V wM'm Produktiebedrijven worden verder gemechaniseerd en gemoderniseerd Eerste IJzeren Heijn uitgereikt aan J. Ph. Bartelson «isiiiiriii Gang van zaken boekjaar 1969 I -d éHhR SAH002000327 Flitsen Landelijk januari 1970 3 personeelsblad verschijnt 16 x per jaar albert heijn 27e jaargang nr. 1,16 januari 1970 Nieuwe kleinbroodinstallatie Nieuwe worstmakerij Nieuwe koffiebrander Modernisering pindakaas-afd. Nieuwe theebuiltjesmachine ^Ook dit jaar zal Albert Heijn belangrijke investeringen doen om door verdere mechanisatie van de eigen fabrieken tot een aan zienlijke produktieverhoging te komen: een dringende nood zaak om aan de steeds toe nemende vraag naar AH- artikelen te kunnen blijven vol doen. De heer P. C. Vink (47), hoofd van Albert Heijn's produktiebedrijven, wil er voor Flitsen graag iets van vertellen, want - zo zegt hij - het is van grote betekenis, dat alle mede werkers zo nauw mogelijk bij het geen er in het bedrijf omgaat wor den betrokken en dat geldt ook voor plannen die op stapel staan. Zij krijgen er immers zelf - hetzij direkt, hetzij indirekt - mee te maken? Zwanenburg Eerst 't produktiebedrijf te Zwanen burg (brood- en banketfabriek, in hoofdzaak de dagartikelen, ca. 200 werknemers). Hier komt een nieu we kleinbroodinstallatie voor het bakken en verpakken van kadetjes en minibroodjes. Deze installatie moet tegen het eind van het jaar in gebruik worden genomen. Deze nieuwe machine zal de produktie twee- a driemaal zo groot maken en opvoeren tot zo'n 12.000 brood jes, resp. 2400 minibroodjes per uur. De heer Vink: 'Zonder deze kapa- citeitsvergroting zou volgend jaar door eigen produktie niet meer aan de vraag kunnen worden vol daan'. Een andere belangrijke ontwikke ling in Zwanenburg is de bouw van drie grote bloemsilo's van 18 meter hoogte en met een inhoud van 12.000 kilogram. Deze silo's ko men in het eerste kwartaal van het jaar klaar en dan zal er aanzienlijk efficiënter kunnen worden gewerkt dan thans het geval is, nu de bloem nog per baal wordt aangevoerd. Straks zullen grote tankauto's het meel in de silo's pompen, vanwaar deze grondstof, al naar gelang de behoefte, automatisch naar de fabriek wordt vervoerd. Zowel deze silo's als de nieuwe kleinbroodinstallatie zullen 'n gro tere bijdrage leveren aan de voor ziening in de nog steeds heersende personeelsschaarste en ook daar om is de heer Vink gelukkig dat met de verdere mechanisatie dit jaar een flinke stap vooruit kan worden gedaan. Wijhe Het produktiebedrijf te Wijhe (vlees- warenfabriek, ca. 550 werknemers) staat eveneens een aantal belang rijke voorzieningen te wachten. De heer Vink vertelt, dat nog dit kwar taal een nieuwe worstmakerij ge reed komt (de vorige maand ter- wille daarvan grotendeels ge sloopt), waardoor de beschikking wordt verkregen over een werk ruimte van ruim 1100 vierkante meter, ingericht naar allermodern ste eisen. De worstmakerij is ver deeld in een zgn. afweegcentrum waar o.m. de receptuur wordt voorbereid) en een verwerkings afdeling. De nieuwe inrichting maakt een beter grondstoffen beheer mogelijk, terwijl tevens het gehele produktieproces beter kan worden bewaakt en de kwalitatieve en kwantitatieve kontrole - twee hoogst belangrijke zaken bij AH - effektiever kan plaatsvinden. Het PB-Wijhe krijgt dit jaar voorts de beschikking over enige nieuwe dieptrekmachines voor het (va cuüm) verpakken van vleeswaren. Zaandam Tenslotte het produktiebedrijf te Zaandam (bakkerij-artikelen als koekjes, biscuits, koek, beschuit e.d., chocolade- en suikerwerk, vermicelli en macaroni, koffie en thee, pindakaas, tappen van wijn en limonadesiroop verpakken