Vakantietoeslag op pensioenen Albert Heijn AC Utrecht werd OPW-kampioen van AH Restaurants Voor derde keer gelegenheid tot inschrijven op personeelsaandelen AH Voila Rosemarie Lo Re-Miroglio Uit keringen gepensio neerden Kerst- en najaars uitkering iiiiHimnmiimMiimiiiiii SAH002000330 Flitsen Landelijk april 1970 Oh flitsen Rosemarie Lo Re-Miroglio, serveerster in de AC Kalver- straat, heeft waarschijnlijk heel wat heimelijke fans, want zij is het type zuidelijke schone waar je als jongen van de koude grond gemakkelijk helemaal warm voor draait. Zon nige horizonten komen dichterbij wanneer zij temperament vol en spontaan aan het praten raakt. Zie pagina 7. Gedurende de laatste jaren is het pensioenfonds steeds in staat geweest de ingega ne pensioenen te verhogen, waardoor het onze gepen sioneerden gemakkelijker viel de stijging van de kos ten van levensonderhoud op te vangen. Daarboven gaf het bedrijf aan zijn oud-gedienden of hun weduwen extra uitke ringen als het z.g. kolengeld in oktober en de kerst uitkering aan het einde van het jaar. Ook van de zijde van de overheid wordt het nodige gedaan om de inflatie bij te houden. Regelmatig worden de AO W/A W W-uitkeringen verhoogd, al naar gelang het algemeen loonpeil stijgt Omdat in het algemeen, in tegenstelling tot o.a. ons fonds, ingegane pensioenen niet omhoog gaan, zal men thans een extra verhoging geven. Deze strukturele ver hoging heeft echter voor ons konsekwenties en dit heeft geleid tot de nevenstaande besluiten. Tijdens een feestelijke bijeen komst in Scheveningen op 20 april werden de prijswinnaars bekend gemaakt van de zeer suksesvolle Restaurant OPW 1970. Er is met inzet van alle krachten gestreden om de hoogste eer in de drie klasse menten. Winnaar in 't omzetklassement (rode kegel) werd het AC-team uit Beekbergen o.l.v. de heer Vernooy. Het artikel klassement (groene kegel) werd gewonnen door het team van de nieuwe AC in Voorburg o.l.v. de heer De Priester. Het totaal klassement (kombi- natie van omzet- en artikel klassement) werd triomfantelijk aangevoerd door het team van de AC Utrecht (Oudegracht) o.l.v. de heer De Blécourt. Dit team veroverde daarmee de OPW-Wisselbeker en een ge- Aan onze gepensioneerden was toegezegd, dat ieder jaar de pen sioenen met 3% zouden worden verhoogd, zolang een hiervoor be stemde reserve voldoende was. Tevens was bepaald, dat deze ver hoging niet gegeven zou worden, indien in enig jaar de AOW-uit- keringen struktureel verhoogd zou den worden. Dit laatste heeft zich nu voor gedaan en derhalve wordt uit deze reserve dit jaar geen verhoging gegeven. Deze strukturele verhoging is in de plaats gekomen van de voorwaar delijk toegezegde 3%. In het voornemen lag 5% - de loonronde - te geven. Dit wordt nu zo uitgevoerd dat, voorzover 5% van het pensioen meer is dan het bedrag van de strukturele ver hoging, het verschil tussen deze beide aan het pensioen van betrok kene is toegevoegd. Met ingang van dit jaar zal op de AH-pensioenen een vakantie toeslag van 3% worden gege ven, uit te betalen begin zomer. Voorts is hierbij een minimum regeling ingevoerd die inhoudt, dat bij een vol pensioèndienst- verband in ieder geval 100, wordt uitgekeerd. Bij minder dan veertig of vijfendertig pensioendienstjaren wordt het minimumbedrag evenredig ver minderd. Per pensioendienstjaar wordt het minimum 2,50, terwijl voor bedrijfsleiders filialen en vrou wen het minimum 2,85 per pensioendienstjaar bedraagt. Deze minimumregeling geldt eveneens voor weduwen. Ook weldige feestavond met prijzen voor de gehele ploeg. Vanzelf sprekend worden ook de.win naars van beide andere klas