pagina 12 Flitsen Vreselijk leuk Gezellige sfeer Prima werksfeer Afwisseling rarel Uvlenberg_ '°enendijk van I.eeuwen ar>£in c"rl«iiami Helma "aManapum Op de plaats waar eigenlijk een rolschaatsbaan had moeten ven-ij zen, werd 20 jaar geleden het filiaal van Albert Heijn in Waddinx veen geopend. De start was voorwarend. Waddinxvenets en inwo ners van de omliggende gemeenten zorgden voor fraaie weekom- zetten. Deze omzetten werden hoger naarmate ook de bevolking groeide. Toen het fenomeen supermarkt ook elders in de regio zijn intrede deed, verliepen de zaken minder voorspoedig. Om het tij te keren werd besloten hetfiliaal uit te breiden. Sinds de verbouwing draait hetfiliaal weer als in zijn beginjaren. „Die uitbreiding was absoluut noodzakelijk", zegt bedrijfsleider J. Brosens. „Voor de klant was het geen pretje bij ons te winkelen. Het assortiment was minimaal. Ruimte voor een eigen slagerij was er niet, terwijl die van de afdeling groente volstrekt ontoereikend was. Als de boodschappen waren gedaan, was het bijna altijd wach ten bij de kassa's. En de parkeer ruimte was ook niet om over naar huis te schrijven. Voor het perso neel was het eveneens behelpen. De kantine, als je dat woord ten minste wilt gebruiken, besloeg een oppervlakte van 15 vierkante me ter. En dat met een personeelsbe stand van in totaal zo'n kleine hon derd man Door de uitbreiding be horen al die tekortkomingen defi nitief tot het verleden. De verbou wing heeft negen maanden ge duurd en is in juni 1986 afgerond. De reacties op de nieuwe winkel zijn bijzonder positief. Dat blijkt uit een onderzoek dat wij hebben ge houden. Het regende opmerkin gen als 'houden zo', 'prima' en 'niets meer aan veranderen'. Daar naast hebben wij ook een paar reacties gehad in de zin van: toch jammer dat het oude winkeltje er niet meer is." De heer Brosens is al sinds 1970 bedrijfsleider van het fi liaal in Waddinxveen. „Dat is onge woon lang. Eén van de oorzaken is dat er al vanaf 1975 sprake is ge weest van een verbouwing. Die is gedurende 10 jaar om telkens weer andere redenen niet doorgegaan. In die 10 jaar ben ik enkele keren in beeld geweest voor een bedrijfs leiderschap in een ander filiaal. Dat ging echter telkens niet door omdat werd gezegd: laat hij eerst die verbouwing maar afmaken. Nu dat dan eindelijk het geval is, kan die reden niet meer aangevoerd worden. Voor mij hoeft het nog niet zo nodig, want ik ben nog niet uitgekeken op Waddinxveen. En de medewerkers gelukkig ook niet. Wij vormen een goed team. Door veel te praten, regelmatig bij elkaar te komen en dingen be spreekbaar te houden, proberen wij de werksfeer zo plezierig mo gelijk te houden", aldus de heer Brosens, die een enthousiast ama teur toneelspeler is, zolang hij maar niet een vrouwenrol heeft te vervullen. „In één stuk was ik als vrouw verkleed. Dat doe ik nooit meer. Vreselijk." Vreselijk, maar dan vreselijk leuk vindt Helma de Vos (22) haar werk aan de kassa. „De klanten hier hebben nog tijd om een praatje te maken. Je bent dus niet alleen maar bezig met het aanslaan op de kassa. Anders zou het werk al snel een beetje eentonig wor den." Helma is sinds juli 1981 cais sière. „Ik ben er toevallig ingerold toen ik na de MAVO een baantje zocht. Eerst werkte ik ook nog een aantal uren op andere afdelingen, maar al vrij snel belandde ik defini tief achter de kassa." Zij is inmid dels al een jaar plaatsvervangend hoofd kassa. Ambities om hoofd kassa te worden heeft Helma niet, „Dan moet ik een cursus gaan vol gen. Dat kost tijd en die heb ik nu thuis nodig sinds ik vorig jaar ge-, „De kinderen waren inmiddels al wat groter en ik zag het niet zitten om de hele dag tussen de vier mu ren van de huiskamer door te brengen. Bovendien wilde ik door een baantje wat contacten in een voor mij nog vreemde omgeving krijgen. Dat is prima gelukt", verze kert Tiny. Haar hobby's zijn lezen, breien en televisie kijken. „Ik ben van de hel in de hemel beland", is de even korte als veel zeggende reactie van Marian Blonk 620) op de vraag of zij het naar haar zin heeft. Zij is sinds 1985 medewerkster van de afdeling zui vel, na daarvoor