Hoge prioriteit voor opleiding personeel A. B. Fienieg liet rijstijl testen door ANWB J. Sikkes nam afscheid De COR vergaderde: Ch flitsen Afwijkingen AH-Flitsen 2 Drs. R. J. Stoelenga gaf een over zicht van de resultaten van het detailbedrijf t/m de 13e periode 1969. Hij lichtte toe, dat deze cijfers niet gelijk zijn aan de cijfers, die in het jaarverslag zullen worden vermeld, omdat daarin ook de resultaten van de dochterondernemingen zijn ver werkt. De vertegenwoordiger van Stero- vita Dordt informeerde, of ons ver koopbeleid nog verder wordt aan gepast. De voorzitter antwoordde, dat de aanpak niet wordt gewijzigd. De praktijk wijst uit, dat onze benade ring van de klant goed is. Wel zal de beheersing van de kosten hoge prioriteit krijgen. We zullen onze beheerstechnieken moeten verfij nen. De automatisering zal verder moeten worden doorgevoerd, zoals computers, verpakkingsmachines e.d. We zullen beter geschoold personeel moeten hebben, zodat verdere investeringen zullen volgen in de opleiding van vooral het jon gere personeel. Overbruggings uitkering vrouwelijk personeel Op uitnodiging van de voorzitter licht de heer C. Kraaij, direkteur van het Pensioenfonds, de regeling toe van de overbrugging voor vrou welijk personeel van 60-65 jaar (kompensatie AOW). Deze over brugging is gekoppeld aan de duur van het dienstverband, evenals dat het geval is met de pensioenen zelf. Vakantiegeld gepensioneerden Hij licht eveneens toe het over zicht, dat hij aan de leden stuurde over de extra uitkeringen aan onze gepensioneerden en vestigt er de aandacht op, dat de regeling voor het vakantiegeld voor de reeds in gegane pensioenen mogelijk werd door de strukturele verhoging van de AOW. De leden spraken hun waardering uit voor de getroffen maatregelen. Part-timers ook personeelsaandelen De voorzitter deelt mede, dat de Raad van Bestuur besloten heeft, dat met ingang van 1970 de per soneelsaandelen ook gekocht kun nen worden door part-timers, d.w.z. personeelsleden, die minstens 15 uur per week bij ons werkzaam zijn en minstens 3 jaar onafgebroken in onze dienst zijn. Verkiezingen OR's In de restaurants zijn de verkiezin gen al aan de gang. In de CMS worden de verkiezingen niet gehouden, omdat 60% van de leden pas gekozen is. In de filialen vinden de verkiezin- Personeelsblad van Albert Heijn NV 27e jaargang nr. 3 5 maart 1970 Verantwoordelijk eind- redakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 gen in september plaats; voor de overige 9 OR's in de periode maart mei. De nieuwe wet wordt najaar 1970 in het parlement behandeld. Voor onze volgende verkiezingen in 1972 zullen we dus ons reglement moeten aanpassen. Voortuitlopend daarop is, in overleg met de COR, de kiesgerechtigde en verkiesbare leeftijd verlaagd tot 18 jaar, met één dienstjaar, teneinde het jeug dige personeel meer te betrekken bij het overleg in de OR's. De verkiesbare leeftijd voor de COR wordt conform het concept-wet, 21 jaar en minstens 3 dienstjaren. Einde werkzaamheden 5, 24 en 31 december De voorzitter verwijst dit punt terug naar de verschillende OR's, aan gezien uit de diskussie blijkt, dat de plaatselijke omstandigheden te zeer een rol spelen bij de te maken afspraken. Het is niet de bedoeling om op die dagen de werktijd te be korten, echter wel om, voorzover het werk het toelaat, het personeel in staat te stellen tijdig thuis te zijn. De vertegenwoordiger van de filia len verzoekt voor 30 april en 5 mei 1970 een uniforme regeling voor alle filialen, die tijdig wordt ge publiceerd. Bedrijfsbewaking Teneinde preventieve maatregelen te nemen tegen diefstal en andere onregelmatigheden, zal een des kundige worden aangetrokken om de bedrijfsbewaking beter te orga niseren. Voor dit laatste onderwerp wordt een kleine werkgroep uit de COR uitgenodigd een nota voor te be reiden. De volgende bijeenkomst van de COR wordt verzet van donderdag 16 naar 23 april. Het jaarverslag 1969 wordt dan toegelicht in de ochtendbijeenkomst, terwijl na de lunch dia's getoond zullen worden van zelfbedieningswarenhuizen. Het aantal ongelukken op onze wegen zou heel wat lager liggen, wanneer allerlei slechte gewoonten, die ontelbare automobilisten zich in de praktijk hebben eigen gemaakt, hun invloed niet lieten gelden. Veelal zijn deze kwalijke trekjes onbewust in het rijgedrag ingepast en de meeste weggebruikers schrikken zelf dan ook niet weinig wanneer zij er door anderen op attent worden gemaakt. Men kan zich wakker laten schudden door de ANWB, die hiertoe acht jaar geleden een speciale rijproef voor gevorderden in het leven heeft geroepen, waaraan intussen door duizenden Neder landers is deelgenomen. Rondvraag Geïnformeerd wordt naar de kalen der die, qua uitvoering, maar matig is gewaardeerd en naar de plannen om het jongere personeel meer bij het bedrijfsgebeuren te betrekken. Na afloop van een twee uur duren de rit met een deskundige, worden de prestaties besproken en later volgt nog een keurige schriftelijke beoordeling, waarin haarfijn staat vermeld welke minder goede of on juiste gewoonten er bij het prak tisch weggebruik en de bediening van de wagen zijn