Tweelingbaan bij AH enthousiast ontvangen AH kalender kreeg eerste prijs Huishoudbeurs Crèches in studie Nieuw DC non-food in Beverwijk Personeels vereniging AH Ir. P. v. d. Berg bedrijfsleider in Wijhe WEST Brandpunt in Bussum In 3 weken ruim negen ton sinaasappels Kaas in Leiden Uit de Ondernemings raad DCZ J. Roukens vierde zilveren jubileum AH-Flitsen 3 Nieuws (vervolg van pagina 1) bij het in werking stellen van de tweelingbaan vooral aan de dienst verlenende sektor van het bedrijf, de SuperMarts en Zelfbedienings zaken En dan speciaal aan de funkties van kassière. hulp op de afdelingen delicatessen, groenten en fruit of vleeswaren 'In Amerika', zo vertelt hij, 'kunnen alleen mensen naar een tweeling baan solliciteren die al een vrien din gevonden hebben om samen mee te werken, duo's dus. Wij zijn bereid ook eenlingen aan te nemen, die we dan koppelen. Bovendien denken we bij een dergelijke baan niet alleen aan gehuwden, maar ook ongehuwden, bijvoorbeeld stu denten, komen voor een tweeling baan in aanmerking. Het spreekt vanzelf dat de tweelingbaan alleen geschikt is voor grotere plaatsen, met een voldoende koncentratie van AH-filialen.' Direkt na de publikaties over de tweelingbaan heeft de heer Brands- ma een enquête opgezet onder 91 filiaalhouders van AH (1/4 van alle vestigingen). De enquête werd ge houden in het distrikt West en Oost van het land. De bedrijfsleiders De Kommissie van Beheer van het Gerrit Jan Thiemefonds heeft aan de AH-kalender in de groep 'niet overwegend geïllustreerde kalen ders" de eerste prijs toegekend. Wij. gewone AH-ers. waar de re- daktie zich toe rekent, zijn, eerlijk gezegd, stomverbaasd We vonden het maar een rouwkalender met die zwarte lijst. We waren echter ge waarschuwd. dat in artistieke- en hippe kringen de kleur zwart 'in' is. We zullen er dus aan moeten wen nen. Niettemin, afdeling vormgeving, ge feliciteerd! De heer L. Elemans, bedrijfsleider van Nijmegen. Molen weg, heeft met een speciale presentatie van Marsrepen, welke inhaakte op de wereld kampioenschappen schaatsen, een reis naar Oslo gewon nen. Bert Verhoef verzamelde de wikkels, de klanten reageerden positief, waarmee de aktie een leuk sukses werd. Van 24 april t/m 3 mei a.s. bestaat voor echtgenoten en verloofden van de leden van onze personeels vereniging de mogelijkheid om de 25e Internationale Huishoudbeurs in de Rai te Amsterdam te bezoe ken. Op deze Huishoudbeurs zal o.a. te zien zijn een gedeelte van de door de vermaarde Deense ar chitect Verner Panton ontworpen en gerealiseerde woonfantasieën voor de meubelindustrie. De entreeprijs bedraagt 3,50 per persoon (inklusief alle belastingen en busvervoer vanaf het Ontspan ningsgebouw en terug). Gaarne opgave van de naam van uw echtgenote of verloofde bij mej. J. H. Buntsma (toestel 240). waren zeer enthousiast In West meldden zich 78 dames aan voor een tweelingbaan. waaronder 15 duo's, in Oost waren dat 38 dames, waarvan 4 duo's. In West kwamen 41 dames met het verzoek gekop peld te worden, in Oost 27. en dan was er nqg een aantal dames dat toevallig net kwam solliciteren op het tijdstip dat de enquête werd gehouden. In West zijn 14 dames aangenomen, in Oost 6. Er was een grote variëteit in de gewenste werkuren: van 's morgens 8 of 9 uur tot 12 uur of 's middags van 1 tot 5, van 2 tot 5 of van 1 tot 6 uur. Do algemene reakties waren: eindelijk een goede oplossing, leuk dat AH ons de gelegenheid geeft er ook nog bij te horen, nu zie ik eindelijk kans me weer eens nuttig te maken in de maatschappij Het is duidelijk dat de introduktie van de tweelingbaan talloze werk- grage gehuwde vrouwen de knoop doet doorhakken. Immers, de bed den kunnen worden opgemaakt, de was gedaan en vader kan om zes uur eten. Maar hoe ideaal het er ook uitziet, wie gehuwde werkende vrouw zegt roept meteen het woord 'crèche' er achter aan. 