LJl a 19NTJ de r J centrale ondernemingsraad bijeen Overleg gevraagd over systeem kerstuitkering Henri Sijthof- prijs voor jaarverslag Albert Heijn AC Reeuwijk wint kaasaktie Heilstaat in de Caribische Zee oh Ideeënbus AH-Flitsen 5 Op 18 december 1969 was de Cen trale Ondernemingsraad weer bij een in Zaandam. Resultatenoverzicht De toelichting op het resultaten- overzicht per ondernemingsonder deel was aanleiding tot vragen in zake de prijsstelling in de toekom stige zelfbedieningswarenhuizen ten opzichte van onze PMC-artike- len. Ook werd inzicht gegeven in de faktoren, die in beschouwing moe ten worden genomen bij het op stellen van het verkoopplan. Mededelingen De Voorzitter leest het persbericht voor, dat elders in dit nummer is opgenomen. Hij licht toe welke plannen er bestaan voor het DC Zwijndrecht. In vervolg op de vraag in de vorige vergadering inzake openheid in sa larissen, wordt afgesproken, dat OR-leden, die het hoger personeel vertegenwoordigen, zullen worden geïnformeerd hoe de betreffende groepsindeling tot stand komt en hoe het systeem in de praktijk funk- tioneert. Vergaderdata In 1970 komt de COR bijeen op de donderdagen 19 februari, 16 april, 18 juni, 20 augustus, 22 ok tober en 17 december. Vakatures In de plaats van de heer C. J. Way, die personeelschef wordt, wordt de heer N. Th. van der Velde benoemd tot lid van de kommissie voor het Studiefonds en in het bestuur van de Stichting Personeelsaandelen. In de agendakommissie wordt in zijn plaats benoemd mevrouw S. Kluwen. IJzeren Heijn De Voorzitter leest het reglement voor van de toekenning van de 'IJzeren Heijn', waarover elders in dit nummer wordt bericht. Einde werkzaamheden Over het einde van de werkzaam heden in de toekomst op 5, 24 en 31 december zal in de vergade ring in februari worden overlegd. Buitenlandse werknemers De CPD maakt een studie van de werving en de huisvesting van bui tenlandse werknemers. In PB en DC Zaandam zijn er momenteel 325 werkzaam. Vezeno-premie De heer N. Th. van der Velde zal namens de COR kennisnemen van de prijsvergelijking, die jaarlijks plaats heeft inzake de offertes van de Vezeno, waarvan de premie thans 18% wordt verhoogd. Kerstuitkering De Raad van Bestuur bestudeert een andere regeling voor de kerst uitkering. Toegezegd wordt, dat de COR hierbij tijdig wordt ingescha keld, zodat overleg nog mogelijk Een uur in straaljager Hoe effektvol een goed kontakt met de klant kan zijn, heeft de héér H. M. Janssen, bedrijfsleider van een SuperMart in Maarssen, er varen. Toen hij nog reserve-chef was van een SM in Bilthoven, was er onder de klanten een generaal- majoor van de Koninklijke Lucht macht. De heer Janssen belde deze generaal op, toen hij pal voor herhalingsoefeningen stond en vroeg hem of het niet mogelijk was eens een keer in een straaljager te vliegen. Tot verwondering van de heer Janssen zelf ging het nog door ook; hij mocht, kreeg een op leiding van een halve dag en vloog vervolgens in gezelschap van een vlieger 55 minuten boven Neder land. Meer nog dan het zien van Zeeland, Den Helder en de Noord zee vanuit de lucht imponeerde hem het vliegen als zodanig, het net onder de geluidsbarrière zitten, de uitleg van de vlieger. Dat alles is weliswaar al drie jaar geleden gebeurd, maar het is onlangs op nieuw aktueel geworden. Tijdens een bijeenkomst namelijk in het kader van de opleiding tot lid van de ondernemingsraad in Garderen moest de heer Janssen een speech houden van drie minuten over welk onderwerp dan ook. Hij koos ge noemde vliegerij met een straal jager van het type T33 en wist er een boeiend relaas van te maken. Nogmaals, het kontakt met de klant kan ver gaan In het volgende nummer o.a.: De heer G. J. Hermanides over de restaurants in 1970. Nico Rutte en zijn muntenver zameling. Lorenzo Mercatelli in De Stede. Aan onze onderneming is in groep A (ondernemingen met een zichtbaar vermogen boven 100 miljoen) de Henri Sijthoff-prijs toege kend voor het beste jaarver slag. De voorzitter van de Vereniging voor de Effecten handel, de heer J. C. van Marken, heeft deze prijs aan de heer D. Vethaak, lid van onze Raad van Bestuur, uit gereikt, met de volgende woorden: 'Het verslag is uitvoerig en zeer duidelijk, waaruit blijkt, dat het koncern niet alleen zijn klanten maar ook aan deelhouders een goede ser vice wil geven. Verschillende facetten van de omzet wor den belicht en geïllustreerd met cijfers. De investeringen, de investerings-prognose, de financierings- en vermogens- struktuur, dit alles wordt uit voerig behandeld.' Op dinsdagochtend 9 december was er enig feestelijk gedruis in de Albert's Corner bij Reeuwijk/Bodegraven. Manager J. Ruiter en zijn medewerkers werden gehuldigd als het team, dat het beste voor de dag was gekomen tijdens de Kaasaktie, die Albert Heijn en het Nederlands Zuivelbureau dit jaar voor de vijfde