'Tomaten en spreekkoren hebben een boel dingen goed verpest' Flitz-in redacteur Jan Belier R.v.B. antwoordt Rudi George Baker Selection AH-Flitsen 6 flitz in Op de vorige FLITZ-IN-pagina nodigden wij de Raad van Bestuur uitte reageren op de gepubliceerde brief van Rudie van Loenen over de AH-jeugdraad. Hieronder vindt je het antwoord van onze RVB. In de nieuwe concept-wet voor de ondernemingsraden wordt het instellen van een Jeugdraad genoemd. Albert Heijn NV had in haar produktiebedrijf in Zaandam in 1948 reeds een Jeugdraad, die op verzoek van de jeugd zelf later is opgenomen in de ondernemings raad. In overleg met de Centrale Ondernemingsraad is thans af gesproken dat de kiesgerechtigde en de verkiesbare leeftijd voor de komende verkiezingen voor onze 12 ondernemingsraden, zowel voor mannen als voor vrouwen, is gesteld op 18 jaar met minstens 1 jaar diensttijd. De jeugd wordt op deze wijze direkt bij het overleg in de ondernemingsraad betrokken, zonder een aparte Jeugdraad. De verkiesbare leeftijd voor de Centrale Ondernemingsraad wordt echter 21 jaar en 3 dienst jaren, zoals de concept-wet voorschrijft. Wat het Kollege van Kommis- sarissen en de Raad van Bestuur betreft, mag bekend worden verondersteld, dat het de bedoeling is, dat wettelijk wordt geregeld, dat de Centrale Ondernemings raad, evenals de vergadering van aandeelhouders, inspraak krijgt in het benoemen van kommissarissen. Aangezien het Kollege van Kommissarissen de leden van de Raad van Bestuur benoemt, heeft de Centrale Ondernemings raad dan indirekt ook invloed op deze benoemingen. Afgezien van de wettelijke regelingen op het gebied van de struktuur van de onderneming, hoop ik, dat Rudie van Loenen het met mij eens is, dat het nog meer gaat om de geest dan om de letter van de wet. Het is altijd de bedoeling geweest om In onze onderneming de medewerkers te betrekken bij hetgeen er in onze onderneming gebeurt. Al vele jaren zijn we daarmee bezig en steeds komen we een stap verder. De jeugd in ons bedrijf staat niet buitenspel, integendeel. Wij hopen Rudie t.z.t. in een ondernemingsraad te mogen be groeten; dan kan hij persoonlijk meemaken hoe wij samen proberen aan het overleg inhoud te geven. Namens de Raad van Bestuur: de sekretaris van de Centrale Ondernemingsraad, H. K. Engel. f De doordeZaanse levensmiddelen industrie gelanceerde kreet 'Zaanstreek kwaliteitsstreek' is tegenwoordig ook van toepassing op muziekmakend Zaanland. Debet daaraan zijn zanger Hans Bouwens (artiestennaam: George Baker), basgitarist Jan Visser, saxofonist Henk Kramer, organist Jacques Greuter, sologitarist George The en drummer Ton Vredenburg. Met z'n zessen vormen zij de groep, die met Hans' kompositie 'Dear Ann' hoog genoteerd staat op de Nederlandse hitparades: Uit een gesprekje met manager Joop Koekoek - hij woont op een steenworp afstand van AH's hoofd kantoor - bleek dat The George Baker Selection in oktober van het vorig jaar werd samengesteld uit de toen vrij onbekende Zaanse formatie The Soul Invention. Haar eerste sukses oogstte The George Baker Selection met 'Little green bag'. Deze single, die ongeveer 11 weken in de voorste gelederen van Veronica's top 40 prijkte, is één dezer dagen ook uitgebracht in Amerika, waar de 'Holland-sound' thans 'in' is. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit ontvingen de discjockeys van de Amerikaanse radiostations een klein groen tasje met daarin het gelijknamige muziekwerkje van Hans Bouwens. In Nederland verschijnt zeer waar schijnlijk deze maand de eerste LP van The George Baker Selection. De hierop voorkomende nummers werden geschreven door Hans Bouwens en Jan Visser; er staat echter ook een kompositie van Bob Dylan op. Natuurlijk beperken de werkzaam heden van Hans, Jan, Henk, Jacques, George en Ton zich niet alleen tot het opnemen van plaatjes; door de week en in het weekeinde verdienen ze een redelijk belegde boterham met optreden in Nederland en België. SIGNALEMENT VAN JAN BELIER Redakteur Flitz-in. Werkzaam op het filialen- bureau in Zaandam. Leeftijd 25 jaar. Sinds 7 jaar in dienst bij Albert Heijn. Progressief, maar niet zo erg als wel eens wordt gedacht. Zeer aktief voor de ziekenomroep in de Zaanstreek. Wij stellen vragen en Jan antwoordt. Plaats van handeling: zijn kamer, gevuld met grammofoonplaten, een geluidsinstallatie en een spinnewiel. Stel, dat je de gelegenheid werd geboden op geregelde tijden het woord te richten tot enkele duizenden jongeren..Wat zou je ze dan willen zeggen? Ik zou ze willen opwekken om bij de ouderen wat meer begrip te kweken voor de jeugd en haar problemen. Zou er, volgens jouw inzichten, op de plaats van meneer Gijtenbeek, de portier