Bestemd voor mede werkers met bijzondere gezinsomstandigheden De psychologie van de alpinist C(1 flitsen Inschrijving zomerhuisjes: Bartelson bezoekt Personeel nauw betrekken bij omzetvergroting AH-Flitsen 2 Zoals velen van u zullen weten, beschikt ons bedrijf over 5 zomer huisjes. Hiervan staan er vier in de duinen van Egmond en 1 op het eiland Texel, tussen Den Burg en De Koog. There is a pleasure in being mad, which not but mad men know.' Rijpe of overrijpe culiuien voor agrejiir. Alpinisme is i pisch cen aktivilelt voor on iig; hoe kom ik ml? Door het spel In' bcmisWJiuvemauivlng op. Do bcrgbeklii Nu ook verwarming in huisjes Het zijn eenvoudige, houten huis jes, maar wel voorzien van een volledige inventaris. Alleen linnen goed, zoals lakens, slopen en hand doeken, moet meegenomen wor den. Ze bevatten verder 3 2-persoons stapelbedden en 2 kinderbedjes voor kinderen t/m ca. 4 jaar. Fris Er zal dit jaar ook gezorgd worden voor verwarming in de huisjes. On danks de mooie zomer van vorig jaar, bereikten ons hieromtrent enige vragen. Inderdaad kan het aan de kust behoorlijk fris zijn. Hiermede dienen de eventuele ge gadigden wel rekening te houden. U zult begrijpen dat het aantal van 5 huisjes te klein is om de in schrijving voor ieder personeelslid open te stellen. Daarom is enkele jaren geleden besloten, om alleen die gezinnen in aanmerking te laten komen, die door ziekte of andere bijzondere gezinsomstandigheden anders niet in de geJegenheid zou den zijn vakantie te houden. Gepensioneerden Ook de gepensioneerden, die via ons pensioenfonds uitkering ont vangen, kunnen zich opgeven. Wel verzoeken wij deze groep de aan vragen in te dienen voor in het vóór- of naseizoen, omdat de ge zinnen met schoolgaande kinderen aan een bepaald tijdvak gebonden zijn. Komen er veel aanvragen binnen, dan zal er niet alleen naar de ur gentie worden gekeken, maar ook In memoriam Op donderdag 8 januari 1970 over leed neg vrij onverwacht mevrouw A. Stevenhaagen-Heitlager. Zij be reikte de leeftijd van 49 jaar. Mevrouw Heitlager was sedert 19 oktober 1964 aan ons bedrijf ver bonden als inpakster op de afd. Suikerbakkerij van onze Produktie- bedrijven te Zaandam, alwaar zij haar werkzaamheden met toewij ding verrichtte. Wij betuigen hiermede onze deel neming aan haar echtgenoot en wensen hem alle sterkte toe dit verlies te dragen. Personeelsblad van Albert Heijn NV 27e jaargang nr. 1 13 februari 1970 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 of men reeds eerder een huisje kreeg toegewezen. De huurprijs van de huisjes be draagt f 55,per week per gezin, incl. gas- en waterverbruik. Ze zijn geopend van 16 mei t/m 19 sep tember a.s. Indien u buiten gezinsleden om, één of meer gasten mee wilt nemen, wordt hiervoor 25,per persoon per week extra in reke ning gebracht. Een alleenstaande kan zonder extra kosten één gast meenemen. U gelieve uw aanvrage schriftelijk in te dienen bij mejuffr. G. Meijn, ALBERT HEIJN NV, Centr. Pers. Dienst - kamer 239, postbus 33 te Zaandam, vóór 28 februari a.s. Gaarne onder volledige opgave van redenen, het gewenste tijdvak en de plaats. Bemiddeling Uw chef en regionale personeels chefzijn gaarne bereid bemiddeling te verlenen. Indien bedrijfsleiders, chefs en personeelsvertegenwoor- digers menen, dat personeelsleden in hun gebied voor een huisje in aanmerking zouden kunnen komen, verzoeken wij hun medewerking in de vorm van melding aan mejuffr. Meijn. (vervolg van pagina 1) Italiaanse concerns. Over de vierde aktie (in het najaar te houden) is thans nog niets met zekerheid te zeggen. U ziet, er staat weer heel wat op het programma, maar dit is nog niet alles. 'Bijzondere aandacht', zo vertelt de heer Hermanides, 'zal ook worden geschonken aan de kwaliteitsbewaking. Onze produk- tiespecialist, de heer F. Philippus, wordt van een aantal werkzaam heden vrijgemaakt om in de res taurants zelf te adviseren en zich bezig te houden met het invoeren van een betere, geprogrammeerde werkwijze, waardoor de kwaliteit van hoge klasse wordt verzekerd. Zijn aandacht zal vooral de keuken gelden, maar ook de manier waar op bijvoorbeeld een glas sherry moet worden ingeschonken en ge presenteerd ontkomt er niet aan. Alles met het doel om er voor te zorgen dat de klant kwalitatief en kwantitatief in geen enkel opzicht tekort komt. Hij moet immers terugkomen!' De direkteur heeft zóveel te ver- Boven: Intermediair over de psychologie van de alpinist. Onder: het eerste teken van onze man in Nepal: een ansicht aan de redactie tr-rc. tellen dat er wel een heel nummer van Flitsen mee gevuld zou kunnen worden. Daarom in telegram-stijl tenslotte nog: de produktie- gérantopleiding wordt voortgezet de hoofd bedieningopleiding wordt herhaald er komt een hoofd keukenopleiding, terwijl tevens een opleiding in voorbereiding is voor het gehele bedienend personeel met audeo-visuele middelen (band recorder en dia's) de kontakt- kommissie wordt