Zwanenburg gaat meel in bulk opslaan J. v. Poecke eet shbu-shbu rekent op telraam en koopt huishoudelijke artikelen Eigen Opleiding Vakman Levensmiddelenindustrie beantwoordt aan verwachtingen Rekenen op telraam Drijvende restaurants Bulk goedkoper Besparing kosten leidde tot modernisering AH-Flitsen Op 18 maart werd aan een 8-tal jongens, die de vakopleiding in onze produktiebedrijven hadden genoten, een eervol getuigschrift uitgereikt. Deze opleiding startte drie jaar geleden en natuurlijk hebben niet allen, die vol goede moed zijn be gonnen, de eindstreep gehaald. Dat neemt echter niet weg, dat een. gezonde basis is gelegd door de heren W. F. van Gorcom, J. W. Hekkert en A. Doelman, die te zamen met diverse anderen gestal te aan deze opleiding hebben ge geven. Een van de opgeleide jongens, H. Koorn, sprak namens de gediplo meerden zijn dank uit voor de inhoud van de opleiding en de wijze waarop e.e.a. gepresenteerd was. Vijftien nieuwelingen, waaronder twee Zwanenburgers, staan klaar om te beginnen en na de plechtig heid van de diploma-uitreiking werd meteen van start gegaan. Zo zal ook het Technisch Bedrijf, door opleiding binnen eigen ge lederen, door blijven gaan met het opvoeren van de vakbekwaamheid van eigen medewerkers en het bie den van perspektief aan jongeren die vooruit willen. Heeft u wel 'ns een kop en schotel in een supermart ge zien? Of een vruchtenpers? Vast wel. Heeft u ook wel 'ns bedacht waar al die dingen vandaan komen? Vast niet. Welnu, ze komen uit alle delen van de wereld, uit Amerika, Japan, uit Hong-Kong en West-Duitsland, maar ook uit ons eigen Nederland. De man die de variatie in de AH-Super- marts op peil houdt is de heer J. H. van Poecke, inkoper van alle huishoudelijke artikelen, behalve PMC-goederen. Zoals bovenstaande doet ver moeden moet hij daarvoor vaak op reis. Dat doet hij dan ook. Zo is hij bijvoorbeeld kort ge leden op stap geweest, eerst naar Chicago, toen via New York naar Hong-Kong en daar na naar Taiwan (Formosa) en Japan. In Amerika bezocht hij een beurs waar men, zoals hij zegt, nooit een grote kollektie kan verwachten, maar waar men wel een artikel op honderd verschil lende manieren ziet uitgevoerd. De Amerikanen houden volgens de heer Van Poecke wat dit be treft niet zo van een eigen ge zicht; hun supermarkten zien er allemaal hetzelfde uit. Wat hun buurman verkoopt willen zij ook verkopen, alleen mag er dan wel een bloemetje meer op zitten. In Hong-Kong was het geen beurs, maar een grote showroom bij een verkoop agent waar hij zijn keuze maak te, en in Japan bezocht hij veel fabrieken, waar de direkties hem op het fameuze Japanse telraam de prijs voorrekenden. De artikelen maken van Ame rika tot Japan weinig verschil meer, al moet hier wel bij ge zegd worden dat wie in Amerika een bakje voor hondevoer koopt, hetzelfde bakje in Japan precies zo uitgevoerd en veel goedkoper terug kan vinden. Tijd om iets van het dagelijks leven in al die landen mee te maken heeft de heer Van Poecke meestal niet zoveel. Het enige trefpunt zijn de restau rants. In Hong-Kong eet hij vaak bij een Zwitserse kollega thuis, die met een Chinese vrouw is getrouwd, of ze bezoeken er de beroemde drijvende restaurants. In Japan moet hij, zoals het ge bruik daar eist, op de grond zitten om met stokjes z'n Shbu- shbu ('noem het maar slurp- slurp') te eten, een gerecht van vlees en groente door elkaar, dat een serveerstertje telkens even in een koperen pot met