Het begon met een bezoek aan een zieke stoker Jubilea Ch flitsen Inter AH huwelijk De geschiedenis van een reiswekker Balans en huwelijk tsen 2 'Wat gaat er in een mens om, wanneer hem een onderscheiding toekomt vanwege de sociale bewogenheid, die hij gedurende lange tijd heeft getoond voor anderen?' Deze vraag wordt gesteld aan de heer J. Ph. Bartelson en zijn echtgenote, mevrouw E. M. Bartelson-van Beusekom, naar aanleiding van de aan hem uitge reikte IJzeren Heijn. In memoriam De heer Bartelson (welke Zaan- kanter kent hem niet?): 'Ik stond perplex. In zulke gevallen denk je meestal aan anderen, maar als je ineens je eigen naam hoort afroe pen en van links en rechts instem mende blikken op je afkomen, vind je het toch prachtig. En op het mo ment, dat de hoogste funktionaris van een omvangrijk bedrijf als het onze is, je dan zo'n kostbaar beeld je uitreikt, terwijl jezelf achterover kunt leunen tegen een krachtig ap plaus, heus dan gaat er echt wel een van die dingen in je om, die zo moeilijk te detineren zijn'. Me vrouw Bartelson, die de plechtig heid heeft bijgewoond, is het roe rend met haar man eens. Wie met de familie Bartelson in gesprek is, merkt gauw, dat de eenheid zo hecht is, dat het geen verschil uit maakt tot wie men eigenlijk het woord moet richten. Hoe kwam de heer Bartelson eigen lijk tot deze buitengewone aktivi- teiten die hijzelf als 'hobby' be schouwt (zijn enige nog wel). De heer Bartelson: 'Vijfentwintig jaar geleden was er bij ons in het bedrijf een stoker (Knaufe is zijn naam) ziek. Mijn vrouw en ik von den het sneu. Als je terugrekent was het toen een moeilijke tijd voor iedere Nederlander. We hadden voor onszelf nog een blikje fruit. Dat nam ik mee, toen ik bij die stoker op ziekenbezoek ging. Ik geloof dat het destijds moeilijk vast te stellen was, wie van ons dat ziekenbezoek het meest op prijs stelde, de stoker of ik? Afijn, voor dat je het weet gaan er vijfentwintig jaren voorbij en op zo'n moment als vanavond realiseer je je dan pas, dat per jaar ruwweg geschat zeshonderd bezoeken zijn afge legd. Soms enkele per avond. Ja, meestal in mijn vrije tijd. Het bleef echter niet beperkt tot ziekenbe zoek, later ging ik ook naar huwe lijken om namens de personeels vereniging felicitaties aan te bie den. Logisch volgt hieruit, dat je bij de geboorte van een nieuw fa milielid dan toch eigenlijk ook wel present behoort te zijn. Dat deed ik dan ook.' Op 18 december 1969 traden in het huwelijk de heer P. Krebaum, am bulant 1e assistent groente, en mej. M. Vosselman, verkoopster gebak in ons filiaal in Tiel. Onze hartelijke gelukwensen! Naarmate de bezoeken in aantal toenamen kon de heer Bartelson niet iedereen meer vertellen, bij wie hij was geweest. Maar omdat men toch op de hoogte wilde blij ven van Bartelson's 'vrije uren', ontstond er een speciale rubriek in AH-Flitsen, een rubriek, die vol gens welingelichte bron tot de gre tigst gelezen behoort. De heer Bartelson was werkzaam als portier. In die funktie kon het wel eens voorkomen, dat hij be zoekers doorstuurde naar zijn echt genote. Zij verzorgt rondleidingen bij Albert Heijn NV. Op 30 december, de dag dat hij zijn 40-jarig jubileum vierde, ging de heer Bartelson met pensioen. De herinnering aan het bedrijf heeft niet alleen een permanente plaats gekregen in zijn geheugen, vaak zal hij die herinnering nog kunnen betasten: De IJzeren Heijn. Na zijn pensioen volgen on getwijfeld de voorbereidingen voor zijn veertigjarig huwelijksfeest vol gend jaar. Er zullen wellicht veel bezoekers komen. Net als indertijd, toen de heer Bartelson op weg naar een zieke kollega in een zie kenhuis terechtkwam na een onge val met zijn bromfiets. 