Weer inter AH huwelijk Italia bij Alberto Heijn 28 presidenten op bezoek Nachtfeest in ons ontspanningsgebouw AH-Flitsen Pagina 2 Personeelsblad van Albert Heijn NV 26e jaargang nr. 14, 12 december 1969 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000, toestel 220 In Breda, Doornboslaan, werd in het kader van de Italiaanse week gedemonstreerd door mej. M. van der Sijden. Zij deed dit op zo prettige wijze, dat verschillende klanten haar foto grafeerden en de foto's later aan boden. Oordt volgt met Espana Een italiaanse week, een primeur? Voor Albert Heijn misschien wel, maar niet voor de stad Dordrecht. Het warenhuis Linders had reeds twee weken eerder een italiaanse week gehad. Dit had ook weer een voor deel voor ons filiaal, want na diverse telefoongesprekken tussen onze bedrijfsleider, de heer A, W. Mertens. en de bedrijfsleider van bovengenoemd warenhuis, was men overeengekomen dat wij het meest geslaagde en sfeervolle reklamemateriaal overnamen. Dordrecht was en blijft wel in een internationale stemming; Albert Heijn had een italiaanse week, met veel specialiteiten. De winkeliers in het centrum van Dordrecht had den een franse week, met veel kaas en wijn. Bovendien staat er weer een spaanse dag voor de deur, waar weer de nodige peper noten enz. voor verkocht gaan worden. Maar nu weer terug naar onze italiaanse week. Toen we met het bouwen van de displays klaar waren was alles nogal kaal, maar toen we de groen-wit-rood ge streepte luifeltjes hadden opge hangen hing er een sfeer als op een italiaanse markt. Alle artikelen waren goed en leuk gebracht en de klanten vonden het gezellig. Maar ondanks de gezel ligheid van displays met lekker nijen zoals schimmelkaas en ita liaanse wijn was er na twee weken Italia bij Alberto Heijn nog genoeg over om nog een italiaanse week te houden. 'Niemand anders dan Albert Heijn biedt u zoveel voordeel'. Vandaar dat de klanten de Barelli-deeg- waren lieten staan om de spagetti van Albert Heijn te nemen. Bedrijfsleider P. G. de Lange met zijn vrouw en kinderen, bij het openen van hun nieuwe supermart in Ermelo, op 4 november jl. Op 13 november jl traden in het huwelijk de heer J. C. van Ederen (reklame afdeling) en mej. A. C. Kater (telefooncentrale). Hierbij het bruidspaar op de brug naar de Walvis in de Zaanse Schans. DE BLAUWE UITLAAT Personeelskrant Technisch Onderhoud Onze kollega's van Tech nisch Onderhoud in Amers foort hebben sinds 2 maan den een eigen personeels krant: 'De Blauwe Uitlaat'. De redaktie wordt gevormd door de heren W. Elands, J. Rooke en J. Kuyper. Het 2e nummer telde 10 ge typte bladzijden Nieuws van de Personeelsvereniging. In de kolom 'Wist u' lazen we het volgende: 'dat AH grammofoonplaten verkoopt van Toon Hermans voor 6,95'; 'dat een platenwinkelier ze kocht van AH en verkocht voor 5,95'; 'dat AH ze weer van de platenwinkelier kocht om ze weer te verkopen voor f6,95'. AH vleeswaren- huwelijk in Kampen Op vrijdag 28 november jl. trouw den in Kampen mej. Gerry Ekkel en de heer Joh. v. d. Veen. Een regio-AH-huwelijk, want de bruid komt uit Kampen en de bruidegom uit Heino. Beiden werken bij het produktie- bedrijf Wijhe, mej. Ekkel sinds 23- 11-'64 (vak. vleeswaren) en de heer v. d. Veen sinds 24-9-'62 (app.vul- afdeling). Zij leerden elkaar kennén in de vak. vleeswaren, waar eerst beiden te werk waren gesteld. Later ging Johan naar een andere afdeling. De kennismaking werd verkering en nu zijn de serieuze jonge men sen dan in de echt verbonden. Johan en Gerry hopen volgend jaar in een woning van AH te Wijhe te trekken. De bruid blijft ook de vak. vleeswaren trouw, d.w.z. ze blijft doorwerken. Vanaf deze plaats wensen wij het jonge paar heel