maal in sukcessie organiseerden. Een Haïtiaan vertelde het volgende geestige verhaal over de verwor venheden van zijn land. Door een storm spoelden op een verlaten kust van de Caribische Zee op een goede dag 12 mensen aan, namelijk 8 mannen en 4 vrou wen van de volgende nationalitei ten: Hollands, Frans, Italiaans en Haïtiaans. Na enige jaren werd de kleine ge meenschap ontdekt en gaf het vol gende beeld: De Hollanders hadden 2 huisjes gebouwd, één voor de 2 mannen en één voor de vrouw. De Fransen hadden ook 2 huisjes gebouwd, voor elke man één. De vrouw logeerde bij toerbeurt. Bij de Italianen zat een vrouw tus sen 2 grafstenen te wenen, de man nen hadden zich om de vrouw doodgevochten. Bij de Haïtianen zaten de mannen een sigaar te roken en was de vrouw zoek. Gevraagd naar de ver klaring was het antwoord: 'Ja, zie je, hij is voorzitter van onze werk groep en ik ben de sekretaris. Ons lid is op het land aan het werk'. Wij knipten voor u, uit: STICHTING PUBLIC RELATIONS ...omdat Albert Heijn belang beeft bij 'gezonde vèrziendheid', lezen ze in Zaandam de naam van dit blad altijd anders. De heer G. J. Hermanides, direk- teur van AH Restaurants NV, legde in zijn toespraak eerst nog eens uit welke motieven destijds tot dit gezamenlijke initiatief hadden ge leid. 'Er bestond bij het Zuivel bureau een bepaalde behoefte om grote aantallen mensen op direkte wijze te benaderen, terwijl wij zochten naar mogelijkheden om de AC-bezoekers afwisseling te bieden in artikelen en sfeer.' Het wedstrijdelement, dat aan de aktie is verbonden, heeft alom tot extra inspanningen geleid. 'De kompetitie tussen de diverse Al bert's Corners', vertelde de heer Hermanides, 'is dit jaar bijzonder groot geweest. Elders is er zelfs zo hard aan getrokken, dat Reeu wijk in de door Albert Heijn opge stelde rangorde niet op de eerste plaats stond. Er was een andere zaak met een nog grotere kaas- omzet. U stond echter wel nummer één op de beoordelingslijst van het Zuivelbureau, dat alleen heeft gelet op de presentatie aan de klant en de atmosfeer die om de aktie was heengebouwd.' De cijfers van bei de arbiters werden bij elkaar op geteld, met als resultaat dat dit pas vorig jaar geopende weg restaurant toch aan de top van het klassement eindigde. De heer Hermanides sprak lovende woor den aan het adres van het perso neel en prees vooral ook de heren uit Rijswijk, die zich zozeer voor deze kaaskampagne hadden in gezet. Het was met 'uitgesproken plezier' dat vervolgens drs. Baart, direkteur van het Zuivelbureau, zich van zijn zetel verhief, 'om ook een duit in het zakje te doen bij deze prijs uitreiking'. Hij kaatste vriendelijke volzinnen terug naar Albert Heijn. 'We hebben gezien wat het be tekent wanneer een bedrijf als het uwe zich ergens met elan achter stelt', zo sprak hij onder meer. De heer Baart uitte ook veel waar dering voor het personeel van de winnende AC. 'In dit vak van u, is het zeer belangrijk hoe men zich persoonlijk opstelt', zei hij, spre kend over de wijze waarop de klant behoort te worden benaderd. Zin spelend op de medewerkers van het Zuivelbureau, die als gewone bezoekers het wegrestaurant be traden en dan de serveersters met lastige vragen over kaas in ver legenheid trachtten te brengen, m ÏÖtfrkonde Het Nederlands Zuivelbureau t» Riiswiik ZH ALBERTW^CQRNER R.eeuwijk RESTAUR A.N T BEDPJ jVEN pui canjjqiw fcwft Inruim,- mal* ui brtviifcryyn- MiCgrctrw brtundtyidvaoJo M a| iMUrUiaia: KJ itsoorUr.. Wijhe De heer G. Nijman heeft in Wijhe de volgende belonin gen uitgereikt voor ingedien de ideeën: G. H. Kollenstart; opvang- goot voor soepballen 25,-. K. Beltman; nieuw recept voor zeep 39,50. M. H. Ooms en H. C. Mees ter; aanpassen label-druk- machine 171,50. I. Zwakenberg; vlotter op de KP 157,-. Zwanenburg J. Klijnman; onderbrekings schakelaar braadinpakma- chine 245,-. ging de heer Baart verder: 'Som migen van mijn mensen hebben zich nogal provocerend gedragen wat betreft de kennis van produk- ten, maar zij hebben niemand van u er op kunnen betrappen een steentje te laten vallen'. Hetgeen betekende, dat iedereen het instruktiemateriaal in zijn vrije tijd met grote nauwgezetheid had bestudeerd. Drs. Baart overhandigde vervolgens de oorkonde aan manager Ruiter, die de heer Hermanides dankte voor de vriendelijke woorden en het Zuivelbureau voor 'het lank moedig ontvangen van de tientallen telefoontjes die ik met Rijswijk heb gepleegd'. Grote bewondering verdient ten slotte nog het enthousiasme van de Reeuwijkse serveersters, die in hun vrije tijd een naaikransje heb ben gevormd om de typische kledingstukken te vervaardigen welke nu eenmaal onverbrekelijk bij kaas schijnen te horen. De feestavond, die een onderdeel vormde van de eerste prijs, is op maandagavond 15 december onder eigen dak gehouden.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 5