0I2345678^ Albert Heijn overweegt gebruik optische leeseenheid Optisch lezen I: stimuleren Ondernemingsraad voor B-keus aanbieding Personeel VAMI en AC Utrecht honkvast Optisch leren schrijven AH restaurants één van de eerste Proef vast salaris in AC's verloopt gunstig AH-Flitsen 4 De optische leeseenheid kan zo wel hand- als machinegeschreven tekens lezen, mits deze aan be paalde karakteristieken voldoen. De belangrijkste karakteristiek is dat letters en cijfers in gestandaar- In memoriam Door een noodlottig verkeers ongeval is op 2 maart 1970 op 39- jarige leeftijd overleden onze groepsleider, de heer F. E. C. Wezepoel De heer Wezepoel was sinds 1952 bij ons bedrijf werkzaam in de filialenorganisatie, waar hij een mooie carrière maakte. Wij wensen zijn vrouw en dochter de kracht toe om dit grote verlies te kunnen, dragen. Wij zullen hem ons herinneren als een goed kollega. Naaimachine, A-keus klein restant van het vorige model (grijze uitvoering in kofferkap)-j75 Dameshorloge Lux35' 2-persoons sprei, lichtblauw30', 2-persoons sprei, goudbruin30," Ventilatiekachel, grijs (kunststofuitvoering)40,— Bruine damestas35' Koelkast, tafelmodel218' Koelkast, gezinsmodel 3-ig' Diepvrieskast A 333, 70 liter DIN "175 Droogautomaat24o' Vaatwasmachine, 4-persoons450^ Vaatwasmachine, 8-persoons62ö' Stofzuiger-)0o Mixerset45' Fondueset33' Grill fix '145' Parasol 33' Mimiset met lektuurbak55' In veel gevallen zijn van de aangeboden B-keus premie de aan tallen niet al te groot. Het is dus heel wel mogelijk dat u inzake uw bestelling geen stortingskaart ontvangt. Dat wil dan zeggen dat de premie niet meer voorradig is. Wij verzoeken u hierover geen brieven te schrijven of te bellen om inlichtingen. Bestellingen zenden aan PMC, Postbus 175, Zaandam. Een onderwerp over com puters is voor de Flitsen- redaktie nogal moeilijk gebleken. Het optisch le- zen-verhaal van onze AG- redakteur Kortleve heb ben wij verkeerd gepro grammeerd en is verminkt overgekomen in het fe- bruari-nummer. Vandaar nevenstaand nog eens dat verhaal (en nu goed) tegelijk met deel II. Zoals overal in de Horeca- wereld valt er ook in de AH- restaurants nogal wat ver loop te signaleren. Twee vestigingen maken hierop echter een duidelijke uitzon dering. Het zijn de VAMI- lunchroom in de Amster damse Kalverstraat en de Albert's Corner aan de Oude gracht te Utrecht, waar de laatste jaren zo goed als niemand meer is vertrokken. Hulde aan het personeel voor deze prijzenswaardige honkvastheid. In het Administratie Gebouw te Zaandam wordt onderzocht of het mogelijk dan wel wenselijk is bij Albert Heijn gebruik te gaan maken van een optische leeseenheid. De medewerkers van de afdeling Administratieve Organisatie hebben zich in de interes sante problematiek gestort van wat zij noemen de machine met de leesbril. De haast niet bij te houden ontwikkeling van de elektronica heeft het mogelijk gemaakt machines te konstrueren, die handschrift kunnen lezen. Zo'n machine - een optische lees eenheid - moet gekoppeld worden aan een computer en kan dan tekens - b.v. letters en cijfers - direkt vanaf een dokument lezen. De tekens worden door middel van een lichtstraal afgetast waarna de computer bepaalt welk teken dit is. De cijfers en letters worden met een snelheid van enige honderden tekens per seconde gelezen. diseerd schrift geschreven worden. Als voorbeelden volgen hieronder de standaard cijfers. Proeven hebben uitgewezen dat het schrijven van deze cijfers na een 'opleiding' van 2 uur geen problemen meer geeft. Het leren schrijven van optisch leesbare let ters is echter een groot probleem en zal alleen opgelost kunnen worden door op de scholen de leerlingen vertrouwd te maken met dit schrift. Deze scholing zal echter nog wel decennia vergen, zodat er voorlopig alleen toepassings mogelijkheden gezocht moeten 16 februari j.l. werd 'De Leusder- hof' geopend. Een sfeervol gedeel te van de AC Oud-Leusden, waar men in alle rust van een heerlijke fondue of andere specialiteiten kan genieten. 