Kerst, 1970 en Albert Heijn Stuur een kaart naar Renée AH-Flitsen Pagina 8 flitz in De 18-jarige Renée Thijssen uit filiaal 5574 is al vanaf april ziek. Hij ligt in sanatorium 'Zonnegloren' te Soest en het zal nog wel even duren voordat hij weer helemaal beter is. FLITZ-INNERS, toon dat Renée één van ons is en stuur hem een kaartje of een briefje. Z'n adres: Renée Thijssen, p/a sanatorium 'Zonnegloren', Soest. Wij wensen Renée van harte beterschap en zullen hem voortaan steeds de FLITSEN toesturen. Met de kerstdagen en de jaarwisseling voor de deur was FLITZ-IN benieuwd naar de mening van haar lezers over een aantal onderwerpen. Zij legde daarom enige vragen voor aan Margreet Lap, Meindert de Jong, Wilja Bink en Daan Kamp. Vier jongeren die werkzaam zijn in verschillende sektoren van ons bedrijf. Hoofdkantoor Margreet, Meindert, Wilja en Daan over: Filialen Restaurants Fabriek Redaktie adressen Flitz-in Corrie Baars, HK, toestel 554; Jan Belier Jr., HK, toestel 366. MARGREET LAP is 16 jaar en werkt op het filialenbureau in Zaandam. Godsdienst: rooms-katholiek. MEINDERT DE JONG is 21 jaar en werkt op de afdeling groente en fruit in één van onze Arnhemse SuperMarts. Zijn godsdienst: gereformeerd. WILJA BINK is 17 jaar en werkt als serveerster in onze AC (Alberts Corner) te Voorburg. Godsdienst: rooms-katholiek. DAAN KAMP is 16 jaar en werkt op de beschuitafdeling van onze produktiebedrijven in Zaandam. Godsdienst: prot. christelijk. Wat betekent Kerstmis voor jou? Kerstmis betekent voor mij een 'Voor mij is het een feest van vrede en eenheid. Je kunt het echter alleen maar zo vieren in je eigen kringetje. Als je gaat kijken naar en denken aan de toestanden in Biafra, Vietnam enz. kun je nauwelijks meer van vrede spreken.' paar dagen uitslapen en gezelligheid. Die extra vrije dagen heb je bij Albert Heijn echt wel nodig, vooral in deze drukke decembermaand.' 'Een huiselijk feest met de familie, kerkbezoek en misschien uitgaan op de 2e kerstdag (als ik niet moet werken).' 'Gezellige dagen met elkaar en spelletjes doen.' Heeft het nog zin om in deze tijd Kerstmis te vieren? 'Volgens mij moeten wij in deze tijd wel kerstmis vieren, want Christus is geboren voor iedereen. Ook voor de mensen die het slechter hebben dan wij.' 'Kerstmis in oude stijl (oorspronkelijke betekenis) heeft volgens mij niet veel zin meer. De gezelligheid van het kerstfeest wil ik echter niet graag missen.' 'Ja, ik vind van wei. Als je de betekenis van kerst gaat verwaar lozen wordt het net een Sint Nicolaasfeest met kadootjes onder de kerstboom.' 'Ja, voor sommige mensen geeft het afwisseling tussen het werk en voor anderen betekent het blijdschap.' Verwacht je in 1970 verbeteringen in de toestand in de wereld 'Zoals het er nu voorstaat niet, al zou Ik het wel graag anders willen.' 'Neen, eerder zal de toestand slechter worden. In het Midden- Oosten zal het wel gaan los barsten. Het broeit daar al lange tijd en volgens mij zal het er in 1970 fout gaan. Een derde wereld oorlog verwacht ik echter nog niet.' 'Jazeker. De jongeren doen er veel aan. Ze zeggen dat het niet helpt, maar dat is niet zo.' 'Neen, want ekonomische redenen spelen een belangrijke rol. Volgens mij wordt Nederland van Nigeria beter dan van Biafra. Mensen die geld aan Biafra geven, denken dat ze een goede daad doen, maar het helpt niets.' Wat zijn jouw pla 'Om zo verder te gaan als het afgelopen jaar. Bij AH blijven werken, maar met meer verantwoordelijkheid.' ien voor 1970? 'Eind 1970 of begin 1971 hoop ik afdelingschef groente en fruit te zijn. Verder ga ik beginnen te leren voor de verschillende vak diploma's. In 1971 wil ik twee maanden naar Canada om daar op een tabaksplantage te werken. Hiervoor moet ik in 1970 al flink wat geld opzij leggen.' 'Fijn op vakantie. In 1970 ga ik weer naar Ibiza. Ik ben dan 18 en ga zonder mijn ouders. Als je tijdens je vakantie op het strand bent en je maakt afspraakjes begrijpen je ouders je niet altijd.' 'Ik wil hovenier worden, daar ben ik voor aan het leren. Verder wil ik gaan kijken naar motor races en op vakantie naar België.' Vind je dat je bij Albert Heijn meetelt 1 'Op het filialenbureau wel. Het is echter noodzakelijk een jeugdraad van jongens en meisjes, die over tal van zaken spreken en bepaalde vernieuwingen doorgevoerd krijgen, in te stellen.' 'Ik zou wel zo iets als een jeugd raad willen, want nu heb ik niet veel medezeggenschap. Wel op m'n eigen afdeling en in mindere mate in het filiaal, maar verder ook niet.' 'Ik vind van wel. Als er bij ons in de zaak problemen zijn, trachten we door een gesprek tot een gezamenlijke oplossing te komen.' 'Ik heb er geen ervaring mee, maar het is wel noodzakelijk jongeren in de ondernemingsraad te hebben. Ouderen hebben namelijk heel andere ideeën dan wij.'

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 8