veel goede jaren toe. Zaterdag 8 november j.l. werd in ons Ontspanningsgebouw aan de Klamperstraat te Zaandam, een nachtfeest gehouden, hetwelk georganiseerd was door de Personeelsvereniging Albert Heijn Zaandam. In de fantastisch versierde en gezellig verlichte zaal, waarin tafeltjes met parasols waren geplaatst, werd door 300 aanwezigen gedanst op de muziek van de beat-band 'De Stars', afgewisseld door een jazz-kombo o.l.v. J. Korzelius. In de danspauzes traden op: Ria Valk, 'De Cracksons' (inter national acrobats act), 'The Melton Brothers' (cascade act), het spaanse danspaar 'Marisa y Juan Antonio' met gitarist Pepe Ramirez, 'Duo Elmondo' (akrobatisch danspaar). De muzikale leiding was in handen van de heer Tony Schifferstein, en gastheer/konferencier was Frans Vrolijk. Tegen 3.45 uur werd het nachtfeest beëindigd. Zowel de aanwezigen als het bestuur waren enthousiast over het slagen van deze avond, waarbij door de aanwezigen werd aan gedrongen om het volgende jaar weer een nachtfeest te houden. De volgende aktiviteiten van de personeelsvereniging zijn de kien- avonden, welke gehouden zullen worden op 17 en 23 december a.s. Nadere bijzonderheden zullen worden bekendgemaakt op de publikatieborden. Deze avonden zijn slechts toegankelijk voor leden van de personeelsvereniging Zaandam. Op 7 november jl. was de jaarlijkse feestavond van de personeels vereniging T O Amersfoort zoals altijd weer, druk bezet, goed verzorgd en oergezellig Hebben jullie een erge hekel aan Amerikanen? Met welk volk sym- patiseren jullie? Hollanders houden het meest van Hollanders. Van de buitenlanders voelen ze zich het meest verwant met Scandinaviërs, Engelsen en Amerikanen. In de Benelux wordt zo nauw samengewerkt, dat dat niet meer als buitenland wordt er varen. In de overige landen gaan ze 's zomers op vakantie. We hebben respekt voor jullie talenkennis. Daar schieten wij echt in tekort. We hebben pech gehad. Als we in 1672 de vierde Engelse oorlog niet hadden verloren, zou de halve wereld nu Nederlands gesproken hebben en geen Engels. Alle tijd die wij verdoen aan talen leren, besteden jullie aan com puters om op de maan te landen. Toen we een Europeaan in ons bestuur moesten hebben, kozen we Albert. We hebben dit niet alleen uit respekt voor zijn prestaties ge daan, maar hij hoort bij ons thuis, hij is net een van de onzen. Dat is dan allemaal fijn en we zijn ook wel een beetje trots op ons bedrijf. Maar we moeten vooruit, Holland wordt te klein, ze zijn in Brussel druk bezig de grenzen te slopen. Al gebeurt bij jullie dan alles een paar jaar eerder dan bij ons. we zijn op weg, we zitten in een stromversnelling en we hebben er plezier in. Wat is dat met die jeugd bij jullie? Hebben ze alleen maar kritiek? Ja, ze hebben veel kritiek, veelal terecht. Ze hebben één groot plus punt: het zijn geen hypocrieten. We geloven in onze jeugd Als ze volwassen zijn, zullen ze Europa echt een stap verder bren gen. Vervolg van pagina 1 bij zijn werk en, als het kan, bij de besluitvorming. In de werksituatie kennen we dat al jaren. Een chef overlegt met zijn mensen. Als een ingenieur een machine koopt, neemt hij de man, die hem moet bedienen, mee. We hebben 12 ondernemingsraden en een Centrale Ondernemings raad, waarin vrijmoedig wordt ge- diskussieerd en overlegd. Er is een wet in de maak, waarin wordt geregeld dat een onder nemingsraad zeggenschap krijgt in de benoeming van kommissarissen. ClM* Gaat er bij jullie dan niet veel tijd verloren met praten. Ja, er gaat veel tijd in zitten. Maar het is een belegging. Een Hollan der werkt niet, als hij niet weet waarvoor en dat is niet alleen geld.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2