gloeiend vocht houdt. En de oogst van zo'n lange reis? Mengkommen, badmatten, ser veertafels, zaklantaarns, plastic tassen, busopeners, douche gordijnen, ijstangen, kaasmes sen, anti-mot zakken en speel goed. En als u straks, behalve de aardappelen en de koffie, ook een spaarpot de winkel uit ziet gaan, bedenk dan: 't zou best kunnen dat de heer Van Poecke daar eerst zo'n moeilijk hapje shbu-shbu voor heeft moeten eten! Onlangs vierde de heer J. A. A. F. Akkermans, groepsleider SM, zijn 25-jarig jubileum. Op de foto de familie Akkermans, geflan keerd door, v.l.n.r., de heren L. Oranje, K. R. op de Beek en H. Malag. In Utrecht op het Kanaleneiland barstte filiaal 1030 bijna uit zijn jasje. Op 20 maart j.l. kwam aan deze toestand een elegant einde. Toen opende de 50 meter verder gelegen AH Huis Kleding zijn deuren van de geheel geremodelde gehaalde NF-assortiment, dat werd uitgebreid tot UNF. De nieuwe AH Huis Kleding vol doet in een eigen sfeer geheel aan de wijze waarop Albert Heijn non food wil brengen. Op de foto: een kijkje op de afd. Dameskonfektie. Tevens gingen op dezelfde dag de deuren van de geheel geremodelde Supermart open, waar nu op een klein assortiment na, vrijwel alleen food te verkrijgen is. Uitbreiding van de kassagroep tot een 'batterij' van 11 check-outs en een snelkassa, nieuwe inventaris en een nieuwe lay-out vergemak kelijken het winkelen aanzienlijk. Onze reizende redakteur P. Schipper (leider Pinksterkamp} stuurde de redaktie bovenstaande prent uit de States, voorstellend een antiek winkeltje, dat is ondergebracht in St. Augustine's Oldest Store museum in Florida. Personeelsblad van Albert Heijn NV 27e jaargang nr. 4 20 april 1970 Verantwoordelijk eind- redakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 In memoriam Door een noodlottig ongeval is op 17-jarige leeftijd over leden Helma v. Alphen Zij was een prettige kollega in ons filiaal in Boxtel. Wij wensen haar moeder sterkte om dit plotselinge verlies te dragen. Het produktiebedrijf in Zwanenburg heeft een belangrijke stap gedaan op weg naar modernisering van de bakkerij. Eind maart werden drie tanks, elk met een mogelijke inhoud van 48.000 kg bloem, in gebruik genomen. Eén van de drie tanks is in drie compartimenten uitgevoerd voor de zgn. kleine soorten bloem. Er kunnen nu vijf soorten opgeslagen worden in buikopslag. diënten mee ongeveer 9000 kg deeg voor verdere verwerking. On der in de tanks, die buiten het bedrijf staan opgesteld, zit het ge hele mechanisme verborgen; het is geheel afgesloten, zodat de weersinvloeden hier geen invloed hebben. Het buiten het bedrijf opstellen van deze tanks geeft een grote ruimte besparing in het bedrijf, aangezien balen bloem altijd op de grond gestapeld moeten worden, hetgeen vrij veel plaats vraagt. De opslag is niet alleen zindelijker, maar is ook voor het werk een hele voor uitgang. Het is hierdoor niet mo gelijk om fouten te maken, de af name is kontroleerbaar, het ge sjouw met balen is niet meer nodig, kortom de gehele grondstoffen- stroom van bloem is efficiënt en kan nu ook goed worden beheerst. Omdat de aankoop in bulk ook nog goedkoper is dan in balen, maak ten al die kostenbesparingen het mogelijk tot deze modernisering over te gaan. De tanks in Zwanenburg zijn acht tien meter hoog en vanuit deze tanks kan mechanisch 6000 kg meel per uur worden afgetapt. Dat is per uur met alle andere ingre-

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2