' bevat zeven eigen werkjes van Melanie, namelijk de titelsong (duur 1,42 min.), 'Lay down' (7,50), 'Citiest people' (3,32), 'Look what they done to my song' (zeer hitgevoelig, 4,02), 'Good guys hymn' (3,08), 'Lovin' baby girl' (4,20) en 'Leftover wine' (6,06). Verder komen erop voor: 'Alexander Beetle' (een gezongen gedichtje van A. A. Milne, 2,55), 'Carolina in my mind' (3,37) en 'Ruby tuesday' (een oude Stones-hit, 4,31). Ook Melanie's nieuwste l.p., die volgens FLITZ-IN steengoed is, werd geproduceerd door haar man Peter Schekeryk. Stuur een kaart Cora Schut, kassière van filiaalnr. 1100 in Den Bosch, is enige weken geleden aan haar rug geopereerd en zal een half jaar plat moeten liggen. Cora houdt van lezen, moderne muziek en handwerken. Zij is 17 jaar en zou graag, ter opvrolijking, kaarten en/of brieven ontvangen. Haar adres is: Groot Zieken- gasthuis, kamer 214, 3e verdieping. Doe je mee? voor jou üêz© keer een beelc1 vraag .$r-m FLITZ-INNERS, die van een georgani seerde vakantie houden met op tijd het overbekende 'natje en droogje' kunnen gebruik maken van één van de vele jongerenreizen, die jaarlijks worden gehouden door de vaderlandse reisbureaus. Dergelijke reizen voeren je onder andere naar Spanje Mallorca, Costa del Sol, Costa Brava), Roemenië, Joegoslavië, Oostenrijk, Italië en Duitsland. De kosten zijn afgestemd op de finan ciële positie van de tiener/twen. Uit gebreide inlichtingen over jongeren reizen kun je verkrijgen bij de plaat selijke vestigingen van reisbureaus en VVV-kantoren. Je kunt ook een briefje schrijven naar of bellen met De Magneet NV, Geert Grooteplein 4, Alkmaar (tel. 02200-18884). Over de jongerenreizen van dit reisbureau bereikten ons namelijk lovende reakties.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 4