'De Leusderhof' is het derde in een serie AC-eethuisjes. 'Het Wijnkeldertje' (AC Utrecht) en 'De Jonge Roeien' (AC Amsterdam) hebben reeds veel sukses bij de fijnproevers onder de AC-gasten. 'De Leusderhof' zal hierbij niet achterblijven. Later dit jaar zullen nog eethuisjes worden geopend in AC Beekbergen ('De Deelerhof') en AC Leiderdorp ('De Munnikhof). De filialen en de restaurants, de beide sektoren van het AH- koncern die twee jaar geleden nog geen ondernemingsraad kozen, worden binnenkort in dit opzicht gelijkgesteld met de tien andere bedrijfsonderdelen. Het winkelpersoneel in het hele land zal zijn vertegenwoordigers kunnen aanwijzen tijdens de grote verkiezingsronde in september. De medewerkers uit de Horecagroep hoeven echter niet zolang te wachten: zij krijgen al op 10 maart de gelegenheid hun stem uit te brengen. De eerste verkiezingsaktiviteiten zijn intussen al gesignaleerd: een medewerker van het wegrestaurant bij Zevenaar heeft reeds enkele andere vestigingen bezocht, om er tijdens 'spreekuren' zijn visies en plannen openbaar te maken. Voor al ook uit de kring der managers wordt een opvallende bedrijvigheid gemeld. Tot de vervroegde verkiezing in de restaurantsektor is besloten, omdat de kontaktkommissie, die geduren de twee jaar als voorloper van de ondernemingsraad heeft gefun geerd, de laatste tijd door ettelijke mutaties niet meer kompleet was. Liever dan voor de korte periode tot mei nog enkele nieuwe leden te benoemen, heeft men besloten deze groep iets eerder naar de stembus te laten gaan. De kom missie die de filialen vertegen woordigt, funktioneert echter wel naar behoren en dient daarom de vastgestelde termijn normaal uit. De Albert Heijn Restaurants zullen hiermee gaan behoren tot de zeer weinige horecabedrijven in Neder land die een dergelijk kollege be zitten. De samenstelling wordt als volgt: van de dertien leden zullen er vijf afkomstig zijn uit de groep uitvoerenden-bediening en drie uit de afdeling uitvoerenden-keuken en algemene dienst. De overige vijf plaatsen worden gereserveerd voor een hoofd-keuken, een hoofd bediening, een produktie-gérant, een manager en een funktionaris van het hoofdkantoor. De proef met vaste salarissen voor de medewerkers van de wegrestaurants in Leiderdorp, Voorburg en Reeuwijk, verloopt volgens de afdeling Personeels zaken in Zaandam zeer gunstig. Door het wegvallen van een aantal veelal als onbillijk ge voelde verschillen tussen de di verse groepen personeel, blijkt een brug te zijn geslagen naar een andere arbeidsmarkt. worden voor het optisch lezen van met de hand geschreven cijfers en enkele letters, of naar toepassin gen voor het lezen van machine geschreven schrift. De Postcheque- en Girodienst zou de 1,2 miljoen girokaarten die ze dagelijks te verwérken heeft en waarvoor ze 800 ponstypistes nodig heeft, graag door een opti sche leeseenheid voeren omdat dit een werk- en tijdsbesparing zou betekenen. Maar hier doet het pro bleem zich voor dat men cliënten niet kan dwingen om optisch lees bare cijfers te schrijven. Met dit probleem hebben alle bedrijven te kampen die dokumenten willen lezen die buiten het eigen bedrijf ingevuld worden. Op dit moment moeten de toepas- singen om met de hand geschreven I rrrtt I r» 1 cijfers optisch door een machine T I I I 2| I (Ol Édl ftftj ff flCTd I I FS HTC te laten lezen binnen een bedrijf I W I I W II I W W is Cl U I CU I I li9 gezocht worden, omdat men daar de mensen.kan stimuleren de juiste cijfers te schrijven. In een volgend J J nummer van 'Flitsen'zal aandacht V CrKISZlnLlPn 111 besteed worden aan enige proeven BBB die er bij Albert Heijn op dit ge- bied gedaan zullen worden en aan fï I (fSfc W C Ck 1^ 1^ If eventuele toekomstige toepassings- W W i mogelijkheden.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 4