WEST OOST WEST H. Bokkers niet erg onder de indruk van eigen resultaten OOST AH-Flitsen 3 Nieuws uit N ieuws uit Wat van 't Hazeveid er van denkt Werk behalve voor het geld ook met plezier. Dit bereiken we met z'n allen in 1970 indien we de punt jes werkelijk op de i zetten. Daar moet veel voor gebeuren, maar met wilskracht lukt alles. Het is toch niet de bedoeling, dat wij bij AH verdorren en verschrompelen en daarna naar een ander gaan. Nederland hoogkonjunktuur; maar hoeveel b^"*rijven verstikken er niet? Willen wij de konkurrentie de baas blijven, dan zullen we moeten vechten. Een ieder wil meer en meer verdienen. Dit kan, mits we niet verslappen en de ogen open houden, want wie z'n ooglid laat zakken (zich niet voor 100% inzet) valt snel in slaap. Gevolgen: 1. ver val van het bedrijf; 2. zaken sluiten door gebrek aan klanten; 3. ont slagen; 4. verdwijnen van arbeids vreugde; 5. een nieuwe job zoeken of in de WW. Keihard, nietwaar. Maar ook dit is bij hoogkonjunktuur mogelijk. Een bedrijf op stevige 'pijlers' (pijlers medewerkers) blijft be staan. Een bedrijf op 'klei' zakt weg (kijk om u heen). Wij allen zijn 'pijlers', maar wat voor pijlers? Onze maatschappij zal grote ver anderingen ondergaan (positief) en een bedrijf als AH zal hieraan kun nen en moeten meewerken door o.a. al zijn personeel méér mede zeggenschap te geven. Nog veel té weinig aandacht wordt er be steed aan onrust, betreffende ver anderingen en vernieuwingen, on der de werknemers. Wil Albert Heijn NV haar kontinuï- teit versterken, dan zullen op korte termijn stappen ondernomen moe ten worden, die de medezeggen schap sterk verbeteren. Een progressief bedrijf als het onze, zal aan bovenstaande zeker aandacht willen besteden. M. v. 't Hazeveid, SM Baarn 1025 KL 50 De heer G. H. P. Kerssies, uit de Zandvoortselaan te Heemstede, meldde ons dat hij tot zijn ver bazing zag, dat hij met zijn ver loofde en familie voorkomt op een foto in ons boek 'Vlucht KL 50'. Onder het vertrektijdenbord staat hij vrienden uit te wuiven, die naar Canada vertrokken. Werken in kille decembernacht Een decembernacht in de Amster damse Beethovenstraat. Om precies te zijn de stille uurtjes van 23 op 24 december terwijl iedereen deed wat men gewend is in de nacht te doen, waren een aantal Albert Heijners druk in de weer met de bevoorrading van het filiaal aldaar. Hetzelfde gebeurde in de Amsterdamse Kinkerstraat. Op de foto's ziet men de vracht wagen in de Beethovenstraat en bedrijfsleider M. van Leuven die in het filiaal Kinkerstraat de goederen in ontvangst neemt. IJmuiden had markt kraam met worst De heer Klok, hoofd kaas- en vlees waren en delicatessen in IJmuiden, verkocht door een goed opgezette demonstratie 80 dozen verse rook worst. Gekleed in boerenkiel, kom pleet met klompen, en een goed verzorgde marktkraam. Voorwaar, een leuk resultaat. Goes bakte 7000 oliebollen In onze SM in Goes heeft de bedrijfsleider, de heer L. J. Jonker, op 30 en 31 december door een bevriende relatie in zijn SuperMart oliebollen laten bakken voor de verkoop. Het werd een reuze sukses. 7.000 oliebollen werden verkocht. Men stond er voor in de rij. Naast de gezellige drukte, die deze aktie meebracht, was het netto resultaat ook welkom. De heer H. J. M. Bokkers, de 21-jarige reservechef van het AH- filiaal aan het Euterpeplein te Amersfoort, is reeds eerder heel kort in Flitsen genoemd. Te kort, vonden wij. Vandaar nu een uit gebreider gesprek met hem. Centraal systeem personeelsgegevens bewees nut Sint vulde 300 schoenen In Brunsum hebben de kinderen met Sint hun schoentje mogen zet ten. Zo'n 300 schoenen stonden er op dinsdagavond, die woensdag