van allerlei kruidenierswaren, ruim 700 werknemers). De heer Vink: 'Hier is de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in bakkerij en chocoladefabriek. Dit jaar zijn nu vooral de koffie- en thee afdelingen aan de beurt. Zo wordt in het begin van het tweede kwar taal een nieuwe koffiebrander ge ïnstalleerd, waardoor de produktie- kapaciteit wordt verdubbeld. De thee-afdeling krijgt een derde theebuiltjesmachine, waarmee de produktiekapaciteit met ruim 50 procent toeneemt. Andere plannen bij PB-Zaandam Vervolg op pagina De Raad van Bestuur van Albert Heijn NV deelt het volgende mede met betrekking tot de gang van zaken in het lopende boekjaar (tijd vak 5 januari t/m 8 november 1969). Het netto-resultaat van het detail- bedrijf is tot dusver ca. 5% hoger dan vorig jaar in dezelfde periode. De geldomzet in de filialen was in totaal ca. 20% hoger. De stijging van de geldomzet is (exklusief prijsstijgingen) groten deels te danken aan de omzetten van de in de loop van 1968 en 1969 geopende nieuwe filialen. De om zetten in de reeds langer geopende filialen zijn dit jaar minder sterk gestegen dan in voorgaande jaren. Door onze eigen prijspolitiek, als mede de overheidsmaatregelen (prijsstop en kalkulatievoorschrif- ten) is de procentuele winstmarge gedaald. In de restaurantsektor bleven de resultaten achter bij die van vorig jaar. De totale netto-winst, na belasting, is in vergelijking met de overeen komstige periode van vorig jaar ca. 5% hoger. Voor het gehele boekjaar verwachten wij, onvoor ziene omstandigheden voorbehou den, eveneens een netto-winst stijging van ca. 5%. Op het jaarlijkse jubilarissen- en gepensioneerdendiner in Zaan dam op 18 december 1969 heeft onze president de eerste 'IJzeren Heijn' uitgereikt. De heer A. Heijn begon met het reglement voor te lezen, dat als volgt luidt: De Raad van Bestuur van Albert Heijn NV stelt in een bijzondere onderscheiding in de vorm van een beeldje, voorstellende de 'IJzeren Heijn', dat uitgereikt wordt aan: I.Een personeelslid, dat een bijzondere bijdrage aan het bearijf of de maatschappij heeft geleverd, een bijdrage die niet behoort tot zijn nor male taak in het bedrijf; 2. Iemand, buiten de onderne ming, die een zeer bijzondere bijdrage aan Albert Heijn heeft geleverd, waarvoor hij niet betaald wordt. De kommissie, die een voor dracht doet aan de Raad van Bestuur tot het verlenen van deze onderscheiding, bestaat uit de heren J. Legerstee, H. K. Engel en een lid van de Cen trale Ondernemingsraad. Het deed de heer Heijn een bij zonder genoegen te kunnen mededelen, dat de Raad van Bestuur, vooruitlopend op de adviezen van deze kommissie, besloten heeft de eerste 'IJze ren Heijn' toe te kennen aan de heer J. Ph. Bartelson, die gedu rende 25 jaren in zijn vrije tijd zieke kollega's heeft bezocht. Een daverend applaus en een 'lang zal hij leven' dat staande werd gezongen, onderstreepte dat de aanwezigen het met de ze keuze volkomen eens waren. Op 11 december 1969 heeft de Vereniging van Nederlandse Ondernemingen in Zaandam haar jaarvergadering gehouden. Onze president was namens de Zaanse werkgevers de gastheer. Hierboven v.l.n.r. de heren A. Heijn, Mr. F. J. Kranenburg, Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, P. J. J. Mertens, voorzitter NKV en J. Lanser, voorzitter CNV Mevrouw Schipper, die de scepter zwaait in ons museum op de Zaanse Schans, in haar element tijdens het bezoek van de werkgevers aan de Zaanstreek. De maaltijd 's avonds voor ruim 300 personen werd verzorgd door de heer Zandt met zijn team uit de Walvis.

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 1