HAiR I HIER en blijft Grijp Je kans en zie de wereld (D M 0 Kruiswoordraadsel x: -ygè. HAIR THEATER AH-Flitsen 6 flit in Na allerlei moeilijkheden - de perspremière ging gedeeltelijk de mist in - is 'HAIR' ook in ons lage landje van de grond gekomen. Sinds 2 januari wordt de 'Nederlandse' versie van deze pop-opera van de Amerikanen Gerome Ragni en James Rado dagelijks opgevoerd in een mobiel theater, dat een plaatsje heeft gekregen op het terrein van het Amsterdamse Olympisch stadion. De muziek van 'HAIR' is van Galt MacDermot en de regie is in handen van de 37-jarige Brit Victor Spinetti, die streeft naar een optimale improvisatie. De akteurs, waarover Spinetti beschikt, zijn 35 jonge mensen (elf Nederlanders en een aantal Engelsen, Zwitsers, Amerikanen en Spanjaarden). De toegangsprijzen van de happening, die grotendeels in de Engelse taal wordt gebracht, zijn 25,—, 20,— en 15,—. Je kunt echter in de week van 24 tot en met 28 februari heel voordelig naar 'HAIR'-Holland als je je kaarten bestelt bij een Haagse organisatie van scholieren. Het adres van deze organisatie is Ellekomstraat 58 te 's-Gravenhage (telefoon 070-608570). Je kunt daar ook alle gewenste inlichtingen krijgen. De reduktie die je in Den Haag krijgt op de officiële 'HAIR'-prijzen bedraagt ca. 5, David Conyers.Tom Parkinson and John Nahst present HAIIL 8ook 8 Lyrics by Gerome Ragr.i and James Rado Music by Galt MacDermot leder jaar biedt de stichting Internationale Jeugduitwisseling aan jongeren de gelegenheid om kennis te maken met één of meer andere landen en het doen en laten van de bewoners. Dit in het kader van het uitwisselingsprogramma van de International Christian Youth Exchange. Tegelijkertijd worden jongeren uit Europa, Amerika, Afrika en Azië ondergebracht in gastgezinnen in Nederland. Je kunt je voor een uitwisseling laten inschrijven als je vóór 1 juli 1970 - wanneer het uitwisselings programma begint - tussen de 16 en 19 jaar oud bent. Er wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met je wensen betreffende opleiding, land van uitzending en belangstelling. Alle inlichtingen kun je krijgen bij de stichting Internationale Jeugd uitwisseling, Maliesingel 13 te Utrecht. 1970, een nieuw begin pril en jong als 'n pasgeboren kind als de dageraad vertrouwend in wereld vol liefde en haat. 16 17 HORIZONTAAL: 1 ontroering - 6 achternaam van de zangeres van een veel omstreden franse plaat -12 god van de liefde -14 voorzetsel -16 rivier in Oostenrijk -18 vereniging van letterkundigen - 21 naam van de hit van Ekseption - 23 honing drank - 25 boomvrucht (mv) - 26 plaats in Duitsland - 27 ontkenning - 29 plat ovalen vat - 32 samen trekking van edel - 35 pluk haar - 38 - japanse munt - 40 grootte en vorm samen - 43 soort papegaai - 45 verbond - 46 familielid - 47 inhoudsmaat (afk.) - 48 bloedvat - 49 Noorse god - 50 gesyncopeerde muziek - 52 plechtige belofte - 53 paleis bij Apeldoorn - 55 duw - 58 rivier in Nederland - 61 Europeaan - 63 voornaam van één van de 'Monkey's' - 65 oogafwijking - 68 rustig - 71 skandinavische munt - 72 toekomend deel - 74 sneeuwschaats - 75 verbannings eiland van Napoleon - 77 plaats in Italië - 79 achternaam van de trompetist die speelt met 'The Tijuana Brass' - 80 distilleervat. VERTIKAAL: 2 korf - 3 voorzetsel - 4 hoogste deel - 5 naam van een prinses - 7 godin der eeuwige jeugd - 8 zeehond - 9 boksterm (afk.) -10 koninkrijk in Z.W.-Azië -11 naam van doofstom meisje in 'Peyton Place' -13 door een notaris opgemaakt stuk -15 askruik -17 troefkaart -19 nummer (afk.) - 20 lidwoord (fr.) - 22 een weinig - 24 een zekere - 26 voetbalklub - 28 telwoord - 30 zangstem - 31 bekende popzanger van o.a. de plaat 'Mr. Tambourine man' - 32 hemelgeest - 33 langzame - 34 achternaam van de echtgenoot van Jane Fonda - 36 omlijsting - 37 achternaam van bekende franse zangeres - 39 met gezag uitgedrukt verlangen - 41 familielid - 42 berg weide - 44 hertachtig dier - 50 straf werktuig - 51 plaats op de Veluwe - 54 spaanse uitroep - 56 zwaard walvis - 57 drinkgelegenheid - 59 gereed - 60 toespraak - 61 rivier in Frankrijk - 62 watervogel - 63 droog, onvruchtbaar - 69 groot in aantal - 66 niet even - 67 deel van franse ontkenning - 69 mythologisch figuur - 70 nietig, zwak, gering - 72 friese jongensnaam - 73 kansbriefje - 76 langspeelplaat (afk.) - 78 soort onderwijs (afk.). Oplossingen gaarne zo spoedig mogelijk aan redaktie FLITZ-IN. Onder de goede inzendingen worden weer enige boeken- en/of platenbonnen verloot. Wat zullen we in 1970 dragen In 1970 zullen voor de dames het eendelige jump-suite, het twee delige tuniekpak van gebreide jersey stoffen en de vrijetijdskleding de mode gaan beheersen. Ook zullen er veel overgooiers - vooral die van leer en vistram - met daaronder blouses met lange mouwen worden gedragen. Voor japonnen blijft het klassieke polomodel in alle mogelijke kleuren en natuurlijk mini-mini. De verwachtingen zijn dat maxi voornamelijk in mantels zal doorzetten. De stoffen zullen in hoofdzaak met grote motieven worden bedrukt en DE modekleuren zijn: appel groen, zuurstokrose, citroengeel, rood en marineblauw. Hierbij zullen fantasiepanty's met blokken of ruiten in bijpassende pasteltinten worden gedragen. Voor de heren schrijft de mode dit jaar slankkledende pantalons voor, aan de voet iets uitlopend - niet te veel - met paspel zakken (vanuit de taille). De kleuren zullen zijn: zacht groen en beige/groen gemêleerd. Bij deze pantalons zullen over hemden met epauletten worden gedragen in de kleuren zacht rose, licht groen, bleu en ecru. Dassen in dezelfde kleur als het overhemd. Het overhemd zal over de pantalon worden gedragen met daarover een gebreid vest of lumber jack en dan een heup ceintuur. De vrijetijdsjacks zijn kort in de taille met grote en opgestikte zakken, veelal in wit en ecru. In het voorjaar en de zomer zal het kostuum aan terrein verliezen. Zowel door de dames als door de heren zullen deze zomer veel heupceintuurs met grote gaten, koperbeslag en brede gespen worden gedragen. Zakken, kragen enz. zullen veel met leer en vistram worden afgewerkt. REDAKTIE-ADRESSEN FLITZ-IN: Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. "w?—~ Directed by Victor Spinetti

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 6