morgen rijkelijk gevuld weer wer den opgehaald. Voorafgegaan door de plaatselijke drumband mochten de kinderen binnenkomen. Niet alleen de kin deren, maar ook de ouders hebben genoten van het feest. De redaktie van AH-Flitsen, altijd attent op aktuele gebeurtenis sen, zou het op prijs stellen pas weer eind november 1970 Sint Nicolaas-foto's te ontvangen. Nu de AH-medewerkers 'Flitsen' weer per post krijgen thuis gestuurd, is het Centraal Systeem Personeelsgegevens, van groot nut. De tape, waarop de computer de feilloos onthouden namen en adressen van de mensen in de filialen heeft vermeld, gaat naar de NV Instituut voor Electronische Ad ministratie, waar de informatie in 'blokken' op blanco vellen papier wordt afgedrukt. Op die manier ontstaan lijsten met ca. veertig adresseringen. Een machine ver werkt deze staten dan weer tot etiketten, die tenslotte op de band jes van ons personeelsblad worden bevestigd. Omdat er een sortering op post code plaatsvindt, kan er een ge splitste aanlevering bij de PTT plaatsvinden, hetgeen Albert Heijn een aanzienlijke reduktie oplevert. Sinds 1 januari 1969 zijn zo'n man of twaalf (funktionarissen van de centrale personeelsdienst, de afde ling automatiseringsvoorbereiding en medewerkers die de zaak vanuit de filialen aanpakken) bezig ge weest met de opbouw van het systeem, dat op den duur ook het hoofdkantoor, de produktie- bedrijven, de distributiecentra enz zal gaan bestrijken. In de ZB Euterpeplein in Amersfoort, waarover de heer H. J. M. Bokkers al geruime tijd de scepter zwaait omdat chef Hengst ziek is, staat de jonge invaller ons te woord. Uit het gesprek komt bepaald een andere heer Bokkers tevoorschijn dan wij ons hadden voorgesteld. Weliswaar heeft hij na het verlaten van de Ulo menig studiesukses geboekt (Kruideniersvakschool, vers vlees, aardappelen, groenten en fruit, drogisterij, spreken in het openbaar, een samengestelde kursus PBNA [maatschappijleer, personeelsbeheer en inleiding tot de ekonomie]), maar hijzelf lijkt daarvan niet zo onder de indruk. Thans gaat zijn aandacht uit naar de Teleac-kursus Statistiek en daarna staan Management en het praktijkdiploma boekhouden op het programma. Men moet zich de heer Bokkers niet voorstellen als een fanatieke studiebol, een 'streber' die de wereld wil veroveren. Hij doet het eigenlijk maar kalm aan: Het week einde zal hij bijvoorbeeld slechts bij hoge uitzondering benutten om te blokken en ook door de week is het zeker niet iedere avond prijs. Trouwens, de beschikbare tijd wordt toch schaarser: 'Ik heb nu een meisje', zegt onze gastheer, 'en we willen binnenkort gaan trouwen'. Het studeren gaat hem echter won derlijk gemakkelijk af, zodat geen al te zware offers van de geest worden gevraagd. En als het eens niet wil lukken', vertelt hij nuchter, 'smijt ik meteen alles aan de kant'. Het prettigst leert hij overigens wanneer er op de "-dio zachtjes een muziekje aanstaat. Nieuws uit H. J. M. Bokkers Hoewel de heer Bokkers plezier heeft in het volgen van lessen en kursussen, draait hij er niet om heen bij AH een duidelijk omlijnd doel na te streven, hetgeen een gezonde manier van werken is. 'Ik wil op den duur de SuperMart in', luidt zijn simpele verklaring. Daar doet hij veel voor, maar lang niet alles. Zonder zijn wekelijkse kaart avond, de uitjes met zijn verloofde en de bijeenkomsten van de natuur historische vereniging zou hij het niet makkelijk kunnen stellen. En als de tv evenementen als Feijen- oordAC Milan of de kracht explosies van Ard, Jan en Ceessie vertoont, kan iedere kursus ter wereld hem gestolen worden. Rookworst!

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 3