gekonstateerd en hoe en waarom die moeten wor den gekorrigeerd. Bovendien ont vangt men nog een 107 pagina's tellend boekje onder de titel 'Rij- instruktie', waarin wel zo ongeveer alles voorkomt wat de automobilist moet weten. De kosten bedragen voor ANWB-leden 35,en voor anderen 45, Hoewel het bij dit alles strikt ver trouwelijk toegaat, willen wij hier, met toestemming van de betrok kene, ter illustratie iets citeren uit het rapport dat onlangs onze heer A. B. Fienieg kreeg uitgereikt. Om te beginnen wilde hij al wegrijden met ruiten die niet schoon genoeg waren om een vrij uitzichtte bieden en dat was natuurlijk helemaal mis. Enige zinnen uit het verslag, dat als 'algemene waardering' ruim vol doende vermeldde: 'Tijdens de rij proef hebt u ons getoond goed te passen in het huidige verkeer en daarin goed te kunnen meekomen. In verband hiermede konden wij zelfs opmerken dat uw vaardigheid als automobilist boven elke twijfel Het is niet de gewoonte om mel ding te maken van een afscheid bij pensionering. De ouderen in PB Zaandam zullen het met de redak- tie eens zijn, dat voor de heer J. Sikkes een uitzondering gemaakt mag worden. De heer Sikkes, sinds 1946 werk zaam bij de Bouwtechnische Dienst, heeft jaren deel uitgemaakt van de Kern en de Ondernemings raad. In die kwaliteit was hij, na mens de OR, met de heren J. C. Berghege en J. Overmeer, de ver binding met de bedrijfsleiding en personeelszaken. In menige moei lijke situatie hebben zij verant woordelijkheden op zich durven nemen. De heer Sikkes was mede-promotor van de Sinterklaasaktie. Enige jaren hebben vrijwilligers prachtige kadeaus gemaakt voor het Sinter klaasfeest voor kinderen van eigen personeelsleden. Hij werd hierin gesteund door zijn vrouw, die met andere AH-dames in 1950 het Sint kostuum maakte, dat nu nog ge bruikt wordt. Zij vertelde uw eind redakteur, dat hij daarvoor destijds nog model had gestaan! Mevrouw Sikkes is reeds 14 jaren rondleidster in de produktiebedrij- ven. De heer Sikkes is een uitstekend muzikant en lid van AH's Harmonie en Zaandijks Fanfarekorps. Naast hun aktiviteiten voor onze onderneming, kan het echtpaar Sikkes trots zijn op een stel bijzon der knappe dochters, die allen vroeger bij ons gewerkt hebben en nu op hun beurt weer leuke gezin nen hebben gesticht. In gedachten reiken we aan de familie Sikkes een Oscar uit in de vorm van bijgaande foto van hun kinderen. Wij wensen hen veel genoegen met hun reis naar Londen, waar zij, hoe kan het anders, als afscheids- kadeau 'the last night of the Proms' gaan bijwonen. verheven is'. Het geschrift maakt daarna echter duidelijk, dat er toch geen al te hoge waardering uit de bus kon komen, omdat 'in uw rij stijl de bovengrens van de in het verkeer aanvaardbare vlotheid dui delijk is overschreden. Anders ge zegd: uw rijstijl is bijzonder 'haas tig' geworden. In het bijzonder kwam dit tot uiting in te snel rijden, een daardoor in sommige gevallen minder juiste rijtechniek in de bochten, het te snel en daardoor voor uw verkeerspartners mogelijk 'dreigend' naderen van kruispunten en vooral in een gebrek aan zijde lingse reserves, die toch zozeer gewenst zijn omdat daarmee even tuele fouten van anderen en plotse linge wijzigingen in het verkeers beeld kunnen worden 'opgevan gen'. Het zal uw rijstijl in het algemeen en de veiligheid van uw. weggedrag in het bijzonder dan ook sterk ten goede komen als u erin slaagt op het punt van de vlot heid een flinke 'stap terug' te doen'. Wij gaven deze woorden hier zo natuurgetrouw en uitvoerig weer, omdat zij ongetwijfeld voor zeer vele hedendaagse automobi listen van toepassing zijn. De heer F. Schalk is de man, die acht jaar geleden als eerste door de ANWB met het afnemen van de proef werd belast. Hij wijst er na drukkelijk op, dat het hier niet gaat om een soort examen, een begrip waar menigeen doodsbenauwd voor is, maar om een test welke uit sluitend bedoeld is om de mensen te leren hun eigen veiligheid en die van anderen te beschermen. Talrijke 'afwijkingen', zo legt deze voormalige Rotterdamse politieman ons uit, hebben duidelijke achter gronden. Een enkel voorbeeld maar weer: automobilisten die gewend zijn in de stad te rijden, waar zij voortdurend rekening moeten hou den met de vele wielrijders rechts van zich, hebben de neiging ook op de grote wegen zoveel mogelijk de 'as' op te zoeken, hetgeen op zijn zachtst gezegd onverstandig is. In grote aantallen gevallen sig naleert de heer Schalk problemen rond het waarnemingsvermogen. Kijkfouten leiden, zo konstateert hij dagelijks, maar al te vaak tot een onjuiste beoordeling van de ver keerssituatie en het is dan ook voor een automobilist bepaald geen overdadige luxe zich om de paar jaar eens tot een oogarts te wenden. Per jaar nemen zo'n 1500 personen deel aan de Rijproef voor Gevor derden van de ANWB. Daarvan ver wierf in het jaar 1968 3,8% het predikaat 'zeer goed', 49,5% was goed, 33,2% ruim voldoende, 9,3% voldoende, 3,6% onvoldoen de (maar nog voor verbetering vat baar) en 0,6% kreeg het advies nimmer meer achter een autostuur plaats te nemen.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2