gedurende ruim twee jaar als verkoopster in een schoenenzaak te hebben gewerkt. „Een regelrechte ramp", beweert Marian met grote stelligheid. „Niet te vergelijken met de situatie bij Al- bert Heijn. Hier. werk ik in een goede, gezellige sfeer met jongens en meisjes van mijn eigen leeftijd, hier worden de uren goed bijge houden, worden de overuren keu rig uitbetaald, hoef ik mij over de betaling van het salaris geen zor gen te maken en kan ik in de pauze gaan en staan waar ik wil." Marian brengt haar vrije tijd door met het vertroetelen van haar dieren, waar onder een hond en een konijn, met aerobic en met schilderen. Verder vindt zij winkelen een zeer plezierige bezigheid. „Dan loop ik schoenenzaak in, schoenenzaak uit. Maar als verkoopster zien zij mij daar nooit meer terug." Mr. Jan Carél Uylenberg (26) is verkoper en soms chef van de afde lingen groente en fruit of houd baar. Hij is in de zomer van 1982 bij het AH-filiaal in Waddinxveen begonnen om als student in zijn onderhoud te kunnen voorzien. „Het is in de loop der jaren echter meer dan alleen maar een betaalde functie geworden. De werksfeer is hier prima. Dat blijkt ook uit het feit dat er hier heel wal oudgedien den werken." Desondanks hoopt Jan Carel binnenkort afscheid te kunnen nemen van het filiaal, om dat hij zijn.rechienstudie inmiddels met succes heeft voltooid. „Ik ben op zoek naar een baan, maar zal tot ik die heb gevonden graag hier blijven werken. Want nogmaals, het bevalt mij uitstekend. En mis schien ligt er voor mij een functie binnen Ahold in het verschiet waar ik vorig jaar al een paar maandén stage heb gelopen." Wat Jan Carel betreft hoeft dat niet per se een ju ridische functie te zijn. „Ik zie mijn rechtenstudie als een uitstekende algemene opleiding,- waarmee ik verder kan in het bedrijfsleven. Dat betekent wel dat ik nog heel wat zal moeten bijleren. Ik zie mijn rechtenstudie niet als eindpunt, maar als goede basis voor een ver dere opleiding.'' Aan hobby's heeft Jan Carel zich de algelopen jaren nauwelijks kunnen wijden. En of hij in de toekomst wat meer aan zeilen en squashen toekomt, is nog maar de vraag, gezien zijn animo nog wat verder te gaan studeren. trouwd ben." Haar hobby's zijn le zen, handwerken en zwemmen, „Vroeger heb ik actief aan waterpo lo gedaan. Een harde en gemene sport, waaraan ik heel wat bloed uitstortingen heb overgehouden." Sinds de verbouwing beschikt het filiaal Waddinxveen over een spe ciale kaasafdeling Verkoopster El- ly Groenendijk (33) voétt zich hier bijzonder thuis. „Maar dat geldt eigenlijk voor alle afdelingen waar ik heb gewerkt. En dat zijn er in de loop van de ruim 18 jaar die ik hier in dienst ben, heel wat ge weest. Ik vind het gewoon leuk om niet voortdurend hetzelfde te doen, maar wat afwisseling te heb ben. Als er morgen een geheel nieuwe afdeling zou worden ge opend, dan zou ik daar best willen werken." Elly zou niet graag weg willen uit Waddinxveen. „De sfeer hier is prima en daar ben ik erg gevoelig voor. Bovendien is Wad dinxveen ook een prima plaats om te wonen, zeker wanneer je zoals ik tuinieren als hobby hebt. Dan is hel fijn om een plaats als Boskoop binnen handbereik te hebben. Daarom voel ik ook niets voor een verhuizing naar Den Haag, waar mijn man bedrijfsleider van een AH-filiaal is." De kaasverkoop be vindt zich na de verbouwing in een stijgende lijn. „De klanten begin nen te beseffen dat zij niet alleen op de markt een onsje kaas kunnen kopen." Op de groente-afdeling is het, zo verzekert tweede verkoopster Ti ny Lebbing (44), ook een stuk drukker geworden. „Het assorti ment is stukken beter dan vroeger en daar komen de mensen op af." Tiny werkt sinds mei 1981 bij het filiaal in Waddinxveen. „Ik ben be gonnen in een vulploeg. Al vrij snel kwam ik echter op de groente-af deling terecht, eerst als invaller in de vakantietijd en later als vaste verkoopster." Tiny is geboren in Enkhuizen en verhuisde acht jaar geleden naar Waddinxveen in ver band met een nieuwe baan van haar man. Al vrij snel ontstond toen hel idee een baantje te zoeken. J. Brosens

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 12