'Ja, hoor- es', zegt de heer Brandsma, 'zover zijn we nog niet. Maar u begrijpt, ook dat probleem is in studie Albert Heijn krijgt binnen kort de beschikking over een nieuw distributiecentrum voor non food-artikelen. Het is thans in aanbouw nabij Beverwijk, op een gunstige plaats vlakbij de Velser- tunnel. Doordat het een pre- fab-projekt betreft, verlopen de werkzaamheden zo snel, dat het centrum naar ver wachting reeds in de zomer van dit jaar in gebruik zal kunnen worden genomen. De non food-afdeling, die zich in het DC te Zaandam moest behelpen met een ruimte van ongeveer 1500 m2, zal in het nieuwe onder komen over maar liefst 6000 m2 kunnen beschikken. Een dergelijke akkomodatie is echter bepaald geen luxe, nu het tijdperk van de zelf bedieningswarenhuizen op het punt staat aan te breken. Op 11 april a.s. zal in het Ontspan ningsgebouw te Zaandam een kabaretavond worden gehouden, welke georganiseerd is door de Personeelsvereniging Albert Heijn. Aan deze avond zullen mede werken: Imca Marina De Wama's Miss Anita (met haar gedresseerde (poedelshow) Andre en Belga (tempo-jongleur). De muzikale begeleiding en omlijs ting is in handen van het Trio Kees de Nijs. Conferencier Gert Kommer. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden van de personeels vereniging met introducé. Voor het verkrijgen van de kaarten voor deze avond volgen nog mede delingen op de publikatieborden. Op 1 december 1969 is in onze dienst getreden Ir. P. van den Berg als algemeen bedrijfsleider van PB Wijhe. De heer Van den Berg is 40 jaar. Na de LTS moest hij in militaire dienst, o.a. in Indonesië, waar hij in zijn vrije tijd studeerde voor het toelatingsexamen voor de HTS. Na zijn repatrieëring bezocht hij de HTS in Rotterdam en werkte daar bij om zijn studie te betalen. Als werkstudent vervolgde hij de studie aan de Technische Hogeschool in Delft, waar hij in 1959 afstudeerde. Tot 1962 was hij werkzaam aan de TH, van '62 tot '65 bij Unilever in een ontwikkelingsgroep, van '63 tot '65 bij N.V. Delta-Bouw in Holwerd (Fr.) en van '65 tot '69 bij Thomas sen Drijver-Verblifa N.V., de laat ste tijd als bedrijfsdirekteur in Krommenie. De heer Van den Berg is gehuwd, heeft 2 kinderen en woont thans in Zwolle. N ieuws uit De heer B. C. Keler. bedrijfsleider van Bussum, Koekoeklaan, organi seerde voor de Bussumse Fotoklub 'Het Brandpunt' een expositie voor de werkende leden. 'Op diverse plaatsen in de zaak kon men hun foto's aantreffen', meldt de 'Gooise Courant'. Een leuk idee. Op één avond hebben de bedrijfs leider, de heer B. C. Keler, en zijn groentechef in Bussum deze dis play gemaakt, waarmee zij in drie weken 9'/2 ton sinaasappels ver kochten. Hulpmiddelen: regenton van de groentechef, Spanjaard uit board gezaagd, achterwand goedkoop behang met tekst, plastic sinaas appelboom gehuurd. Filiaal 1078 in Leiden heeft met veel enthousiasme een bijzonder fraaie kaasstand ingericht. Alle medewerkers droegen hun steentje bij. De dames liepen als echte boe rinnen rond om de klanten de kaas te laten keuren. In drie weken verkocht men 600 kg extra. Overzicht buitenlandse werknemers In de ondernemingsraadsvergade ring van ons DC Zaandam werd een overzicht gegeven van het aantal buitenlandse kollega's, dat in ons produktiebedrijf en distributiecen trum werkzaam is. In het PB werken 175 en in het DC 150 buitenlanders, 5 nationaliteiten, hoofdzakelijk Turken en Marok kanen, d.w.z. 30% van de totale bezetting. In de Zaanstreek werken 2.250 buitenlanders. In Nederland werken 83.500 buiten landers, of 2,2% van de totale beroepsbevolking (Duitsland 7%, België 7%, Frankrijk 5%, Zweden 5%), verdeeld over 33 nationali teiten. Vergeleken bij de rest van Neder land blijkt, dat we in de Zaanstreek en in het bijzonder in ons PB en DC, een hoog percentage buiten landse kollega's hebben. Afgezien van andere problemen, vertelde de bedrijfsleider van het DC, dat onlangs 80 uitzend krachten aangetrokken moesten worden om de vakanties op te van gen van een ploeg Marokkanen, die 2 maanden hun gezin gingen opzoeken. U ziet, het pad des bedrijfsleiders gaat niet over rozen. Op 29 januari 1970 vierde de heer J. A B. O. Roukens, bedrijfsleider van onze mooie zaak in Valkenburg (L) zijn 25-jarig jubileum Een guitige foto van de familie Roukens, kennelijk in karnavals- stemming.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 3