omgezet in een ondernemingsraad voor de totale groep restaurants het vast-loon- systeem voor bedienend personeel, waarmee in 1969 is geëxperimen teerd, blijkt duurder te zijn dan het oude systeem; een oplossing kan wellicht gevonden worden in de richting van meer zeif-service, waarmee sinds november in de Kalverstraat goede ervaringen zijn opgedaan er kwam een bouw vergunning binnen voor een nieuw wegrestaurant bij Stroe op de Veluwe, aan de E8 die in 1971 gereed komt. Ook langs die weg dus: omzetvergroting! Personeelsvereniging PB Wijhe ontwikkelt nieuwe aktiviteiten In de op 13 januari j.l. gehouden jaarvergadering van de pers.ver. PB Wijhe werd besloten de zaken op een andere wijze aan te pakken. Vooral de jeugd zal beter aan haar trekken kunnen komen. Daar de heren H. de Groot en W. Berkenbosch, resp. 13 jaar sekretaris en ruim 19 jaar penning meester, zich niet weer beschik baar stelden, werden twee jonge medewerkers als nieuwe bestuurs leden gekozen, te weten mej. A. Beek en de heer W. Smeenk. De voorzitter bracht dank aan de af tredende bestuursleden voor het vele dat zij voor de vereniging deden en bood elk een presentje aan. Met algemene stemmen werd het bestuursvoorstel aanvaard om van het oude stramien reisje-feest avond af te stappen en andere aktiviteiten te ontwikkelen. Onder de leden zal een enquête worden gehouden welke die aktiviteiten zullen zijn. Gedacht wordt aan een beatavond, bingo-avonden, kinder feest, droppings, interne sportdag enz. Op aandrang uit de vergadering werd besloten de jaarlijkse reis door te zetten, met dien verstande dat de kosten geheel door de deel- nemers(sters) worden gedragen. Het bestuur blijft wel de reis ver zorgen. De medewerkers van het PB Wijhe kunnen lid worden van de pers.ver. voor 50 cent per week en mogen steeds een introduce meenemen. Na het huishoudelijke gedeelte werd nog met veel animo bingo gespeeld om mooie prijzen. Rest ons nog te melden dat het bestuur thans als volgt is samen gesteld: L. J. Stap (voorzitter), mej. A. Beck (sekretaresse), W. Smeenk (penningmeester), H. Harmsen en A. van 't Veen (leden) en dat het bijzonder op prijs werd gesteld dat de nieuwe bedrijfsleider, nog maar enkele dagen in Wijhe, de jaar vergadering bijwoonde. Luchtfoto van het produktiebedrijt in Wijhe, 'meatpackers since 1847' In het nieuwe begonnen jaar heb ben wij elkaar weer alle goeds toe gewenst en laten wij hopen, dat dit invervulling mag gaan. Zo is er in de laatste maand van 1969 en in de eerste maand van 1970 weer heel wat gebeurd. Er zijn jubilea geweest en er is af scheid genomen van het bedrijf. De heer J. van Dam vierde 23 december 1969 zijn 40-jarig jubi leum: jammer dat hij op die avond ziek werd en nu enkele weken rust moet houden. Maar voor ik nu verder ga met mijn verslag, wil ik, mede namens mijn vrouw, de Raad van Bestuur en het personeel heel hartelijk dank zeg gen voor de vele mooie kado's en bloemen, die mijn 40-jarig jubi leum en afscheid tot een onver getelijke dag hebben gemaakt. Dit zal nog lang als een prettige her innering blijven voortleven. De heer H. Bouman viert 24 februari zijn 40-jarig zakenjubileum. Nu een overzicht van onze zieken. Velen van ons zijn ziek door de griep, die zich snel uitbreidde. Me juffrouw Pardoen is na vele maan den ziek te zijn geweest weer aan het werk gegaan. De heer C. Baars (VA), die al enige weken ziek is, moet voorlopig nog rust houden. De heer Kommer (OD) is na zijn val met de fiets nog steeds thuis en loopt met zijn arm in een doek. De heer J. Lagrand (KB) moet ook door ziekte enige tijd rust houden. De heer J. Pasma moest opge nomen worden in het Johannes- ziekenhuis voor een rustkuur; zo ook de heer A. Dijkstra (VA), die voor een operatie opgenomen moest worden, maar alles is naar wens gegaan. De heer B. Knol (Wijnafd.) moest weer opgenomen worden in het ziekenhuis, dit wil ook niet erg vlotten. De heer J. Franken (CF) is ook al vele maan den door ziekte thuis. Mejuffrouw R. de Zwart (VA) moest in Amster dam opgenomen worden voor een operatie. Mejuffrouw J. Visser (HD) is 5 januari weer aan het werk gegaan en is weer geheel hersteld na haar galoperatie. De heer Kloots (CF) loopt ook al vele maanden in de ziektewet. De heer J. Tuinman (OD) is al enige weken door een ongeval aan zijn hand thuis. De heer W. van Doorn (nu werkzaam in het papiermagazijn) is na een lange ziekteperiode weer aan het werk. Mevrouw Houwertjes (KB) is nog steeds door ziekte verhinderd haar werk te doen. Tot zover dit verslag. Onze zieken thuis en in het ziekenhuis het aller beste toegewenst. Rektifikatie In het artikel over de pro- duktiebedrijven in Flitsen no. 1 zijn met betrekking tot PB Zwanenburg enige storende drukfouten geslopen. 1. Vermeld staat 2400 mini- broodjes per uur; dit moet zijn 24.000. 2. Vermeld staat inhoud silo's 12.000 kg; dit moet zijn 120.000 kg. Onze verontschuldigingen.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2