Werkmaatschappijen Geschenk voor Zaanstad Bijna 800 mensen wilden er meer van weten Flitsen pagina II Werken bij AC Restaurants Boxmeer Albert Hejjn In juli zal het paradepaardje van de Nederlandse AC-Restaurants in Boxmeer volledig in gebruik worden genomen. Maar in maart moet het bus restaurant al kunnen draaien. Daarom viel in fe bruari het startschot voor de werving van de 70 personeelsleden. Een heel bijzonder startschot, want in samenwerking met het Gewestelijk Ar beidsbureau in Cuyk had men besloten om de zaak eens anders aan te pakken. Het begon met een adver tentie in de regionale pers en een paar huis-aan-huisbla- den in en om Boxmeer. Wie interesse had, of gewoon meer wilde weten, kon een strookje uitknippen en instu ren. Hans van Westen, perso- neelchef Vestigingen zegt hierover: „Samen met het Ar beidsbureau in Cuyk wilden we iedereen die het strookje had opgestuurd uitnodigen om één van onze informatie bijeenkomsten te bezoeken. Want laten we wel wezen, je kunt in een advertentie na tuurlijk nooit precies uitleg gen wat voor mensen we bij AC Restaurants precies zoe ken. Heb je de mensen in een zaal zitten, dan kan dat wel. Bovendien kunnen ze zelf ook vragen stellen. Op die manier kan iedereen heel rustig kijken of een baan bij AC Restaurants al dan niet iets voor ze is." Volle bak Projectmanager Ton van der Horst is zeer tevreden: „We hadden wel gedacht dat de advertentie heel wat mensen naar de voorlichtingsbijeen komsten zou trekken. We re kenden op rond de 450 be zoekers. Maar dat het tegen de 800 zouden worden, had den we nooit verwacht." Ook hij is van mening dat door de geïnteresseerde mensen uit te nodigen, er een voorselectie ontstaat. „Bovendien kunnen ze al vast wat proeven van de sfeer bij ons in de AC Restau rants." Daarom was er bij de registratiebalie een tafel ge dekt zoals we die kunnen vinden in het a la carte res taurant in AC Sevenum. Fo to's van het interieur, assis tentes in bedrijfskleding, zelfs de koffiekopjes zorgden ervoor dat men zich in een AC Restaurant waande. In negen bijeenkomsten van elk anderhalf uur werd ie dereen op donderdag 19 en vrijdag 20 februari ontvan gen. Afwisselend hielden Van Westen en Van der Horst een inleiding over de bijzondere doelstellingen van de AC Restaurants langs de weg en van Boxmeer in het bijzonder. Vervolgens over de plaats die de mede werkers daar zullen inne men. Functies en opleidings eisen kwamen uitvoerig aan bod, evenals de salarissen, vakantie, werktijden en ove rige arbeidsvoorwaarden. Ook mevrouw Nooy van het Gewestelijk Arbeidsbureau heeft het een en ander ver teld over de plaatselijke ar beidssituatie en de samen werking met AC Restaurants. Goede sfeer Hans van Westen: „Meestal merk je gelijk al aan de zaal, of er belangstelling is. Dan zit iedereen rustig te luiste ren en er wordt niet gefluis terd. Sommige mensen had den een familielid meegeno men, of een vriend of vrien din. Je merkte echt dat ze wat meer wilden weten." Sommige bezoekers waren dan ook direct bereid om hun mening over de bijeen komst te geven. Een man die zei dat hij eigenlijk in de bouw thuishoorde, vond dat hij zijn tijd nuttig had be steed. „Ik denk dat ik pro beer om bij de Civiele Dienst te komen. En lukt dat niet, dan heb ik hier toch veel geleerd." Een twintigja rig meisje was vastbesloten: „Ik heb talen gedaan, dus ik wil beslist als eerste keus sol liciteren als receptioniste, ook al weet ik dat de kans maar heel klein is dat ik het word." Elke sollicitant wordt geïn formeerd over het bedrijf en/of produkt, en is daarna een potentiële klant, of hij nu wel of niet wordt aange nomen. Dat geldt misschien nog meer voor AC Boxmeer. Eén bezoeker was nu al en thousiast. Hij kwam van de kokschool en had zojuist een stageperiode afgesloten in het AC Restaurant in Seve num: „Deze bijeenkomsten zijn kenmerkend voor de or ganisatie. Ik heb ook bij an dere horeca-bedrijven stage gelopen en daar bestond de 8-urige werkdag gewoon niet. Je werkte 12 uur en al tijd op zondag. Nou, dat heeft wel invloed op de sfeer in een bedrijf. Bij AC zijn ze behoorlijk mensvriendelijk." Wie in de horeca carrière wil maken, verandert niet van positie, maar van werk gever. Daardoor is het ver loop traditioneel groot in het horecavak. Wellicht ligt hierin de verklaring voor de grote belangstelling voor de AC-voorlichtingsbijeenkom- sten. Mevrouw Nooy voegt daar nog aan toe: „Boven dien is het hier in de regio De actie 'Boerenlandmelk' beeft veel bedrijfsleiders en hun medewerkers in de AH- filialen op creatieve gedach ten gebracht. Wat te denken van filiaal 1413 Met balen stro, een oude melkemnw en een moderne melkmachi ne werd volop aan promotie gedaan. Filiaal 1061 liet zich ook niet onbetuigd. Met een ouderwetse kruiwagen, melkbusje, melkkrukjë en al lerlei andere boerderij-attri buten en Johan van der Zan- de in boerenkiel en op klom pen werd de actie een com pleet succes. Een ander fi liaal, dat op de foto niet aan gaf welke het was, gaf de voorkeur aan melkdames in klederdracht en de klant liet zich de boerenmelk goed smaken. steeds meer gebruikelijk dat de mensen part-time, of kort lopende contracten aangaan met de bedrijven. Door de CAO maakt het natuurlijk niet zoveel uit waar je werkt, daarom gaan de mensen let ten op de secondaire rege lingen, zoals werken in het weekend, vakantieregelin gen en zo meer. AC Restau rants heeft op dat gebied een erg goede naam." Op de fiets Als de eerste reisbussen AC Boxmeer aandoen, staat een aantal kersverse medewer kers klaar om de reizigers te onvangen. Ze zullen niet bang zijn om het veel men sen tegelijk naar de zin te maken. Ook onder druk zul len ze hun goede wil tonen. En over enthousiasme zal niemand te klagen hebben. Een jonge bezoekster vertel de dat ze 25 kilometer van Boxmeer woont. „Ik hoop heel erg dat ik word aange nomen, ook al weet ik nog niet precies hoe ik er moet komen, want geen bus rijdt die kant uit. Maar dat zien we wel. Desnoods ga ik op de fiets." In het kader van het 100-jarig bestaan van Al- bert Heijn heeft de Raad van Bestuur van Ahold besloten om een geschenk aan te bieden aan de gemeente Zaanstad. Gekozen werd voor het mogelijk maken van een biologisch lescentrum, een natuurhisto risch museum en een verblijf voor vrijwilligers. Al deze objecten zullen worden gevestigd bij de kinderboerderij in het Darwinpark te Zaandam. Deze kinderboerderij werd bij het 75-jarig be staan van Albert Heijn aan de gemeente aange boden. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de officiële overdracht van het Ahold-ge- schenk plaatsvinden op donderdag 23 april 1987. Openitig kinderboerderij in 1967 door Petra Baan en Albert Heijn Azn

Personeelsbladen | 1970 | | pagina 11