<Jfc<5Wic^ Vakantie- foto wedstrijd M- v"; AH-Flitsen Pagina 6 flitz Ally Koopman, 25 jaar en werkzaam op de reklame-afdeling (HK) heeft als hobby tekenen. Ally, die geboren en getogen is in Groningen, kwam in maart bij Albert Heijn werken na eerst een 6 weken durende reklame-kursus te hebben gevolgd in Garderen. Over die kursus, waarop ook een aantal kollega's waren, is hij zeer enthousiast. 'Wij hebben er o.a. kreatief denken geleerd. Kijk, het is helemaal niet moeilijk een boek te tekenen. Maar op welke manieren je het boek als voorwerp kan gebruiken is veel leuker om uit te puzzelen.' (zie vorige Flitz-ln: 'leertip'). Ik probeer steeds een eigen stijl te ontwikkelen. Over mijn tekeningen ben ik niet gauw tevreden. Dan teken ik ze weer over tot het resultaat bevredigend is. Thuis heb ik 'n schilderij hangen (van plakaatverf), een soort droomvoorstelling. Het is niet helemaal af, maar daar is het ook een droomvoorstelling voor'. Wat vind je van de radio- en t.v. reklame? 'Voor de radio 's morgens vreselijk. Als de mensen net uit bed stappen moeten ze volgens mij vriendelijker en 'zachter' benaderd worden. De reklame-uitzendingen van 's morgens, 's middags en 's avonds behoren ook verschillend te zijn. Men moet volgens mij meer rekening houden met het tijdstip van uitzenden'. Ally (opleiding: ULO en Middelbare detailhandelschool) gaat verder: 'Het tekenen van kartoons is eigenlijk begonnen met de school krant. Een wedstrijd voor een nieuwe omslag van deze krant is de aanleiding geweest, om ook eens kartoons te gaan tekenen. Ik heb o.a. ontwerpen gemaakt voor Heineken en Duyvis en voor advertenties in nieuwsbladen. Die advertenties heb ik nog verkocht ook. Voor mijn broer, die vroeger een muziekblad voor Rockliefhebbers had, heb ik een omslag ontworpen. Zelf hou ik veel van country- en western-, kerkorgel- en pianomuziek. Wat doe je verder in je vrije tijd? 'Ik kijk graag naar Western-films, ook naar series als De Wrekers met Emma Peel. Verder lees ik stripverhaaltjes en als ik naar Amsterdam ga, probeer ik tijd te vinden voor de rommelmarkt, lekker overal neuzen. Hoe kom je aan je signatuur? 'Vroeger ondertekende ik alleen met mijn naam. Toen heb ik eens kartoons gemaakt voor 'n pijp rokersblad en zo ben ik op die pijp gekomen. (Ally rookt zelf ook pijp)'. Flitz-ln wenst Ally veel suces met z'n hobby en hoopt nog vaak een beroep op hem te mogen doen. Ondanks het zonnige weer is onze vakantie-foto-wedstrijd in het water gevallen, zodat de uitgeloofde vliegtocht boven Nederland niet kan doorgaan. Van de 3 inzendingen (waar we er al een van geplaatst hebben) hebben wij als leukste uitgekozen ons nieuwe non-food artikel: de Spaanse flessenopener. Winnares is Lettie Blond uit fil 1081. De prijs zal Lettie binnenkort worden toegezonden. Liesbeth List, zo heet het langharig schepseltje dat je op deze pagina enigszins dromerig aankijkt. Het is de vrouwelijke helft van het duo List-Shaffy, dat druk doende is een 'gouwe' te behalen met een 'ouwe'. Topsong DE PASTORALE - geschreven door Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh - is namelijk afkomstig van een al wat oudere LP van Liesbeth. Volgens de gegevens van haar platenfabriek werd Liesbeth List (mede)ontdekt door Ramses Shaffy. Hij nam haar op in z'n kabaretgroep en met hem maakte ze de langspeelplaat 'Shaffy chantant'. Solo-elpees, die volgden waren o.a.: 'Warum gehst du vorbei', 'Liesbeth List zingt Theodorakis' en 'Liesbeth List zingt Jacques Brei' (pas uitgekomen). Niet alleen de platen van Liesbeth, maar ook haar optredens zijn internationaal. Zo zong ze in New York en Knokke (1965) en maakte ze t.v.-shows in Monte Carlo, Brussel, Berlijn, Londen (bij David Frost) en Saarbrücken (bij Gilbert Bécaud). En het is maar dat je het weet: haar show DE PASTORALE kreeg dit jaar de persprijs van het Internationale Televisie Festival te Montreux. X V, KS Ik stopte ermee i toen in de vroege avond zwaar ademend stotterend en opvliegend waarheen? wat is het dat helemaal mis is wat te bevechten zal ik tenslotte achter welke ramen iemand horen van de eettafel opstaand, vragen 'hoorde ik net iemand buiten' gisteren een uur geleden kwam het plots in me op in een flits van een seconde en alles was zo duidelijk nu nog ja, werkelijk het is misschien verstopt het moet verstopt zijn dat schot dat me raakte want ik heb dat geluid nog nooit eerder gehoord. \t- Frans Oude Holtkamp fil. 5573 Te koop: Goed onderhouden Citroën (2CV) 1962. Inlichtingen: Mej. M. de Boer, Popelstraat 15, Krommenie, (tel. 02980-82807). Te koop aangeboden: L.P.'s van Supremes ('LIVE') en Four Tops ('Reach out'), 7,50 per stuk. Verzamel-L.P. 'A taste of A.M.-records', 5,en de L P. 'High contact' ('The Godz'), 7, Inlichtingen: J. Joosten, Heidehoflaan 22, Barchem (Gld.).

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 6