'Onvergete lijk, zoveel bezoek als ik kreeg,' be sluit de heer Bartelson. De heer H. Bakker, dropmaker-officier in ons produktiebedrijf te Zaandam, was op 2 december 1969 40 jaar in dienst. Hierbij de familie Bakker met kinderen en kleinkinderen. De 'Stichting Begeleiding Buitenlandse werknemers in de Zaanstreek' organiseerde op 11, 12 en 13 december jl. voor de eerste maal in haar bestaan de Suikerfeesten, zoals de Turkse en Marokaanse arbeiders/sters ze in hun thuisland gewend zijn te vieren als afsluiting van de vastentijd. (Ramadan-Ramazan) Deze avonden zijn een groot sukses geworden voor de Stichting; ze zullen in 1970 dan ook zeker herhaald worden. Albert Heijn NV die zelf ook zo'n 235 buitenlandse werknemers/sters in deinst heeft, gaf op deze avonden acte de présance in de persoon van een tweetal personeelsfunktionarissen. Vervolg van pagina 7 zijn nog: een algehele moderni sering en betere inrichting van de pindakaasafdeling en mechanise ring van het inpakproces voor diverse soorten koekjes. In alle produktiebedrijven zal dit jaar extra aandacht worden geschonken aar. het grote belang van hygiëne. Behalve schoonmaaktechnieken en het beschikbaarstellen van goede hulpmiddelen is dit vooral een kwestie van opvoeden, 't Is duidelijk: ook in de produktie- sektor worden voortdurend nieuwe plannen ontwikkeld om de jaarlijk se stijgende omzet 'de baas' te kunnen blijven. Daarvoor is een vooruitziende blik nodig: hoe groot zal volgend jaar februari de vraag naar (bijvoorbeeld) Zaanse koeken zijn? Wat de theebuiltjes betreft zijn de heer Vink en zijn mede werkers zelfs gedwongen niet min der dan drie jaar vooruit te zien. Dat is de levertijd van de inge wikkelde machine, die deze pro- dukten aflevert. Op 5 december 1969 is, door de gevolgen van een verkeersongeval, de heer R. van Dijk overleden. De heer Van Dijk was 58 jaar en ruim 20 jaar bij ons werkzaam. Na de oorlog trad hij bij Keg in dienst. Na de overname werd hij administrateur van onze bouw- afdeling. De laatste jaren was hij werkzaam op de administratie van de Dienst Onroerende Goederen. Bij de krematie op 9 december in Westerveld was er grote belang stelling. In zijn vrije tijd heeft de heer Van Dijk veel werk gedaan voor de Doopsgezinde Gemeente. Namens onze onderneming sprak Mr. J. Kollen, Hoofd van de dienst Onroerende Goederen. Wij wensen mevrouw Van Dijk, haar kinderen en kleinkinderen sterkte bij dit plotseling verscheiden. Op 30 december 1969 was de heer J. B. van Dam, chef van de bandovens in ons produktiebedrijf te Zaandam, 40 jaar bij ons werkzaam. Ir. H. Glazenburg dekoreert hem hier met ons insigne van verdienste. De 'teabag', die dit kwartaal in be drijf zal komen, werd dus al drie jaar geleden besteld. Op het juiste moment, want hij is uitgerekend nu nodig Over smaak valt niet te twisten De pakkettenkommissie had ge spaard voor het kerstpakket, met de bedoeling er ook iets 'blijvends' in te stoppen. Het objekt moest vol doen aan de eis, dat iedereen er wat aan zou hebben, jong en oud, man en vrouw. Een Ronson-aansteker kon aan de ze eis niet voldoen, omdat er veel jongelui niet meer roken. De keus viel op een reiswekker. De kommissie koos een wekker van moderne vormgeving, maar de merchandisers waarschuwden, dat de jongelui dit een veredelde keu kenwekker zouden vinden. In deze eeuw van inspraak werden toen 5 jongedames uitgenodigd om de keus te bepalen, met het beken de resultaat van de 'Jugendstil' uit voering in zwart en goud. In ieder geval iets ongewoons, Albert Heijn waardig. Onze telefoon heeft niet stilge staan. De reaktie is kompleet 50/50. De dames: 'Wat een leuk ding. Hoe komen jullie op het idee?' De heren: 'Wat een kitch geval. Had ons maar een aansteker gegeven.' Smaken verschillen. Overigens zijn wij, mannen, blij dat de dames blij zijn. Velen van ons hebben toch immers wel een echt genote of dochter, die we een ple zier willen doen. Van een bedrijfsleider ont vingen we de volgende authentieke memo: 'Zaandam, 28 October 1935. Hiermede berichten wij U, dat de uitkomst van de ba lans naar ons genoegen is. Wij hebben er dus geen be zwaar tegen dat U in het huwelijk treedt. Groetend, P. B.' De jongere generatie zal de ze mededeling patriarchaal vinden. Terecht. Toch was ons bedrijf voor die tijd modern. Als je n.l. als jongeman naar Indië ging, viel je zelfs on der een trouwverbod! Personeelsblad van Albert Heijn NV 27e jaargang nr. 1 16 januari 1970 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 De heer F. Philippus, produktie- specialist restaurants, ving onlangs een spiegelkarper van 73 cm, waar mee wij hem graag uitroepen tot AC'S KANJERKONING

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 2