in de hal van ons hoofd kantoor, een langharige mogen staan? Er komen daar veel oudere mensen die zich er waarschijnlijk aan zouden storen. Ik zou er dan ook begrip voor hebben als Albert Heijn zoiets in een dergelijke representatieve funktie niet wilde. Ikzelf heb er geen bezwaren tegen, hoewel het er wel helemaal van afhangt hoe die jongen eruit- Gefeliciteerd Uit de vele oplossingen die we binnenkregen op ons kruiswoord raadsel van het januarinummer, hebben wij 3 gelukkigen getrokken. Het zijn: mejuffrouw E. Slivius (uit fil. 1073), de heer G. Beugelink (uit fil. 1012) en de heer W. Minderhout (uit fil. 1037). Zij krijgen een platen/boekenbon van 7,50 toegezonden. ziet. Lang haar hoeft niet smerig en onverzorgd te zijn, maar helaas is het dat soms wel. Ik hoop dat onze personeelsfunktionarissen het eerlijk zeggen, wanneer zij iemand om zijn haardracht een bepaalde baan niet kunnen geven. Misschien is de kandidaat wel bereid daar iets aan te veranderen. Ik heb van bedrijven gehoord waar men zich blijkbaar schaamde om in zo'n geval de werkelijke reden te vermelden. Waarom draag je zelf geen lang haar? Ik vind dat het fijn zit, zoals ik het nu draag. Kort geknipt kan men ook modern denken. Dat lange haar is veelal een modeverschijnsel. Het heeft met een uiting van progressiviteit niets te maken. Waarheen ga je 'uit'? Naar een kabaret of naar een barretje. Soms ook naar een pop groep, maar langer dan een uurtje hoeft dat voor mij niet. Ze moeten bij Albert Heijn echt niet denken: dat is die knaap van Flitz-in; die rookt natuurlijk hasjisj en zit alsmaar bij beat- toestanden en zo. Flitsen stelt je in ieder nummer een pagina ter beschikking, maar je benut die ruimte niet bepaald voor het verkondigen van dergelijke boodschappen. In het begin hadden we wel eens een fanatiek en fel stukkie, maar het bleek dat het maar weinig werd gelezen. Een enquête heeft toen uitgewezen dat er vooral belang stelling bestond voor muziek en mode. Het accent ligt thans dan ook op dergelijke onderwerpen, omdat je nu eenmaal rekening moet houden met de verlangens van je lezers. Het is wel de bedoeling, dat we tussen de gevraagde items, af en toe eens wat andere zaken aan de orde stellen. Je hebt onlangs gepleit voor een Jeugdraad. Waarom? Tweederde van de werknemers bij Albert Heijn is jonger dan 21 jaar, en de mening van deze grote groep wordt helemaal niet gevraagd. Zij kunnen hun mening alleen kenbaar maken via ouderen, die hun ideeën misschien niet helemaal begrijpen of aanvoelen, waardoor de zaak uiteindelijk niet goed naar voren wordt gebracht. De door mij voorgestelde Jeugdraad beschouw ik zelf echter als een nood oplossing, die kan worden gekozen, wanneer het niet mogelijk is (b.v. door de wettelijk vastgestelde leeftijdsgrens) meer jongeren in de normale ondernemingsraden op te nemen. Wat zou je zelf via de Jeugdraad aan de orde willen stellen? Ik zou willen pleiten voor een veel betere begeleiding van de jongeren. Tijdens de opleidingen worden ze volgestopt met vak kennis, maar probeer ze daar ook eens te interesseren voor andere dingen dan AH. Het is voor de onderneming van groot belang medewerkers te hebben, die weten wat er in de wereld te koop is. De bedrijfsleiders van straks zullen hierdoor de latere jeugd beter kunnen opvangen. Hoe staat het met het aanpassings vermogen van de jongeren? De jeugd kan zich misschien wel moeilijk aanpassen, maar hoe wordt ze opgevangen? Veel scholen zijn bovendien te veel op de theorie afgestemd en te weinig op de praktijk van het bedrijfsleven. Hecht je waarde aan de ervaring en levenswijsheid van ouderen? Als je jong bent, moet je volgens mij ook begrip hebben voor de mening van ouderen. Er moet van beide kanten wat water in de wijn worden gedaan. Probeer rustig met elkaar te praten en te argumenteren waarom je denkt dat iets op een andere, betere manier kan worden gedaan. Maar zeg niet meteen: het möèt anders. Hoe denk je over bezettingen? Dat vind ik iets naars. Bij een bezetting dwing je mensen die wel willen werken, ertoe mee te staken. Een dergelijke dwang past naar mijn gevoel niet in de demokratie. Maken sommige jongerengroepen, roepend om de ware demokratie, geen gebruik van ondemokratische middelen? Ja, helaas wel. Het is geen kunst om tijdens hearings en zo (zoals onlangs op de VARA-televisie) mensen met konservatieve ideeën het spreken onmogelijk te maken. Wanneer men rustig luistert om vervolgens de feiten met duidelijke argumenten te weerleggen, dwingt dat heel wat meer respekt af. Tomaten en spreekkoren hebben naar mijn gevoel een boel dingen goed verpest. REDAKTIE-ADRESSEN FLITZ-IN: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 6