Rosemarie Lo Re- Miroglio over minnen in Tunesië -r rft" AH vignet in Spanje Informatie centrum in Roosendaal Vrijheid Ouders Samen met moeder Verloof eerst, wandel dan Italiaanse tour Veertig jaar bij AH Naar Amsterdam AH-Flitsen nntirif iiifiu Sneek De heer De Rijke, hoofd KW en D in Sneek, kwam op het idee een tentoonstelling te organiseren voor de schilder Herman Verwer uit Doezem, wiens zelf gerestaureerde boerderij op 9 november 1969 om woei. Bedrijfsleider Canrinus ver leende zijn medewerking en de reaktie van de klanten was bijzon der positief. Een goede start voor de OPW. Nijmegen Met onderstaande slagzin probeert het personeel van de St. Jacobs- laan in Nijmegen de bedrijfsleider te steunen bij het winnen van de OPW. Koop een personeels- aandeel In onze vestiging in Roosendaal heeft de bedrijfsleider, de heer Th. Rekers, een informatiecentrum in gericht onder leiding van mej. C. van Overveld, die tevoren hoofd- cassière was. Het centrum blijkt in een grote be hoefte te voorzien, schrijft de krant. Niet alleen wordt geïnformeerd naar zegels, artikelen ruilen, re cepten, verloren voorwerpen e.d., maar ook naar uitgaansmogelijk heden, oppas voor kinderen en huisdieren en noem maar op. In Jaraco, 55 km ten zuiden van Valencia, bevindt zich het sinaas- appelpakstation van Martin Avarro y Cia. Op de voorgevel staat ons AH-vignet met de mededeling, dat wij daar onze Chico (jonge) sinaas appelen verpakken. Er is een reis bureau, dat elke week een bezoek inlast aan het pakstation. Ze komt uit Tunesië (maar is niet van authentiek Arabische kom-af) en woont nu drieeneen- half jaar in ons land, waar des tijds direkt bij AH om werk werd aangeklopt. Haar Nederlands loopt inmiddels al bewonderens waardig soepel, hetgeen voor een groot deel is te danken aan de zorgen van 'moeder' Maas, die hiervoor woorden van war me hulde verdient. Rosemarie (gehuwd) is zeer van Amsterdam gaan houden: om de huizen, de grachten, de bruggen, maar vooral ook om de plezierige mensen en de vrijheid die zij hier als vrouw geniet. Haar eigen land mag dan onder het bewind van president Bourguiba zijn uitge groeid tot de modernste Ara bische staat, het zwakke ge slacht is er toch nog aan handen en voeten gebonden. Het is b.v. ondenkbaar dat een studente alleen op een kamer zou gaan wonen; zij blijft onder hoede van moeder of is anders aangewezen op het internaat. Het is al heel wat, dat er nu wettelijk paal en perk is gesteld aan de afkeurenswaardige tra ditie, om meisjes zo ongeveer vanaf het kraambed meteen maar uit te huwelijken. Maar in feite hebben de ouders nog zo ongeveer alles in de melk te brokkelen, wanneer hun doch ter met amor te maken krijgt. De procedure is als volgt: Als de befaamde vonk tussen twee harten is overgeslagen, staat de jongen al direkt voor de moei lijke opgave zijn opwachting te maken ten huize van het meisje en hij moet dat doen in gezel schap van niemand meer of minder dan zijn moeder. Voor de vader van het begeerde we zentje breken dan drukke tijden aan, want hij begint alom in tensief te informeren naar de familie van de opgedraafde jongeman. Wanneer de papieren gunstig blijken te liggen, betekent dat echter nog allerminst, dat nu de weg is geëffend naar gezellige verkeringstijd met veel uitgaan. Het enige wat de minnaar heeft bereikt, is dat hij over de vloer mag komen. Een wandeling op straat zit er nog bij lange na niet in en ook tijdens een lucht je happen in de tuin of op een binnenplaats weet het paartje vanuit een venster onafgebroken spiedende ogen op zich gericht. Pas als de verloving is gesloten, kan een uitstapje niet langer kwaad, al mag men zich ook dan nog geen bokkesprongen veroorloven. 'Een meisje dat 's avonds alleen uitgaat, heeft in een ommezien een slechte naam gemaakt en raakt', zegt Rosemarie, 'niet meer aan de man.' Alle hinderpalen ten spijt heeft de Italiaan Gino Miroglio kans gezien getrouwd te raken met de aardige dochter van de heer en mevrouw Lo Pe, en. hij le verde dat kunststukje nog wel op Tunesisch grondgebied. Op een avond werd Rosemarie door haar zwager en haar zuster (die nog met de later naar Rome afgereisde Claudia Cardinale op school heeft gezeten) mee genomen naar een restaurant in het nabij gelegen Hamma- De heer H. A. Bouman, van de Bouwtechnische Dienst, vierde onlangs zijn 40-jarig jubileum. Onder de velen die hem kwamen gelukwensen was ondernemingsraadlid A. de Jong (rechts). met. Er speelde daar een band, waarvan de saxofonist niet al leen opviel door de indruk wekkende klanken die hij aan zijn instrument ontlokte, maar vooral ook door de wijze waar op hij naar haar keek. De aldus ontstane relatie had aanvan kelijk natuurlijk allerminst de goedkeuring van haar vader. 'En nog wel een buitenlander. Waar moet ik nu mijn inlichtin gen inwinnen?', jammerde hij vertwijfeld. Uiteindelijk is het, na vele pro blemen, dan toch voor elkaar gekomen. Er wachtte de band een kontrakt in Amsterdam en daar blaast Gino nu al jaren in een nachtklub, terwijl zijn vrouw in de AC de klanten bedient. Onlangs hebben haar ouders de verre tocht uit Noord-Afrika gemaakt en ook zij kwamen on middellijk in de ban van het Venetië van het noorden. 'Mijn moeder keek wel geshockeerd naar de meisjes in al die korte rokjes', vertelt Rosemarie, 'maar ik geloof dat mijn vader al gauw aan die mini's begon te wen nen Uitkering op per- soneelsaandelen In mei a.s. zal de jaar vergadering van aandeel houders in onze vennoot schap gehouden worden. Op deze vergadering zal de Raad van Bestuur voorstel len het dividend over 1969 vast te stellen per aandeel van 20,op 21 of 4,20. Dit bedrag zal uitgekeerd worden onder aftrek van de wettelijk voorgeschreven in houding van 25% dividend belasting. Door de Stichting Administratie Personeels- aandelen zal het door haar geïncasseerde netto-bedrag doorbetaald worden aan de certifikaathouder. Certifikaathouders van twee certifikaten ontvangen der halve 6,30 en zij met één certifikaat 3,15. De uitbetaling zal eind mei a.s. plaatsvinden.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 7