Underground i Wat doen we in de vakantie AH-Flitsen 8 flitz in Limburgers bedankt hoor! Het was de bedoeling dat deze FLITZ-IN-pagina geheel gevuld zou worden met bijdragen uit Limburg. Wij plaatsten daartoe - op verzoek - een oproep in één van onze vorige uitgaven. De in de Limburgse vestigingen werkende AH-jeugd heeft ons echter rillend in ons dunne hemd laten staan. Ze vond het niet nodig om te reageren en stuurde daarom geen artikeltjes, foto's, gedichten enz. in. Dat is ons zwaar tegengevallen van de jonge zuiderlingen, die altijd beweren dat wij zo weinig over het gebeuren in hun provincie schrijven. Ze weten nu waarom. Eerlijkheidshalve vermelden wij dat wij wel een bijdrage van een oudere Limburger hebben ontvangen; zijn artikeltje leende zich echter niet voor publikatie op onze pagina. 3 Underground betekent letterlijk 'onder de grond' en dat geeft de betekenis van dit begrip wel goed weer. Underground is namelijk iets wat eigenlijk nog geboren moet worden. Iets wat door moet breken, bekend en gewaardeerd dient te worden. Zodra dat is gebeurd, is het ook geen underground meer. Een en ander geldt niet alleen voor muziek, maar ook voor film, toneel, literatuur, kortom voor alle kunstuitingen die maar denkbaar zijn. 3 Bovenstaande uitspraak werd door FLITZ-IN-verslaggever verruimt met teksten die vaak een politieke of filosofische betekenis hebben en daar wordt veel te weinig naar geluisterd. Naast vooroordelen (lang haar, narcotica, kleding etc.) speelt ook het gemak hierbij een grote rol. Men prefereert over het algemeen het wat gladdere popwerk (easy listening). Maar om tot de kern van de goede moderne popmuziek door te dringen, moet je je echt wel wat moeite getroosten. Het is als het ware een ontdekkings reis. Vandaar dat ik ook geabonneerd ben op een aantal John Grooteman opgetekend uit de mond van Henk Zweering, een medewerker van onze reklame-afdeling. Aanleiding voor een gesprek met Henk was zijn grote verzameling grammofoonplaten (ruim 200 moderne pop-l.p.'s, wat jazz, klassiek en 3 singles). Waarom heb Je zoveel platen? 3 Muziek is een stuk van m'n leven geworden. Het is begonnen met jazz (dixieland - Jazz Messengers - Miles Davis). En toen kwam in 1966 de verandering. De Beatles, Doors, Love en andere groepen kwamen met muziek waarin veel ruimte was voor improvisaties en solo's. Elementen die ook in de jazz een hoofdrol spelen. Daarna ging het balletje rollen en werd er door formaties met bizarre namen als Grateful Dead, Soft Machine, Pink Floyd en Jefferson Airplane de meest fantastische muziek gemaakt. Muziek die je bewustzijn goede poptijdschriften (Rolling Stone, International Times, Friends, Melody Maker en ons eigen Aloha). Je weet dan wat er zich af speelt en je raakt op de hoogte van de achtergronden van bepaalde soorten muziek. Soms is het triest te merken dat 'n waardevolle plaat de mist ingaat omdat ie niet wordt gekocht. Aan de andere kant doet het je goed te merken dat muziek die een tijdje geleden werd beschouwd als 'shit' het nu gaat doen. J Soorten 'pop"? 3 Dat is eigenlijk niet belangrijk, goeie muziek is goeie muziek. Maar goed, daar gaan we dan: Soul'n heel verkeerde term. Soulmuziek is voor mij muziek die recht uit het hart komt en dat is het geval met alle goede muziek. Kwaliteits pop Beatles, Rolling Stones. Pop van groepen die hun waarde al hebben bewezen en nu op hetzelfde niveau blijven doorgaan. Goed voorbeeld hiervan zijn ook Simon en Garfunkel. Experimentele pop Pink Floyd, Soft Machine. Muziek van groepen die bezig zijn nieuwe wegen te bewandelen. Zij gebruiken andere instrumenten dan de geijke (elektronisch). Country rock Byrds, Flying Burrito Brothers. Vooral niet te verwarren met de 'ouwe hap'-country artiesten (Jim Reeves, Buck Owens en Hank Williams). Country rock is een geslaagde fusie tussen de goeie ouwe hillbilly muziek en de rock. Lekker relaxend en wat gemakkelijker aansprekend. Harde rock Led Zeppelin. Knalharde popmuziek, vaak gebaseerd op oude blues schema's. Jazz rock Flock, Santana. Wordt gespeeld door wat grotere groepen met blazers (trompet, saxofoon), waarin veel ruimte voor soli is.p Mocht je eens wat van de hierboven genoemde soorten muziek willen horen, ga dan een keer bij Henk luisteren. Je kunt hem telefonisch bereiken via de reklame- afdeling van het HK (tel. 02980-27000, toestel 117). re? o? b. ttï In de tweede aflevering van deze rubriek vragen wij even je aandacht voor de Nederlandse Jeugd herbergcentrale, afgekort NJHC. Al vele jaren exploiteert deze jubilerende organisatie in Neder land jeugdherbergen, waar onder andere jongeren die zelfstandig trips en vakantiereizen maken goedkope onderkomens vinden. centrale houdt zich niet uitsluitend bezig met de exploitatie van herbergen, zij heeft ook een eigen reisprogramma met bestemmingen over de gehele wereld. Zo worden er de komende zomer reizen georganiseerd naar Italië, Spanje, Luxemburg, Joegoslavië, Rusland, Roemenië, Oostenrijk, Duitsland, Noorwegen en Jeugdherbergen, die meestal onder beheer van een echtpaar staan, zijn in de eerste plaats ontmoetingscentra, ledereen is er welkom, ongeacht de politieke of religieuze overtuiging, ras of nationaliteit. Je vindt er ruimten voor gezamen lijke maaltijden, dansen en lezen en je kunt er naar keuze deelnemen aan verschillende aktiviteiten. Men vraagt je slechts er voor te zorgen dat de andere gasten niet lastig worden gevallen. Het af en toe helpen bij de gang van zaken in de huishouding wordt normaal geacht. In het buitenland kun je, als je lid van de NJHC bent, gebruikmaken van zo'n 4000 jeugdherbergen. De Nederlandse Jeugdherberg- Denemarken. De kosten hiervan zijn verrassend laag, omdat de NJHC geen kommerciële instelling is. Het lidmaatschap van de Neder landse Jeugdherbergcentrale kost je 9,50 per jaar. Je ontvangt voor dit bedrag de NJHC-kaart en een interessante gids over het Beneluxgebied. Tevens krijg je regelmatig het jongerenblad 'Toer' - bordevol met vakantienieuws en -ideeën - toegestuurd. Uitgebreide inlichtingen worden je gaarne verstrekt door de plaat selijke VVV-kantoren of door de Nederlandse Jeugdherbergcentrale Prof. Tulpstr. 4-6, Amsterdam-C. (telefoon 020-226045). Wordt flitz-in medewerker Gevraagd voor onze redaktie korrespondenten en spionnen uit alle provincies en windstreken. Sollicitaties te richten aan de FLITZ-IN-redaktie. Je moet kunnen schrijven, humor hebben en/of kunnen omgaan met fototoestel en tekenpapier. Voor de goede orde: het is een niet-betaalde funktie. Wordt je eigen baas Koop een personeels- aandeel REDAKTIE-ADRESSEN FLITZ-IN: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. ze hebben zich zeker ineen vlooi verslikt vvaarom geen kopij uit Limburg?

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 8