AH wil ook met restaurants voorop lopen OPW filialen 1970 start 2 maart ifitiiiFJiDiinii Personeel nauw betrekken bij noodzaak omzet vergroting Onze man in Nepal In deze flitsen Oh flitsen SAH002000328 Flitsen Landelijk februari 1970 personeelsblad verschijnt 16 x per jaar albert heijn 27e jaargang nr. 2, 13 februari 1970 Binnenkort komt in elk AH- restaurant een grote (kartonnen) kok te staan, K4&ZJ die op een 'schoolbord' een aantrekkelijk menu-van-de-week zal aanbie den voor de uiterst lage prijs van om en nabij 5,95. Een komplete warme maaltijd, die zowel kwalitatief als kwantita tief een konfrontatie met de zgn. toeristenmenu's van 7,50 glansrijk zal kunnen doorstaan. We vernemen dit van de heer G. J. Hermanides (43). direkteur van Albert Heijn Restaurants NV, als we ook bij hem eens komen infor meren naar de plannen voor 1970. En dat blijken er heel wat te zijn. Arbeidsintensief 'ledereen weet', zo vertelt de heer Hermanides, 'dat de restaurants in Nederland het al jarenlang erg moeilijk hebben. Het is een vrij arbeidsintensief bedrijf, dat de laatste jaren met sterke kosten stijgingen te kampen heeft. Kosten stijgingen die, naar onze indruk, vaak veel te snel in de prijzen doorwerken: wel een gemakkelijke, maar ook een heel gevaarlijke 'op lossing', juist omdat er door de gestegen welvaart een groeiende bereidheid is om zo nu en dan eens buitenshuis te eten. Te hoge prijzen maken veel mensen weer kopschuw en denk ook eens aan de gevolgen voor het toe risme.' Toeristenmenu Inderdaad, vorig jaar zijn duizen den buitenlandse toeristen vol klachten over het hoge prijsniveau in ons land naar huis teruggekeerd. Het gevolg was, dat het Nationaal Bureau voor Toerisme het horeca- G. J. Hermanides, omzetvergroting bedrijf heeft opgeroepen speciale tourist-menu's samen te stellen met een maximale prijs van 7,50. Reeds een kleine 200 restaurants in Nederland hebben een dergelijk menu gecreëerd: op zichzelf een goede ontwikkeling, maar uit de plannen van de heer Hermanides blijkt, dat de AH-restaurants daar bij een uiterst konkurerende plaats zullen innemen, al gaat het niet in de eerste plaats om 'de slag om de toerist'. Voorop lopen De heer Hermanides: 'Wij willen met onze restaurants - net als met onze winkels - voorop lopen in Nederland als het gaat om lage prijzen voor kwalitatief hoogwaar dige produkten. En net als van onze levensmiddelenbedrijven wil len wij het bestaansrecht van onze restaurants bewijzen door voort durende omzetvergroting. Mogelijk gemaakt door moderne en efficiën te bedrijfsopzet, zodat de kosten (en dus de prijzen) laag kunnen Het laatst geopende AC-wegrestaurant staat in Reeuwijk emtsccroór worden gehouden. Het centrale thema voor de restaurants in 1970 luidt dan ook: 'omzet' en het spreekt vanzelf dat het personeel daarbij nauw betrokken wordt'. De publiciteit en de te voeren ak- ties zullen geheel op die gewenste omzetvergroting gericht zijn. Daar in past het menu-van-de-week (als speciale aanbieding), maar ook an dere bijzondere aanbiedingen, zo als het gratis tweede kopje koffie, een kombinatie van Weense koffie met Parijse soes voor 1,50 en mocca-chocolade met Zaanse koe ken, eveneens voor 1,50. Vier grote akties Voorts zullen vier gróte akties wor den gevoerd. Er komen weer een omzet-prestatiewedstrijd en een kaasaktie, waarbij het - voor het personeel - vooral gaat om de presentatie. In de derde aktie zal de speciale aandacht worden ge richt op Italië, dwz: op specifieke gerechten, hapjes en dranken uit dit land van zon en vrolijke kleu ren. Voor deze aktie, die waar schijnlijk in mei zal worden ge houden, is de speciale medewerking verkregen van een aantal grote (vervolg zie pagina 2) Dit is de Heer J. Mijnders, onze verzekeringsdeskundige die, zoals we reeds eerder meldden, eind januari naar Nepal vertrokken is voor een alpinistische toer in de Himalaya. Begin maart komt hij terug en heeft ons een reisverhaal beloofd De Omzetprestatie Wedstrijd (OPW) is voor de meesten van ons een 'goede bekende'. Dit jaar kijken we er met nieuwe ogen tegenaan. 10 weken lang zetten we ons schrap, spannen we ons in om een kollegiale strijd aan te binden. Eigen inbreng daar gaat het om Een strijd die beloond wordt met grandioze prijzen! Er wordt meer dan ooit een beroep gedaan op uw vindingrijkheid, want in de OPW gaat het om de extra omzet. Deze keer nog betere resultaten dan de vorige keer? Het antwoord is aan u! Het startsein valt op 2 maart, met in het strijdperk alle SM's, KSM's en ZB's. 10 weken spanning, van 2 maart t/m 9 mei. 10 weken waarin het vooral aan komt op goede displays, met vin dingrijkheid inhaken op onze akties en natuurlijk TOP-SERVICE aan de klant! UW EIGEN INBRENG, DAAR GAAT HET OM Nieuw Er zijn dit jaar voor het eerst extra prijzen voor de afdelingschefs van de 1e prijswinnaars. Een unieke reis naar Londen met hun echtgenote. 8 dagen lang kennismaken met een wereldstad en haar prachtige om geving. Prestatiebonus Behalve de hoge teamprijzen, 2 weken of 1 week salaris, zijn er in deze OPW nu ook speciale belo ningen voor individuele prestaties, ledereen die op een bijzondere wijze opvalt door vindingrijkheid, eigen initiatief en enthousiasme, en zo een belangrijke bijdrage le vert tot het welslagen van de OPW, komt in aanmerking voor een 'prestatiebonus' van minimaal 1000 punten. De bedrijfsleider draagt het perso neelslid, dat hiervoor in aanmerking komt, voor aan de groepsleider, die de uiteindelijke beslissing neemt en de prestatiebonus uitreikt VEEL SUKSES IN DE OPW 1970. OPW Restaurants zie pagina 5 Zomerhuisjes, pagina 2. Nieuws uit Oost en West, pagina 3. Nico Rutte en zijn munten, pagina 4. Wat anderen van ons zeggen, pagina 5. Lorenzo Marcatelli vertelt van zijn liefde, pagina 5. OPW Restaurants, pagina 5.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 1