sementen beloond met een gezellige feestavond. De teams van de AC in En- Enschede en Restaurant 'De Walvis', die op de 2e en 3e plaats in het totaalklassement eindigden, werden beloond met een eervolle vermelding en aanmoedigingspremie. Een wel gemeende felicitatie aan het adres van de prijswinnende teams is hier zeker op zijn plaats. Alle bewondering echter ook voor de grandioze inzet en het volhouden tot en met de laatste dag van alle andere teams. Wij zijn nu al benieuwd wie de top- plaatsen in de OPW 1971 zullen veroveren. degenen, die minder dan vijf pensioendienstjaren hebben, vallen onder deze regeling. Voortaan zal er, behalve de vakantietoeslag, één extra uitkering worden gegeven. De uitkering in oktober, de najaarsuitkering of ook wel 'kolengeld' genoemd, komt te vervallen. De kerstuitkering (in de cember) zal op gelijke wijze worden berekend als de kerstuitkering voor de aktieven. Voor 1969 zou dit op deze wijze berekend 170,heb ben bedragen, leder ontvangt het zelfde bedrag. De bepaling dat zij, die na 1 januari 1969 zijn gepen sioneerd en minder dan vijf pen sioendienstjaren hebben,voor deze uitkering niet in aanmerking ko men, blijft gehandhaafd. Boven genoemde regelingen gelden al leen voor de medewerkers, die niet voortijdig zijn vertrokken. De nieuwe regeling is in de ver gadering van de Centrale Onder nemingsraad toegelicht en bespro ken. Dit kollege kon zich unaniem met deze besluiten verenigen. 1. Inschrijven voor een aandeel ad 20,nominaal kunnen: a. personeelsleden, die 2 jaar on afgebroken in dienst zijn voor ten minste 80% van de normale werk tijd; b. personeelsleden, die 3 jaar on afgebroken in dienst zijn voor ten minste 15 uur per week. 2. De prijs bedraagt 100,kon- tant. 3. De stichting verkrijgt de origi nele aandelen en geeft aan de in schrijvers, nadat de prijs ad 100, betaald is, een certifikaat van 20,nominaal. 4. De certifikaten luiden op naam en zijn gedurende de eerste vier jaar na verkrijging niet overdraag baar. 5. Vier jaar na uitgifte kan des personeelsblad albert heijn nv oplaag 18.000 verschijnt 12 x per jaar 27e jaargang nr. 4, 20 april 1970 gewenst het certifikaat omgewis seld worden tegen een origineel aandeel. 6. Na beëindiging van het dienst verband, anders dan in punt 7 en 8 aangegeven gevallen, binnen de termijn van vier jaren, dienen de certifikaten bij de stichting te wor den ingeleverd. De stichting be- Vervolg op pagina 4 AH a go-go in boetiek Als nieuwtje introduceerde Kerk- rade 1052 een boetiek. 'AH a go-go' was de kreet gedurende 4 weken. Het idee voor deze aktie vond zijn oorsprong uit de volgende gedach- tengang: Ons assortiment non food past zich steeds beter aan bij de eisen van de moderne klant. Ook is het niet altijd mogelijk om verschil lende artikelen, zoals lederwaren, konfektie en zelfs artikelen uit de Italiaanse week, massaal te bren gen. Om de sfeer voor tieners ook aantrekkelijk te maken hebben wij een afspraak gemaakt met on ze grammofoonplaten-leverancier. Deze zond ons 700 platen. Dit is een sukses gebleken, vooral de dag na het Grand Gala du Disque. Samen met onze etaleur hebben wij een oppervlakte van ruim 40 m2 veranderd in de sfeer van een ech te boetiek. Er zijn vitrines gemaakt in de stelling, alle planken zijn met stof bekleed, enz. enz. 'Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst!' Het bestuur van de Stichting Administratie Personeelsaandelen Albert Heijn maakt bekend, dat per 1 mei a.s. weer ingeschreven kan worden voor een aandeel Albert Heijn NV. De voorwaarden van inschrijving zijn als volgt:

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 1